free web hit counter Skocz do zawartości
wonski

Rady i ocena mojego stanu głowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata, ostatnio zauważyłem u siebie początki łysienia ale tylko na prawym zakolu, lewe trzyma się całkiem ok albo tylko mi się tak wydaje, co jest dla mnie z jednej strony plusem bo może nie jest to klasyczne łysienie a coś innego mi dolega. Ktoś na innym forum napisał że łysienie tylko po jednej stronie może być przyczyną czegoś innego niż, łysienie androgenowe np plackowate, łojotokowe? Zauważyłem też że łuszczy mi się skóra na twarzy po myciu takie skórki widoczne. I na głowie też czasami coś takiego widzę, również szybko przetłuszczają mi sie włosy. może to jest tego wina.?? Dodam również że jem dużo białka. Czy ma ktoś dla mnie jakieś rady. Myślę również o zakupieniu Ru+ saba gel, ale ciągle nie potrafię się zdecydować. Bo pocieszam się że może jednak to już dalej się nie posunie.

 

Historia mojej rodziny- Dziadkowie wszyscy mieli i mają bujne czupryny, ojciec również, tylko brat mojej mamy wyłysiał na nw4, tylko ze on brał sterydy ale z czego wiem to tylko przyśpieszają, to co ma i tak wylecieć:( Mama również ma trochę rzadkie włosy jak na kobietę. Może to po niej??

 

Zdięcia

http://s1278.photobucket.com/user/Answe ... t=3&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz jaki rodzaj łysienia u ciebie występuje (jeśli jakiś, no to chyba na bardzo wczesnym etapie), to przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji trzeba by było się tego dowiedzieć. Jeśli to nie jest łysienie androgenowe to stosowanie blokera typu Ru mija się z celem. Musisz wybrać się do dermatologa, a jak ten stwierdzi przyczynę łysienia to wtedy zastanowisz się na dobraniem odpowiedniej kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym szybciej zaczniesz działać tym lepiej,ja miałem takie same włosy,taką samą sytuację z tym,że z tym latałem po dermatologach i dostawałem witaminki i inne nie działające gówno a łysienie postępowało.

Spróbuj z Duta,Nizoralem/Zoxinem,do tego Saba Żel na początek jak właśnie tak chce działać,oprócz tego Loxon 5 % i Zielona herbata w kapsułkach i 0 cukrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewe też ci pójdzie. U mnie to samo jest, najpierw prawe potem lewe. Łojotok tylko przyspiesza efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj z Duta,Nizoralem/Zoxinem,do tego Saba Żel na początek jak właśnie tak chce działać,oprócz tego Loxon 5 % i Zielona herbata w kapsułkach i 0 cukrów.

 

Brak mi słów żeby opisać jak głupie jest polecanie Dutasterydu 22 latkowi...


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie przestańcie truć chłopaka w wieku 22 lat. Ja rozumiem gdyby pół czoła prawie nie miał, wszyscy w rodzinie łysi itd...

 

Chłopak ma 22 lata i wydaje mu się że ewentualnie jedno zakole mu idzie, ale nie jest do końca pewien, a Wy chcecie wystawiać na to najcięższe działa, tym bardziej że genetycznie nie jest predysponowany. Saba ma duże uboki, dut może zadziałać podobnie.

 

Weź sobie kup szampon na początku Nizoral, dorzuć do tego jakieś suplementy (MSN,Biotna), zielona herbata itd... i obserwuj sytuacje - taka moja rada.

Jak już to zamiast pełnego duta możesz zacząć ewentualnie brać 0.2 mg finasterydu, na początek i też obserwować, dodatkowo przeczytaj o wszystkim, rozważ za i przeciw i podejmij decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecałbym Ci ru i emu oil. Myślę, że na początek spokojnie powinno Ci to wystarczyć


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sprawdzić miniaturyzację swoich włosów, w sensie sprawdzenia czy faktycznie włosy na zakolach są coraz słabsze.

Nie wiem gdzie to w Polsce robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś mam zakola ok,takie same włosy do tego łojotok,a i tak łysieję w cholerę,musisz sprawdzić ile włosów Ci wypada i radziłbym zrobić badania,wolny testosteron,testosteron,DHEA i Androsteron(androstendion)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Tym wypadaniem jest różnie, niektórym włosy ciągle lecą, a fryzura i wszystko nietknięte, przykład z zagranicznego forum, Israelite bodajże kiedyś pisał że mu 300 włosów leci z głowy, a nadal utrzymuje NW1, włos jak wypada to się nic nie dzieje, to normalne, gorzej jak włos odrasta słabszy po wypadnięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię mały update po zastosowaniu RU. RU stosuję od początku stycznia. I chyba mnie też dopadło "szarpanie linii włosów" co o tym sądzicie??

 

142070187_Beztytuu1.thumb.png.8b4b48a19b82285903b5db18eb3db78c.png

 

2098642065_Beztytuu2.thumb.png.eeeaab39df4312595d00981eb3b59de6.png

 

Jestem trochę zaniepokojony, taką sytuacją.. Zastanawiam sie czy dalej kontynuować kurację, skoro widzę spore pogorszenie. Jak tak dalej pójdzie to będzie tragedia, a od roku miałem w miarę stabilną sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co w ogóle coś stosujesz, przecież nie masz nawet zakoli... No, ale skoro jesteś pewny, że to androgenówka to po co przerywać kurację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony trochę lepiej widać że coś się dzieje?, wiec razem ze swędzeniem zakoli, byłem przekonany że to androgenówka. Więc pomyślałem, że im wcześniej zacznę tym mogę poprawić tylko sytuację, a nie pogorszyć. Wiem że kilka osób skarżyło się na poszarpaną linię, więc łudziłem się że może mnie to nie spotka, pytanie czy jest to odwracalne?? i dla czego tak podziało na mnie RU. I nie wiem wchodzić na większą dawkę czy dać sobie spokój licząc że dalej łysnienie nie pójdzie.

1800583873_Beztytuu5.thumb.png.1eebf63edc355a6895e9c37a13d31afc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd info o poszarpanej linii, takie coś było przy minoxie, a na Twoich włosach nie widzę w tej kwestii jakiś anomalii... Faktycznie jedno zakole jest większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fest zakola. Masz NW1. Tylko wlosy rzadkie chyba. Liniejesz w ogole po RU? Bo jesli tak, to chwilowe pogorszeniee (jesli jakies jest) jest raczej czyms normalnym.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i są. Ale taki stan mi odpowiada więc tylko na utrzymaniu mi zależy.

Jack. Na lnienie nie patrzę tylko zdjęcia robię, i na nich porównuje efekty. Co do gęstości włosów to chyba na lini mam rzadkie reszta chyba ok?. Zobacz sobie moje zdjęcia z pierwszej strony.

Obecnie zwiekszylem dawkę Ru do 0,8 ml na linie i zakola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zakolami to byla ironia. Masz perfekcyjne wlosy. Sam chcialbym takie miec. Na tamtych zdjeciach faktycznie gestsze sie wydaja. Zmylilo mnie swiatlo. Trzymaj sie kuracji i bedzie dobrze.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zamieszczam takie luźne poglądowe zdjęcie postępu RU + saba (używana co 3-5dni). Pierwsze z 8 lutego drugie z 7 maja. Na razie nie notuję jakiegoś pogorszenia.

1824260794_Beztytuu.thumb.png.277ef88a93eb58e564a2bf6ebb6855eb.png

1278851546_Beztytuu2.thumb.png.cc22c2bfc2291bfbeef07506f752e930.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że sytuacja się unormowała.

 

 

Co do kwestii wspomnianych kilka miesięcy wcześniej. Tzw. szarpanie linii itp.

 

Coś takiego może wystąpić przy stosowaniu jakiejkolwiek kuracji. W miejscach narażonych gdzie doszło już do pierwszych objawów miniaturyzacji tzn. został zaburzony normalny cykl, po zastosowaniu kuracji (RU,fin) może dojść do ciągłej utraty do momentu unormowania cyklu wzrostu włosa.

 

Dobrze ze nie przerwałeś kuracji, problem w tym że sporo osób przy pierwszych takich objawach odstawia kuracje co skutkuje czasami nawet przyspieszonym postępem łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można stosować RU co dwa dni? Tzn. taką mam częstotliwość mycia głowy i zostawiać to RU na 2 dni


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update, tym razem cały przód. Zauważyłem zwiększoną ilość od-zminiaturyzowanych włosków po lewej stronie zakola i linii, które zaczynają prawdopodobnie pomału budzić się do życia. No chyba że to takie złudzenie zdjęcia, więc niech ktoś bardziej obiektywny rzuci okiem, czy się przypadkiem nie mylę . Co do prawego zakola to tam już prawdopodobnie nic nowego nie wyrośnie, włoski przeszły w stan hibernacji:). Ale ważne że stan się utrzymuje, jedynie włosy chyba zaczynają się pogrubiać.. Więc to dobry znak, bo widocznie chyba RU coś tam działa.. No nic trzymamy się dalej kuracji. Niżej wklejam zdjęcie dla zainteresowanych.

 

Góra 14-06-2015

Dół 15-01-2015

2042691161_nowy3.thumb.png.cbac9cb1992266adca319dfbed3b2e6b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać mały update. A tyczy to się dokładniej RU, zauważyłem że samo jako jedyna rzecz w kuracji na mnie nie działa. A doszedłem do takich wniosków przez to że w wakacje przestałem używać saby, co pogorszyło moją sytuację, to co uzyskałem zaczęło zanikać. Od miesiąca jestem znowu na regularnej dawce Saby i co widzę?? Czarne włoski zaczęły kiełkować. Co mnie cieszy bo myślałem że już ich nie uratuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...