free web hit counter Skocz do zawartości
Gabiddon

Rzadkie włosy i Minox

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

Mam 29 lat i odkąd pamiętam miałem rzadkie i cienkie włosy. Od paru lat wydaje mi się, że włosów powoli acz systematycznie ubywa, dlatego mam do Was prośbę o radę:

1. W jaki sposób jednoznacznie stwierdzić, czy włosy wypadają czy nie, a jeśli wypadają, to w jakim tempie. Czy jest na to jakiś praktyczny test?

2. W związku z rzadkimi włosami już na studiach w wieku ok 23 lat za poradą dermatologa brałem Loxon, którego jednak szybko zaniechałem (po jednej butelce, nawet niecałej). Wiadomo, jak to na studiach, nieregulrny tryb życia, itd

Do tematu (tym razem Piloxidil) wróciłem w zeszłym roku i brałem przez kilka miesięcy - trudno jednoznacznie stwierdzić na ile działał, ale być może jakieś efekty były, mam poczucie, że włosów wtedy w ogóle nie ubywało.

Przestałem go brać na wiosnę, żeby nie "mieszać", bo dostałem w prezencie jakąś włoską kurację wzmacniającą włosy. Taki tam ładnie pachnący kosmetyk. Mój błąd, teraz dopiero dowiedziałem się, że nie powinno się odstawiać terapii minoxem).

 

Mam prośbę, czy wrócić teraz do terapii minoxem i co radzicie w moim przypadku (zdjęcia w załączeniu). Włosów jeszcze trochę jest, ale chyba coraz mniej.

min.thumb.jpg.0781a41325b1a63dea2a6892b255f72b.jpg

min2.thumb.jpg.f40ea646347d02b9bc44260a2dcd7f3d.jpg

min3.thumb.jpg.027f9b840dc4773a9f483e7e7021081e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o człowieku. Przegrałeś życie z takimi włosami. A tak na poważnie to trzymaj się z daleka od minoksa. Masz dobry stan owłosienia na glacy. Niech może inni się wypowiedzą jak ew. zdiagnozować u CIebie łysienie, skoro mówisz że masz coraz rzadszą fryzurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wiele osób ma nieporównywalnie większe problemy z włosami niż ja jeszcze w tej chwili i nie chciałbym ich w żaden sposób urazić.

Z drugiej jednak strony może jednak lepiej zacząć coś robić zawczasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaminki

może jakiś bloker finasteryd/RU ale w twoim przypadki nie wiem czy już warto zaczynac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz NW0/1 i gęsto na głowie, nie wiem co robisz na tym forum, grrrr

 

no chyba ze ci leca w 'setkach' wlosy np podczas prysznica

wtedy musisz z grubej rury przywalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. W takim razie porzucam Minox.

Pisaliście o witaminkach, więc może spróbować wzmocnić włosy przez suplementy:

- MSM 1500mg

- Biotyna 7500ug

- Cynk 50mg

Wszystko od Puritans Pride. Czy stężenia MSM i Biotyny muszą być tak duże i czy w ogóle te suplementy to dobry pomysł?

 

Do tego zgodnie z radą dermatologa na pytanie o moje przetłuszczajace włosy będę próbował poprawić przez szampon Selsun blue/Stieprox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś suplementy mają pomóc to właśnie te. Co do dawek to nie ma większej różnicy czy weźmiesz 7,5 mg biotyny czy 5 mg. Te dawki co podałeś są już raczej maksymalne (no może prócz MSM, gdzie na opakowaniu piszą o 3000 mg dziennie).

Ewentualnie mógłbyś kupić biotynę 5 mg (Swanson) a cynk w Polsce (są bardzo różne dawki, od 10 do kilkudziesięciu mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...