free web hit counter Skocz do zawartości
daxboy

proszę o pomoc zaczynam łysieć

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich walczących z problemem łysienia.

Na początku chciałbym powiedzieć coś o sobie. Mam 26 lat i ostatnio zauważyłem u siebie oznaki łysienia tzn. na czubku głowy włosy mi się przerzedziły i mam coraz większe zakola. Nadmieniam że mój ojciec tez ma spora łysinę.

Zacząłem czytać to forum i im więcej czytam czym mniej wiem nadmiar wiedzy na raz, czasami sprzeczne informacje

Prosiłbym o krótki poradę czego powinienem zacząć używać żeby spowolnić ten proces (domyślam się że całkowicie zahamować się nie da).

Nie chce stosować wymyślnych drogich leków z mnóstwem skutków ubocznych. Bardziej interesują mnie jakieś witaminy, naturalne produkty i kosmetyki do włosów które mogą mi pomóc z moim problemem.

Bardzo proszę kolegów z doświadczeniem o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Problem w tym że żadne kosmetyki i witaminy nie zatrzymają łysienia androgenowego. Podstawa kuracji to dobry bloker (fin, ru), aby utrzymać to co masz obecnie. Jeśli chcesz odrostów , to możesz spróbować minox oraz tradycyjnie już nizoralu. Jeśli tak bardzo boisz się uboków to na twoim miejscu poczytałbym o ru- z tego co wiem jest w miarę bezpieczny i porównywalny w działaniu z innymi blokerami typu fin czy dut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Nizoral już sobie kupiłem. Teraz planuje zakupić jakiś lek z finasterydem ale tego jest naprawdę dużo i ceny są zróżnicowane od 30 zł do 250. Czy jest jakaś różnica w lekach ? przecież każdy z nich zawiera fina ?

Jeszcze jedno pytanie czy warto brać jakieś witaminy typu Vitapil na wzmocnienie włosów czy przy takiej kuracji to już zbędne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa między lekami z finasterydem bierze się głównie z tego że Propecia jest lekiem zarejestrowanym na łysienie. Natomiast taki Proscar jest zarejestrowany jako lek na prostatę.

 

Leki na prostatę są tańsze i zawierają 5mg finasterydu podczas gdy Propecia tylko 1mg. Tak więc dzieląc tabletkę Proscaru na 5 też otrzymujesz dawkę 1mg a cenowo wychodzi nieporównywalnie taniej. I dużo osób tak właśnie robi że stosuje jakiś lek na prostatę typu Proscar lub inny.

 

Żeby był śmieszniej to Propecia i Proscar są tego samego producenta. Tabletki różnią się wyglądem i zawartością finasterydu.


p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już mi się wszystko rozjaśnia. Tylko że tak naprawdę jest dużo więcej tych teków niż te 2 podane. Trzeba będzie teraz iść do lekarza prosić o receptę albo spróbować gdzieś dostać na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mam loxon i od dziś zaczynam stosować zobaczymy najpierw jak będzie wyglądała moja terapia. Narazie nie zdecydowałem się na fina ponieważ na początek chcę spróbować z łagodniejszym środkiem poza tym boje się skutków ubocznych fina. Zresztą głowa nie wygląda tak tragicznie dopiero zauważyłem pierwsze oznaki łysienie.

Moje pytanie do was kiedy mogę spokojnie umyć głowę od kiedy zaaplikowałem na głowę loxon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze tabletki leków na prostatę nie są równomiernie rozłożone w tabletce , tzn ze jak podzielisz nawet na 5 idealnych cześć to nie znaczy ze będziesz miał 5 cześci po 1 mg, tylko ze w jednej może być 3 w drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci takich bzdur naopowiadał?

 

Myslisz że każda tabletka jest robiona od podstaw, chemicy siedzą i powoli mieszają wszystkie substancje tak żeby powstała jedna 5mg tabletka?

 

To jest masa która jest kierowana do prasy na której wyciskane są na matrycy pojedyncze tabletki. Jeśli z jednej masy ma powstać - dajmy na to - sto tysięcy tabletek to myślę że dość mocno dbają o równomierne rozłożenie substancji aktywnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...