free web hit counter Skocz do zawartości
sztabowicz

Włosy twarde jak druty

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić żeby przywrócić włosom dawną kondycje, nie wiem dlaczego ale wydaje mi się że obecnie mam bardziej miękkie i rzadsze włosy. Czy korzystanie z siłowni mogło się przyczynić do takiego stanu rzeczy? Dodam tylko że nie zrobiły mi się zakola. Czy to możliwe że włosy równomiernie przerzedziły się/zmniejszyły średnice się na całej głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie dosc intensywnego cyklu na silowni (trening 4 razy w tygodniu) i rowniez zauwazylem ogolne zmniejszenie objetosci fryzury. Na szczescie nie zaobserwowalem wzmozonego wypadania, takze wydaje mi sie, ze po cyklu wszystko powinno wrocic do normy. Ostatnio tak sie zlozylo, ze bylem 4 dni bez treningu i juz wtedy widac bylo lekka poprawe kondycji wlosow.

A co na to poradzic? Biotyna, msm, folligen tez calkiem fajnie poprawia ogolny stan, oczywiscie tylko doraznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już nie ćwiczę regularnie od czerwca zeszłego roku i poprawy nie widać mimo że się ściąłem na krótko w międzyczasie to nie odrosły takie jak dawniej Co jest grane? Czy ogolenie się na łyso jak zrobi się ciepło coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy to nie trawnik, ścinanie nic nie daje niestety bądź niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego co się stało. Jak już pisałem - nie mam zakoli - linia włosów na tym poziomie co wcześniej, ale w gęstości to jak mocno 'zdegażowane'. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WŁAŚNIE PRZECZYTAŁEM ŻE SZOK TERMICZNY POWODUJE ZWĘŻENIE NACZYNEK KRWIONOŚNYCH KTÓRE ZAOPATRUJĄ MIESZKI WŁOSOWE W SKŁADNIKI ODŻYWCZE. NO TO KIEDY TE MOJE NACZYNKA SIĘ ODBLOKUJĄ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno od sauny / diety low carb lub siłowni albo wszystkiego na kupę. Aktualnie ogoliłem się na łyso i mam nadzieje że odrosną mi włoski w dawnej kondycji czyli grube, puszyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak osoba bez androgenowego wejdzie d sauny to nie traci włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego androgenowego co ty pierdolisz. Coś mi się stało nagle. Nie straciłem włosów, tylko jakby na objętości grubości. ehh... rzygać mi się chcę na tą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu powolna miniaturyzacja włosów . Teraz może nie wypadają , ale za rok czy dwa może się to zmienić . Chociaż nie życzę Ci tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale co może być ? Zużycie składników odżywczych lub wzrost testosteronu, który dla włosów dobry nie jest.

 

Jak brakuje składników odżywczych (nieregularna dieta, zwiększone zapotrzebowanie) to organizm stara się je oszczędzać i skraca cykl wzrostu włosów.

 

Druga sprawa to testosteron, który wzrasta na siłowni. Czytałem jak jakiś stały bywalec siłowni pisał, że wśród jego znajomych ćwiczących, większość cierpi na łysienie androgenowe.

 

Możliwe oczywiście też, że jednak nie łysiejesz, ale i tak androgeny mają hamujący wpływ na wzrost włosów.

 

Na początek kup jakieś witaminy (dobrane pod kątem włosów, zawierające m.in. biotynę) oraz MSM.

Ew także aminokwasy, które sprzyjają wzrostowi włosów, jak: cysteina (lub cystyna), arginina, lizyna.

Tylko zaopatruj się w suplementy dobrej jakości. Swanson lub Puritan np takie posiada.

 

Stosuj przez pół roku i zobacz czy się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy ci koledzy z siłowni ćwiczyli na "sucho". Sam ćwicze na siłowni i ciągle zastanawiam się jak to wpłynie na moje włosy w przyszlosci. Mówi się ze trening siłowy zwiększa dht tylko przez chwile a później wszystko idzie na budowę mięśni. Nigdzie tez nie znalazłem badan o ile zwiększa się produkcja testosteronu. Czy jest to ilość porównywalna z sexem, masturbacja. I innymi czynosciamy które mogą zwiększać jego poziom. No nic chyba nigdy się nie dowiem bo zdania są bardzo podzielone i wole dmuchac na zimne stosując Ru w małych ilosciach. Bo linia i zakokole jest trochę cofnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kuźwa a ledwo co koleś napisał że siłownia nie podnosi na tyle poziomu testosteronu żeby mogło się coś dziać. I komu tu ufać? Ja nie brałem nic niedozwolonego w każdym razie. Wkurza mnie że nie mam już takich grubych włosów w dotyku jak wcześniej. No i nie wiem czy tak było czy nie ale po myciu głowy kiedy włosy są zwilżone czaszka mi normalnie prześwituje do światła. Nie pamiętam takiego widoku wcześniej. Witamin raczej nie będę brał bo już nie ćwiczę od czerwca 2013 więc to już trochę pauzy jest. Włosy podobno rosną zgodnie z kodem genetycznym więc dlaczego na nowo nie urosną takie jak były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keratyna ( budulec włosa ) to nie to samo co kreatyna ( słaby steryd ) . Trzeba się nauczyć uważnie czytać posty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie to samo co kreatyna ( słaby steryd ) .

 

Że co prosze? Co to za kolega jakieś nieznane biochemii informacje przytacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech Ci będzie - suplement diety o działaniu anabolicznym . Jakby jej nie nazwać , na włosy łysiejącego nie działa pozytywnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wiecie że niszczy? Jak dokładnie niszczy? Możecie przytoczyć te badania po angielsku bo nie do końca rozumiem. Niby kreatyna jest do kupienia w sklepie suplementami, legalnie i taki by miała niszczycielski wpływ na włosy?

 

A czy sauna też niszczy włosy??? Bo dziś przeczytałem w gazecie że długie przesiadywanie tam powoduje wypadanie włosów. Czy na trwale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...