free web hit counter Skocz do zawartości
HET

MÓJ PRZYPADEK PLUS PYTANIE O ROGAINE 2%

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam 28 lat.

Moje włosy jak zapewne wielu z Was również załatwiło łojotokowe zapalenie skóry. Mówi się, że łojotok towarzyszy łysieniu androgenowemu. A może to jest na odwrót? Jestem na na 99% pewny, że gdyby nie łojotok to wielu z nas nie miałoby problemu z włosami.

Wizyty u kolejnych dermatologów nic nie dawały. W końcu zastosowałem szampon catzy healing zielony (wyszedłem z założenia, skoro to jest tłuste to może jednak szampon do włosów tłustych?). No i wyczyścił mi głowę w 100% już przy pierwszej buteleczce. Normalnie cud nad cudami. Zacząłem też stosować vichy aminexil i naogenic. Moim prywatnym zdaniem one trochę działają. Napewno włosy wyglądają po nich lepiej. Nie mam zamiaru jednak nikomu ich polecać jako panaceum. Mimo wszystko sądzę, że w lżejszych przypadkach mogą być pomocne.

 

Po półtora roku jednak łojotok powrócił. Czemu? Podejrzewam obżarstwo słodyczami(normalnie ich unikam) i stres w pracy. Jednak szampon alpecin med do włosów tłustych pomaga mi na to więc liczę, że wkrótce znów się go pozbędę.

 

I tu moje prośba o jakieś wskazówki.

 

1) Nizoral i ketokenazol. Z tym się już zapoznałem i zacząłem stosować.

2) Wewnętrzny bloker dht. Szanuję decyzję osób, które zaczęły brać finesteryd jednak ja dziękuję. Chcę barć te bezpieczne rzeczy typu palma sabałowa. Jeżeli z bezpiecznych blokerów możecie mi coś polecić będę wdzięczny.

3)Minox 5 % z tego co wyczytałem jednak też ma skutki uboczne. Myślałem nad braniem tego 2% np. rogaine dla kobiet. Czy on rownież dałby skutki uboczne czy byłby jednak bezpieczny tak dla włosów jak i dla serca?

4) Na jakiekolwiek rady byłbym bardzo otwarty i za nie wdzięczny bo przyznam, że powoli się w tych wszystkich środkach zagubiłem

 

-- 05 mar 2014, 13:50 --

 

Zapomniałem dodać, że w styczniu zrobiłem sobie zabieg osocza bogatopłytkowego. Zobaczymy czy będą jakieś efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, co do tego ze lojotok towarzyszy kazdemu lysieniu androgenowemu to nie jestem pewien, gdyż moj kolega ktory w wieku 19lat ma jakies NW 2.5 nie ma zadnego problemu z łojotokiem i nigdy nie miał. Ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, mowie tylko na przykladzie. Ja natomiast musze myc glowe codziennie zeby to jakos wyglądalo. A pozatym też mam łzs i wlosy trace w bardzo duzych ilosciach. Mógłbys dokladniej opisać jak wygłąda twoje łzs bo u mnie pojawiaja sie podrażnienia i łupież nie tylko na włosach ale równiez w roznych czesciach twarzy(np brwi policzki). Staram sie z tym jakos walczyc ale w 100% nie moge tego zaleczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...