free web hit counter Skocz do zawartości
Aleks

Zabieg w Medical Hair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od wielu lat czytam posty na tym forum (wcześniej lysienie.info) i wiem jaki większość użytkowników ma stosunek do polskich klinik (może zbyt ładne okeślenie) i ich chirurgów. Po części podzielam tę opinię, sam niemal 20 lat temu zdecydowałem się na niewielki przeszczep w Warszawie( na Hożej), i chociaż jestem laikiem w tej dziedzinie, to domyślam się, iż okazał się mocno nieudany, mimo, że nie zakończył się oszpeceniem. Po prostu oczekiwania były inne, a efekt mizerny. Sporo czasu minęło, wlosy jeszcze bardziej, więc chciałbym przynajmniej częściowo to zmienić. Wiem jakie wiążą się z tym koszty, i choć nie narzekam na finanse, nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej. Do tego dochodzi rodzina (a kobiety często nie rozumieją naszych kompleksów i potrzeb), więc 40 czy 50 tys. na wlosy w moim przypadku nie wchodzi w rachubę.

A więc chcąc nie chcąc, ograniczony jestem do naszego podwórka. Skoro Polska, to pozostaje pewnie Medical Hair, tak przynajmniej wywnioskowałem z rozmów na forum. I tu pytanie do osób o wiele lepiej zorientowanych w tematyce.

Czy jest szansa na osiągnięcie mocno przeciętnego rezultatu (nie oczekuje efektu klinich szeroko omawianych i zalecanych). Jaki wiąże się z tym koszt i na jaką formę się decydować. Jestem umówiony na konsultacje, ale przed spotkaniem chciałbym wiedzieć na co się nastwiać i na co godzić. Czego spodziewać. Wstępnie, w oparciu o zdjęcia uzyskałem info, że ubytek jest dosyć rozległy, a możliwość pobrania materiału do przeszczepu ograniczona, choćby ze względu na wykonany już zabieg przeszczepu włosów. W moim przypadku można wykonać jedynie częściowe odtworzenie przodu bez tonsury z ostrzyżeniem miejsca implantacji. Raczej bardziej zależało mi właśnie na tonsurze, aby uniknąć przerw.

Bardzo proszę o sugestie, choć najbardziej spodziewam się tych odradzających kontakt z polską kliniką. Niestety jak wyżej wskazałem, opcja zagraniczna odpada, a obecny efekt jest wystarczająco kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego współczuje Ci... 20 lat temu to mogłeś mieć robionego puncha w MH. Pokaż nam zdjęcia... (donor, blizny po poprzednim zabiegu, obszar łysienia) ... i napisz ile masz lat.. bo na podstawie tego co piszesz żadnej dobrej rady nie dostaniesz.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 39 lat, w załączeniu zdjęcia. Proces łysienia obecnie zahamował, choć niewiele już tak naprawdę zostało, nie posuwa się natomiast z tyłu głowy.

1.thumb.jpg.1e87f3a06cbb0344a641e3f4a8252792.jpg

2.thumb.jpg.86dd41c623708dc400c3347d5ad036b4.jpg

3.thumb.jpg.e4ee75713a9385ce38da1a19a848aba3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales jaka metoda miales robiony poprzedni zabieg punch czy strip (nie pokazałeś blizny).

Poza tym... podobnie jak kolega... moje pytanie?

Miałeś zabieg w wieku 19 lat !?!?

 

Generalnie patrząc na twój stan i doświadczenia omijałbym MH wielkim łukiem... w niższej cenie jak w Polsce możesz zrobić profesjonalny zabieg np. w Indiach.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisales jaka metoda miales robiony poprzedni zabieg punch czy strip (nie pokazałeś blizny).

Poza tym... podobnie jak kolega... moje pytanie?

Miałeś zabieg w wieku 19 lat !?!?

Przeszczep robiony był stripem, o ile pamiętam 800 graftów (być może 600). Obecnie o góry pozostały już wyłącznie przeszczepione włosy. Podałem błędną informację odnośnie okresu, było to piętnaście lat temu. Teraz, patrząc na to z dystansu, nie wywołuje to żadnych emocji, zresztą wiek zmienia u każdego dystans do swojej osoby. Wracając jednak do włosów, blizna podobno jest malo widoczna, nie pozostał większy ślad, może również z racji upływu czasu.

5.thumb.jpg.18a9caac7fafea6843d8dbd253b2252f.jpg

6.thumb.jpg.eef732b272dd098482c02e97c38c1f0e.jpg

7.thumb.jpg.ef6395eb70524195401769ef55f529ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolego współczuje Ci... 20 lat temu to mogłeś mieć robionego puncha w MH.

 

Na Hożej to chyba Prandecki o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleks. Ja na twoim miejscu rozważyłbym Indie Dr As. On robi mega sesję i cenowo jest tani a jakościowo bardzo dobry. Stripa ma po 1,25 dolara o ile dobrze pamiętam plus podatek parę procent( około 5%). Zrobisz mega stripa + BHT bo on kasuje tyle samo co za FUE. 4000 strip będzie kosztował około 20 000 plus wiza, lot,hotel,jedzenie. Jak zdecydujesz się na medical hair to zrobią tobie stripa około 2000 graftów i za rok będziesz musiał znowu stripa zrobić jak elastycznośc skóry pozwoli następne 1500 ,następny rok FUE i BHT którego w Medical hair nie robią, a jak już zaczeli to pewnie niezbyt dobrze.Odradzam polskie kliniki bo nie poradzą sobie z twoim zaawansowanym i dużym łysieniem na poziomie NW5. Zobacz na tym i drugim forum nie ma ani jednej osoby która byłaby zadowolona w pełni z polskich klinik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...