free web hit counter Skocz do zawartości
mal-now-90@wp.pl

Obniżenie linii włosów u kobiety - HDC, 2100 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

jestem 5 miesięcy po zabiegu więc postanowiłam się z wami podzielić opinią.

 

Wstrzymywałam się do tej pory (mimo złych przeczuć) bo sama prowadzę DG i wiem jak to jest gdy klient/pacjent nie potrafi uzbroić się w cierpliwość...ale po 5 miesiącach czuję się już zdatna wyrazić wstępną opinię...

 

Robiłam w HDC....Odrosty oceniam na około 90 % czyli dobrze ale ...no właśnie, co z tego jak wszczepili mi 2100 grafów w miejsce gdzie powinni wszczepić co najmniej z 3000 :/. Niestety, z gęstością jest mega średnio...ostatnio po raz pierwszy zaczesałam się do góry...komentarz mojego kolegi (który nie wiedział o przeszczepie) to "hehehe ale masz mega rzadkie włosy jak Ci się zaczynają" :/.

Wybrałam HDC a nie Bisangę bo zniechęciły mnie aktualne opinie o klinice z Belgii, chciałam jak najbardziej zminimalizować ryzyko, że coś pójdzie nie tak...no a i tak wyszło...średnio. Nie ma tragedii ale jest średnio jak za te pieniądze...Trochę żałuje, że nie zdecydowałam się na Koraya, bo mu podobno najlepiej wychodzą gęste linie z tej trójki a ja nie mam problemów z łysieniem tylko trochę z za wysokim czołem.

 

fot nie wrzucam bo mam po prostu opory psychiczne przed wrzucaniem zdjęć do sieci.

 

w HDC może odrost mają dobry ale sadzą rzadko ;/ Takie jest moje zdanie. I to trochę mniej istotne ale odradzam tam zabieg w miesiącach czerwiec-wrzesień...temperatury i to jeszcze po zabiegu są tam ciężkie do zniesienia (40 +) choć to też kwestia indywidualna.

 

Dominuje pogląd, że Polskie kliniki są złe a zagraniczne dobre...ale zestawienie chyba wygląda tak, że Polskie klinik są bardzo złe a zagraniczne co najwyżej średnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz naturalny kolor włosów?? Szkoda że nie wrzucasz zdjęć. Zawsze możesz zamazane oczy itp, a zostawić tylko włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz naturalny kolor włosów?? Szkoda że nie wrzucasz zdjęć. Zawsze możesz zamazane oczy itp, a zostawić tylko włosy.

 

No właśnie jaki masz naturalny kolor włosów ?

 

J.w. przecież można ocenzurować całą twarz, jak i również czoło tak aby linia tylko była widoczna.

 

Też bym chętnie zobaczył fotki, bo jak podejrzewam, to jako kobieta ma zrobionego ''Uszejpa'' - a takie linie mnie interesują tylko, niestety na forum mało przypadków po HT z tego typu liniami. Chciałbym też wiedzieć do jakiego stopnia w HDC się posunęli z obniżeniem linii - to ważne dla mnie.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zadna presja, spokojnie. Twój zabieg, Twoje włosy, Twoje decyzje. Nie chcesz dawać zdjęć nie dawaj...ale jak poziom Twojej frustracji sięgnie mojego poziomu po BHR to zaręczam Ci że dasz zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to dopiero 5 miesiac, postaraj sie wrzucic fotki samego czola i wlosow reszta mozesz wyciac, to jest raptem 5 min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinekk, frustracja może nie...tak nienawidziłam swojego wielkiego czoła, że nawet taka zmiana coś dla mnie znaczy...i tak uważam, że to był lepszy wybór niż Bisanga bo tam jednak dbają o Ciebie i te grafy przez tydzień a u Bisangi "nara po zabiegu, radź se sam"...no ale oczekiwałam czegoś lepszego.

Odrost jest ok tylko czemu tak rzadko mi to powkładali :/

 

Antek, obawiam się że ta klinika nie spełniłaby Twoich oczekiwań co zresztą, jak kojarzę tu z forum, sami Ci odpisali. Jak chcesz mieć jako taką gwarancję niskiej i gęstej linii to niestety albo piekielnie drogi Ferdiuni albo procedura SHA....może jeszcze w Turcji ktoś umie mega gęsto sadzić, albo chodzą ostatnio dobre słuchy o pewnej wiedeńskiej klinice o której już zapewne czytałeś... ale to już ryzyk fizyk.

 

 

existenz - 5 miesiąc ale w sumie co miało urosnąć, wydaje mi się, że już urosło...mogą być co najwyżej dłuższe ale to nie sprawi, że będzie ich więcej.rozumiem, waszą ciekawość, może się wkrótce przełamię. Poczekam jeszcze miesiąc...i tak miałam się odezwać w sumie po pół roku od zabiegu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjec to niestety tylko gdybanie. Wzgledem HDC tez uwazam,ze to bardzo dobra klinika jednak nie na przod. Sadza wszedzie podobnie wiec jak ktos nie lysieje badz reszte swoich wlosow ma bardzo geste to moze to wygladac co najwyzej srednio. Zaproponowali mi 2100 graftow gdzie Koraya 3000. Nie wiem jak to u mnie tez wyjdzie,ale jak juz mam ryzykowac i za troche wieksze pieniadze to wole ryzykowac u Turka.

Do pytania dlaczego posiadzili Ci tak a nie inaczej pewnie bedzie wiele odpowiedzi. Moim zdaniem nie kazdy potrafi sadzic gesto a w Twoim przypadku nie ma mowy o oszczedzaniu graftow i donoru wiec nie bedzie takiej wymowki gdyz nie lysiejesz. Coz 5 miesiac mozna jeszcze liczyc ze do 1-1.5 roku sie jeszcze zagesci cos. Sporo osob do tego okresu cos jeszcze na plus zauwaza takze spokojnie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"HDC tez uwazam,ze to bardzo dobra klinika jednak nie na przod."

 

dokładnie też tak uważam. Spoko klinika jak masz tę taką "łysinę mnicha" na czubku głowy, ewentualnie zakola...ale nie sam front. Także, Antek, jak chcesz gęstej i niskiej linii to lepiej skreśl HDC z opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko klinika jak masz tę taką "łysinę mnicha" na czubku głowy, ewentualnie zakola...ale nie sam front. Także, Antek, jak chcesz gęstej i niskiej linii to lepiej skreśl HDC z opcji.

 

Dokładnie tak jak mówisz. Tak samo uważam nt HDC.

 

Oczywiście że skreśliłem tę klinikę już dawno z opcji.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już sobie tak myślę że nie ma złych czy dobrych klinik...Są tylko takie z których jedni są zadowoleni a inni nie. Pomału na tym forum obalamy mity o świetnych renomach HDC czy BHR. Każdy kto odważył się napisać o ww. negatywnie sprawia że napompowany balonik pod tytułem "manualne fue, najlepsi lekarze itd" pęka. Gigantyczne pieniądze jak na warunki polskich zarobków dla Bisangi czy Marasa okazują się często wyrzucone w błoto. Turasy stosunek efekt/kasa mają o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego przy dużym ubytku pierwszy HT lepiej zrobić u Turasa, a drugim HT ewentualnie sobie dogęścić przód i resztę wyjdzie na to samo, ale jednak taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antek, obawiam się że ta klinika nie spełniłaby Twoich oczekiwań co zresztą, jak kojarzę tu z forum, sami Ci odpisali. Jak chcesz mieć jako taką gwarancję niskiej i gęstej linii to niestety albo piekielnie drogi Ferdiuni albo procedura SHA....może jeszcze w Turcji ktoś umie mega gęsto sadzić, albo chodzą ostatnio dobre słuchy o pewnej wiedeńskiej klinice o której już zapewne czytałeś... ale to już ryzyk fizyk.

 

Jeśli chodzi o HDC, to nie konsultowałem się bezpośrednio z kliniką, tylko tak aby zapytałem polskiego konsultanta tej kliniki i członka tego forum, pana Piotra.

Feriduni drogi, ale też nie należy do najdroższych lekarzy, powiedzmy że bardzo drogi jak na kieszeń przeciętnego Polaka.

Mimo że wolałbym samo HT, FUE (nie tylko ze względów finansowych ale i dlatego że blizny po SHA bym nie chciał), ale rozważam też SHA bo ta metoda pozwala na mega obniżenie linii i to bez użycia graftów, choć HT po SHA jest zalecane aby zamaskować tę bliznę oraz docelowo ukształtować linię, jednak nawet gdyby HT robić po SHA to jest oszczędność graftów/donoru - jak i mniejsze przeoranie donoru. Będę szukał też w Turcji, choć lekarz z USA powiedział że da radę wszczepić mi 2500 graftów, a wysłałem mu sporo swoich zdjęć, oraz linki do zdjęć osób które mają taką mniej więcej linię jak bym chciał - żeby nie musieli sobie wyobrażać tego co chcę i o czym mówię, tylko aby mogli realnie zobaczyć jak to wygląda u kogoś. Jasne że o klinice z Wiednia wiem. Nie mniej jednak dzięki za wszystkie rady.

 

 

Ja to już sobie tak myślę że nie ma złych czy dobrych klinik...Są tylko takie z których jedni są zadowoleni a inni nie. Pomału na tym forum obalamy mity o świetnych renomach HDC czy BHR. Każdy kto odważył się napisać o ww. negatywnie sprawia że napompowany balonik pod tytułem "manualne fue, najlepsi lekarze itd" pęka. Gigantyczne pieniądze jak na warunki polskich zarobków dla Bisangi czy Marasa okazują się często wyrzucone w błoto. Turasy stosunek efekt/kasa mają o wiele lepszy.

 

Bardzo trafnie tutaj kolego określasz, sam bym tego lepiej nie ujął, no powiedzmy może że tylko polskie kliniki są tymi całkowicie złymi.

I o to chodzi aby ten ''balonik'' właśnie pękł, aby obalać mity, tworzyć realnie reputacje cały czas (a nie tylko polegać sztywno na wypracowanej renomie danej kliniki) i żeby forum było właśnie prawdziwe, oraz aby było wiele ''naturalnych'' relacji - nawet kiedy pacjenci/klienci nie są zadowoleni z efektu, bądź nie są w pełni zadowoleni z efektu jak i co oczywiste z danej kliniki/lekarza.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś się orientuje jak to jest z tym "dogęszczaniem" ??? Czy kolejna ingerencja nie uszkodzi tych wszczepionych wcześniej grafów ? Bo w tym momencie lekarz ma mniejsze pole manewru do działania, wczepione wcześniej włosy, które już wyrosły mogą przecież przeszkadzać w implantacji nowych grafów. Czy Oni by mi musieli zgolić obszar biorczy (ten ze wszczepionymi wcześniej grafami ) żeby znowu dogęszczać ten teren ? I czy dogęszczalibyście w HDC na moim miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ktoś się orientuje jak to jest z tym "dogęszczaniem" ??? Czy kolejna ingerencja nie uszkodzi tych wszczepionych wcześniej grafów ? Bo w tym momencie lekarz ma mniejsze pole manewru do działania, wczepione wcześniej włosy, które już wyrosły mogą przecież przeszkadzać w implantacji nowych grafów. Czy Oni by mi musieli zgolić obszar biorczy (ten ze wszczepionymi wcześniej grafami ) żeby znowu dogęszczać ten teren ? I czy dogęszczalibyście w HDC na moim miejscu ?

 

Obszaru biorczego nie trzeba golić i dobrzy lekarze potrafią wszczepiać bez golenia (także pomiędzy istniejeącymi włosami wgłąb powierzchni głowy), gorzej natomiast znaleźć lekarza/klinikę gdzie robią typowe LH-FUE - i donor w większości klinik golą - choć w niektórych klinikach można zrobić ''Unshaven FUE'' i np. Koray Erdogan to robi. Golenie donoru nie dotyczy metody STRIP.

Fakt, robi się takie zabiegi trudniej i wolniej i jest ryzyko uszkodzenia sąsiadujących włosów oraz na pewno realny odsetek uszkodzonych jest większy - ale dobrzy lekarze potrafią sadzić pomiędzy włosami. Poczytaj też o metodzie micro-FUE / Dense Packing / DHI- implanter pen - gdzie jest możliwe bardzo gęste sadzenie i zapełnić cm2 110-cioma graftami nie ma problemu - także posadzić trochę mniej i proporcjonalnie do stanu gęstości istniejących włosów, pomiędzy włosami - też nie będzie problemu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antek, a gdzie zagęszczałbyś na moim miejscu ? Tez w HDC ?

 

marinekk,

 

"Ja to już sobie tak myślę że nie ma złych czy dobrych klinik" - no nie do końca się zgodzę...albo ktoś umie gęsto sadzić i jest wtedy dobry albo nie umie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antek, a gdzie zagęszczałbyś na moim miejscu ? Tez w HDC ?

 

Nie wiem gdzie bo nie widziałem Twojego faktycznego stanu z przed zabiegu, ani teraz jak to wygląda. W HDC też potrafią dogęszczać i często robią dogęszczenie praktycznie na całej koronie gdzie ktoś ma jeszcze sporo swoich włosów - choć w indywidualne ciekawe przypadki, jak i w techniki stosowane w tej klinice nie wnikałem bo nie widziałem aby robili mega Uszejpy oraz nie chwalą się efektami na blondynach, pytanie jednak takie dlaczego nie zrobili Ci od razu gęsto....?

Jeśli chodzi o Uszejpa to wybierałbym takie kliniki które przerabiają na co dzień dużo przypadków takich linii czyli głownie kobiet i transgenderów MTF (bo przy Uszejpach nie tylko gęstość ważna ale i kąty wszczepień), a klinika HDC chyba raczej z tego nie słynie.

 

Jedno jest pewne! Jeśli zrobiliby coś nie tak jak chciałem i niezgodnie z moimi zaleceniami, albo gdyby z*ebali zabieg, to na pewno nie robiłbym drugi raz w tej samej klinice.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ktoś się orientuje jak to jest z tym "dogęszczaniem" ??? Czy kolejna ingerencja nie uszkodzi tych wszczepionych wcześniej grafów ?

 

Zależy od techniki i stosowanych narzędzi. Niektórym klinikom lepiej wychodzi robienie na łysej powierzchni niż wszczepianie pomiędzy istniejące włosy.

Na twoim miejscu zaczekałbym przynajmniej 12 miesięcy od zabiegu. Jeśli jednak gęstość nie będzie cię zadowalała, to znaczy, że HDC po prostu odwaliło lipę.

Zabiegu nie robi się na raty. Ale jeśli już musisz i masz pieniądze to zainteresuj się Feriduni'm (Belgia) lub Poswal'em (Indie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej wstaw kolezanko zdjecia, to zajmie Ci doslownie chwile, a my z checia zobaczymy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, wstawiam foty, sorry za ostrość ale taki jest mój aparat...i w związku z powyższym, że się ugięłam waszym prośbom, proszę o rady apropo's ewentualnego dogęszczania (gdzie zrobić, czy zabieg dogęszczający nie uszkodzi mi już tego co zrobili w HDC). Ta dziwna fala na moich włosach to po opasce.

 

edytowałam post i dodałam foto nr 3 (trochę lepiej z ostrością), bo może na reszcie nie widać tego, że ta gęstość jest słaba.

 

i jeszcze nr 4, chyba najlepiej oddaje jak widać prześwity...

1366752034_lipka1.thumb.jpg.fb16078e3f5e05d48824775c2eec9b1c.jpg

11152379_lipka2.thumb.jpg.6e9640312e08a763ace2384188fc1e42.jpg

218680912_lipka3.thumb.jpg.303ec153e7f2cc74f1c3f2e05467f11d.jpg

1880276264_lipka4.thumb.jpg.f172596e97efd6552480000de799b771.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zabieg wykonywal dr maras czy ta kobieta ? masz jakies zdjecie z przed zabiegu zeby mozna bylo zaobaczyc na jaki obrasz bylo wszczepiane ? nie martw sie na zapas to dopiero 5 miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam bo nie brałam pod uwagę, że coś pójdzie nie tak i nie robiłam fotek na taką ewentualność :/ ...obszar był całkiem spory...2100 to za mało było. Dr Maras...kiepsko to wygląda co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak na 5 miesiac to wyglada dobrze, poniewaz to nie jest jeszcze pelny odrost, widzialem mnostwo zdjec z pierwszych miesiecy i koncowych, dlatego nie ma sie czym przejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miłe co piszesz i oczywiście pocieszające, ale te zdjęcia nie oddają jednak, że mocno te prześwity widać...trochę boję się, ze odrostu już nie będzie bo myślę, że to co zostało "zasadzone" już po prostu urosło...mam jedno zdjęcie jednak miesiąc po zabiegu jak mi włosy wypadły. Jak sami widzicie obszar do zagęszczania był duży bo czoło miałam okrutne . To z grubienie na środku to była cysta, która po kilku tygodniach sama zeszła (częste niepoważne powikłanie).

1898740778_miesiacpo.thumb.jpg.ed612c369ed4233bb1c0ebb4f60ebb3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...