free web hit counter Skocz do zawartości
mal-now-90@wp.pl

Obniżenie linii włosów u kobiety - HDC, 2100 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie powiem szczerze że aż takiej tragedii nie ma. Pewnie już nic nie wyrośnie ale włosy nabiorą jeszcze grubości i optycznie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, że tragedii nie ma i cieszę się, że nie wybrałam BHR bo mogło być gorzej. Ale trochę mi się głupio zrobiło jak kumpel mnie wyśmiał jakie mam rzadkie włosy. Na żywo to bardziej widać, lub gdybym miała odpowiedni aparat bo ten przez ostrość tego nie oddaje. Cały czas próbuję cyknąć odpowiednio ostro by pokazać, że gęstość kuleje.

2134753215_lipka5.thumb.jpg.4d5603495981aa33f3c2c61720fc812b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ten kumpel to ma afro na glowie ze tak wysmiewa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no powiedzmy, że ma "normalne" mniejsza. To jak "ewentualnie" z tym dogęszczaniem ? Gdzie byście polecali to zrobić. Ja wiem, że pojawią sie zaraz teksty, że "za wcześnie by o tym myśleć"...ale serio. Co miało tam wyrosnąć, już wyrosło. Tam nic więcej nie urośnie bo pamiętam ile było wsadzone i w 3,5 miesiącu już mi wyszło 90 % i od tamtej pory rosną długością tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak "ewentualnie" z tym dogęszczaniem ?

 

Dogęszczenie jest możliwe nawet przy stosunkowo gęstych włosach i bez golenia, robi się to na mokrych włosach i można sadzić grafty pomiędzy istniejącymi włosami.

 

To pierwsze lepsze przypadki na jakie się natknąłem, nie identyczne jak Twój, ale pokazują dobrze metodę.

 

1a_before-hair-transplant_gbe.jpg

Przed

 

1b_position-of-hairline_gbe.jpg

Zaznaczenie linii

 

1c_immediately-after-graft-placement_gbe.jpg

Po procedurze

 

1d_after-hair-transplant_gbe.jpg

Efekt końcowy

 

2a_before-transplant-top-view_gbe.jpg

Foto widoku z góry - ''Przed''

 

2b_after-transplant-top-view_gbe.jpg

Foto widoku z góry - ''Po''

 

Inny przykład pokazujący że można w ten sposób dogęścić sobie też duża powierzchnię na właściwie całej koronie, bez golenia ani bez skracania włosów.

 

0a_Before_OLL.jpg

Przed

 

1a_Placement_of_graft_OLL.jpg

Tuż po zabiegu

 

0b_After_OLL.jpg

Po

Dodajmy też że ten drugi przypadek to bardzo cienkie włosy, a efekt i tak jest.

 

Ogólnie pewnie podrzucę jeszcze jakieś linki. Jak pokażesz fotkę jak to wygląda na mokrych włosach to może zdradzę Ci która klinika robi takie cuda a tak serio to chciałbym widzieć jak to wygląda u Ciebie na mokrych włosach żeby zobaczyć jakie jest pole manewru porównując chociażby do tych fotek które wkleiłem, albo do innych przypadków z sieci.

 

Na marginesie najlepiej byłoby założyć własny wątek i jakby mod przeniósł stosowną część dyskusji dotyczącej Ciebie do tego tematu. Z pewnością porozmawiamy jeszcze o dogęszczaniu.

 

-- 13 gru 2017, 23:08 --

 

EDIT:

 

Tu masz taki trochę podobny przypadek do swojego, choć obecnie gęstość masz chyba lepsza niż kobieta na tym foto przed zabiegiem, i dlatego też chciałbym zobaczyć jak to wygląda na mokrych włosach.... I żeby nie powiedzieli Ci że masz za gęsto aby robić dogęszczenie - to dla celów porównawczych, albo jak nie chcesz wstawiać takiej fotki to sama sobie porównaj z fotkami innych osób.

 

3002-2a-m.jpg

Przed

 

3002-2c-m.jpg

Po


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszyscy wiemy, ze przeszczep to tylko imitacja wlosow, wiec czego tak naprawde sie spodziewamy? Mialas bardzo zly stan przed teraz masz bardzo dobry, a chcesz idealny. Wszyscy rozumiemy to doskonale, jednak obszar byl spory do pokrycia i obnizenie linii rowniez, jak na te miesiace wyglada to niezle.

Poczekaj do roku i jak chcesz dogeszczac to spoko, mozesz to zrobic, nie broniac tu kliniki ani nikogo moim zdaniem przeszczep wykonany prawidlowo i bez zarzutu. To, ze mialas wymagania bardzo wysokie i nie spelnila tego klinika wedlug Twoich oczekiwan,to tylko dogeszczeniem mozesz zalatwic sprawe.

Pewnie posypia sie komentarze typu- "po to robi sie ht , zeby zalatwic problem raz na zawsze miec z glowy i gestosc byla niczym swoje wlosy", jednak realia znamy wszyscy jakie sa . Porownajcie sobie na spokojnie stan przed i po, do tego oceniamy stan niczym"koncowy" a to dopiero poczatek- nawet jak nic nie odrosnie to uwazam, iz nalezy poczekac jak nie do roku to chociaz te 3-4 miesiace na wydawanie kolejnych opinii.

 

P.S. Zaloz swoj temat, bo zrobil sie smietnik a nie chcialbym pousuwac wszystkich postow niezwiazanych z tematem, dla wszystkich lepiej by bylo to przeniesc do Twojego, nowego.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jednak obszar byl spory do pokrycia i obnizenie linii rowniez, jak na te miesiace wyglada to niezle.

nie broniac tu kliniki ani nikogo moim zdaniem przeszczep wykonany prawidlowo i bez zarzutu. To, ze mialas wymagania bardzo wysokie i nie spelnila tego klinika wedlug Twoich oczekiwan,to tylko dogeszczeniem mozesz zalatwic sprawe.

 

No właśnie był duży obszar więc myślę, że te 3000 grafów powinni byli mi upchnąć co najmniej. Ja wiem, że tragedii nie ma, nawet nie myślałam, żeby odzywać się do nich, dzwonić z jakimiś pretensjami a tym bardziej cokolwiek reklamować (pewnie gdyby kumpel nie sprawił mi przykrości może w ogóle bym się tym nie przejęła)....ale myślę, że zrobić to gęściej było to możliwe, to nie jest nierealne, tylko trzeba umieć. Po prostu poczekam ten rok, jak uznam, że za mało dogęszcze tam lub gdzie indziej - i chyba na tę chwilę zakończę ten temat.

 

Antek, spoko, jak umyje głowę to ci podeślę foto.

 

ok można temat wrzucić gdzie indziej tylko jak to się robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok można temat wrzucić gdzie indziej tylko jak to się robi ?

 

Lion może to zrobi..., a jak nie to załóż swój wątek w dziale leczenie chirurgiczne (znaczy w tym dziale też) ze swoim jakimś tytułem i pierwszym postem, a Angel przeniesie tam całą dyskusję stąd od momentu Twojego pierwszego postu w tym temacie.

To nic że nawet być może dopiero odezwiesz się za rok w tej kwestii, ale będziesz mieć swój wątek, a tu nie będzie śmietnika, poza tym myślę że te foty które wkleiłem też mogą się przydać innym osobom, a do tej pory nigdzie chyba nie było pokazane coś takiego - i pewnie nie każdy tutaj wie że tak można przeprowadzić procedurę HT.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No właśnie był duży obszar więc myślę, że te 3000 grafów powinni byli mi upchnąć co najmniej.

 

I masz rację. 2100 graftów to bardziej obniżenie linii, w sensie samego paska, niż to co było u Ciebie. Dziwię się, że zaproponowali ci tak mało graftów, jeśli finansowo byłaś gotowa na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie był duży obszar więc myślę, że te 3000 grafów powinni byli mi upchnąć co najmniej.

 

I masz rację. 2100 graftów to bardziej obniżenie linii, w sensie samego paska, niż to co było u Ciebie. Dziwię się, że zaproponowali ci tak mało graftów, jeśli finansowo byłaś gotowa na więcej.

 

Jest tak jak mówisz, ale ja nie dziwię się aż tak bardzo że w HDC tak to zrobili, i że tylko tyle graftów dali. HDC to mit wspaniałej kliniki która spełnia życzenia pacjentów/klientów, i raczej HDC należy pod względem polityki troski o ew. progres łysienia, do grupy klinik takich jak: BHR - Bisanga albo Przybylski.

Choć tutaj przyczyną mogłoby być i to że tylko tyle (te 2100 gr) wydłubali z wąskiego paska Strip'a - bo jak podejrzewam koleżanka robiła metodą Strip - choć w sumie i tutaj, nawet przy tej metodzie, lekarz mógł zaprojektować szerszy/większy pasek Strip'a i przewidzieć że będzie potrzebna większa ilość graftów aby zrobić max gęsto.

Nawet na tym forum jest relacja obniżenia linii u kobiety w klinice BHR gdzie nawet konserwatywny lekarz Bisanga obniżył linię i zrobił zakola używając do tego prawie 3500 graftów - w sieci też nie brakuje relacji gdzie na obniżenie linie poszło 3000-3500 gr. a przynajmniej te 2500.

 

Moim zdaniem jeśli komuś zależy na sporym obniżeniu i na dobrej gęstości oraz na max gęstej linii to powinien raczej wybierać kliniki gdzie lekarze nie mają mentalności dr. Bisangi, Przybylskiego czy jak się okazuje też dr. Marasa, i takie kliniki które często przerabiają kobiety albo transów i mentalność im pozwala na robienie max nisko i gęsto, a także takich lekarzy którzy mają w tym praktykę - o czym już mówiłem.

 

-- 14 gru 2017, 16:05 --

 

W ogóle to trzeba zapytać koleżanki czy to był STRIP czy FUE ? - bo chyba to nie zostało określone nigdzie we wątku.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jest tak jak mówisz, ale ja nie dziwię się aż tak bardzo że w HDC tak to zrobili, i że tylko tyle graftów dali. HDC to mit wspaniałej kliniki która spełnia życzenia pacjentów/klientów, i raczej HDC należy pod względem polityki troski o ew. progres łysienia, do grupy klinik takich jak: BHR - Bisanga albo Przybylski.

 

Mnie się wydaje, że Bisanga zaproponowałby więcej. Jak ja byłem na konsultacji to mi walnęli 3500 graftów. Dopiero jak powiedziałem, że nie mam kasy (wtedy nie miałem), to zaproponowali samą linię (pasek włosów) na 2000 graftów, z zaznaczeniem, że to kompromis.

 

Przy takich ubytkach jak koleżanka miała nic nie usprawiedliwia robienia zabiegu na raty. To powinno być zrobione raz a dobrze, chyba, że pacjentka sama upierała się przy mniejszej ilości graftów z powodów finansowych.

 

W ogóle to trzeba zapytać koleżanki czy to był STRIP czy FUE ? - bo chyba to nie zostało określone nigdzie we wątku.

 

O ile wiem, HDC nie robi już stripa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antek nie miałam stripa !! wygolili mi do pół głowę. Stwierdziłam, że zasłonię to tym co zostało powyżej, włosy i tak przecież odrosną a nie będę mieć blizny.

 

nie wiem czemu tak mało mi włożyli. Powiedziałam by wsadzili tyle by było dobrze, gęsto, nawet powyżej 3000.

Problemem nie była więc kasa, ani to że łysieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antek nie miałam stripa !! wygolili mi do pół głowę. Stwierdziłam, że zasłonię to tym co zostało powyżej, włosy i tak przecież odrosną a nie będę mieć blizny.

 

Chciałem się tylko upewnić, a też słyszałem, i to już dawno że w HDC nie robią już Stripa.

Fajnie byłoby jak byś pokazała też jak to wygląda (jak duża powierzchnia musiała być wygolona aby pobrać te 2100 gr), oraz jak to maskujesz fryzem - o ile masz jakieś fotki. Wiesz bo mnie też interesuje żeby zrobić FUE w ten sposób i maskować donor fryzem.

 

 

nie wiem czemu tak mało mi włożyli. Powiedziałam by wsadzili tyle by było dobrze, gęsto, nawet powyżej 3000.

Problemem nie była więc kasa, ani to że łysieję

 

Trudno na to pytanie odpowiedzieć, ale najwyraźniej lekarz uznał że tak będzie dobrze i że te 2100 gr będzie wystarczająco do uzyskania wysokiej gęstości. To może paranojom byłoby nazywane ale z tego wniosek że lekarzowi chyba trza jednak mówić że się chce max możliwą gęstość - jeśli ktoś chce mieć max gęstą linię.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie wiem czemu tak mało mi włożyli. Powiedziałam by wsadzili tyle by było dobrze, gęsto, nawet powyżej 3000.

Problemem nie była więc kasa, ani to że łysieję

 

Więc zjebali to i tyle. A biorąc pod uwagę, że to jednak nie najtańsza klinika, to wkurwiłbym się jakbym musiał dogęszczać. Przecież to jest jakaś kpina.

Dogęszczanie to stosują kliniki takie jak Kolasiński w Polsce, a to dlatego, że mają przestarzałą technikę. A i tak końcowy efekt jest o kant dupy roztłuc.

 

W dobrych klinikach na raty robi się tylko bardzo duże obszary (np najpierw przód, potem korona), co u Ciebie nie miało miejsca. Dogęszczanie takiego małego obszaru, robienie go w ratach, to jakaś bzdura i kompromitacja z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem się tylko upewnić, a też słyszałem, i to już dawno że w HDC nie robią już Stripa.

Fajnie byłoby jak byś pokazała też jak to wygląda (jak duża powierzchnia musiała być wygolona aby pobrać te 2100 gr), oraz jak to maskujesz fryzem - o ile masz jakieś fotki. Wiesz bo mnie też interesuje żeby zrobić FUE w ten sposób i maskować donor fryzem.

 

masz szczęście bo mam foto donoru tydzień po zabiegu więc widać cały obszar dawczy (nie był mały raczej). Ale coś za coś.

Pisz co byś zrobił na moim miejscu i gdzie . Doradź coś kolego. Wrzuciłeś zdjęcia z jakichś klinik i nie podałeś nazw To, że na razie uzbroić się w cierpliwość i przeczekać do roku to wiem...ale załóżmy, że efekt końcowy będzie średni, i co wtedy ?

 

I jeżeli chodzi o to dogęszczanie "między włosami", o którym już wspominaliśmy ...czy uważasz, że jest różnica dogęszczać między włosami natywnymi (tymi naturalnie rosnącymi) a włosami przeszczepionymi wcześniej ? Bo trochę się boję, że dogęszczanie może zniszczyć to co już uzyskałam w HDC...nie wiem czy zdjęcia, które wrzuciłeś właśnie przedstawiają dogęszczanie między naturalnymi ubytkami we włosach czy po nieudanych/średnio udanych przeszczepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no wszyscy wiemy, ze przeszczep to tylko imitacja wlosow, wiec czego tak naprawde sie spodziewamy?

 

Imitacja jak ktoś łysieje i musi oszczędzać grafty, a nie w sytuacji kobiet. Niektórzy lekarze spokojnie osiągają naturalną gęstość przez HT, więc o jakiej imitacji mówimy ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. A ty Angel mam wrażenie, że masz mgliste rozeznanie w temacie przeszczepów i chyba nie widziałeś zabiegu z prawdziwego zdarzenia.

 

Dobrze wykonany zabieg jest absolutnie nieodróżnialny od naturalnych włosów. Jak się interesowałem tematem to widziałem foty na krótko w dużym powiększeniu - przeszczepione zakola i linia idealnie zlewały się w całość z całą resztą. Dosłownie idealnie.

 

U nas jest to imitacja, ale wynika to z kilku przyczyn:

1. Nie mamy pieniędzy i w najlepszym razie wybieramy kliniki drugiego rzędu. Ja pamiętam jak pierwsi pacjenci z polski lecieli do BHR - wynegocjowano wówczas cenę 4 euro/graft, podczas gdy niektóre kliniki kasowały ludzi po 10-15 euro/graft. U nas zawsze cena grała rolę i nigdy nie wybieraliśmy klinik tylko w oparciu o samą jakość.

2. Brakuje nam donoru. Sporo ludzi nie ma z czego przeszczepić odpowiednia ilość.

3. Nawet jeśli nie brakuje donoru, to doktor i tak oszczędza grafty na przyszłe łysienie.

 

Mimo to u koleżanki absolutnie nie powinno być widać, że to przeszczep a nie naturalne włosy. Nawet ja, który przerobiłem polskich partaczy, nie wyglądam jak człowiek z przeszczepem.

 

I jeżeli chodzi o to dogęszczanie "między włosami", o którym już wspominaliśmy ...czy uważasz, że jest różnica dogęszczać między włosami natywnymi (tymi naturalnie rosnącymi) a włosami przeszczepionymi wcześniej ? Bo trochę się boję, że dogęszczanie może zniszczyć to co już uzyskałam w HDC...

 

Może zniszczyć, to zależy od tego jakie chirurg ma narzędzia i jak gęsto rosną sąsiadujące włosy. BHR który ma wspólny rodowód (o ile pamiętam Bisanga pracował początkowo w HDC), także przy dogęszczaniu czasem "poświęca" istniejące włosy jak już forumowicze pisali.

Generalnie wszelkie poprawki, dogęszczenia są zawsze trudniejsze niż robienie dziewiczego zabiegu.

Dlatego jeśli HDC nie zrobiło ci zabiegu dobrze za pierwszym razem i efekt po roku nie będzie cię zadowalał, to tym bardziej nie jedź do nich na poprawkę, bo to jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. A ty Angel mam wrażenie, że masz mgliste rozeznanie w temacie przeszczepów i chyba nie widziałeś zabiegu z prawdziwego zdarzenia.

 

Dobrze wykonany zabieg jest absolutnie nieodróżnialny od naturalnych włosów. Jak się interesowałem tematem to widziałem foty na krótko w dużym powiększeniu - przeszczepione zakola i linia idealnie zlewały się w całość z całą resztą. Dosłownie idealnie.

 

U nas jest to imitacja, ale wynika to z kilku przyczyn:

1. Nie mamy pieniędzy i w najlepszym razie wybieramy kliniki drugiego rzędu. Ja pamiętam jak pierwsi pacjenci z polski lecieli do BHR - wynegocjowano wówczas cenę 4 euro/graft, podczas gdy niektóre kliniki kasowały ludzi po 10-15 euro/graft. U nas zawsze cena grała rolę i nigdy nie wybieraliśmy klinik tylko w oparciu o samą jakość.

2. Brakuje nam donoru. Sporo ludzi nie ma z czego przeszczepić odpowiednia ilość.

3. Nawet jeśli nie brakuje donoru, to doktor i tak oszczędza grafty na przyszłe łysienie.

 

Mimo to u koleżanki absolutnie nie powinno być widać, że to przeszczep a nie naturalne włosy. Nawet ja, który przerobiłem polskich partaczy, nie wyglądam jak człowiek z przeszczepem.

 

I jeżeli chodzi o to dogęszczanie "między włosami", o którym już wspominaliśmy ...czy uważasz, że jest różnica dogęszczać między włosami natywnymi (tymi naturalnie rosnącymi) a włosami przeszczepionymi wcześniej ? Bo trochę się boję, że dogęszczanie może zniszczyć to co już uzyskałam w HDC...

 

Może zniszczyć, to zależy od tego jakie chirurg ma narzędzia i jak gęsto rosną sąsiadujące włosy. BHR który ma wspólny rodowód (o ile pamiętam Bisanga pracował początkowo w HDC), także przy dogęszczaniu czasem "poświęca" istniejące włosy jak już forumowicze pisali.

Generalnie wszelkie poprawki, dogęszczenia są zawsze trudniejsze niż robienie dziewiczego zabiegu.

Dlatego jeśli HDC nie zrobiło ci zabiegu dobrze za pierwszym razem i efekt po roku nie będzie cię zadowalał, to tym bardziej nie jedź do nich na poprawkę, bo to jest bez sensu.

 

Naprawde? Pisze to ktos, kto podkresla 1000 x na forum, ze koncowy etap to do 18 miesiecy trzeba czekac a tu ocenia efekt jakby po 4-5miesiacach mial byc juz tym koncowym? Na HDC sporo narzekasz, ale przypominam, ze w porownaniu z BHR wciaz wypada bardzo dobrze.

W przeszczepach nie jestem moze i specem, natomiast wiem gdzie go powinno sie robic a gdzie nie, jak wygladaja efekty danych klinikt, w sumie to podstawy. Doswiadczenia swojego tez nie mam, jednak wciaz sadze, ze na wszystko potrzeba czasu- fina/duta/CB/RU/Minox niektorzy tez oceniaja po 3 miesiacach, gdzie sam do pol roku stan na ducie mialem wciaz chwiejny.

Co do reszty sie zgodze, jezeli do roku bedzie wciaz taki efekt to srednio bedzie to wygladac, jednak wciaz sporo lepiej niz ostatnie zabiegi BHR. Ciezko wytlumaczyc dlaczego tylko taka ilosc graftow, przod najwazniejszy, osoba nielysiejaca i posiadajaca kapital.

Mozliwe, ze maja malo doswiadczenia z kobietami i po prostu z gestym sadzeniem. U nich gestosc w wiekszosci przypadkow wyglada podobnie, przod robia rowniez srednio. Ktos z wiekszym obszarem lysienia i postepujaca lysina wybierajac ich klinike zapewne bedzie zadowolony, jezeli w tym przypadku zostanie tak jak jest to bedzie srednio, jednak tragedii nie ma. Autorka chciala zalatwic temat raz na zawsze rozumiem to doskonale, jednak poczekajmy, nawet jak nic sie nie zmieni bedzie mozna oceniac czyjas prace a nie juz przekreslamy kolejna klinike. Wkrotce bedziemy oceniac ht po miesiacu a stosowane srodki po tygodniu. Sam mam wiele watpliwosci do swojego ht i pewnosci nie mam jak wyjdzie, jednak na pewno bedziecie mi radzic tak samo- poczekac do roku i ocenic, bo takie sa po prostu kryteria, niby najwiekszy odrost 4-6 miesiac ale sami znacie na pewno rozne przypadki.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Naprawde? Pisze to ktos, kto podkresla 1000 x na forum, ze koncowy etap to do 18 miesiecy trzeba czekac a tu ocenia efekt jakby po 4-5miesiacach mial byc juz tym koncowym?

 

I nawet w tym wątku pisałem, że trzeba czekać. Jednak 2100 graftów to nie jest bardzo dużo, no chyba, że koleżanka głowę ma małą (bo wielkość głowy też ma znaczenie).

 

Na HDC sporo narzekasz, ale przypominam, ze w porownaniu z BHR wciaz wypada bardzo dobrze.

 

Jeśli masz na myśli ostatnie wpadki to tak. Natomiast te dobrze zrobione zabiegi w BHR, to nie słyszałem żeby ktoś myślał o dogęszczaniu 2x tego samego obszaru. To absurdalne.

 

Ciezko wytlumaczyc dlaczego tylko taka ilosc graftow, przod najwazniejszy, osoba nielysiejaca i posiadajaca kapital.

 

Ale chirurg chyba nie jest idiotą i dobrze wie czego oczekuje pacjentka, skoro sama mówiła, że może być i ponad 3000.

 

Mozliwe, ze maja malo doswiadczenia z kobietami i po prostu z gestym sadzeniem. U nich gestosc w wiekszosci przypadkow wyglada podobnie, przod robia rowniez srednio.

 

Raczej to - po prostu wszystkich traktują wedle jakiegoś szablonu.

 

Niezależnie od rozważań, trzeba poczekać. Ale tak jak pisałem - dogęszczanie to jakiś absurd, który jest praktykowany tylko w polskich partaczo-klinikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz szczęście bo mam foto donoru tydzień po zabiegu więc widać cały obszar dawczy (nie był mały raczej). Ale coś za coś.

Pisz co byś zrobił na moim miejscu i gdzie . Doradź coś kolego. Wrzuciłeś zdjęcia z jakichś klinik i nie podałeś nazw To, że na razie uzbroić się w cierpliwość i przeczekać do roku to wiem...ale załóżmy, że efekt końcowy będzie średni, i co wtedy ?

 

I jeżeli chodzi o to dogęszczanie "między włosami", o którym już wspominaliśmy ...czy uważasz, że jest różnica dogęszczać między włosami natywnymi (tymi naturalnie rosnącymi) a włosami przeszczepionymi wcześniej ? Bo trochę się boję, że dogęszczanie może zniszczyć to co już uzyskałam w HDC...nie wiem czy zdjęcia, które wrzuciłeś właśnie przedstawiają dogęszczanie między naturalnymi ubytkami we włosach czy po nieudanych/średnio udanych przeszczepach.

 

To spoko - chętnie zobaczę fotki. Tak jak mówisz - coś za coś.

Na Twoim miejscu poczekałbym chyba jeszcze te kilka miesięcy tak aby być już 100% pewnym że nie będzie lepszej gęstości i że nic już, ani jeden nowy włos nie wyrośnie z tego HT. Pewnie robiłbym dogęszczenie jeśli by mi nie odpowiadała gęstość na linii uzyskana w tym zabiegu. Co do kwestii gdzie to trudno odpowiedzieć i polecać jakąś klinikę, ale przeglądał bym różne przypadki efektów dogęszczeń, porównywał z efektami różnych klinik i na tej podstawie wybrał ostatecznie klinikę. Oczywiście poczytałbym też opinie o tych klinikach oraz o lekarzach jak i o metodach wykonywania zabiegów, i tak jak mówiłem jeśli chodzi o obniżenie linii i o Uszejpa to wybierałbym te kliniki/tych lekarzy którzy mają doświadczenie w takich przypadkach. Szczerze to ja sam nadal nie wiem jak tę chwilę gdzie będę robił HT, w USA w jednej klinice powiedzieli że przeszczepią mi 2500 gr ale ja też się właśnie zastanawiam czy to nie za mało bo włosy mam bardzo cienkie a i przerzedzenie trochę jednak też nadal wgłąb zakoli, zatem aby zrobić linię jaką chcę, czasami mogłoby być tak że potrzeba będzie właśnie te 3000 -3500 gr. Po prostu przeglądaj relacje przypadków z dogęszczeń, z napraw wcześniejszych z*ebanych przeszczepów, z robienia linii u kobiet i transgenderów MTF, i tyle.

Wszystkie zdjęcia wszystkich przypadków,które wrzuciłem do tego wątku we wcześniejszym poście, pochodzą z kliniki Bernstein Medical z Nowego Jorku w USA.

''To, że na razie uzbroić się w cierpliwość i przeczekać do roku to wiem...ale załóżmy, że efekt końcowy będzie średni, i co wtedy ? - Co wtedy ? - Trzeba będzie coś działać następnym HT aby uzyskać zadowolenie - masz o tyle ten plus że nie łysiejesz i że nie trzeba ani zbytnio oszczędzać donoru ani się nim przejmować bo i tak zawsze dasz radę ukryć w nim ubytki spowodowane zabiegami, za pomocą długości włosów. Tragedii nie masz i da się to naprawić a przynajmniej poprawić aby było bardziej zgodnie z oczekiwaniami.

Zdjęcia które wrzuciłem przedstawiają akurat dogęszczenie naturalnie rosnących przerzedzonych włosów, ale znaleźć w sieci zdjęcia z naprawy (poprawy gęstości) innych poprzednich zabiegów też można i to nie tylko w przypadku HT u kobiet.

Jak natknę się na jakieś rezultaty z naprawy poprzedniego HT to podrzucę do wątku. Sama też czytaj i przeglądaj sieć pod tym kątem skoro Cię to interesuje.

Wg. mnie nie ma różnicy czy dogęszczanie się robi pomiędzy naturalnie rosnącymi przerzedzonymi włosami czy tymi z wcześniejszego przeszczepu no chyba że gęstość tych natywnych jest bardzo różna w różnych przypadkach w stosunku do gęstości włosów z HT to szla stopnia trudności może przechodzić w jedną lub w druga stronę co do tego, ale to wszystko zależy od indywidualnego przypadku i indywidualnej sytuacji realnej faktycznej gęstości włosów natywnych a tych z przeszczepu. Bo przecież wiadomo że natywnych gęsto rosnących się nie dogęszcza i nie ma nawet takiej potrzeby - i tak samo w przypadku dobrze wykonanego HT z wysoką gęstością.

 

Ingerencja następnego HT i poprzednie (nie całkiem bardzo rzadko poobsadzane graftami) z pewnością będzie powodować jakieś zniszczenia i straty w jakiś niewielkim stopniu - o czym mówiłem i inni też, ale też nie zniszczy Ci wszystkiego co było posadzone w poprzednim HT, ani nie zniszczy wszystkiego z nowego HT. Nawet przy najlepiej wykonanym zabiegu i przy robieniu HT po raz pierwszy, przy wszczepianiu graftów w łysą glacę, (tak samo przy pobieraniu z donoru) zawsze powstają jakieś straty choćby minimalne i odsetek czy procent uszkodzonych znikomy ale jednak - to normalna rzecz - choć ten odsetek czy procent zniszczonych zależy od umiejętności lekarza, praktyki personelu, a nawet od tego w jakim są nastroju oraz od tego czy akurat zmęczeni czy nie podczas wykonywania zabiegu. Nic się nie przejmuj naprawy/dogęszczenia nieudanych albo niezbyt udanych zabiegów są wykonywane powszechnie w wielu klinikach i nawet często lekarze też przechwalają się że wykonują naprawy przeszczepów włosów po innych lekarzach.

 

 

Raczej to - po prostu wszystkich traktują wedle jakiegoś szablonu.

 

Ale tak jak pisałem - dogęszczanie to jakiś absurd, który jest praktykowany tylko w polskich partaczo-klinikach.

 

Dokładnie tak, tak właśnie robią, wszystkich traktują wg szablonu i to trza powiedzieć że wg po*ebanego szablonu, - widać to dobrze na przykładzie doktora Przybylskiego, który robi wg szablonu, że jak się ma fiuta pomiędzy nogami to jeb ku*wa HT M-szejpa, albo nawet V-szejpa, ew. linię wygiętą do góry/do tyłu z jebitnymi ku*wa zakolami i to na wysokości połowy czachy - tak jak to robi np. Bisanga w BHR, do tego gęstość ''zapałek wbitych w gówno'', a i jeszcze Przybylski coś pie....li że wysokość czoła powinna wynosić 8 cm czy że nawet ku*wa 9 cm - tak jakby ku*wa każdy był jakimś mutantem 2,30 wzrostu i 250 kg wagi z łbem 15 kilowym jak jakaś ku*wa betonowa kula. I wg tej zasady może trzaby doktorowi Przybylskiemu i jemu podobnych zmierzyć fiuta i porównać do największego jaki istnieje na tym globie, a kiedyś czytałem gdzieś że najdłuższy fiut ma 39 cm - i może wtedy doktorek Przybylski przestałby być taki szablonowy.

Na tym jak i na HLT forum jest nawet gość który ma wysokość czoła 4 cm / 4,5 cm - czyli mają mniej ode mnie nawet, mniej niż ja przy obecnym stanie - czyli taki doktor Przybylski aby zrobić wg swojego schematu i jemu podobni lekarze, wydłubaliby pewnie nam wszystkie grafty z całego pasa o wysokości 4-ech - 5-iu cm, z czoła i na całej szerokości czoła tak aby uzyskać szablonową wysokość czoła 8 cm czy 9 cm i jeszcze pewnie powiedzieliby jak to Bisanga zawsze mówi ''musimy być konserwatywni'' i te wydłubane grafty z czoła wszczepimy na donor żeby było na zaś jak łysienie postąpi.

 

Racja, tak jak mówisz co do ew. dogęszczenia - dogęszczenie to absurd i paranoja, bo zabieg powinien być tak zrobiony aby uzyskać odpowiednią gęstość za pierwszym razem a nie żeby srać HT na raty, no chyba że mówimy o łysinie rzędu NW 5-6 -7 i o wielo-tysięcznym graftowaniu - bo tylko w takim przypadku może mieć uzasadnienie zabieg robiony na raty.

 

 

Nie no wszyscy wiemy, ze przeszczep to tylko imitacja wlosow, wiec czego tak naprawde sie spodziewamy?

 

Imitacja jak ktoś łysieje i musi oszczędzać grafty, a nie w sytuacji kobiet. Niektórzy lekarze spokojnie osiągają naturalną gęstość przez HT, więc o jakiej imitacji mówimy ?

 

Podziel się więc którzy to lekarze osiągają naturalną gęstość czy inaczej najwyższą na świecie gęstość z prawie 100% odrostem, to ważne, nie tylko dla mnie ale i dla autorki tematu.

 

Co z tego że ktoś łysieje jak ktoś może mieć zupełnie inną strategię i plany na przyszłość niż efekt zapałek wbitych w gówno - np. ja. Mnie interesuje zrobienie max gęstości na linii -Ushape / na zakolach jak tylko to możliwe, i bym był szczęśliwy bardzo jakby wpakowali mi nawet 110 gr albo i więcej na każdy cm2 powierzchni.

 

 

Nie no wszyscy wiemy, ze przeszczep to tylko imitacja wlosow...

 

Nawet najbardziej z*ebanego HT nie nazwałbym imitacją włosów tylko co najwyżej imitacją fryzury - bo '''imitacja'' jest np. wtedy gdy producent samochodu zamiast kłaść prawdziwe drewno w kokpit kładzie plastik/tworzywo jakieś imitujące czyli udające drewno, albo gdy zamiast kłaść silnik V8 czy V12, kładzie głośniki, wzmacniacz i specjalny system/program elektroniczno-komputerowy którego zadaniem jest emitowanie dźwięku na zewnątrz pojazdu jaki emituje silnik V8 czy V12 - to jest imitacja, i przekładając to na włosy, to imitacją nazwałbym np. implanty włosów albo perukę, a rezultat HT to nie imitacja włosów w gruncie rzeczy, tylko iluzja optyczna naturalnej gęstości włosów i naturalnego wyglądu włosów, oraz ew. imitacja fryza - o ile już mówić o imitacji.

To tak tylko na marginesie , ale moim zdaniem słowo imitacja nie bardzo się nadaje do określenia słabego efektu czy w ogóle efektu HT jakiegokolwiek, gdyż prawdziwe włosy - nawet jeśli przeszczepiane, de-facto nie są imitacją włosów.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anty nie porównuję tego jakoś na bieżąco, ale sam wiesz, że do takiego grona można zaliczyć m.in Koray'a, Ferudiniego czy tą klinikę z implanter penem, o której była ostatnio dyskusja na forum.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak 2100 graftów to nie jest bardzo dużo, no chyba, że koleżanka głowę ma małą (bo wielkość głowy też ma znaczenie).

 

ciężko mi to stwierdzić ale zakładając, że ilość grafów była dobrana proporcjonalnie do wielkości głowy to nie powinno być problemu z gęstością (co niestety ma miejsce w moim przypadku).

Chyba najprostsze rozwiązanie jest tym najlepszym - nie potrafią gęsto sadzić i nie jest to klinika na obniżanie linii (szczególnie u kobiety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a pisalas do nich w tej strawie ? moze przeslij im te fotki i zobaczymy jak sie do tego odniosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę sensu. Pewnie dostałabym odpowiedź w stylu "uzbrój się w cierpliwość, jak po roku stwierdzisz, że wygląd Ciebie nie satysfakcjonuje zapraszamy do nas".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pewnie dostałabym odpowiedź w stylu "uzbrój się w cierpliwość, jak po roku stwierdzisz, że wygląd Ciebie nie satysfakcjonuje zapraszamy do nas"

 

jak nie napiszesz to sie nie przekonasz, zajmie Ci to mniej niz 5 min, a moze sie czegos dowiesz konkretnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...