free web hit counter Skocz do zawartości
milek892

Aestepool 4300 graftow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem założyć nowy wątek. Bo w moim poprzednim informacje nie są dobrze poukładane. Poza tym większość wątku to dyskusja "czy warto w moim przypadku robić ht". Ja to ht zrobiłem i czeka mnie jeszcze jeden zabieg. Chciałbym się z wami podzielić efektami z których jestem narazie bardzo zadowolony oraz pomóc ludziom w podobnym stanie do mojego. Także możecie do mnie pisać na pw. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Myślę że jestem wiarygodną osoba o czym świadczy mój poprzedni wątek. Każdy mój kolejny post będzie z efektem "jeden miesiąc później" A więc zacznijmy od początku...

 

Data zabiegu:12 października 2019r.

Klinika: Aestepool Turcja

Ilość przeszczepionych graftow: 4300

Stan wyjsciowy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś, ale na yt jest fajna relacja z aestepool i bardzo dobrze to wygląda. Pokażesz obecny postęp ? Pozdro

 

-- 14 lut 2020, 9:48 --

 

I powiedz mi proszę czy zabieg wykonywał Ci dr Altan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości będę wrzucał kolejne co miesięczne postępy. Chcę to zrobić naprawdę dobrze mam milion zdjęć. Postaram się jak najszybciej to ogarnąć. Jeśli chodzi o sam zabieg to prawda kluczowe momenty zabiegu tj.nakluwanie ostrzem dziur pod grafty robi osobiście dr. Altan. Poza tym cały czas jest obecny i doglada swoich pracownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było mocno średnio, możesz napisać ile masz lat kiedy zaczął się problem łysienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, w tej chwili mam 30 lat, problem łysienia pojawił się w wieku 18 lat. Opiszę teraz mniej więcej zabieg i wrzucę parę zdjęć. A wiec po przybyciu do Stambułu oczywiście kierowca zabrał mnie do hotelu. Rano po śniadaniu wyjazd do kliniki i ok 8 zaczął się zabieg. Wszystko przebiegało sprawnie bez najmniejszego problemu. Jedyna nie przyjemna rzecz w zabiegu to moment podawania znieczulenia. Jakieś 10 min wstrzykiwania środka znieczulającego. Ale spokojnie można wytrzymać. Potem już pełen relaks. Można słuchać muzyki, obejrzeć film. Tak jak wspomniałem wcześniej najważniejsze etapy wykonywał osobiście Dr. Altan. Sam zabieg skończył się coś około 18:30. Potem noc w hotelu. Powiedzmy że nie było jakoś super wygodnie, ale też do przeżycia. Rano mycie głowy zdjęcie opatrunku, i wylot do Polski Tak pokrótce wyglądał wyjazd i zabieg. A to zdjęcia:

 

-- 15 lut 2020, 0:01 --

 

Po 10 dniach odpadły mi wszystkie strupy. Głowę myłem specjalnym szamponem po transplantacji włosów polecanym przez klinikę ( do teraz go używam ). Zacząłem również stosować suplementację w postaci cynku selenu i biotyny. Generalnie resztę robiłem zgodnie z zaleceniami czyli zażywanie lekarstw przepisanych przez doktora, unikanie wysiłku itd. Zamieszczam jedno zdjęcie "z góry" po 10 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koszt zabiegu 2200 euro. Zamieszczam zdjęcia po miesiącu. Generalnie wszystko wypadło, po 3 tygodniach praktycznie wrócił stan jaki był przed przeszczepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,masz jakieś zdjęcia jak to wygląda obecnie?Sam robiłem tam gdzie ty w aestepool w grudniu i stan wyjsciowy mamy dośc podobny z tym,że ja mam ciemne włosy.U mnie minęły dopiero 2 miesiące i na razie nic się nie dzieje.U ciebie widze że już 4 miesiące.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milek, po takim czasie prawie w ogóle nie masz zaczerwienienia!


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem o to zapytać.Umnie po dwóch miesiącach dalej zaczerwienione,zarówno donor jak i biorcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem wrzucę zdjęcia po 2 miesiącach. Postaram się jak najszybciej nadrobić do obecnego stanu. Jeśli chodzi o zaczerwienienie to prawda szybko zeszło. Ale wydaje mi się że to indywidualna sprawa. I może być różnie. Nie ma reguły. Pozdrawiam

 

-- 18 lut 2020, 20:24 --

 

Witam, zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia po 2 miesiącach od przeszczepu włosów. Porównanie na zdjęciach stanu wyjściowego oraz tego po 2 miesiącach. Ostatnie zdjęcie boku jest porównane do tego sprzed miesiąca. Niestety nie posiadam zdjęcia tego boku z przed przeszczepu. Na głowie niewiele się zmieniło. Jakieś takie pojedyńcze włoski... Sami oceńcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam zdjęcia po 3 miesiącach od przeszczepu. Powiem szczerze ze pod koniec 2 miesiąca proces odrostu włosów ruszył. Włosy są cienkie ale tak wszystko miało wyglądać. Jakie są wasze opinie? Pozdrawiam

 

-- 19 lut 2020, 21:36 --

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak z takiego startu zaczyna to wygladac bardzo dobrze, tyle, ze korone przydaloby sie jeszcze dogescic kiedys .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam zdjęcia 4 miesiące po zabiegu. Oczywiście, że planuje 2 zabieg. Jakby ktoś był chętny pojechać razem ze mną to piszcie na pw. Zawsze w dwoje raźniej. Co do samych zdjęć chyba progres jest Jakie wasze opinie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałeś ze stanu tragicznego, efekt jest już przyzwoity, no ale bez drugiego zabigu raczej się nie obejdzie. W tym samym miejscu w razie co będziesz robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to wygląda, jeszcze tylko dogescic koronę i będzie super. Taka linia włosów Ci odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że miałeś totalną glacę to zabieg trzeba uznać za jak najbardziej udany. A między 4 a 6-7 miesiącem powinna nastąpić jeszcze istotna poprawa jeśli chodzi o gęstość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż, właśnie. Kolega był łysy jak kolano a teraz ma zarys linii i pokryty w jakimś stopniu obszar łysienia. Potrzebny będzie jeszcze jeden zabieg na rejon korony ale zapewne zdaje sobie z tego sprawę. Nie wiem czy jest zadowolony z tego co już ma ale przypuszczam, że tak. Dla kogoś kto nie miał w ogóle włosów to jest ogromna różnica nie tylko wizualna ale także mentalna. Nikt kto ma minimalną wiedzę o Ht nie oczekuje przy NW 5 wzwyż super gęstości bo tego nie da się uzyskać i dlatego po prostu docenia, że nie jest już łysy. To bardzo cieszy. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zarys lini wlosow juz jest i ten sam fakt mozna uznac za wygrana bo porawia to atrakcyjnosc twarzy.

drugim zabiegiem ? ............ to ja bym bral pod uwage ze jego bok i korona dalej beda lecialy, Boki w takich przypadkach czesto sie obnizaja(lysieja) i po jakims czcasie moze to wygladac dziwnie ,szczegolnie w okolicach korony , po prostu by bylo odciecie przeszczepu od bokow glowy. Wszystko zalezy jak dlugo ma zamiar brac leki na zatrzymanie lysienia. Gosc ma na koronie na 6 godzinie przeswitujacy obszar i jest to znak ze jego lysienie moze tam w przyszlosci dojsc NW7 a jak tam dojdzie to na 99% bedzie tez tracil troche bokow a nie tylko korony. Zobaczcie na tyl jego glowy na wczesniejszych zdjeciach. Z tego co widze to teraz ten obszar chyba sei poprawil od fina .

 

ps: taki przeswitujacy obszar na dole korony jest glownie u osob ktore w przyszlosci pojda w mocne nw6 albo 7 , byly publikacje na ten temat w ANG. Oczywiscie to nie znaczy ze jak ktos nie ma takiego czegos to nie moze pojsc w nw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysienie zaczęło się u niego w 18 rż. Teraz ma 30. Pisał o ile pamiętam, że proces się od jakiegoś czasu zatrzymał pomimo brania leków. Zakładając, że będzie dalej łysiał i jak piszesz tracił włosy na bokach oraz w kierunku NW7 Ht nie powinien robić wcale bo będzie się to coraz bardziej odznaczać. Zrobienie II Ht za jakiś czas nawet przy ewentualnym postępie łysienia spowoduje, że przejście pomiędzy włosami przeszczepionymi a tymi, które pozostały będzie mniej widoczne. Po drugie boki oraz tył w takiej sytuacji przycina się bardzo krótko, to dobrze wygląda i dlatego nie ma żadnych p/wskazań do II HT nawet w kontekście ewentualnego postępu łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedźi. Więc tak po skończonych ok 8 msc lekarz oceni mój donor i podejmie decyzję czy kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli wszystko będzie ok zabieg znowu zrobie w aestepool. Bo jestem bardzo zadowolony i z efektu który mam teraz i wogole z samej kliniki. Jesli lekarz mi odmówi wtedy będę szukał alternatywy. Kolejna sprawa to że oczywiście miałem i mam świadomość tego że byłem łysy jak kolano. A teraz mam włosy i jestem w szoku. Linia włosów była zrobiona na moje życzenie. Pierwotnie lekarz narysowal ja niżej ale stwierdziłem że lepiej trochę wyżej i mieć trochę większość gęstość ( ci co są całkowicie lysi pewnie mnie zrozumia). Kolejna sprawa to że po zabiegu rozważam mikropigmentacje na donor. Jakie wasze zdanie na ten temat? I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Nigdy nie brałem fina. Od momentu przeszczepu biorę tylko cynk biotyne i palmę sabalowa. I teraz pytanie co robić? Wejść na tego fina? Tylko czy jest coś do ratowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest co do ratowania. Dzięki finowi włosy powinny się nieco pogrubić tzn. zyskać na jakości, a przy odrobinie szczęścia donor i szczyt głowy może troszkę się zagęści. Dodatkowo jeśli faktycznie szedłbyś w mocne NW7 z mocno wyłysiałym tyłem i obniżonymi bokami to fin może to zatrzymać. Choć oczywiście to do Ciebie należy decyzja o podjęciu farmakoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...