free web hit counter Skocz do zawartości
Medikemos Clinic

Medikemos Dr Lupanzula, 1624 FUE, 29.04.2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Chciałbym przestawić swoją relację z mojego zabiegu przeszczepu włosów w Klinice Medikemos u Dr Lupanzula. Zabieg przeszedłem 29.04 w Brukseli, tego samego dnia co kolega marcin_1_1_1, który umieścił niedawno swoją historię na forum. Łącznie przeszczepiono 1624 grafty FUE o następujących parametrach:

 

I - 369

II - 689

III - 566

IV - 60

 

Całość: 1624

Gęstość donora: 80/90/100 graftów /cm2

 

Kuracja:

 

Finasteryd (początkowo Propecia przez 3 miesiące, następnie dzielony Proscar – od 06/2013)

Minoxidil (Loxon 5% - od 05/2013)

Ketokonazol (szampon Revita oraz Nizoral 2-3 razy w tygodniu)

Merz Special (1 tabletka rano) oraz Vitapil (1 tabletka wieczorem)

 

Trochę informacji o mnie:

 

Mam 22 lata i zmagam się z problemem wypadania włosów od około 2 lat. Jak wielu kolegów mnie również dotknęło nieszczęście wypadania włosów w dodatku w bardzo młodym wieku, nie muszę chyba mówić jak frustrujące i przygnębiające jest takie doświadczenie dla młodej osoby. W rodzinie brak historii łysienia – dziadek i pradziadek ze strony mamy mieli głowy pełne włosów bez najmniejszych oznak łysienia, z kolei zarówno mój tato jak i dziadek posiadają tzw. „wysokie czoło” oraz przerzedzenia w przedniej części głowy, jednak ich włosy jak na ich wiek są w bardzo dobrej kondycji.

Cały proces rozpoczął się na 1 roku studiów, gdy zauważalnie cofnęła mi się linia włosów i uformowały się widoczne zakola. W tym okresie nie obserwowałem łysienia w innych częściach głowy. Wtedy też zacząłem stosować Minoxidil 5% na obszar zakoli oraz dodałem suplementy diety a także szampon Revita. W przeciągu kilku miesięcy odrosty były bardzo satysfakcjonujące, jednak nie chciałem stosować tego leku na zawsze i zdecydowałem się przerwać kurację stopniowo odstawiając specyfik przez 2 miesiące. Po odstawieniu minoxa włosy posypały się na całym przodzie, a co gorsza przerzedzać zaczął się również tył gdzie nigdy go nie stosowałem. Łysienie postępowało bardzo szybko, straciłem większość włosów na przodzie w ciągu 3-4 miesięcy w okresie zimowym ubiegłego roku. Wtedy też uświadomiłem sobie że chcąc uratować włosy trzeba podjąć ryzyko i zagrać „va banque” włączając do kuracji finasteryd. Miałem świadomość możliwości wystąpienia skutków ubocznych, ale w tamtej sytuacji doszedłem do punktu że było mi wszystko jedno – wiedziałem że nieuchronnie zmierzam prawdopodobnie do całkowitego wyłysienia w wieku 22 lat i muszę wykorzystać wszystkie możliwe opcje jakie istnieją chcąc temu zapobiec. Skuteczność finasterydu w leczeniu mojego łysienia jest nie do podważenia; tył zdecydowanie się zagęścił, wrócił właściwie do stanu poprzedniego, środek też zdecydowanie się poprawił, natomiast nie zaobserwowałem progresu w przedniej części głowy. I w tym przodzie właśnie tkwił do niedawna cały problem z uwagi na bardzo nierówną i problematyczną linię włosów, która na żywo wyglądała bardzo źle. W mojej historii zmagań z łysieniem żałuję jednej rzeczy – tego, że nie zacząłem stosować finasterydu wcześniej. Przez te wszystkie tragiczne historie na forach i stronach typu propeciahelp niepotrzebnie z tym zwlekałem i dopiero przyciśnięty do ściany zdecydowałem się go wziąć. Stosuję go około 11 miesięcy, do tej pory zero skutków ubocznych. Wcześniej dodatkowo zmagałem się z trądzikiem na twarzy, odkąd biorę fina problem zniknął, nie biorę jednocześnie żadnych innych środków na tę dolegliwość.

 

Jako, że bycie łysym jest dla mnie całkowicie nie do zaakceptowania zdecydowałem się na zabieg. W grudniu ubiegłego roku udałem się na konsultacje do Dr Lupanzula w Warszawie. Doktor na początku poinformował mnie, że leczenie chirurgiczne jest zazwyczaj dostępne dla osób powyżej 25 roku życia i w przypadku młodszych osób nie można dokładnie przewidzieć docelowego stopnia utraty włosów. Następnie przedstawiłem swoje oczekiwania dotyczące przeszczepu czyli najniższa możliwa gęstość i wysoka konserwatywna linia włosów, powiedziałem też że mogę wyglądać na łysiejącego ale nie mogę być łysy i to jest główny cel jaki chciałbym osiągnąć. Chwilę później Doktor sprawdził gęstość obszaru dawczego a nastepnie stwierdził, że donor jest bardzo dobry i można wyciągnąć z niego dużo graftów (5000-5500 graftów FUE). Potem narysował linie włosów, która mnie w pełni satysfakcjonowała i w takich okolicznościach kilka dni później ustaliłem z Panią Anią z Medikemos szczegóły zabiegu z terminem na koniec kwietnia – chciałem poczekać kilka miesięcy, aby wzmocnić włosy finasterydem i minoxidilem i ewentualnie uzyskać jeszcze jakieś odrosty na środku głowy.

 

Teraz sam zabieg: do Brukseli przyleciałem dzień przed operacją liniami Ryanair z Modlina do Charleroi, zatrzymałem się w hotelu Best Western County House zlokalizowanym 3 przystanki tramwajem od kliniki. Następnego dnia o godzinie 7 rano udałem się do kliniki; po narysowaniu linii i potwierdzeniu wcześniejszych ustaleń rozpoczął się zabieg. Jego przebiegu nie będę szczegółowo opisywał – w skrócie wszystko przebiegło profesjonalnie, standard obsługi pacjenta na najwyższym poziomie, przez cały okres pobytu w klinice byłem otoczony opieką ze strony Pani Ani oraz Sandry, od samego przekroczenia drzwi kliniki nie miałem wątpliwości, że dokonałem właściwego wyboru. Dr Lupanzula jest bez wątpienia najlepszym lekarzem z jakim miałem kiedykolwiek styczność a trochę zabiegów już w życiu przeszedłem –emanuje dobrą energią i sympatią, wykazuje pełną orientację na dobro pacjenta, odpowiada wyczerpująco na pytania a miałem ich sporo. W trakcie zabiegu stara się uspokoić emocje i rozluźnić atmosferę. Już dziś widzę, że efekt zabiegu będzie bardzo dobry, ślady w miejscach pobrania są już niemal niezauważalne, miałem pobrane około 10 graftów z cm2.

 

Co się tyczy mojego wieku: mam pełną świadomość powagi i stopnia zaawansowania mojego łysienia, widać gołym okiem że jestem genetycznie predysponowany do dalszego wypadania włosów, mimo tego jestem absolutnie zdeterminowany żeby z tym walczyć za wszelką cenę – finasteryd jest sprawdzonym lekiem, pomaga zdecydowanej większości biorących go osób, u siebie zauważalne efekty zaobserowałem po około 3 miesiącach stosowania. Gdyby odpukać włosy mimo jego stosowania zaczęły się sypać zamienię go na dutasteryd 0,5 mg. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wykonywania zabiegu strip, nie wyobrażam sobie tego u siebie i definitywnie wykluczam go w przyszłości, mam jednak gęsty zarost na brodzie oraz sporo włosów na klatce piersiowej i ramionach do przeniesienia na skórę głowy w razie potrzeby. Gdyby zabrakło włosów w przyszłości włosów na wystarczające pokrycie tyłu głowy bez problemu to zaakceptuję, jednak linia którą miałem do niedawna doprowadzała mnie do szału, wyglądała po prostu strasznie. Liczę na to że w perspektywie 10-15 lat wymyślą coś lepszego niż to co jest obecnie dostępne, do tego czasu mam nadzieję że z wykorzystaniem finasterydu/dutasterydu uda się utrzymać sytuacje pod kontrolą.

DSC_8134.thumb.jpg.f14b9cc7ab5435032f09fbb5906f5980.jpg

DSC_8135.thumb.jpg.35ae446845725b363aa8471c3a8c077b.jpg

DSC_8140.thumb.jpg.a3e9f837001b420ccd1ab15b86b76e04.jpg

DSC_8144.thumb.jpg.bebfee88993a3907b985e0b220ff1246.jpg

DSC_8152.thumb.jpg.08abf3b33f62f82aafad311ddc898730.jpg

DSC_8155.thumb.jpg.636ec323094c45aa4816e7658b85cf14.jpg

front_present.thumb.JPG.34a02aaa6b56fc2a7cbd5a2eb0b96415.JPG

front_earlier.thumb.JPG.750f2a0ee4cc10ba016ee464cc881af4.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle fin na Ciebie zdzialal!! Na przod(nie liczac zakoli) zadzialal niesamowicie. Szkoda, ze nie probowales wtedy jeszcze z saba,ahk i ru. Mogles pol roku sprobowac i pewnie jeszcze zakola bys zagescil troche, ale wiadomo, ze ht jest najpewniejszym i najlepszym rozwiazaniem jezeli chodzi o zakola. Ogolnie miales je takie jak ja przed ht, wiec ciekawy jestem jak Ci sie to wszystko dalej potoczy:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że wszystko masz dobrze rozplanowane

Jak u Ciebie sytuacja po 3 dniach? Za wolno ten czas płynie teraz.

 

Zdecydowanie tak Obszar biorczy bardzo ładnie się goi, po każdym wcieraniu kremu w tył głowy strupków jest coraz mniej, nadal odczuwam niewielki obrzęk skóry w tym miejscu ale jedynie wtedy gdy wmasowuję krem w skórę głowy, przy każdym wcieraniu wrażliwość jest coraz mniejsza. O przeszczepionych włosach niewiele konkretnego da się na tę chwilę powiedzieć - sytuacja wygląda na stabilną, spryskuję regularnie to miejsce roztworem soli fizjologicznej i Keratene Spray z kliniki, na zagojenie się tego obszaru trzeba dać trochę czasu. Po samym zabiegu nie odczuwałem żadnego bólu, jedyną dolegliwością jakiej doświadczyłem była długo utrzymująca się intensywna czkawka w wieczór zabiegu i dzień następny ale przeczytałem że może być to skutek uboczny leku na puchnięcie Medrol który dostaliśmy w podzielonych tabletkach do stopniowego odstawiania.

 

Nie chciałem robić przeszczepu "na żywioł". Wiedziałem że nie ma innej drogi żeby moja fryzura wyglądała jako tako, mam w tyle głowy cały czas sytuację w jakiej się znalazłem rok temu, na szczęście w dużym stopniu pomogła mi farmakologia ale nigdy nie można być pewnym rezultatu jej stosowania w długim okresie. Przy tak agresywnym łysieniu nie ma miejsca na błędy, w przeszczepach generalnie bardzo łatwo przeszarżować robiąc gęsty front i sadząc nisko linię a później tego żałować bo okazuje się że brakuje włosów na tył. Docelowo chciałbym mieć włosy mniej więcej takie jak mój tato którego widziałeś w klinice, są one przerzedzone na przodzie i środku ale tak równo rozmieszczone i rosnące pod dobrymi kątami że takie włosy brałbym w ciemno gdybym mógł je mieć na stałe, zanim sam nie zacząłem łysieć w ogóle nie pomyślałbym że z jego włosami może być coś nie tak, nie ma opcji żeby niewtajemniczony człowiek zwrócił na to uwagę.

 

@AngelOnTheEarth

 

Znam temat RU, CB i pozostałych eksperymentalnych kuracji - szczerze Ci powiem że jakoś nie jestem do nich przekonany, efekty w niektórych przypadkach może i są ale na pewno nie spektakularne a byłem zmuszony wytoczyć ciężkie armaty chcąc odzyskać chociaż część włosów które w błyskawicznym tempie utraciłem. Mógłbym ewentualnie rozważyć dorzucenie RU do fina ale na pewno nie stosowanie go zamiast niego bo w moim przypadku stanowi fundament kuracji który doskonale się sprawdza nie tylko na łysienie ale przy okazji na trądzik. Pytałem nawet w klinice właśnie o RU jak się na niego zapatrują ale nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, powiedziano mi że mogę stosować na własną odpowiedzialność ale dało się wyczuć że raczej nie są entuzjastami jego używania. Przeciwzapalnie stosuję ketokonzazol, zdaje się że działa na podobnej zasadzie co SABA, jeśli się mylę proszę popraw mnie


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz powiedziec ile to wszystko kosztowalo? fajnie ze coraz wiecej osob robi tam przeszczep i swoje relacje przelewa na forum. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, tez uwazam, ze fin/ dut sa najlepsze jezeli chodzi o efekty - niestety uboki tez najwieksze. Chodzilo mi wlasnie o dorzucenie kilku preparatow do fina, ktory stosujesz i sprawdzenie czy dalo by sie cos jeszcze wskorac, ale zalatwiles to najpewniej i oby na lata sie to teraz udalo utrzymac a jak widac Lion,Majette,Skald po ht daja sobie niezle rade utrzymywac reszte i jest git, to dlaczego Tobie mialo by sie nie udac:) Fin na Ciebie dziala i nie ma ubokow a to jest najwazniejsze.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozesz powiedziec ile to wszystko kosztowalo? fajnie ze coraz wiecej osob robi tam przeszczep i swoje relacje przelewa na forum. pzdr

 

Płaciłem 2,5 EUR za 1 graft, załapałem się na ubiegłoroczną promocję bo rezerwowałem zabieg jeszcze w grudniu. Do tego doszły jeszcze koszty biletów lotniczych, hotelu, przejazdu autokarem z Charleroi do Brukseli (wszystko rezerwowałem z dużym wyprzedzeniem) oraz wydatki na miejscu.

 

Na miejscu dowiedziałem się że w tym tygodniu pacjentami kliniki mieli być wyłącznie nasi rodacy. W chwili obecnej jesteśmy zapewne najlepszymi klientami Medikemos

 

@AngelOnTheEarth

 

Pomyślę nad dodaniem RU do kuracji jak wszystko się zagoi. Wcześniej przez jakiś czas piłem sporo herbat z korzenia pokrzywy, ale odkładał mi się po niej spory osad na zębach i dałem sobie z tym spokój. Zakola były nie do ruszenia za pomocą farmakologii, trzeba sobie uczciwie powiedzieć że nawet jeśli odrosłoby kilka włosów na krzyż niewiele by to zmieniło a zabieg i tak byłby konieczny żeby osiągnąć przyzwoity efekt. Może coś pomógłby amerykański Minoxidil 15%, ale i po 5% jak stosowałem większe jego ilości zaczęły mi rosnąć włosy na skroniach a na zakolach pojawiał się tylko drobny meszek. W perspektywy czasu wiem że za późno wziąłem fina- gdybym zaczął go stosować pół roku wcześniej może łysienie nie posunęło się tak daleko. Zamierzam brać go cały czas, mam nadzieję że uboki nie wystąpią, mój dziadek brał Proscar przez wiele lat na leczenie prostaty, rozmawiałem z nim na ten temat i nie uskarżał się na żadne problemy. Dr Lupanzula wspominał że zna osobę która przyjmuje fina już o ile dobrze zapamiętałem 18 lat i nadal ma włosy na głowie, na forach międzynarodowych są też przykłady long-time userów biorących to przez 10+ lat z sukcesami.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danny wybacz, być może nie doczytałem. Tego fina bierzesz 1.25mg czy mniejszą dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danny wybacz, być może nie doczytałem. Tego fina bierzesz 1.25mg czy mniejszą dawkę?

 

Dokładnie taką, staram się żeby możliwie równo dzielić tabletkę ale jakieś niewielkie odchylenia w dziennej dawce mogą występować przez jej nieregularny kształt.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabletki chyba można rozpuszczać w spirytusie (po rozkruszeniu w pył) i wtedy łatwiej dawkować, ale nie jestem pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: 10 dni po zabiegu

 

IMG_0597.thumb.JPG.f2c9f3f47ebe5a5f2c48eb8a3bca4f2d.JPG

 

Na donorze nie widać już praktycznie śladów interwencji chirurgicznej. Obszar biorczy goi się prawidłowo, pojawiają się już pierwsze odrosty. Jak dobrze widać krótkie włosy eksponują wszelkie ubytki włosów, widać na nich że korona też jest u mnie podatna na działanie DHT. Cóż mogę na ten temat powiedzieć - biorę fina i liczę na to że dzięki niemu katastrofy nie będzie, gdyby jednak wydarzenia potoczyły się nie po mojej myśli zmienię bloker na dutasteryd. Przerzedzenie w tym miejscu nie przeszkadza mi jednak tak bardzo jak w przedniej części głowy, na dłuższych włosach nie wygląda to źle, dla porównania wrzucam zdjęcie z 26.04 kilka dni przed zabiegiem zaraz po kąpaniu.

IMG_0591.thumb.JPG.ec0de8495cd9fc81061db4f806c51d41.JPG

IMG_0594.thumb.JPG.86fd6913f6e7e2a38054a5bf9e864118.JPG

IMG_0581.thumb.JPG.2ac1800695d872637e185ee78178fb4b.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowałeś coś na szybszy wzrost włosów obciętych podczas zabiegu? Przez te 10 dni urosły ci sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy stosowałeś coś na szybszy wzrost włosów obciętych podczas zabiegu? Przez te 10 dni urosły ci sporo.

 

Nic poza dotychczasową kuracją i specyfikami z kliniki. Włosy mają w tej chwili długość 3-4 mm, poza obszarem biorczym gdzie póki co są cieńsze i krótsze.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem Danniego na żywo Powiem, że bardzo dobra robota i będzie to fajnie wyglądało


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie to wygląda, gratulują

w przyszłości masz zamiar dalej robić zabiegi na ta górę która Ci się przerzedza? Czy zostawiasz to tak jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna laserowo usunac przeszczepione wlosy, gorzej z bliznami po fue czy strip'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładnie to wygląda, gratulują

w przyszłości masz zamiar dalej robić zabiegi na ta górę która Ci się przerzedza? Czy zostawiasz to tak jak jest ?

 

Na pewno będą konieczne kolejne zabiegi, zaczynając wcześnie swoją przygodę z HT liczyłem się z tym od początku. Od doktora dowiedziałem się że najbardziej wrażliwy obszar u mnie to środek pomiędzy przeszczepionymi włosami i że prawdopodobnie za jakiś czas będę musiał udać się do niego ponownie jak łysienie postąpi w tym miejscu.

 

Odnośnie tyłu powiem tak; zobaczymy do jakiego stopnia to wszystko się potoczy. Metodą FUE mam do wykorzystania jeszcze około 4000 graftów (na upartego pewnie da radę wyjąć 4500), BHT z samej brody (innych części ciała nie biorę na razie pod uwagę bo trzeba by było wykonać najpierw test) to myślę kolejne 1500-2000 graftów i musi to wystarczyć na pozostały obszar do pokrycia, stripa jak wcześniej napisałem definitywnie wykluczam. Przód mam można powiedzieć przygotowany pod dalsze łysienie, doktor zrobił go na gęstości 50 graftów na samej linii, dalej jest 45-48 graftów /cm2, większość przeszczepionych włosów już odrosła i taka gęstość w pełni mnie satysfakcjonuje, choć dodam że miałem tam jeszcze trochę natywnych włosów wprawdzie skonanych od DHT ale jednak fizycznie obecnych więc ogólnie tych włosów jest jednak więcej. Sądzę, że schodząc stopniowo z gęstością w kierunku korony mój donor spokojnie wystarczy na pokrycia przodu i środka głowy. Problem jak u wielu osób może wystąpić z koroną - jeśli mimo stosowania finasterydu zdarzy się tak że się posypie to zrobi się ją na tyle na ile wystarczy graftów z FUE+BHT, nie jest to dla mnie tak istotne jak przód; jestem wysoki więc tę koronę i tak mało kto ma okazję dostrzec, nie rzuca sie ona w oczy tak jak front

 

zawsze mozna laserowo usunac przeszczepione wlosy, gorzej z bliznami po fue czy strip'ie

 

Nie rozważam takiego scenariusza Ryzyko jest takie ze graftów zabraknie na koronę, ale nie nastąpi to raczej szybko stosując dobry bloker DHT, ten obszar co do zasady powinien trzymać się najlepiej.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Tobie ze ja tez nie rozwazalem takiego scenariusza przed swoim zabiegiem, ale teraz nastawiam sie na to niestety. Przy okazji, wydaje mi sie ze mialem okazje poznac Ciebie na pewnej konsultacji rok temu w Warszawie, siedzielismy wtedy we trzech i rozmawilalismy o fin i ru. Czy jest taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem Tobie ze ja tez nie rozwazalem takiego scenariusza przed swoim zabiegiem, ale teraz nastawiam sie na to niestety. Przy okazji, wydaje mi sie ze mialem okazje poznac Ciebie na pewnej konsultacji rok temu w Warszawie, siedzielismy wtedy we trzech i rozmawilalismy o fin i ru. Czy jest taka mozliwosc?

 

Jest, przejrzałem na szybko Twoje wątki na tym i na drugim forum i również Cię pamiętam, było to wprawdzie trochę wcześniej niż rok temu, niemniej jednak w ubiegłym roku Czy planujesz zamieścić swój wątek na forum? Widzę że też miałeś zabieg u dr Lupanzuli, miałeś robiony strip czy FUE? Bo zastanawiam się czemu rozważasz usuwanie przeszczepionych włosów, przecież nie miałeś wtedy złych, miałeś tylko problem z zakolami i przeszczepem pewnie udało Ci się ich pozbyć


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki razie ciesze sie ze mnie pamietasz. Mialem fue i faktycznie zabieg byl na na zakola linie wlosow i 1 cm wglab grzywki, a z watkiem wole zaczekac do efektu zblizonego do koncowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadła już większa część przeszczepionych włosów, z tego prawie wszystkie jednograftowe na linii, ale widać ich krótkie końcówki w miejscach z których wyrosły więc zachowuję spokój Tył całkowicie zagojony, na obszarze biorczym zaczerwienienie sporo mniejsze, niemniej jednak nadal widoczne, na zewnątrz chodzę cały czas w czapce z daszkiem. Zdjęcia postaram się wrzucić jutro, najpóźniej w środę, w tej chwili nie ma mi kto ich zrobić.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niewyraźne zdjęcie to dopytam:

Jak oceniasz, jaka część z przeszczepionych włosów jak dotąd u Ciebie wypadła? U mnie chyba tak z 80%, niewiele ich zostało.

A jak zaczerwienienie, zauważyłeś żeby się zmniejszyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...