free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem ten wątek, bo pewnie jak wielu z was ćwiczę na siłowni i dużo osób ma różne poglądy na temat wpływu ciężkich ćwiczeń fizycznych na włosy. Także zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów

 

Osobiście uważam że siłownia ma wpływ na wzmożone wypadanie, poprzez zwiększony wyrzut testosteronu do krwiobiegu po ciężkich ćwiczeniach zawłaszcza wielostawowych, ale nigdy nie przestałbym ćwiczyć jedynie ze względu na włosy, od dawna uważam że kuracja przeciw łysieniu nie powinna przesłaniać codzienności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak że ja przestałem chodzić na siłkę i włosy zaczęły mi lecieć Ale możliwe że tak czy siak by leciały.

 

Ja mam takie pytanie jak pot wpływa na włosy, bo na pewno wpływa, tylko jak, czy jest to negatywne czy pozytywne.

 

Kolejna sprawa biegi i reszta sportów bardziej kondycyjno-wytrzymałościowych a nie siłowych, rozumiem że te pomagają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lecą Ci włosy, ponieważ więcej testosteronu objęte jest przemianą do DHT, ponieważ nie jest wykorzystywany np. do syntezy białek. Co do biegania podobno obniża testosteron, lecz podnosi poziom kortyzolu, który prowadzi do aktywacji reduktazy i pobudza konwersję testosteronu do DHT. Moim zdaniem nie powinieneś rezygnować z ćwiczeń tylko dla włosów, w tym przypadku jeśli ćwiczyłeś dość długo i intensywnie to nawet gorzej dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam pytanie co do biegania a dokładniej pocenia - po przebiegnięciu kilku km całą głowę mam mokrą - Czy może miec to negatywny wpływ na stan wlosow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie mam pytanie co do biegania a dokładniej pocenia - po przebiegnięciu kilku km całą głowę mam mokrą - Czy może miec to negatywny wpływ na stan wlosow?

 

jeśli chodzi o łysienie to nie ma to wpływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę na siłowni parę lat. Oczywiście też myślę, że ma pewien wpływ na łysienie, ale nie taki aby przestać ćwiczyć. Odradzam tylko brania odżywek zwiększających testosteron np. kreatyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki środek jak najmniej inwazyjny polecacie żeby zredukować wyższy poziom testosteronu spowodowany ćwiczeniami na siłowni? I czy to ma sens? Dodam, że mam 26 lat zakola i już się pogodziłem że będę łysy(po ojcu) tylko nie chce tego przyśpieszać przez siłownie. Nie stosuję żadnych innych środków hamujących łysienie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że siłownia ma wpływ na wzmożone wypadanie, poprzez zwiększony wyrzut testosteronu do krwiobiegu po ciężkich ćwiczeniach zawłaszcza wielostawowych, ale nigdy nie przestałbym ćwiczyć jedynie ze względu na włosy, od dawna uważam że kuracja przeciw łysieniu nie powinna przesłaniać codzienności

 

Dwa lata kulturystyki między 2002 a 2004, przerwa od żelaza i mma i muya thai w kratke przez parę lat (czyli aeroby.) i od 2009 do teraz trójbój siłowy.

 

Jakie zauważyłem różnice przez ten czas? Żadne. Naprawdę posypałem się jak w 2005 przestałem brać fina na pół roku. Nie oznacza to że siłownia nie zwiększa poziomu testosteronu (jak i hormonu wzrostu), to akurat znany fakt, w szczególności martwy ciąg i siad, ale zdaję się że organizm wykorzystuje tą nadwyżkę. Nie wspominająć o tym że mówimy o CIĘŻKICH ćwiczeniach wielostawowych w okolicach ciężaru maksymalnego. Od machania hantelkami na bice, czy podnoszenia od święta śmiesznych ciężarów w siadzie czy martwym (bo kolana, bo plecki, po fartuczek przeszkadza.... ) to nikomu jeszcze testosteron nie poszedł w górę.

Odradzam tylko brania odżywek zwiększających testosteron np. kreatyna.

Kto Ci takich bzdur naopowiadał? Kreatyna - zresztą naturalnie produkowana w wątrobie każdego z nas - syntezuje ATP w komórkach mięśniowych. Stąd jej suplemantacja może zwiększyć siłę i syntezę białek. Z testosteronem nie ma nic wspólnego. Są odżywki która - przynajmniej w teori - zwiększąją poziom teścia jak tribusteron i zma, są też pro hormony które z całą pewnością zwiększają ale to już są - pomimo legalności - praktycznie sterydy i wpływ na włosy maja jak większośc koksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie odżywek Typu Gainer? Jest tam śladowa ilość kreatyny? Czy może używać czystego białka w proszku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie forum kulturystyczne. Od odżywek się nie łysieje. Bierzesz suplementy aby uzupełnić dietę, a nie zastępować nimi jedzenie. Dieta to podstawa. Więcej na www.sfd.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie odnośnie odżywek Typu Gainer? Jest tam śladowa ilość kreatyny? Czy może używać czystego białka w proszku?

Gainer to nie białko, tylko mieszanka białka i węglowodanów. Kreatyny tam nie ma. Kreatyna nie powoduje łysienia. SFD zasysa, Tnation o niebo lepsze.

W sumie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez wydaje mi sie ze siłownia nie ma wpływu na wypdanie włosów. Wpisujac "zawody kulturystyczne" w googlach prawie wszyscy maja bujne czupryny :/ U mnie na siłowni prawie kazdy ma lepsza sytuacje niz ja :/ Możliwe, ze ciezkie treningi powoduja wzmozone wypadanie ale włosy te na pewno da rade odzyskac. Siłownia znana jest od zawsze, w wojsku siłownie były chlebem powszednim i jakos wtedy nasi przodkowie tak nie lysieli.

Zwróccie chociazby uwage na piłkarzy - cwicza tak samo, a jedni maja bujna czupryne (chociazby Cristiano Ronaldo) a inni łysieja (Iniesta). Oni rowniez cwicza siłowo...


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi bardziej o to czy jesli ktoś ma genetyczne łysienie to wyłysieje szybciej od siłowni.

Moim zdaniem siłownia jest wskazana i ogolnie sport.

 

Jeśli chodzi o kreatyne to biore jabłczan kreatyny i mam kuracje minox wew+ 1mg fina i włosy nie lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum o wlosach, jednakże co do kreatyny - badaj po niej watrobe. Znajomemu po kilku cyklach na kreatynie pojawiły sie straszne problemy. Ogólnie wiadomo od zawsze, ze kreatyna strasznie niszczy watrobe, a Ty bierzesz ja z finem, wiec dośc ostro. Ja odkad sie o tym dowiedziałem juz dawno z niej zrezygnowałem.

Co do włosów - to i tak powinienes badac wątrobe po finasterydzie.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreatyna znacząco podnosi poziom DHT w organizmie. Czytałem takie badania, jak będę miał czas to znajdę i wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych badaniach było stwierdzenie, że wyższy poziom testosteronu prowadzi do wyższego poziomu DHT, czy to Twoje dopowiedzenie? Przecież to nie jest oczywiste. Ilość DHT zależy od tego, ile jest enzymu konwertującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz od ilości testosteronu również. Nie jest to moje dopowiedzenie było jasno podane % podniesionego DHT.

 

Objective: This study investigated resting concentrations of selected androgens after 3 weeks of creatine supplementation in male rugby players. It was hypothesized that the ratio of dihydrotestosterone (DHT, a biologically more active androgen) to testosterone (T) would change with creatine supplementation.

 

Design: Double-blind placebo-controlled crossover study with a 6-week washout period.

 

Setting: Rugby Institute in South Africa.

 

Participants: College-aged rugby players (n = 20) volunteered for the study, which took place during the competitive season.

 

Interventions: Subjects loaded with creatine (25 g/day creatine with 25 g/day glucose) or placebo (50 g/day glucose) for 7 days followed by 14 days of maintenance (5 g/day creatine with 25 g/day glucose or 30 g/day glucose placebo).

 

Main Outcome Measures: Serum T and DHT were measured and ratio calculated at baseline and after 7 days and 21 days of creatine supplementation (or placebo). Body composition measurements were taken at each time point.

 

Results: After 7 days of creatine loading, or a further 14 days of creatine maintenance dose, serum T levels did not change. However, levels of DHT increased by 56% after 7 days of creatine loading and remained 40% above baseline after 14 days maintenance (P < 0.001). The ratio of DHT:T also increased by 36% after 7 days creatine supplementation and remained elevated by 22% after the maintenance dose (P < 0.01).

 

Conclusions: Creatine supplementation may, in part, act through an increased rate of conversion of T to DHT. Further investigation is warranted as a result of the high frequency of individuals using creatine supplementation and the long-term safety of alterations in circulating androgen composition.

 

Statement of Clinical Relevance: Although creatine is a widely used ergogenic aid, the mechanisms of action are incompletely understood, particularly in relation to dihydrotestosterone, and therefore the long-term clinical safety cannot be guaranteed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obalam mit ze po kreatynie lecą włosy, oczywiscie jak ma sie bloker. biore 2 tydzien i nie lecą a biore jabłczan ktory jest dosc mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh To nie jest jakis srodek po ktorym 100% leca wlosy. Połowa kulturystow ma wlosy a polowa jest lysych lub quasi-lysych a krete biora wszyscy Poza tym jesli masz bloker to wlosy nie maja prawa leciec nawet po tym jak wpadniesz w dziki agrest ) ( No, moze troszke przesadzam )

Nastepna sprawa - 2 tygodnie brania krety to wcale nie tak duzo Kreatyna zaczyna pompwac po 3


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok powiem.jedno pewnie kazdy z nas niedobor wlosow i ze tak powiem brak pewnosci siebie proboje wynagrodzic sobiw wjakis inny sposob np silownia i dobrym wwyglade fizycznym a widze ze nie jeden z was juz nie jest mlodzieniaszkiem jak i ja zatem ciezko juz u nas o to zeby sam orgaiz produkowal na tyle testosteronu iz mozza uzyskac zadowlajacwe efekty kolo 30 juz nie idzie tak latwo jk mialo ssiwe 20 lat i jednakorganiz produkpowal saodzielnie zacznie wieksze ilosci tescia jak teraZ . (Sorry za pisownie pisze na tel i cizkp czasem sobie trafiac w literki )Ale do sedna ma zatem pytaie bo ja ddopiwro studiuje wasze forum od paru dni wiec na razie ssie za bardzo nie wypowiadam bo stara sie najpierw polapac o czum.piszexie i ogolnie co oznaczaja te wasze RU i biotyny i inne rzeczy szczerze sonczylem fizyke nie chemie i gubie sie w tych waszych biologiczno chwmicznych nazewnictwach i rozkminkach jeszcze .Ale caly czas studiuje wasze forum i wielw mysle ze jezwli jesCze nie pomaga to jest w stanie pomoc .Chodzi mi o to iz jak to osoba ktora ani wśród kolegow ani i w mojej rodzinie nie miala osob totchietych naszym problemw walczylem z tym dosc miernie uzywajac srodkow typu vichy i innej kpmerchy a nie zaglebiajac sie w problem az tak doglebnie w teat jak wy , pelen szacum bo czytajac niektore wasze tematy jestem pelen podziwu zebranej wiedzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe cholera do rzeczy bo sie znowu rozpisalem a to nie temat opowiedz swoja historie co jak bede mial chwile kiedys na pewno zrobie bo licze na cenne wskazowki gdyz chce zaczav jedna z waszych czesto wymienianych kutacji lecz mam wiele pytan ;p .Bo planuje rowniez poziwej moze HT .

Ok bo wogole to odbiegam znowu od teati powiedzcie mi jedno skpro wiadomw ze testosteron jest jedny z najwazniejszych czynnikow do bidowy miesni i jesli chcemy miec dobre efky i dobrze wygladac w naszym wiwku zatwm.usimy miec gowysoki poziom co czasami oczywiscie bez diwtu lub ogolnie jakiejss suplemwntacji nie mowie oczywiscie o stwrydach jestem.ich przeciwnikiem ale np animala pproduky oparty na naturalnych ziolach na podniesienietwstosteronu czyli np aanimal stak ktory ponadto hamuje niby przeksztalacaie w dht poczytacjie tu http://testosterone.pl/animal-stak-21-saszetek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...