free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Amerykanscy lekarze twierdza inaczej, badan nie ma (a podobno miales je widziec ), a Ty masz inne zdanie na podstawie swojej teorii - masz prawo, wolny kraj. Napisz o tym doktorat i razem z chlopakami z SFD stworzcie sekte. Bedziesz oczywiscie pierwszy. Na koniec zafunduje Ci link do innych przyczyn naturalnego zwiekszania testosteronu:

http://www.tipy.pl/artykul_3049,jak-zwiekszyc-poziom-testosteronu.html

Czyli idac Twoim tokiem rozumowania - spie duzo, a wiec mam o 40% wiekszy poziom testosteronu niż normalnie - o kurde, musze spac po 6 godzin, bo wyłysieje !! Przeciez skoro siłownia podnosci testosteron maxymalnie do 30% i mozna po niej wyłysiec, a długi sen do 40%, to mozna byc łysym jak kolano. Musze uwazac tez na warzywa, bo one rowniez podnoszą teścia, heh.

Wydaje mi sie, ze obaliłem wszystkie Twoje tezy dowodami i wypowiedziami lekarzy. To tyle. Do widzenia


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna kłótnia się rozwinęła a fakty są takie:

 

-jęli Nie jesteś genetycznie zaprogramowany do łysienia to nie wyłysiejesz

-zwiększany poziom testosteronu nie musi oznaczać podwyższenia poziomu dht bo każdy ma różną ilość 5AR, mimo to sam testosteron tez jest odpowiedzialny za utratę włosów jeśli masz wrażliwe receptory androgenowe

-kreatyna zwieksza zarówno poziom testosteronu jak i DHT, może to być zwiazane pośrednio ze zwiększeniem 5AR

-Aeroby w przeciwieństwie do ciężkich ćwiczeń wielostawowych zmniejszają ilość testosteronu w organizmie

-Rozmowa na temat czy ćwiczyć czy nie jest bezsensowna gdyż wiadomo że lepiej ćwiczyć co przyniesie więcej korzyści aniżeli brak ruchu

 

Podsumowując nigdy bym nie przestał ćwiczyć ze względu na to że może to delikatnie przyspieszyć utratę wlosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, Amerykanscy lekarze twierdza inaczej, badan nie ma (a podobno miales je widziec )

Proszę

 

http://www.pnas.org/content/109/32/13100.short

http://jap.physiology.org/content/early ... 2012.short

 

do tego:

Effect of Exercise on Serum Sex Hormones in Men: A 12-Month Randomized Clinical Trial

Vivian N. Hawkins, Karen Foster-Schubert, Jessica Chubak, Bess Sorensen, Cornelia M. Ulrich, Frank Z. Stancyzk, Stephen Plymate, Janet Stanford, Emily White, John D. Potter, Anne MctiernanDisclosures

Med Sci Sports Exerc. 2008;40(2):223-233.

 

This randomized, controlled clinical trial showed that a 12-month moderate-to-vigorous aerobic exercise intervention increased circulating DHT levels among exercisers versus controls at 3 and 12 months. Additionally, SHBG was significantly greater among exercisers versus controls at 3 months, although the continued elevation in SHBG at 12 months was only significant when compared with exercisers' baseline levels. Further, DHT and SHBG increased most substantially among exercisers who experienced the greatest change in cardiopulmonary fitness as measured by V ·O2max. We found no significant effects of this exercise intervention on testosterone, free testosterone, 3α-Diol-G, estradiol, or free estradiol.

 

When measured after a short-term, acute bout of exercise, testosterone levels typically increase transiently, though this finding is not universal.[14,18,20,31,63] In some studies, elevations in free testosterone, bioavailable testosterone, SHBG, and other androgens such as dihydroepiandosterone have also been observed, but the hormone changes are variable and may depend on the exercise paradigm (resistance vs aerobic), the exercise intensity, and/or the study population (young vs older men).[4,20,53,58] When testosterone levels are compared cross-sectionally between middle-aged and older men who have engaged in long-term exercise versus those who have not, testosterone levels are higher among regular exercisers,[3,40] with similar findings for SHBG.[10] However, among highly trained endurance athletes, testosterone levels have also been found to be lower than among either resistance-trained or control subjects, introducing the possibility of exercise-related sex hormone dysfunction.[17] We found no effect of our 12 month moderate-to-vigorous aerobic training program on circulating testosterone levels, suggesting that it is unlikely testosterone would mediate the beneficial effects of this type of exercise such as altered body composition or improved bone health. However, we also did not detect a decrease in testosterone that would be considered deleterious to men's health.

 

We did find a significant increase in the more biologically active androgen, DHT, with exercise in our randomized trial. This is the first study, to our knowledge, to demonstrate such an effect. DHT is most commonly formed at the tissue level, by 5α-reduction of testosterone, while circulating DHT is largely bound to SHBG.[28] Age may influence DHT levels, but both positive[13] and negative[11] correlations have been reported. Similar to testosterone, low DHT is associated with higher body fat content,[1,21,22,29,52,59] and we also observed this negative correlation among our participants at baseline. Loss of fat mass could be one mechanism through which DHT increased among men in the exercise group. Both 3α-HSD-3, which converts DHT to 3α-Diol, and UGT2B15, which converts 3α-Diol to 3α-Diol-G, are found in adipose tissue.[5,57] In a study of 3α-HSD-3 in subcutaneous and omental adipose tissue from lean and obese men, local androgen inactivation was a predominant reaction in both subcutaneous and omental adipose tissue, but the greatest activity of 3α-HSD-3 occurred in omental adipocytes from the obese men.[7] Surprisingly, we did not find that DHT increases were greater among men who lost more fat in our study. Instead, those who had the greatest improvements in fitness, as measured by V ·O2max, experienced the greatest increases in DHT. This finding suggests that physiologic pathways might exist for exercise to affect DHT other than altered fat mass.

 

Given the association of elevated androgens, particularly DHT, with increased prostate cancer risk,[9] the rise in DHT with exercise that occurred in our study might be of concern. However, one recent epidemiologic study has found that low DHT is associated with decreased prostate cancer survival among men with screening-detected cancer,[30] and, further, lower levels of intraprostatic DHT are associated with greater cancer aggressiveness.[43] Some researchers hypothesize that aromatization of testosterone to estrogen may play a key role in prostate carcinogenesis, and, because DHT cannot be aromatized to estrogen, its role may not be as critical to cancer pathogenesis.[9] In fact, increased DHT may actually mediate favorable metabolic effects. In bone, enzymes that glucuronidate sex steroids are associated with both higher levels of DHT and cortical bone size, at least among young men.[55] Further, low levels of DHT have been associated with ischemic heart disease mortality. Given the potential benefits of increased DHT, additional studies that corroborate our findings and that could explore mechanisms mediating the increase in DHT are warranted.

 

Although we only found a significant increase in SHBG in exercisers versus controls at 3 months, the persistent elevation among exercisers (with a trend towards a difference vs controls) at 12 months is provocative in light of recent research suggesting a role for SHBG in insulin resistance and metabolic syndrome.[27,33-35,41] SHBG is inhibited by insulin,[1,46] and SHBG levels are low in states of insulin resistance.[35] In a prospective study, researchers found that lower levels of SHBG were associated with an increased risk of developing metabolic syndrome among men ages 40-70 during a 15-yr follow-up period, particularly among those with lower BMI.[33] Mechanisms by which SHBG might mediate this effect are not known, but teasing out the independent role of SHBG versus its status as a marker of insulin resistance is difficult. In our study, SHBG levels were negatively correlated with body fat and insulin levels at baseline. Certainly, a loss of fat mass could explain the greater increase in SHBG seen in exercisers, because this should lower insulin levels and, therefore, reverse the inhibition of SHBG production. Yet, as with our DHT findings, we did not find that SHBG increases were greater among men who lost more fat. We saw that those who had the greatest improvements in V ·O2max experienced the greatest increases in SHBG. This again suggests that other physiologic pathways exist for exercise to affect SHBG than altered fat mass, though these effects may still be mediated via improvements in insulin sensitivity. When obese men were placed on a low-fat, high-complex carbohydrate diet in conjunction with daily aerobic exercise, serum insulin at 3 wk was reduced, whereas SHBG increased.[60] Additional research designed to tease out the physiologic mechanisms underlying the effect of exercise on SHBG independent of dietary change is needed.

 

 

Limitations of our study include a relatively small sample size, which may have reduced the power to explore subgroups for effect modification. Additionally, our study participants were primarily Caucasian men from higher socioeconomic status than the general population, who were well connected to the health care system. Thus, it may not be prudent to generalize the conclusions of the present study to a broader group of men. Further, exercise performed at home was self-reported compared with observed exercise performed at the facility. Nonetheless, the significant increase in V ·O2max found only among exercisers attests to the high overall level of adherence. For each study time point, blood was drawn only once; therefore, there is only one measure of hormone levels at baseline and at 3 and 12 months to represent the exercise effect on sex hormones. Because of the significant diurnal variation in serum androgens,[28] we completed all blood draws in the early morning. An additional strength of our study was our measurement of a comprehensive panel of sex hormones. Finally, we conducted a randomized clinical trial with excellent adherence and retention.

 

In summary, this 12-month, randomized, controlled trial testing a moderate-tovigorous-intensity exercise intervention resulted in significant increases in DHT and, to a lesser extent, SHBG among middle-aged and older men. Greater increases were found with greater improvements in cardiopulmonary fitness. Given the controversy surrounding exogenous androgen supplementation, modest enhancement of DHT levels in middle-aged and elderly obese men through exercise may offer a lower-risk approach for improved health.

 

 

Wydaje mi sie, ze obaliłem wszystkie Twoje tezy

ustosunkujesz się teraz?

-Aeroby w przeciwieństwie do ciężkich ćwiczeń wielostawowych zmniejszają ilość testosteronu w organizmie

Ale niestety zwiększają dht

-Rozmowa na temat czy ćwiczyć czy nie jest bezsensowna gdyż wiadomo że lepiej ćwiczyć co przyniesie więcej korzyści aniżeli brak ruchu

Podsumowując nigdy bym nie przestał ćwiczyć ze względu na to że może to delikatnie przyspieszyć utratę wlosów

Jestem tego samego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwna kłótnia się rozwinęła a fakty są takie:

 

-jęli Nie jesteś genetycznie zaprogramowany do łysienia to nie wyłysiejesz

-zwiększany poziom testosteronu nie musi oznaczać podwyższenia poziomu dht bo każdy ma różną ilość 5AR, mimo to sam testosteron tez jest odpowiedzialny za utratę włosów jeśli masz wrażliwe receptory androgenowe

-kreatyna zwieksza zarówno poziom testosteronu jak i DHT, może to być zwiazane pośrednio ze zwiększeniem 5AR

-Aeroby w przeciwieństwie do ciężkich ćwiczeń wielostawowych zmniejszają ilość testosteronu w organizmie

-Rozmowa na temat czy ćwiczyć czy nie jest bezsensowna gdyż wiadomo że lepiej ćwiczyć co przyniesie więcej korzyści aniżeli brak ruchu

 

Podsumowując nigdy bym nie przestał ćwiczyć ze względu na to że może to delikatnie przyspieszyć utratę wlosów

 

Dokładnie tak jest, chodzi mi o powiekszone wyrazenie...i próbuję to temu człowiekowi uswiadomic. Ale juz skonczyłem. Pozdrawiam


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Johnyy, że odniosłeś się do badań, w których mowa o podwyższonym DHT. Widać, że na to argumentów nie masz. Trzeba zakończyć tą rozmowę, bo jak sam powiedziałeś wolisz obalać a nie szukać prawdy. Co do ćwiczeń to oczywiście lepiej uprawiać sport choćby z racji na lepsze ukrwienie całego ciała, lepszą kondycje narządów. Również, gdy już ktoś często ćwiczy bardziej dba o swoje odżywianie. Noo i lepiej wyglądamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siłka spowodowała ostre wykoszenie włosów. Zakola się tak cofneły z 1cm w ciągu pół roku.

Przed tem czegoś takiego nie miałem. Mam fotę sprzed siłki i po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enigma a brałeś wtedy jakieś blokery typu finasteryd/Ru ?

Nie nic takiego nie brałem.

 

Prawdopodobnie gdybym nie poszedł na siłkę. Tzn nie chodził 7 miesięcy, ostra dieta (nastawiona na produkcje testosteronu z http://www.peaktestosterone.com/ ) to bym się nie zalogował na tym forum w przeciągu następnych 2 lat.

Muszę mieć genetycznie niski poziom T, siłownia go podbiła i przyśpieszyła sprawę.

 

Albo po prostu włosy sie zaczęły sypać i tyle. Ale w to wątpie, pamiętam jak w grudniu zdejmowałem garść włosów po prysznicu i myślałem - dude to jest dziwne, przedtem Ci tak nie leciało.

Obecnie lecą włosy, ale nie tak ostro jak poprzednio.

 

Aktualnie nie chodzę na siłkę, ale jednak brakuje mi tego 'animuszu' i witalności jaką dawał trening fizyczny (testosteron FTW!)..

No i wyglądu, 6kg poszło w piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, ostro ćwiczyłem na siłowni już w wieku 17 lat, brałem kreatyne (zwiększa DHT), w przeciągu roku poszły mi zakola i zaczął iść czubek, byłem w totalnym szoku, przy układaniu włosów zawsze leciało kilkadziesiąt. Sytuacja się uspokoiła, gdy porzuciłem siłownię, pół roku później zdecydowałem się na finasteryd, odratowałem środek.. zakola są jakie są, po ponad roku czasu zdecydowałem się wrócić na siłownię i robić to co lubię. Teraz ćwiczę i biorę fina, włosy póki co nie lecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, dobrze a tak na serio, to znaczny spadek libido, czasem brak porannych erekcji, dlatego staram się zamienić fina na RU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emanko mam zamiar walnąc sobie cykla meteabolem...noi moje pytanie brzmi jesli do zuce raz dziennie dutasteryd...przez okres 6 tyg....czy są jakies duze szanse by wtedy nic sie nie posypalo...podzczas cyklu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
emanko mam zamiar walnąc sobie cykla meteabolem...noi moje pytanie brzmi jesli do zuce raz dziennie dutasteryd...przez okres 6 tyg....czy są jakies duze szanse by wtedy nic sie nie posypalo...podzczas cyklu?

Chyba na złe forum trafiłeś. Raczej animal pak / KFD.

 

Chociaż tutaj może ktoś będzie coś tam wiedział. Załóż może osobny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa dokładnie metanabol, bo nie mogę znaleźć za wiele informacji w swieci o nim, ale jeśli jego działanie polega na wzroście DHT w organizmie, to branie dutasterydu mija się z celem Do tego dutasterydu nie dawkuje się codziennie z tego co wiem, a skutki uboczne tego leku są tragiczne. Heh metanabol może spowodować ginekomastie, jak również dutasteryd ;D oj miałbyś całkiem fajne piersi po cyklu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega niech lepiej dorzuci coś zewnętrznie np. Ru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz załadować metke to proponowałbym nie mieszać jej z dutem. Duta zaczalbym brac dopiero po mecie. Po pierwsze dlatego, bo nie bedziesz miał efektów na siłowni (które notabene po samej metce i tak nie są zbyt ogromne) a po drugie dlatego, że wzrost DHT złapie Cie i tak dopiero po kilku tygodniach brania sterydu. Znając zycie i tak bedziesz pobierał metka + omka

 

Nie to zebym zazywal ale cwicze juz dosc dlugo na siłowni, stad słysze i wiem co i jak


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde caly czas mi ten cykl chodzi po glowie...tylko ten problem z wlochami...gdybym wiedzial z enie bedzie gorzej...to bym sie nie wqahał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzialem...ale mniej wiecej tylko zrozumialem..koles nawijal ktore są bardziej bezpieczne a ktore nie...pytanie brzmi jak sie za to wziosc..by mialo rece i nogi...fuck ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedz jest taka albo sterydy i dobre efekty na silce albo wlosy na dluzej i cwiczysz na sucho tu nie ma kompromisu dla ludzi borykajaymi sie z lysieniem androgenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji oglądająć pumping iron, chcialem wam pokazac jak skur****nsko łysieli kulturyści 30 lat temu Wszyscy są powyżej 20 roku życia.

 

http://s23.postimg.org/93tx3xg1n/kulttt5.jpg

Jak ktoś ma szczęście i nie ma tego genu to nie wyłysieje - no chyba że weźmie winstrol.

 

Ja ostatnio się zapisałem na siłkę i od razu widzę powrót tego 'animuszu' psychicznego.

Dochodzę do wniosku że ostatecznie wole być łysy i mieć wysoki poziom Testosteronu niż mieć dżunglę na głowie i cierpieć na depresje oraz brak libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma dokładnie mam to samo. Ostatni rok miałem lekką depresję z powodu włosów zaniedbałem systematyczne treningi, jedyne co robiłem to czytałem na temat łysienia, później ściąłem się na bardzo krótko, postanowiłem sobie odpuścić i mniej się przejmować (zdecydowanie pomogło, otoczenie zauważa czy ktoś ma z tym problem psychiczny czy nie i wtedy właśnie zaczynają się głupie docinki, jak widzą że ktoś ma to gdzieś to sobie odpuszczają) i wróciłem na siłownie systematycznie + bieganie + piłka + pływanie + każdy inny sport, praktycznie 7 dni w tygodniu. Pewność siebie momentalnie się podniosła, mam mnóstwo sił witalnych do działania. Dodatkowo uważam że dużo bardziej atrakcyjna i ciekawa jest osoba z zadbanym ciałem i pewna siebie, która ma sporo zainteresowań niż ktoś kto się zaniedbuje, je co popadnie, lekki brzuszek od piwa + NW0.

 

Kurację natomiast traktuje jak higienę codzienną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, dlatego postanawiam zadać je tu, żeby nie tworzyć nowego tematu. Mianowicie: A jak jest w przypadku basenu? Czy woda chlorowana może mieć zgubny wpływ na stan owłosienia na głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...