free web hit counter Skocz do zawartości
Mariusx

Asmed/Koray Erdogan, 5000 graftów (2,5€), 28 i 30 Sty 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz a jak u Ciebie z White dotsami po zabiegu u koraya? Mozesz tyl zgolić na 3 mm i jest elegancko?

 

Podbijam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagranie godne obejrzenia,

https://www.youtube.com/watch?v=VoLz5iNRtBE&list=UU96Sv_ZZOj6gmfkTZsTzaWw

 

-- 05 gru 2014, 0:03 --

 

fajnie zobrazowany wpływ "wbicia pobieraka" graftów do ryzyka występowania ewentualnych "white dots" 3.30min filmu, ale czy przy pobieraniu np 1500 graftów dziennie kazdy z asystentow dr. odpowiedzialny za pobieranie wykonuje to pod kątem zaprezentowanym na filmie? wątpię

Dodam tylko ze nie krytykuję doktorka, miałem u niego zabieg i jestem mega zadowolony z efektow.

Widze ze teraz ma dużą klinikę , spora kadrę, za czasów mojego zabiegu klinika miesiła sie w lokalu na pierwszym budynku mieszkalnego - bloku (cala kondygnacja, zaadoptowana z 3 mieszkań) kadra to 4-5 asystentek-dwóch pacjentow dziennie, widac ze doktorek sie rozwija, wiec to o czymś swiadczy.

 

Powiem szczerze nabrałem szacunku do tego doktorka, super film obrazujący sztukę transplantacji. Jeżeli ceny będą przystępne za kilka lat uderzam do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz a jak u Ciebie z White dotsami po zabiegu u koraya? Mozesz tyl zgolić na 3 mm i jest elegancko?

 

okolice donoru obcinam na 6mm, dolna czesc na 3mm i nic nie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 osób, wow to chyba jakiś rekord, utrzymać taki personel to dopiero sztuka. Ilość osób nie przyspieszy zabiegu bo i tak prace na skalpelu wykonuje tylko jedna osoba czyli Koray.

 

Jako ciekawostka w takim razie: w klinice Dra A's w Delhi pracuje około 50 osób


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koray przyjmuje 3-4 pacjentów dziennie. Jakby sam wszystko robił, to w kolejce trzeba by było czekać z cały rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy filmik.

Zastanawia mnie tylko skąd lekarz wie o jaki kąt odchylić ten pobierak, od wstępnej prostopadłej pozycji, skoro ów pobierak jest już wbity w skórę i nie widać włosa? Na filmiku jest wyjaśnione że niby kąt określa doświadczalnie dla poszczególnych obszarów w których włosy rosną pod tym samym kątem. A co jak komuś każdy włos rośnie pod innym kątem?

 

Zauważyliście że lekarz co jakiś czas wyjmuje "puste" grafty? Ciekawe czy są one liczone i ile ich jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafty wyjęte bez cebulek odrastają w donorze i nie są liczone do tych pobranych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo że odrastają?

Na animacji (6:05) jest pokazane że pobierak przecina włos i minimalnie przechodzi obok mieszka włosowego nie uszkadzając go.

Wątpliwa sprawa żeby w rzeczywistości zawsze tak idealnie pobierak albo trafiał w mieszek albo przechodził obok.

 

Dlatego właśnie pytam czy te "puste grafty" są liczone i ile ich może być. Można by dzięki takiej informacji oszacować ilość uszkodzonych graftów (jeżeli takie są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy wyrastają z cebulki więc pozostawiona cebulka zawsze wyda nowy włos , bez względu czy jest cała czy tez została naruszona (podzielona, przecięta) - innymi słowy trudno uszkodzić cebulkę tak żeby się nie zregenerowała i nie wydała nowego włosa ponieważ to komórki macierzyste wokół niej decydują o regeneracji - ale to zupełnie inny temat, wałkowany na forum od ładnych kilku lat. Zdarza się że przy pobieraniu, włos jet pobrany bez cebulki czyli pobrany pod złym kątem ale odsetek źle pobranych włosów jest bardzo niski więc się tego nie podaje tylko wyrzuca wadliwy włos do kosza, tak samo przy pobieraniu stripem jak i FUE. Włosy pobierane przez FUE nie są golone do zera tylko na około 1-2 mm, to pozwala idealnie określić kąt wzrostu włosa i w rzeczywistości dużo trudniej jest nietrafić pobierakiem w cebulkę niż w nią trafić no chyba że pobierający jest pijany (włosy na głowie wyrastają ze skóry na wprost - inaczej jest na nogach i klatce piersiowej i to tutaj jest duży problem z dokładnym pobieraniem włosów). Co do animacji przedstawionej przez dr. Koraya to oczywiście wielki szacun za nowatorskie podejście do sprawy ale przypominam że "white dots" to nie tylko wielkość dziurki ale zdolność skóry do regeneracji, genetyczne uwarunkowania, nadprodukcja kolagenu i inne. Czyli u jednych skóra się niemalże połączy a brzegi rany się zejdą i nie będzie białych kropek a u drugich rana się nie obkurczy tylko zacznie produkować tkankę bliznowatą do zapełnienia dziurek i powstaną piękne białe kropki:) Poza tym kiedy oglądamy animację od 5:20 i filmik zaraz po animacji można zauważyć że na animacji pumptak jest przykładany idealnie pod kątem prostym a następnie po kilku ruchach dopasowywany do kąta wzrostu włosa a na filmiku już nie wygląda to tak idealnie, w niewielu przypadkach jest widoczny minimalny ruch pobieraka w dół ale w większości przypadków w ogóle tego nie widać. Czyli fajna prezentacja na zjazd organizacji ISHRS i technika której nikt nigdy nie zastosuje z braku czasu, cierpliwości i zbyt małych różnic po wygojeniu się donora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pusty graft to po prostu trzon włosa bez cebulki więc graft nie jest zmarnowany bo wyrośnie następny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli pusty graft to po prostu trzon włosa bez cebulki więc graft nie jest zmarnowany bo wyrośnie następny

 

Lepiej tego ująć nie mogłeś:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

 

Jestem ciekaw jakie będziesz miał wrażenie po itd. Czy jesteś pierwszą osobą, która skorzysta z tej kliniki? Chcę do nich wysłać zdjęcia formularzem itd.

 

Miałeś jakąś konsultację?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były 2 osoby, 1 osoba miała też robione 5000 graftów 2 miesiące temu i wszystko pięknie się zagoiło, cytuję donor czysty bez śladów operacji.

 

Konsultacji nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego fina musisz brać ciągle po operacji?

Czy tylko w okresie zabiegu żeby wzmocnić wlosy.

 

A co jesli będziesz miał uboki / nie chciał / lub w jakis inny sposób nie był wstanie tolerowac tego leku.

Wczesniej czy później i tak trzeba go odrzucić , w końcu po to niektórzy robą zabieg.

Czy doktor odmawia takim pacjentom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego fina musisz brać ciągle po operacji?

Czy tylko w okresie zabiegu żeby wzmocnić wlosy.

 

A co jesli będziesz miał uboki / nie chciał / lub w jakis inny sposób nie był wstanie tolerowac tego leku.

Wczesniej czy później i tak trzeba go odrzucić , w końcu po to niektórzy robą zabieg.

Czy doktor odmawia takim pacjentom?

 

Fina zalecają żeby łysienie nie postępowało i robiły się przerzedzenia pomiędzy włosami przeszczepionymi a tymi bardziej newralgicznymi za nimi. Ale oczywiście Twoją decyzją jest jak postąpisz po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba finasteryd nie jest wymagany aczkolwiek tu na forum ktoś mówił, że dostał zalecenie żeby brać fina przez rok a potem dopiero zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U dr Koraya nie ma możliwości zapłacenia przelewem ani kartą zatem trzeba będzie przewieźć ok. 15.000 przez granicę. Przy kwocie powyżej 10.000 euro trzeba przejść przez kontrolę celną i wykazać źródło pochodzenia tych środków. Mam nadzieję że PIT wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. A nie ma możliwości wypłacenia pieniędzy już za granicą?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiałbym się że mogą nastąpić jakieś komplikacje. No ale 15000 euro to raptem 30 papierków, łatwo zgubić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...