free web hit counter Skocz do zawartości
Maciej233

Maciej233 - dziennik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Nadszedł ten dzień, że i ja zakładam swój skromny temat w tym dziale.

 

Bez zbędnych wstępów, opis mojej sytuacji:

 

Mam 26 lat, łysieje od około 4.

Próbowałem różnych środków, sposobów. Nie brałem jednak ani finasterydu ani minoxa. Były to raczej środki uznane za kosmetyczne. Używam cały czas lasera, ale też mało daje. Niektóre środki w jakiś tam sposób pomagały, ale niewiele i na krótko. W tej chwili sytuacja na głowie nie jest za ciekawa.

Zdecydowałem się wreszcie na porządną kuracje. Szkoda, że dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale.

Zamierzam brać RU w KB (już zarezerwowane z forumowego sklepu), SABA Gel oraz szampon z PO. Pomocniczo chciałbym jeszcze brać MSM. SABA gel już mam, używam, tak samo szampon z PO - stosuje od jakiś 2 tygodni.

 

 

Pierwsze co zauwazyłem, prawdopodobnie po szamponie z PO to to, że złuszczał mi się naskórek na głowie. Było tego pełno. W tej chwili ustąpiło.

 

Zdjęcia mojej obecnej sytuacji:

IMG_20150129_204226904.thumb.jpg.b487494a4e9683c4dac70c4bdbd868ad.jpg

IMG_20150129_204356614.thumb.jpg.839e47c046ca2fecab108b61727645f8.jpg

IMG_20150129_204337804.thumb.jpg.16c234d60a15e7d9f58a2e6f4a0c0c23.jpg

IMG_20150129_211257437.thumb.jpg.f553f250572d6cfd038556073c695f89.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie sytuacja srednia bardzo i szkoda, ze wczesniej sie za to nie wziales. Co do kuracji bardzo dobry plan, przy odrobinie szczescia zagesci ci sie troche gniazdo i gestosc poprawi. Na zakola bym nie liczyl , ze cos wiele sie da zrobic, ale ogolnie w takiej sytuacji bardziej niz ru bym polecal fin/dut mimo iz tez nie jestem jakos ich fanem to takie sytuacje tego bardziej wymagaja...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem czy zdecyduje się na fina. Jakoś działanie systemowe mnie odstrasza.

Głównie zależy mi na zagęszczeniu gniazda. Zakola potrafię zaakceptować takie jakie są, ale jest tam też sporo małych włosków, które jakby urosły na skutek kuracji to było by już naprawdę dobrze. Jeśli będę miał dostęp do lepszego aparatu to zrobię zdjęcia z bliska jak to wygląda. Poza tym, jak miałem dłuższe włosy to ładnie te zakola maskowały, także priorytetem jest gniazko. Tam też jest mnóstwo włosków (nie mam miejsc całkowicie wyłysiałych) zminiaturyzowanych, co daje mi chociaż trochę optymizmu co do rezultatów kuracji.

 

Angel, ale czy RU nie jest uważane za mocniejszy bloker od fina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako bloker używaj zgodnie z twoim planem RU, możesz dodać nizoral krem (ma antyandrogenowe działanie). Jak wątpisz w sens systemowego obnizania DHT i obawiasz się fina, to lepiej się za niego nie bierz.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastoswal dwa blokery. Fin/dut + RU na linie. Koszta kuracji beda mniejsze. A jesli koszta Ci niestraszne, to i tak warto 2 stosowac, bo dzialaja na innych zasadach. Poza tym blokery doustne swietnie na korone dzialaja.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie za 100pkt. znacie historie, żeby łykać fina przez czas taki aż zagęści koronę a potem odstawić i utrzymywać wszystko wyłącznie RU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej233 niby jest uwazany za mocniejszy, ale osobiscie uwazam za podobny albo nawet i za dalikatnym wskazaniem za finem, bo dziala na calosc(chociaz roznie mozna to interpretowa , bo na przod jest slabszy a RU rzeczywiscie utrzymuje calosc szczegolnie jak stosuje sie 2-3 ml)

 

-- 30 sty 2015, 21:01 --

 

Maciej233 niby jest uwazany za mocniejszy, ale osobiscie uwazam za podobny albo nawet i za dalikatnym wskazaniem za finem, bo dziala na calosc(chociaz roznie mozna to interpretowac , bo na przod jest slabszy a RU rzeczywiscie utrzymuje calosc szczegolnie jak stosuje sie 2-3 ml)

Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu po szamponie z PO złuszcza mi się naskórek.

Ktoś może potwierdzić, że u niego tez to występuje ?

 

Na razie zastosuje RU, zobaczę jakie będą efekty. Jakoś pod koniec przyszłego tygodnia powinienem już to mieć. Dzięki za rady, będę o nich pamiętał.

 

Zastanawiam się jeszcze czy nie dorzucić biotyny do kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naskórek złuszcza się po Saba Gelu . Dziwię się tylko , że stosujesz różne środki i nie wiesz nawet jakie mają działanie i jaką rolę spełniają w twojej kuracji.

Nie ma sensu bezmyślnie kopiować cudzej kuracji . Dobierz środki dostosowane do twoich potrzeb, ale żeby to zrobić, to trzeba przedtem trochę poczytać info na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie stosuje tylko SABA gel i szampon z PO.

A naskórek schodzi tylko po zastosowaniu szamponu, więc to nie może być SABA. Po użyciu zwykłego szamponu i uprzednim zastosowaniu SABA nic się takiego nie dzieje.

 

I zapewniam Cie, że dobrze wiem jaką role mają poszczególne środki. Jestem na forum już na tyle długo (nie wspominając o starym), że zdążyłem przeczytać większą jego część.

Nie wiem co byś chciał, żebym jeszcze do tej kuracji dorzucał, raczej tutaj rewolucji nie ma żadnej (przynajmniej jeśli chodzi o główne środki). Jak masz coś konkretnego na myśli to zachęcam do podzielenia się tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniales mozesz dodac jeszcze biotyne, na pewno nie zaszkodzi a tez kosztuje grosze. Co do zluszczania sie naskorka na pewno jest to saba.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję wam, że chyba jednak naskórek schodzi po SABA gel. Długo może utrzymywać się ten stan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz , że tak ma właśnie być . Saba to jednocześnie środek przeciwzapalny i peeling skóry głowy, który ułatwia wchłanianie substancji czynnych ( np. minoxa, RU i innych ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija niecały miesiąc od stosowania SABA gel.

Puki co czekam na RU dostępne z PL.

 

Co zauważyłem - moje włosy odzyskują dawny kolor, tzn. pociemniały. Zawsze miałem bardzo czarne (w trakcie łysienia zmieniły się na ciemno brązowe). Teraz znów stają się czarne, co jest dla mnie zaskoczeniem, dodam bardzo miłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem paczkę z KB i RU.

 

Wymieszałem już KB ze spirytusem:

11042050_853620248032149_1073409962_n.thumb.jpg.df99ffe806e16c61703e9b4a4d3f309d.jpg

 

Dodam jeszcze tylko RU:

11051236_853620084698832_751708230_n.jpg.6ae17e4df1894a04ca777ff046597601.jpg

 

Kurację zacznę od dzisiaj/jutra. Potem pozostaje już tylko czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy trzymasz w plastikowej butelce gotowy roztwór? Jeśli tak to przenieś to przelej jak najszybciej do szklanej butelki. Etanol może szybko reagować ze zwykłym plastikiem PET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żel do włosów:) Nie przesadzajcie etanol spozywczy również trzyma się w plastiku. Trzeba lat zeby zaszla jakas wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po jakimś czasie, gdy przechowywałem alkohol w plastiku to zauważyłem po przelaniu zmianę jego faktury i był inny w dotyku. Byćmoże to zależy od materiału.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciej, ile czekałeś na RU ze sklepu ? ja czekam cały tydzień i nie ma

Ziom wysyła raz w tyg. Wiec zależy pewnie w jaki dzień zamowiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie stężenie RU przygotowujesz?? I ile zmieszałeś ml spirytusa z iloma KB?


23.02.2019 - początek kuracji RU + KB, stężenie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mi się wydaje czy trzymasz w plastikowej butelce gotowy roztwór? Jeśli tak to przenieś to przelej jak najszybciej do szklanej butelki. Etanol może szybko reagować ze zwykłym plastikiem PET.

Trzymam ru zmieszane z kb w platkiwej buteleczce po kirklandzie, bo mi wygodnie z niej uzywac, czy tez powinienem zmienic uzywanie na szklana butelke bo obecnie bedzie przeszkadzac??!!


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciej, ile czekałeś na RU ze sklepu ? ja czekam cały tydzień i nie ma

 

Wiesz co w moim przypadku, po przelaniu pieniędzy to była kwestia około 3-4 dni. Generalnie przesyłka została bodajże nadana w środę, a w piątek miałem ją już u siebie.

 

Jakie stężenie RU przygotowujesz?? I ile zmieszałeś ml spirytusa z iloma KB?

 

Korzystałem z opisu przygotowanego na forum, czyli:

 

Zmieszałem 105g koncentratu KB ze 180g spirytusu.

Natomiast stężenie RU jakie chce mieć to 5% - czyli standardowo.

 

Zastanawiam się tylko czy od razu zmieszać całe zamówione RU (2g) czy to podzielić. Myślałem żeby zmieszać w proporcjach albo 2g:38g albo 0,5g:9,5g.

 

 

Jeszcze co do tej plastikowej butelki, to w takich u mnie sprzedają spirytus. Nie wiem czy ktoś ze sprzedawców bierze pod uwagę, że ten spirytus może wchodzić w jakieś reakcje z plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże te 2 gramy to Ci przy normalnym stosowaniu (2-3 ml dziennie) nie straczy na wet na miesiąc, a Ty chcesz to dzielić? RU rozmieszane może stać ponoć sześć miesięcy, ale większość robi mieszanki miesięczne dwumiesięczne, ludzie co im się nudzi robią co 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...