free web hit counter Skocz do zawartości
mildton

RU - możliwe uboki i libido

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorczy wątek jest pełny chaosu, dlatego chciałem wyodrębnić wątek o możłiwych skutkach ubocznych RU poparty wspólną wiedzą.

Panowie krótko, jakie stężenie stosujecie, ile ml lejecie i czy odczuwacie jakies niekorzystne zmiany w organizmie, jak u was z libido, porannym namiotem, twardościa podczas erekcji itp.

 

Bo tak stosujac to kilka miesiecy chyba zaczynam odczuwać lekkie uboki właśnie w tym zakresie.. Gdzieś jeszcze przewijała sie wypowiedz eldeturino, że steżenie powyżej 3% może powodować uboki podobne do fina - także czas to skonfrontować na większej ilości użytkowników to stosujących.


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od RU mam ospałość i zmęczenie, czyli identyczne skutki uboczne, jak te kiedy brałem fina. Dokończę już to RU i rezygnuję, bo nie idzie żyć, kiedy muszę spać w ciągu dnia. Do tego nieważne ile będę spał, rano i tak czuję się jak koń po westernie.

Twardość podczas erekcji też spadła, ale libido mam w normie. Poranny namiot, no cóż... przy takim zmęczeniu jakie odczuwam- nie ma.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne, ja nie mam żadnych uboków, a stosuję teraz 2-2,5 ml w KB sol (stężenie 5%).

Libido w jakiś czas po odstawce dutasterydu, a także wcześniej flutamidu, poszło wyraźnie do góry. Trwałość i jakość erekcji też.

Pod tym względem czuję się teraz jak nastolatek.

 

Jesteś pewien, że Twoje uboki to od RU?

 

Ja wcześniej też czułem zmęczenie i po licznych badaniach okazało się, że mam niedobór żelaza, a w pewnym momencie także potasu (prawdopodobnie wypłukany przez nadmiar kawy). O stresie (sprawy sądowe), nie wspominając.

 

Suplementacja żelazem i zmiana nawyków żywieniowych, bardzo mi pomogły. Ustąpiły też przewlekłe, lekkie bóle w okolicach serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłucie w jądrze (5% K&B, 0.8ml/dzien ), szczególnie kiedy mieszanka była nowa a głowa umyta.

Obecnie rozbiłem to na 0.4ml rano i 0.4ml wieczór ok 5x tydz. i nie obserwuje kłucia.

Podobnie miałem po finie ( bez różnicy 1mg/0.5mg/0.2mg ) + swąd sutków wtedy był. Oczywiście go wywaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kłucie w jądrze (5% K&B, 0.8ml/dzien ), szczególnie kiedy mieszanka była nowa a głowa umyta.

Obecnie rozbiłem to na 0.4ml rano i 0.4ml wieczór ok 5x tydz. i nie obserwuje kłucia.

Podobnie miałem po finie ( bez różnicy 1mg/0.5mg/0.2mg ) + swąd sutków wtedy był. Oczywiście go wywaliłem.

Klucie czy może swędzenie. Ja miałem to drugie obecnie przeszło. 0,9 ml. A i czasami jeszcze glowa pobolewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3ml dziennie w KB (5%) - żadnych skutków ubocznych.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety po 2-2.5 ml, po tygodniu mam "brain fog", którego po 1-1.5ml nie miałem (mimo wielu miesięcy stosowania).

Libido jest super, włącznie z porannym wzwodem, ale boli głowa i ciężko się myśli.

Spróbuję zmniejszyć dawkę lub rozdzielić na dwie porcje (rano i wieczorem).

 

ps. Chyba, że jest jakaś inna przyczyna, bo nie ukrywam, że ostatnio mam sporo stresów (3 rozprawy sądowe na przestrzeni dwóch miesięcy).

Roluję też co 2-3 dni bliznę po stripie i smaruję miejscowym antybiotykiem, choć nie powinno to mieć raczej wpływu na "brain fog".

 

EDIT: Dodam, że do RU dodawałem minoxidil sulfate 2%, a niestety jestem niskociśnieniowy (jak cała rodzina) i po latach stosowania niezbyt dobrze toleruję minoxidil.

Po minoxie 5% uboki miewam już murowane (senność, zmęczenie), dlatego zmniejszyłem teraz do 2% i chyba odstawię całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 2ml 5% stosowanych przed snem miałem problemy z poranym wstawaniem. Problemu brak przy stosowaniu na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy teoretycznie powinieneś być senny w ciągu dnia . Ja zawsze miałem problemy ze wstawaniem (od dziecka), natomiast jak już wstanę to jest ok. To kwestia psychiki moim zdaniem. Ostatnio drzemię w ciągu dnia, ale też siedzę do 3 w nocy, więc nie wiem czy to od RU.

 

Z doświadczenia jednak wiem, że jak czyta się takie tematy to prędzej czy później uboki wystąpią u każdego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adas, mam to samo. Watpie, zeby polaczenie fina i flutamidu powodowalo u mnie sennosc w ciagu dnia i niemoznosc rannego wstawania (bo w nocy nie moge usnac z racji dlugich drzemek po poludniu), jeszcze przed kuracja z prawdziwego zdarzenia miewalem takie okresy. Od jakiegos czasu po prostu taki tryb zycia jest dla mnie wygodny (i w miare wydajny)


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
adas, mam to samo. Watpie, zeby polaczenie fina i flutamidu powodowalo u mnie sennosc...

 

Jeśli chodzi o flutamid to u mnie zawsze powodował "brain fog", dość krótko po nałożeniu. Taki efekt zamroczenia - im większa dawka, tym silniejszy efekt.

Ale nie demonizował bym tego jakoś specjalnie.

 

Czy wpływał na zmęczenie... hmmm... trudno powiedzieć. Może trochę (też zależy od dobowej dawki), ale na pewno mniej niż minoxidil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jak narazie mialem brain fog jedynie po cetyryzynie. Od kilku dni odczuwam male bole glowy po sabie z hydro (albo jest to spowodowane aplikacja minoxa okolo 2 godziny przed nakladaniem saby na noc, chociaz wczoraj nie uzywalem minoxa a glowa bolala dalej). Ciezko mi sie przez to mysli (nie wiem, czy mozna to kwalifikowac jako zamroczenie). Przy stosowaniu flutamidu raczej nie mialem problemow z klarownym mysleniem. Co prawda stosuje go tylko na linie (1 ml; od kilkunastu dni w stezeniu 1%, bo mi sie powoli konczy), moze wiec dlatego nie dane mi bylo doswiadczyc brain fogu.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu stosowania około 2ml RU w KB (5%) codziennie, zero uboków. Wręcz czuje się świetnie, chyba tak wpłyneło psychicznie na mnie to, że mogę to stosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tygodniu stosowania około 2ml RU w KB (5%) codziennie, zero uboków. Wręcz czuje się świetnie, chyba tak wpłyneło psychicznie na mnie to, że mogę to stosować

 

Po tygodniu? Aha...


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego napisałem, że po tygodniu. W zasadzie już 2. Twój komentarz jest zbędny bo chyba każdy może wyciągnąć wnioski, że po takim czasie stosowania nie można jeszcze w pełni się na ten temat wypowiedzieć.

Czytajmy ze zrozumieniem, bez żadnych złośliwości.

Poza tym, niektórzy donoszą, że już po paru dniach stosowania występują u nich uboki - są bardziej wrażliwi. Tak więc każda opinia może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wbrew pozorom po tygodniu jak najbardziej mogą wystąpić już pierwsze uboki, jeśli dawka leku duża i ktoś jest wrażliwy.

U mnie dzieło się tak np z minoxidilem (osłabienie) czy flutamidem (zamroczenie).

2 ml z 5% silnego anty-androgenu to nie jest mała dawka. Spróbuj tak np z flutamidem, to zobaczysz co będzie po tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni nakładam na głowę RU 5% w ilości 0.5-0.8 ml.

Odczuwam efekt zamroczenia od razu po nałożeniu. To ustąpi czy jestem "skazany" na nie stosowanie tego magicznego środka ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 3 dni nakładam na głowę RU 5% w ilości 0.5-0.8 ml.

Odczuwam efekt zamroczenia od razu po nałożeniu. To ustąpi czy jestem "skazany" na nie stosowanie tego magicznego środka ?.

 

Poczekaj do 2-3 tyg . Stosowalem 1.5ml bez ubokow po przeskoczeniu na 2ml mialem zajebisty bol glowy i zamroczenie, po 2 tyg calkowicie przeszly uboki takze czasami warto przeczekac ten okres 2 max 3 tyg, jezeli nie bedzie poprawy to raczej nie bedzie to srodek dla Cb. Ewentualnie zrob sobie przerwe 2-3 dni i zacznij stosowac dalej.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niestety po 2-2.5 ml, po tygodniu mam "brain fog", którego po 1-1.5ml nie miałem (mimo wielu miesięcy stosowania).

Libido jest super, włącznie z porannym wzwodem, ale boli głowa i ciężko się myśli.

Spróbuję zmniejszyć dawkę lub rozdzielić na dwie porcje (rano i wieczorem).

 

Update: Niestety powyżej 2 ml RU 5% zaczynają się już u mnie problemy w stylu: zmęczenie, "brain fog", cienie pod oczami, spadek libido.

Im większa dawka, tym gorzej, im mniejsza tym lepiej.

 

Przy mniejszych dawkach (1-1.5 ml), tak jak pisałem, nie ma problemów.

 

Jestem już raczej pewien, że w/w uboki to od RU, bo zmniejszenie dawki do 1-1.5 ml - co w praktyce oznacza, że stosuję tylko na przód/język i na tył/czubek głowy, czyli miejsca ewidentnie narażone u mnie na łysienie, powoduje, że już po 2 dniach uboki zanikają. Szybki zanik uboków tłumaczę sobie szybkim metabolizowaniem RU przez wątrobę.

 

Z tego co czytałem (w tym na prywatnych forach), podobnie wygląda to u innych osób. Ogólnie uboki po RU ma dość sporo osób.

 

Jedyne wyjście to zmniejszenie dawki lub stężenia. RU jak widać jest co prawda szybciej metabolizowany i usuwany z organizmu niż podobny do niego (pod względem działania) flutamid, ale nie jest też do końca neutralny.

Jego antyandrogenowe działanie jest jednak w jakimś stopniu odczuwalne.

 

U młodych organizmów oraz na początku kuracji, będzie pewniej inaczej. Ale ja już swoje przeszedłem i mam swój wiek (33 lata, łysienie od 21 roku życia). Mój organizm nie toleruje już wszystkiego tak jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, bo też zmieniał kurację i wiem, że raz stosował większe dawki, a innym razem mniejsze + stemoxydine (neogenic). Nie śledziłem tego dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczuwam przede wszystkim uczucie "ciężkości" gałek ocznych. Używam 3 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...