free web hit counter Skocz do zawartości
der

Kodeks postępowania w wyborze solidnej kliniki -według der'a

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przekonany, że każdy kto jest po dokonaniu wyboru, potrafiłby dopisać do tego jeszcze kilka ważnych punktów. Nic nie stoi

na przeszkodzie. Póki co takiego zbioru rad postępowania nie znalazłem. Mam nadzieję, że komuś kiedyś się to przyda. Liczę na to,

że ktoś w ślad za mną może napisze podobny kodeks postępowania po zabiegu transplantacji włosów.

 

 

1. Włosy nie są najważniejszym organem potrzebnym do życia. Oswój się z tym. Jeśli masz z ich powodu kompleksy a coś nie wyjdzie,

twoja psychika siądzie na dobre. Sytuacja zwykle bywa mniej poważna niż myślisz. Spojrzenia ludzi, które czujesz na swojej głowie,

najczęściej znajdują się w niej samej. A bujniejsza czupryna przysporzy ci pewności siebie, ale nie przysporzy nagłego szacunku

innych. Jeśli pomimo tych zapewnień twierdzisz, że jest inaczej, odpuść sobie czytanie kolejnych punktów i najpierw

poszukaj specjalisty o zupełnie innej specjalizacji, na przykład psychologa.

 

2. Nie śpiesz się, daj włosom i sobie czas na przeszczep. Określ swoje oczekiwania, zweryfikuj je z rzeczywistością i czytaj

czytaj, czytaj. I oglądaj, zdjęcia ludzi, którzy chcą się podzielić efektami własnych przeszczepów. Szukaj pośród nich tych

najbardziej podobnych do twoich i żyj nadzieją. Że u ciebie wyjdzie podobnie.

 

3. Nie wydawaj ostatnich pieniędzy na przeszczep. Nie zapożyczaj się. Są w życiu ważniejsze rzeczy. Scenariusz naszego życia jest

nieprzewidywalny.

 

4. Nie kieruj się ceną ani odległością, skrajnie w żadną stronę. Metody wykorzystywane przez najróżniejsze kliniki są obecnie na

tyle podobne, że różnica w cenie wynika najczęściej z jakości obsługi i kosztów utrzymania samej kliniki. Całej otoczki związanej

z zabiegiem, utrzymaniem regionalnych konsultantów, zagranicznymi konsultacjami etc. Kwestia doświadczenia, praktyki i możliwości,

to sprawy na osobną zasadę a być może i kodeks.

 

5. Traktuj przeszczep, jak by to miał być twój ostatni w życiu. Choć prawdopodobnie tak nie będzie. Staraj się określić swoje

wymagania, zweryfikuj je z ofertą klinik i przepuść przez sito wyników jakie udało ci się znaleźć w indywidualnych relacjach.

 

6. Odległość, język, logistyka, to są sprawy drugorzędne. Te bierz jako najmniej istotne pod uwagę. mamy XXI wiek. Codziennie

podróżują dziesiątki milionów ludzi. Możesz i ty. Jeśli barierą jest język, zabierz ze sobą kogoś, kto ci w tym pomoże. To pozorna

oszczędność. Pamiętaj, to ma być twój ostatni zabieg, każda kwestia wymaga wyjaśnienia.

 

7. Jeśli nie możesz znaleźć rzetelnych relacji z wyników transplantacji kliniki, której oferta wydaje się być interesująca,

znaleźć rzetelnych informacji na temat specjalisty, który zabiegi wykonuje, odpuść ją sobie. Taka klinika wymaga królików by

nabrać doświadczenia. Wcale nie musisz być jednym z nich.

 

8. Popularność nazwiska firmującego klinikę jest odwrotnie proporcjonalna do prawdopodobieństwa wykonania transplantacji na twojej

głowie przez tą osobę. Innymi słowy, Im klinika jest bardziej znana, popularna tym bardziej wątpliwe, że ta akurat osoba będzie

przeszczepiać twoje włosy. Ale nie martw się tym. Na dobre imię pracuje się latami, zhańbić jest je niezwykle łatwo. Dlatego taka

"osobistość" będzie dobierała najlepszy możliwy personel, a do ciebie wejdzie się co najwyżej przywitać i rozrysuje ci ładną

szachownicę na twojej czaszce.

 

9. Znane nazwiska hodują sobie na własnej dłoni przyszłą konkurencję. Jeśli cię nie stać na mistrza, może będzie stać cię na

ucznia, który całkiem możliwe, że mistrza przerósł wykonując przez lata za niego całą robotę i w końcu zechciał popracować na

swoim. Szukaj, czytaj, pytaj i nie spiesz się. Wtedy wcale nie potrzebujesz szukać efektów pracy ucznia, bo one już są, tyle że

pod marką kogoś zupełnie innego.

 

10. Najlepszym terminem w naszym klimacie dla wykonania przeszczepu wydaje się być wczesna jesień. Pamiętaj o tym uzgadniając

termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Nowe włosy na wiosnę, czy może być coś lepszego ?

 

11. Nie wstydź się pytać. Ludzi z forum, konsultantów z kliniki, pytań nigdy zbyt wiele. Kilko razowa wymiana korespondencji z

kliniką nie jest w żaden sposób dla ciebie wiążąca. Jeśli klinika ociąga się z odpowiedzią, albo udziela wymijającej, odpuść ją

sobie. Oko w oko nie otrzymasz jej tym bardziej. Zadawaj techniczne pytania. Bądź pewny, że "konsultant" ma bezpośredni kontakt z

menadżerem czy doktorem. Żadne pytanie nie powinno pozostać bez odpowiedzi. Archiwizuj korespondencję. Może się kiedyś przydać.

 

12. Nie ulegaj magii cyfr. Jeśli ktoś pisze, że jest w stanie wykonać zabieg na 4000 graftów w jeden dzień prawdopodobnie kłamie,

albo ma pluton ludzi do jego wykonania który skończy robotę przed północą. Poważne kliniki taki zabieg dzielą na dwa dni. Stąd

najczęściej cena usługi rośnie dwukrotnie, bo ktoś za ten drugi dzień musi zapłacić. Płaci oczywiście pacjent.

 

13. Patrz z przymrużeniem oka na cyferki jakimi karmi się pacjentów po wykonanym zabiegu. Co do dokładnej ilości pobieranych

graftów, ich podziału na wielokrotność włosów, lokalizacji umieszczenia. Ilość potencjalnie koniecznych do pobrania graftów nie

równa się tym rzeczywiście pobranym. Ilość pobranych graftów nie równa się tym, które nadają się do obsadzenia. Te obsadzone nie

równają się tym, które wyrosną. Te 3 włosowe, po wyrośnięciu wcale już 3 włosowymi być nie muszą. Prawdopodobnie w trakcie zabiegu

będziesz miał dogęszczany obszar biorczy. Bo pobierane grafty okażą się być słabsze lub włosy zbyt cienkie. Staraj się wybrać

klinikę, która skupia się na wykonaniu dobrej roboty, a nie liczeniu każdego wsadzonego włosa. Uzgodnienie ceny na jakimś bliżej

określonym poziomie niezależnie od dokładnej ilości przeszczepów wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Asystenci mogą się skupić

na pracy a nie na liczeniu.

 

14. Bądź realistą. Nie oceniaj wyników na podstawie ilości. Im powierzchnia obsadzenia jest większa, tym wynik będzie

prawdopodobnie mniej atrakcyjny. Staraj się szukać relacji przypadków najbardziej zbliżonych do twojego. z Kolorem włosów i

karnacją. W ten sposób unikniesz rozgoryczenia. Jeśli jesteś łysiejącym blondynem z rzadkim frontem i cieniutkimi włosami, nie

spoglądaj z zazdrością na bujne czupryny długowłosych szatynów po przeszczepach. Twoje 2000 po przeszczepie (bo pewnie twój donor

nie pozwoli na wiele więcej) nigdy takie nie będzie. Nawet jeśli ci ktoś obiecał że wsadził ich 3500 i skończył przed 18tą.

 

15. Doceń obsługę. Przeszczep to nie tylko samo sadzenie pobranych graftów, ale zainteresowanie pacjentem od jego pierwszego maila

do wielu miesięcy po przeszczepie. Jeśli przeczytałeś o tym, że jakiś konsultant korespondował z kimś po zabiegu z własnej

inicjatywy choćby w celach kontrolnych (być może tylko uzupełnienia katalogu ze zdjęciami, ale jednak zawsze), doceń to jako

wartość dodaną. Klinika dba o dobre imię i na pewno będzie jej zależeć na dobrze wykonanym zabiegu. O potencjalnie spartolone nikt

nie będzie pytał. Nie dbający o imię traktują pacjentów jak świnki skarbonki do rozbicia. Takie omijaj z daleka.

 

16. Jeśli słabo rokujesz bądź gotów na rozgoryczenie. Słynne nazwisko może ci odmówić wykonania przeszczepu. Zbyt duże ryzyko nie

powodzenia. Oni są już na tym poziomie, że wszystko musi być "najlepsze", jeśli rokuje na "średnie" a obłożenie jest spore, odmówią,

lub sypną terminem przyszłorocznym, tak byś o nich zapomniał. Już ustaliliśmy, że na nazwisko pracuje się latami. jeśli ci zależy

na tej samej "szkole" szukaj być może pośród usamodzielnionych uczniów.

 

17. Nie uzależniaj wyboru od długości potencjalnej rekonwalescencji. Klinika, która wypuszcza cię jeszcze tego samego dnia do

hotelu wcale nie musi być lepszym specjalistą od tej, która chce cię przetrzymać kolejne 3 dni na obserwację. Możesz być

największym twardzielem a po zabiegu spłynąć jak woda po ścianie, albo kolejnego dnia spuchnąć jak bombka. Bierz pod uwagę

wszelkie możliwe konsekwencje. Przecież ktoś ma ci wiercić tysiące małych dziurek w głowie.

 

18. W końcu wybrałeś, nadszedł upragniony termin, dojechałeś na miejsce, obserwuj i nie bój się poznawać ludzi. Jeśli w pokoju na

przeciwko jest ktoś zupełnie obcy, kto jest jak ty przed a może już po transplantacji zagadaj do niego. Wierz mi, będziecie ze

sobą rozmawiać, jak byście znali się od lat. Macie wspólny cel. Taka rozmowa z kimś "po" dobrze ci zrobi. Zweryfikuje twoje

oczekiwania i pozwoli określić tor działania. Być może poprzednik pominął w ustaleniach jakieś bardzo istotne dla ciebie

szczegóły, o których będziesz pamiętał i skonsultujesz przed zabiegiem z doktorem. "Po" już będzie za późno. Przypomnij sobie, to

ma być twój ostatni zabieg.

 

19. W trakcie konsultacji nie bój się pytać. Nie bój się być wnikliwym i dociekliwym. Być może nie zaskarbisz sobie w ten sposób

czyjejś przyjaźni, ale nie po to tu przyjechałeś. Jesteś nie tylko pacjentem, ale przede wszystkim klientem. To nie jest PCK. Oni

to robią przede wszystkim dla pieniędzy. Przyjechałeś z pieniędzmi i masz prawo wiedzieć za co płacisz.

 

20. Jeśli wywodzisz się, a z pewnością tak jest, z jakiejś grupy społecznościowej podkreśl to tak i w kontakcie z konsultantem jak

i w trakcie konsultacji z doktorem. Masowy rozwój przemysłu transplantacji włosów ruszył wraz z rozwojem internetu. To nie

przypadek. Jeśli twierdzisz, że to nie ma znaczenia przypomnij sobie dzięki czemu tu, do tej akurat wybranej przez ciebie kliniki

trafiłeś. Internet ją stworzył (markę) internet ją karmi, internet może ją zabić, a właściwie oni sami złą jakością usługi.

Internet jest cierpliwszy od papieru, nie tylko przyjmie wszystko ale zachowa wszystko. Kliniki bardzo dobrze o tym wiedzą. Zrobią

wszystko, by rozwiać twoje wątpliwości i obawy. A jeśli masz zastrzeżenia postarają się do nich zastosować. Jeśli jest inaczej, to

znaczy że prawdopodobnie pominąłeś któryś z powyższych punktów podczas dokonywania wyboru albo masz niezwykłego pecha i teraz

pozostał ci tylko płacz i zgrzytanie zębami.

 

21. Właśnie jesteś po zabiegu, ale jego przebieg nie wyglądał tak, jak ci to opisywano w trakcie korespondencji,konsultacji, albo

optymistycznie zachwalano na stronie internetowej kliniki - reklamuj to !.

Nie jesteś w szpitalu miłosierdzia. Nie ratują ci życia, nie musisz im okazywać wdzięczności za wszelką cenę. Przeszczepiają włosy

za pieniądze. Nie musisz się wcale oswajając ze świadomością tego w ciszy pustego pokoju. Być może zmiana postępowania wynikała ze

specyficznych uwarunkowań twojego owłosienia, stanu zdrowia albo predyspozycji. A może z zaniedbania, wisimizmu lub ignorancji ?

Bądź pewny, że za dwa miesiące nikt nie będzie o twoim przypadku pamiętał. Staniesz się kolejnym katalogiem zdjęć i wymiany

korespondencji w długim łańcuchu pacjentów głodnych lepszego owłosienia.

Jeśli masz wątpliwości rozwiej je natychmiast. Masowa krytyka ze strony społeczności, w której ewentualnie swoimi wątpliwościami

się podzielisz za kilka czy kilkanaście tygodni nie poprawi ci ani stanu twoich włosów ani samopoczucia. A podzielić się

powinieneś. To twój obowiązek !. Musisz go spełnić choćby z szacunku do ludzi, dzięki którym wyboru dokonałeś i dla pożytku

innych, dla których twoja relacja będzie niezwykle ważna. Równie ważna jak te wszystkie które zanim dokonałeś wyboru przeczytałeś.

 

Skrupulatne dostosowanie się do wszystkich 21 zasad nie gwarantuje ci udanego zabiegu, bujnej czupryny ani też armii przyjaciół

głaszczącej cię z podziwem po niej. Ale przynajmniej będziesz świadomy, że ze swojej strony zrobiłeś/aś niemal wszystko aby dobrze

wybrać. A właściwie wszystko, co przyszło kiedyś derowi do głowy i w jednym długim poscie to pozbierał.

Reszta już leży w cudzych rękach, w które oddajesz właśnie swoją własną rozczochraną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tymi włosami u blondynów. Z jednej strony jest naukowo udowodnione, że blondyni mając więcej włosów, a z drugiej nie mogą sobie oni pozwolić na pobranie zbyt dużej ilości tak jak napisał Der.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się,jako osoba malująca...To kwestia percepcji Jasne włosy widzimy bardziej "pojedyńczo". Kiedy uczyli nas rysunku, ciemne włosy zawsze trzeba było potraktować plamą, a jasne kreską. W ciemnej plamie szczegół się gubi..Hej!

To chyba nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie,ale tak mi się przypomniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest w końcu z tymi włosami u blondynów. Z jednej strony jest naukowo udowodnione, że blondyni mając więcej włosów, a z drugiej nie mogą sobie oni pozwolić na pobranie zbyt dużej ilości tak jak napisał Der.

 

Blondyni mają najwięcej włosów na głowie bo około 120 tys. bruneci około 100 tys, rudzi około 80 tys. Włosy rude są najbardziej grube i najbardziej kryjące czaszkę, następnie włosy czarne a na końcu włosy blond.

 

Znaczy to że włosów cienkich czytaj (blond) należy przeszczepić więcej aby uzyskać efekt taki sam jak przy włosach ciemnych i dużo więcej aby uzyskać efekt taki jak przy włosach rudych.

 

Podsumowując jeśli rudy, czarny i blondyn mają np. NW 5 to każdemu z nich styknie włosów żeby zapełnić gęsto całą głowę (więc nie ma strachu o braki owłosienia ze względu na kolor włosów) z tą małą różnicą że rudemu wystarczy 6 tys graftów, czarnemu 7,5 tys graftów a blondynowi 9 tys graftów więc niestety błondyni są w gorszej sytuacji ponieważ muszą przeszczepić więcej a co za tym idzie zapłacić więcej żeby wyglądać podobnie.

 

Podsumowując - blondyni muszą mieć więcej kasy i znaleźć chirurga który gęsto pakuje - bo włosów mają pod dostatkiem.

 

Praca Der'a bardzo rozległa ale w wielu miejscach nie merytoryczna i chyba napisana pod wpływem emocji - im bardziej będziecie się podniecać tym dziwniejsze będą odpowiedzi na prosto zadane pytanie:)

 

Wypowiem się,jako osoba malująca...To kwestia percepcji Jasne włosy widzimy bardziej "pojedyńczo". Kiedy uczyli nas rysunku, ciemne włosy zawsze trzeba było potraktować plamą, a jasne kreską. W ciemnej plamie szczegół się gubi..Hej!

To chyba nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie,ale tak mi się przypomniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zestawienie i chciałbym się was spytać o jedną rzecz, bo nie jestem do końca pewny co zrobić. Najprawdopodobniej bede mial lysienie na poziomie nw5-6, teraz mam nw3. Chcę nosić włosy o długości jak kolega z sąsiedniego tematu o nicku kaw (tu jego zdjecie- download/file.php?id=2224&mode=view ). I teraz moje pytanie jaka taktyka bedzie dla mnie najlepsza?

1. Strip i nastepnie fue+bht?

2. Czy na takie krotkie włosy aby efekt byl zadawalajacy i nie wygladal jak ufo wystarczy okolo 6000 graftow z fue +bht? Krotkie wlosy nie wymagaja chyba jakiejs super gestosci aby jakos to wygladalo?

3. Przy jakiej długosci wlosow nie widac blizny po stripie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest w końcu z tymi włosami u blondynów. Z jednej strony jest naukowo udowodnione, że blondyni mając więcej włosów, a z drugiej nie mogą sobie oni pozwolić na pobranie zbyt dużej ilości tak jak napisał Der.

W wielki skrócie myślowym chodziło o to, żeby nie wyglądać jak wyskubany kurczak. Jeśli masz ich dużo, ale są jasne i są sporo cieńsze, aby ciągle wyglądało dobrze, możesz ich wyskubać mniej. Ot co.

 

Ogólnie nienajgorszy tekst choć z pkt 8 kompletnie się nie zgadzam.

Większość najbardziej znanych klinik, to obecnie zakłady produkcyjno przeszczepowe, w których wykonuje się od 2 do 4 zabiegów dziennie.

Dopóki się nie nauczymy klonować fachowców, tak po prostu będzie. Czy będziemy się z tym zgadzać czy też nie.

 

Praca Der'a bardzo rozległa ale w wielu miejscach nie merytoryczna i chyba napisana pod wpływem emocji - im bardziej będziecie się podniecać tym dziwniejsze będą odpowiedzi na prosto zadane pytanie:)

Emocji nie było, to zbiór zasad, jakie sobie określiłem na podstawie rozległej lektury nie tylko tego forum, jakich się starałem trzymać przed swoim zabiegiem. Po tym jak zadziałało, pozwoliłem się nimi z wami podzielić.

 

Zaznaczyłem na wstępie, że pewnie każdy by dopisał by coś od siebie (a może i kompletnie zmienił...). Nie traktujcie tego jako prawdę objawioną. A jedynie sugestie jednego z tych, który ma też już to za sobą.

Ludzie zwykle wiele pytają, a potem nie dając nic od siebie. Znikają i tyle ich widzieli. I strasznie mnie tego typu postawa denerwuje. A tak nie wiele potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że moja odpowiedź była dziwna i żeby mnie temat jakoś wybitnie podniecił Hehe... Więcej luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wielki skrócie myślowym chodziło o to, żeby nie wyglądać jak wyskubany kurczak. Jeśli masz ich dużo, ale są jasne i są sporo cieńsze, aby ciągle wyglądało dobrze, możesz ich wyskubać mniej. Ot co.

 

Bardzo wielki skrót myślowy bo teraz już nie wiadomo co wynika z Twojego rozumowania, czy gorzej być blondynem, czy lepiej być rudym?:)

 

Bo jesli przykładowy blondyn ma 100 graftów na cm to wyskubanie z 1 cm 20 % czyli 20 graftów nie spowoduje widocznych zmian dla ludzkiego oka, dokładnie tak samo jak przy 80 graftach bruneta pobranie 16 graftów nie spowoduje widocznych zmian i wreszcie przy 60 graftach rudego pobranie 20% czyli 12 graftów nie spowoduje widocznych zmian.

 

Podsumowując konkluzję kolor włosów nikogo nie dyskryminuje pod kątem wykonania zabiegu a z Twojej wypowiedzi dokładnie tak wynika.

 

Większość najbardziej znanych klinik, to obecnie zakłady produkcyjno przeszczepowe, w których wykonuje się od 2 do 4 zabiegów dziennie.

 

To dla mnie nowość choć w tematach chirurgii włosowej jestem na forum od 2000 roku, możesz powiedzieć które to niby znane kliniki wykonują do 4 zabiegów dziennie?

 

Emocji nie było, to zbiór zasad, jakie sobie określiłem na podstawie rozległej lektury nie tylko tego forum, jakich się starałem trzymać przed swoim zabiegiem. Po tym jak zadziałało, pozwoliłem się nimi z wami podzielić.

 

Te zasady określiłeś sobie chyba w tydzień bo jeszcze niedawno miotałeś się jeszcze z wyborem kliniki i próbowałeś udowodnić że niejaki MEDMIX to dobry wybór bo nie ma o nim negatywnych opinii a już dzis piszesz że te zasady określiłeś na podstawie rozległej lektury nie tylko z tego forum - to po pierwsze, po drugie jeszcze nic nie zadziałało, jesteś kilka dni po zabiegu, nie przedstawiłeś fotek, nie pokazałeś relacji ale stworzyłeś zasady Der'a:) Dobre ale takich Der'ów na tym forum i na poprzednim przerabialiśmy dziesiątki - byłbyś dobrym politykiem ale jeśli chcesz wnieść coś dobrego na to forum to pokaż fotki za tydzień, za miesiąc, za 3 miesiące, pół roku, rok

 

I rzeczywiście w jednym Ci mogę przyznać rację - bo jasno to określiłeś. Twoja praca to "Kodeks postępowania w wyborze solidnej kliniki - według Der'a". Szkoda tylko że nie wybrałeś naprawdę solidnej kliniki tylko Turecką niewiadomą z małą ilością przypadków przed i po - pojechałeś po bandzie czyli za najniższą kwotę a teraz na sięe próbujesz do tego dorobić jakąś ideologię typu "Solidna klinika" - tak mi się jakoś kojarzy:)

 

Nie uważam, że moja odpowiedź była dziwna i żeby mnie temat jakoś wybitnie podniecił Hehe... Więcej luzu.

 

Nie była dziwna, była totalnie nie na temat z pominięciem wiedzy merytorycznej, to mniej więcej tak "Nie mam nic mądrego do powiedzenia i nie znam się , ale bardzo chętnie się wypowiem"

 

Czekam na wypowiedź murarza, taksówkarza, i piosenkarki na temat "Blond włosy w transplantacjach z mojego punktu widzenia".

 

Najlepszą rzeczą jaką możecie wnieść do tego forum to relacja z zabiegu i zdjęcia i uwierzcie mi, nikogo przy zdrowych zmysłach nie interesuje jakie macie na ten temat wyobrażenia odczucia i przemyślenia bo one zmieniają się z czasem a tu liczą się tylko fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migdal

 

Będąc w tematach "chirurgii włosowej" od 2000 r, ile razy się w ostatnim roku z jakąś umawiałeś ? Może inaczej, w ilu przez ostatnie 2-3 lata poza BHR byłeś ?

Korespondowałem z kilkoma a śledziłem wyniki kilkunastu, ten przemysł rozrasta się w niebywałym tempie, zalogowałem się na tym forum tylko za sprawą zulany, by temat wspomnianego medmixa poruszyć. W odróżnieniu do Ciebie, dokumentację przeszczepów z Medmixa otrzymałem i mogę mieć na ich temat jakiś obraz. Ty jak zwykle oceniasz w formie "nie widziałem to znaczy że nie istnieje, bo w branży siedzę od 15 lat".

 

Próbujesz doszukać się dzieci błądzących we mgle, a ja widzę dzięki postom moim i zulany informację, że teraz ktoś mieszkający w okolicach Warszawy może podjechać na niezobowiązującą konsultację i również zapoznać się z efektami ich pracy.

Zatem ja dostrzegam, że już coś dobrego dla forum (ludzi) swoimi postami w tym temacie zrobiłem. A tobie co udało się w tym wątku poza niepopartą niczym sensownym krytyką zrobić ?

 

Na hairrestorationnetwork.com jestem pod innym nickiem zalogowany od ponad dwóch lat i to mi zupełnie do szczęścia wystarczyło do podjęcia decyzji, która zapadła jeszcze przed rejestrowaniem się tutaj i ostatecznie się nie zmieniła... no ale trzeba się z tego dokładnie zwierzyć przed wizytą, by być "poważnie" przez niejakiego migdala potraktowanym.

 

Coś niesamowitego dzieje się na tym forum. Najpierw nowi są traktowani jak naganiacze, potem jeśli się rozmijają zdaniem w stosunku do 3-4 "samozwańczych guru" z traumatycznymi doświadczeniami z własnego życia są traktowani jako idioci, a jeśli dokonają wyboru innej niż jedyna słuszna klinika jako jadący po bandzie kretyni marnotrawiący pieniądze.

 

W kwestii relacji. Ta się tworzy. Kiedy już jakiś sensowny materiał się uzbiera z pewnością się nim podzielę. Czy to będzie tutaj ? No cóż, co raz bardziej zaczynam powątpiewać.

Właściwie nie ma to większego sensu, gdyż własnym wyborem, różnym od jedynego słusznego, zdyskredytowałem wynik na samym wstępie. Bez względu na to jaki on rzeczywiście będzie. Wykonany w jednej z klinik, w których robi się rzeczywiście do 4 zabiegów dziennie i którymi tak bardzo gardzisz. Zatem nie ma sensu się zagłębiać w szczegóły.

Rejestracja na tym forum nic sensownego do mego życia nie wniosła, poza odebraniem stosownej dawki jadu na dzień dobry.

Miej jednak świadomość, że ludzie nie żyją tak długo jak to forum istnieje i nie łysieją tak długo, jak tu są zarejestrowani. Nie stanowi ono jedynego źródła oceny, czy podejścia do tematu transplantacji włosów. Forum dyskusyjne to ludzie. Nie ma ludzi, nie ma dyskusji. Nie ma dyskusji nie ma forum. A ty wymagasz by zamieniło się w transplantacyjnego instagrama.

 

Pytasz mnie jakie włosy mieć najlepiej ?

Moja odpowiedź brzmi, najlepiej włosy mieć. Czego tobie i innym obecnym tutaj życzę.

 

p.s. Chciałem doszukać się najbardziej konkretnej relacji w historii tego forum, tak by mieć dokładny wzorzec na przyszłość. Tak bardzo konkretnej jak tylko się da. W jedynej słusznej formie, jakiego to forum potrzebuje. Bez komentarzy na temat cudzych sugestii, odczuć, czy analiz.

Migdal, gdzie twoja relacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz migdal, strasznie jesteś merytoryczny i nadęty. Nie pęknij! A poczucie humoru ponoć zawsze idzie w parze z inteligencją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spuszczę z tonu Zulanko Kochana - lepiej być nadętym niż pustym:), poczucie humoru idzie w parze z inteligencją ale pusty śmiech to już inna bajka:)

 

Wasza wizja "MISJI" w jakiej rzekomo tu się znaleźliście jest tak wielka że nie dostrzegacie tego, że:

 

Piszecie abstrakcyjnie -

Korespondowałem z kilkoma a śledziłem wyniki kilkunastu, ten przemysł rozrasta się w niebywałym tempie, zalogowałem się na tym forum tylko za sprawą zulany, by temat wspomnianego medmixa poruszyć. W odróżnieniu do Ciebie, dokumentację przeszczepów z Medmixa otrzymałem i mogę mieć na ich temat jakiś obraz. Ty jak zwykle oceniasz w formie "nie widziałem to znaczy że nie istnieje, bo w branży siedzę od 15 lat".

 

Nie odkryłeś ameryki, że ten przemysł się rozrasta - gdybyś zalogował się 15 lat temu doskonale wiedziałbyś jak bardzo:)

Zalogowałeś się za sprawą Zulany - żeby oświecić forumowiczów jaki to cudowny MEDMIX odkryliście - ale jak wszyscy buchnęli śmiechem to wykręciłeś kota ogonem i zabieg podobno zrobiłeś gdzie indziej:)

 

Obrazu którego nie widziałem nie oceniam, taki obraz dla mnie nie istnieje - więc na dzień dzisiejszy nie istnieje dla mnie MEDMIX, Ty widziałeś zdjęcia ale tych zdjęć nie możesz pokazać, co ciekawe, MEDMIX tez nie może ich pokazać, ale rozpisujecie się na wirtualny temat MEDMIXU którego nikt nie może zobaczyć ani dotknąć i macie pretensje do wszystkich że nie traktują was poważnie a co gorsza nawet jak naganiaczy:)

 

Coś niesamowitego dzieje się na tym forum. Najpierw nowi są traktowani jak naganiacze, potem jeśli się rozmijają zdaniem w stosunku do 3-4 "samozwańczych guru" z traumatycznymi doświadczeniami z własnego życia są traktowani jako idioci, a jeśli dokonają wyboru innej niż jedyna słuszna klinika jako jadący po bandzie kretyni marnotrawiący pieniądze.

 

Nowi traktowani są normalnie i życzliwie, ale krytykowanie pewnych postaw jest na tym forum zjawiskiem naturalnym. Zbyt dużo widzieliśmy, słyszeliśmy i zbyt dużo przypadków z tzw. dobrych Polskich klinik znikało tuż po pokazaniu zdjęć z przeszczepu, dalsza relacja się urywała więc mamy moralne prawo nie tylko przestrzegać innych ale również krzyczeć w stronę tych "ciem lecących do ognia" uważajcie, nie bądźcie głupi, nie dajcie się mamić super jakością Polskich klinik, można to zrobić lepiej, taniej, bezpieczniej:)

 

Czego nie rozumiesz w naszej postawie?

 

Logujesz się i nie zadajesz pytań tylko jedziesz z koksem MEDMIX to, MEDMIX tamto...... harrybobo jest pierwszy który Ci pisze że mu się coś nie podoba w stronie MEDMIX, zaczynasz dziwnie bronić MEDMIXA, potem Nord, potem AngelOnTheEarth, potem andrevy - nie dziwi mnie to że Ci koledzy których wymieniłem nie popadli w ekscytację kliniką - dziwi mnie to jak Ty i Zulana zachowujecie się kiedy oni nie łykają waszego toku rozumowania

 

Błędnie przypuszczałem, że to jest forum dla ludzi chcących walczyć z łysieniem, okazuje się, że część jednak kwalifikuje się do psychiatry. Skąd u niektórych te pierwiastki schizofrenii paranoidalne?

 

Ładnie pojechałeś kolegę Norda przepraszam bardzo kolego Der ale jeśli nie będę uważał Cię za skończonego kretyna to niestety muszę uznać Cie za naganiacza z firmy "X" - bo ten tekst powyżej jest po prostu chamski i obraźliwy.

 

Samozwańczy guru z traumatycznymi doświadczeniami na tym forum nie istnieją, natomiast takimi nas postrzegasz bo nie zgodziliśmy się z Twoimi rewelacjami, na tym forum spotykają się od lat fajni ludzie którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, wspierają i pomagają sobie, spotykają się w realnym świecie i dyskutują merytorycznie i przejrzyście. Gdybyś poczytał moje wątki doskonale byś wiedział, że bardzo często pisze o polskich klinikach i nie twierdze, że jest tragicznie - co nie znaczy że jest super.

 

Moja relacja - pełna, całkowita, bez ideologii zaraz po wykonaniu zabiegu - jestem winien to ludziom z tego forum i napewno się nią podzielę:) Do tej pory miałem przeszczep 400 graftów o ile dobrze pamiętam w 1998 roku i na razie nie ma co pokazywać:)

 

Próbujesz doszukać się dzieci błądzących we mgle, a ja widzę dzięki postom moim i zulany informację, że teraz ktoś mieszkający w okolicach Warszawy może podjechać na niezobowiązującą konsultację i również zapoznać się z efektami ich pracy. Zatem ja dostrzegam, że już coś dobrego dla forum (ludzi) swoimi postami w tym temacie zrobiłem. A tobie co udało się w tym wątku poza niepopartą niczym sensownym krytyką zrobić ?

 

Dzieci we mgle to jedyne osoby na tym forum które dadzą się zwieść "Kodeksowi postępowania w wyborze solidniej kliniki według Der'a"" i reklamie MEDMIXA ale takich tu nie dużo wiec tak jak powiedziałeś, znikniesz nie relacjonując swojej historii - nie będziesz za nami tęsknił i nikt nie będzie tęsknił za Tobą i świat się nie skończy i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie:)

 

Pozdrawiam pracowników MEDMIXA, pozdrawiam pracowników GetFue:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osobiście też smieszy mnie ta błyskawiczna kariera dera - od gościa który ostatnio domniemał klasę MEDMIXu nie posiadając na jego temat rzetelnych informacji do dzisiejszego autorytetu układającego PISMO SWIETE dla rozwaźających przeszczep. Osobiście przekonuje mnie argumentacja migdala co do poruszanych kwestii; jednocześnie uważam,że kilka tez dera jest trafnych i ogólnie podoba mi się idea takiego startera.

Łobuzy może się tutaj nie boksujcie tylko konstruktywnie spójrzcie na temat i wraz z doświadczonymi ofiarami trepanacji czaszki popracujcie nad doskonalszym dekalogiem dla amatorów przeszczepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..po drugie jeszcze nic nie zadziałało, jesteś kilka dni po zabiegu, nie przedstawiłeś fotek, nie pokazałeś relacji ale stworzyłeś zasady Der'a:) Dobre ale takich Der'ów na tym forum i na poprzednim przerabialiśmy dziesiątki - byłbyś dobrym politykiem ale jeśli chcesz wnieść coś dobrego na to forum to pokaż fotki za tydzień, za miesiąc, za 3 miesiące, pół roku, rok

 

Moja relacja - pełna, całkowita, bez ideologii zaraz po wykonaniu zabiegu - jestem winien to ludziom z tego forum i napewno się nią podzielę:) Do tej pory miałem przeszczep 400 graftów o ile dobrze pamiętam w 1998 roku i na razie nie ma co pokazywać:)

 

@Migdał, jak sam napisałes nie wzbogaciłes forum swoją relacją mimo że minęło już z 8 lat, wiec nie wypominaj derowi.

Rady które napisał der są w mniej lub bardziej podobnej formie rozsiane po wielu wątkach. Gość zadał sobie trud aby w jakis sposób zebrac je w całość.

 

Ale jeśli macie coś do wyjaśnienia między sobą to:

po_szkole_11v.jpg.8ebcee3a06c7f03004c36ae8fb95b235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pękam ze śmiechu, Migdałku Kochany...To nakręcajcie się już beze mnie. Fakt, nikt tu po nikim płakać nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Migdał, jak sam napisałes nie wzbogaciłes forum swoją relacją mimo że minęło już z 8 lat, wiec nie wypominaj derowi.

Rady które napisał der są w mniej lub bardziej podobnej formie rozsiane po wielu wątkach. Gość zadał sobie trud aby w jakis sposób zebrac je w całość.

 

hihihihihihih:)

 

Następny mędrzec się pojawił:)

 

Tak jak wspomniałem, dzieci we mgle na tym forum się zdarzają i nawet się wypowiadają:)

 

Czekan dziecko drogie Ty nie tylko nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ale nawet liczyć

 

Od mojego zabiegu minęło nie "z 8 lat" tylko 17 lat i nie mam zdjęć przed i po, więc co mam Ci niby zrelacjonować ?

 

A co do Der'a to pewnie równy z niego chłop ale w wielu przypadkach gada bzdury, i bardzo niedobrze by było gdyby wszyscy przeszli obok tego obojętnie, dlatego są spięcia, są czasem mocne słowa, jest czasem ostro i tak właśnie ma być.

 

Jak ktoś chce przekonywać innych do swojej racji to musi to odpowiednio zaargumentować, pokazać badania, statystyki, zdjęcia a nie wypisywać - że ktoś się nadaje do psychiatry bo nie wierzy w jego rewelacje.

 

Nie wiem czy zrozumiesz co napisałem ale w sumie nie jestem tu tylko dla Ciebie:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wielki skrócie myślowym chodziło o to, żeby nie wyglądać jak wyskubany kurczak. Jeśli masz ich dużo, ale są jasne i są sporo cieńsze, aby ciągle wyglądało dobrze, możesz ich wyskubać mniej. Ot co.

 

Bardzo wielki skrót myślowy bo teraz już nie wiadomo co wynika z Twojego rozumowania, czy gorzej być blondynem, czy lepiej być rudym?:)

 

Bo jesli przykładowy blondyn ma 100 graftów na cm to wyskubanie z 1 cm 20 % czyli 20 graftów nie spowoduje widocznych zmian dla ludzkiego oka, dokładnie tak samo jak przy 80 graftach bruneta pobranie 16 graftów nie spowoduje widocznych zmian i wreszcie przy 60 graftach rudego pobranie 20% czyli 12 graftów nie spowoduje widocznych zmian.

 

Podsumowując konkluzję kolor włosów nikogo nie dyskryminuje pod kątem wykonania zabiegu a z Twojej wypowiedzi dokładnie tak wynika.

 

Większość najbardziej znanych klinik, to obecnie zakłady produkcyjno przeszczepowe, w których wykonuje się od 2 do 4 zabiegów dziennie.

 

To dla mnie nowość choć w tematach chirurgii włosowej jestem na forum od 2000 roku, możesz powiedzieć które to niby znane kliniki wykonują do 4 zabiegów dziennie?

 

Emocji nie było, to zbiór zasad, jakie sobie określiłem na podstawie rozległej lektury nie tylko tego forum, jakich się starałem trzymać przed swoim zabiegiem. Po tym jak zadziałało, pozwoliłem się nimi z wami podzielić.

 

Te zasady określiłeś sobie chyba w tydzień bo jeszcze niedawno miotałeś się jeszcze z wyborem kliniki i próbowałeś udowodnić że niejaki MEDMIX to dobry wybór bo nie ma o nim negatywnych opinii a już dzis piszesz że te zasady określiłeś na podstawie rozległej lektury nie tylko z tego forum - to po pierwsze, po drugie jeszcze nic nie zadziałało, jesteś kilka dni po zabiegu, nie przedstawiłeś fotek, nie pokazałeś relacji ale stworzyłeś zasady Der'a:) Dobre ale takich Der'ów na tym forum i na poprzednim przerabialiśmy dziesiątki - byłbyś dobrym politykiem ale jeśli chcesz wnieść coś dobrego na to forum to pokaż fotki za tydzień, za miesiąc, za 3 miesiące, pół roku, rok

 

I rzeczywiście w jednym Ci mogę przyznać rację - bo jasno to określiłeś. Twoja praca to "Kodeks postępowania w wyborze solidnej kliniki - według Der'a". Szkoda tylko że nie wybrałeś naprawdę solidnej kliniki tylko Turecką niewiadomą z małą ilością przypadków przed i po - pojechałeś po bandzie czyli za najniższą kwotę a teraz na sięe próbujesz do tego dorobić jakąś ideologię typu "Solidna klinika" - tak mi się jakoś kojarzy:)

 

Nie uważam, że moja odpowiedź była dziwna i żeby mnie temat jakoś wybitnie podniecił Hehe... Więcej luzu.

 

Nie była dziwna, była totalnie nie na temat z pominięciem wiedzy merytorycznej, to mniej więcej tak "Nie mam nic mądrego do powiedzenia i nie znam się , ale bardzo chętnie się wypowiem"

 

Czekam na wypowiedź murarza, taksówkarza, i piosenkarki na temat "Blond włosy w transplantacjach z mojego punktu widzenia".

 

Najlepszą rzeczą jaką możecie wnieść do tego forum to relacja z zabiegu i zdjęcia i uwierzcie mi, nikogo przy zdrowych zmysłach nie interesuje jakie macie na ten temat wyobrażenia odczucia i przemyślenia bo one zmieniają się z czasem a tu liczą się tylko fakty.

 

 

 

przypomniałeś mi moje początki , do mnie dotarło dopiero po lekko spartolonej robocie (na szczęście bez tragedii) , ale fotek nie wrzuciłem do tej pory. Kiedyś wrzucę, ale dopiero po tym jak ustukam kaskę na dogęszczanie w Pradze. Przy okazji pytanie do Ciebie Migdał i innych weteranów, mam NW7, a na całym obszarze łysienia rozrzucone mniej więcej równomiernie 3920 grafów (jak wcześniej pisałem - minionek ), linia wysoko w miarę ok, może do bardzo lekkiej korekty na bokach. Po konsultacji mailowej z Pragą zaproponowali dogęszczanie co najmniej 1400 graftów (donor raczej da radę). Chciałbym żeby to była ta klinika, ponieważ jeszcze na starym forum było kilka przypadków i wyciągają grafy praktycznie bez śladu, a sadzą bardzo starannie. Bardzo zależy mi na uniknięciu blizn bo tych mam już pod dostatkiem (tendencja do przerastania i zbyt duży punch). Pytanie brzmi czy ładować się w Czechy czy jednak uderzać do mistrzów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po konsultacji mailowej z Pragą zaproponowali dogęszczanie co najmniej 1400 graftów (donor raczej da radę). Chciałbym żeby to była ta klinika, ponieważ jeszcze na starym forum było kilka przypadków i wyciągają grafy praktycznie bez śladu, a sadzą bardzo starannie. Bardzo zależy mi na uniknięciu blizn bo tych mam już pod dostatkiem (tendencja do przerastania i zbyt duży punch). Pytanie brzmi czy ładować się w Czechy czy jednak uderzać do mistrzów??

 

Jak minie rok od zabiegu , to strzelę sobie fotkę i pokażę Ci jak w Pradze wyciągają grafty bez śladu . Grubo się zdziwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od mojego zabiegu minęło nie "z 8 lat" tylko 17 lat i nie mam zdjęć przed i po, więc co mam Ci niby zrelacjonować ?

(...)

 

Jak ktoś chce przekonywać innych do swojej racji to musi to odpowiednio zaargumentować, pokazać badania, statystyki, zdjęcia a nie wypisywać - że ktoś się nadaje do psychiatry bo nie wierzy w jego rewelacje.

(...)

 

Pozdrawiam

 

I na tym właściwie powinieneś zakończyć własne wywody. Bo tymi słowami potwierdziłeś jedynie swoje rozległe, niestety stricte teoretyczne doświadczenie wybudowane na cudzych głowach i relacjach z odbytych zabiegów których tak chłoniesz. Samemu nic sensownego w tej materii ani nie doświadczając ani nie wnosząc. Dyskredytując przy tym każdego, kto posiada odmienne do twojego zdanie wskazujesz wyłącznie własne skłonności paranoidalne.

 

A z paranoikami się nie dyskutuje.

Tym samym chciałbym prosić Cię jako jego autor, abyś w tym wątku więcej się nie udzielał. Robisz wszystko (nie mam pojęcia w czyim interesie) by został usunięty, choć jasno wskazuje, że jest to zbiór indywidualnych porad jednego człowieka, który w odróżnieniu od Ciebie, niedawno zabieg przeszedł. Zbiór, którego nie należy traktować jako jedyną słuszną receptę, jestem jednak przekonany, że jego treść może się jeszcze okazać dla kogoś pomocna.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder - patrząc na cene za graft w Czechach, to masz kilka tańszych bardzo dobrych klinik, które powinny pobrać grafty bez śladu na tyle, na ile się da.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co proponujecie bo naprawdę nie wiem,a możliwe, że pod koniec roku będzie kaska. Za Czechami przemawia bliska odległość i całkiem dobre rezultaty, cena nie jest niska ale z przelotami i hotelami wygląda to podobnie jak robienie na zachodzie. Jeszcze raz podkreślę, że chodzi mi tylko o zagęszczanie, linię już mam i nie jest zła także chodzi mi tyko o ładne wyjęcie graftów i równiutkie ich ułożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...