free web hit counter Skocz do zawartości
Pawel81

Witam....35 lat i znany nam wszystkim problem:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) Jestem nowym użytkownikiem forum i choć od jakiegos czasu tu zaglądam to do tej pory nie zdecydowałem się na przedstawienie swojego problemu:) Chyba w obawie przed Waszą diagnozą:) Nie chciałem zostać zdołowany, ale po przeanalizowaniu wielu wątków spostrzegłem, że niektórzy dużo młodsi mają większy problem:) A więc do rzeczy;

- mój wiek to prawie 35 lat.

-problem tonsura.

-początek problemu 11 lat tj ok 2004r.

-postępowanie łysienia - bardzo wolne.

-ojciec po 60-tce włosy gęste, jeden z dziadków -brak łysienia, drugi powiedzmy, że pół na pół

-tryb życia; dużo sportu, dużo snu, stresu niewiele, papierosy 0%, alkohol w skali roku śmiało mogę powiedzieć że max 0,5l wódki i max 10 piw:) Także "prawie" abstynent:) Dieta, którą raczej można zaliczyć do zdrowego trybu życia.

-inne problemy zdrowotne, choroby, dolegliwości: suchość skóry głównie dłonie ( od dziecka ) , umiarkowana alergia i to wszystko:) Leków nie przyjmuje:)

- leczenie, które stosuje to Loxon 5%, vitapil, dermena men, raz w tyg odżywka Wax od czasu do czasu Alplicort E lub na przemian; rano Loxon 5% wieczorem Alplicort.

Poprawy raczej brak, ale też nie widzę postępów w łysieniu. Góra, grzywka i boki w mojej ocenie w porządku tzn mnie satysfakcjonują ale to subiektywne odczucie:) Bardzo zależy mi na uzupełnieniu tonsury. Fakt, faktem jestem wysoki i mało kto ją widzi, ale mi przeszkadza jak cholera i mnie krępuje.

Domyślam się, że jedyną opcją jest transplantacja. Zaraz spotkam się z krytyką ale byłem nawet na konsultacji w Medical Hair. Zabieg oszacowano na ok 1500 transplantów cena chyba ok 12tys zł. Metoda FUE.

Koledzy co radzicie, czy jest szansa na odrost? Dalsze zapobieganie? Profilaktyka? Ogólnie rzecz biorąc - co robić aby problem znikł Zamieszczam zdjęcia i z góry dziękuje za wszelkie porady, sugestie

20151208_172038.thumb.jpg.451eca3af3535202f287d2d70865d3a9.jpg

20151208_172004.thumb.jpg.dc947c67e3872f6121962a745ae64147.jpg

20151208_172412.jpg.128dd6b9c288b37efac469c1a3ec3653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina / duta nie chcesz stosowac? W tym wieku spokojnie powinienes sprobowac, moze akurat troche to zagesci i poprawic jakosc wlosow powinien:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pierwszą odpowiedz....nie znam za bardzo skrótów, którymi sie posługujecie....domyslam się ze chodzi o Finasteryd ale skrót "duta" czy "ru" nic mi nie mówi:) Bardzo proszę o pełne nazwy i ewentualne miejsca gdzie mozna to kupić. Co sądzicie oprócz leczenia o maskowaniu problemu np nanogenem lub mikrowłókna ecobell ??? Które lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skróty to dutasteryd i Ru54881. Możesz spróbować maskować to mikrowłóknami. Myślę, że efekt może być fajny. Ecobell nie polecam. Słabo się trzyma i jest ogólnie gorszej jakości niż niewiele droższy toppik. Nanogen ma dobre opinie, ale osobiście nie próbowałem. A co do przeszczepu, to za kasę rzędu 12 tys możesz zrobić minimum 2500 graftów w Turcji, np w Getfue, które nie jest może mistrzostwem świata, ale i tak znacznie lepszym wyborem niż Medical Hair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fin - Finasteryd - bloker do wewnętrznego stosowania

Dut - Dutasteryd - bloker do wewnętrznego stosowania

 

RU - bloker do zewnętrznego stosowania,

niedostępny w aptekach, dostępny np. w forumowym sklepiku. Poczytaj sobie o RU, sporo tego na forum.

 

Ogólnie, każdy Ci powie, że bloker to podstawa wszelkich podstaw. Chcesz spróbować się mierzyć z odrostami? Ogarnij koniecznie bloker. Nanogen / mikrowłókna, ok, ale moim zdaniem lepiej byłoby nie zużywać coraz większych ilości, więc znowu bloker. Loxon (minoxidil) bez blokera? Wielu popełniło ten błąd nieświadomie i później żałowali (w tym ja).


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za rozjaśnienie tematu i przepraszam, ze nie od razu odpisuje. Jeśli wolałbym uniknąć skutków ubocznych jakie mogą być po preparatach do stosowania wewnętrznego czy wystraczy ten RU? Czy można go stosować z Loxonem i nie będzie żadnych interakcji? Jeśli mogłbym prosić o jakąś wstępną farmakoterapie, która polecasie wraz z dawkowaniem byłbym wdzięczny. Dodam, ze u dermatologa byłem...i polecił Alplicort E, Vitalip i dermena...myslę, że Wy jesteście w stanie bardziej mi pomóc i lepiej doradzić:)

 

-- 10 gru 2015, 15:52 --

 

A jeśli chodzi o transplantacje to niestety z wielu względów choćby takich jak bariera językowa musze wykluczyć wyjazd zagraniczny. Muszę się odezwać do Medical Hair bo mieli mi przesłać fotki "naprawy" tonsur takich jak u mnie... oczywiście proszę mnie nie zlinczować za wspominanie o Medical Hair... na razie tylko rozważam myślę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po wertowaniu forum zdecydowałem się na Dutasteryd do stosowania wewnętrznego oraz Ru do stosowania zewnętrznego.....ale jakie są ceny? Z receptą nie będę miał problemu, ale gdzie mogę nabyć Ru i jak to stosować:)

P.s dzieki waszym poradom nabyłem Nanogen - efekt super 98% zagęszczenia

 

-- 13 gru 2015, 10:52 --

 

Poproszę również o jakiś link, żebym mógł poczytać o Ru.... Nie idą na łatwiznę ale po wpisaniu w wyszukiwarkę nic nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki zapobiegające wypadaniu włosów i stymulujące odrost -->RU(-m) 58841 - temat zbiorczy . Miłego czytania.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Jestem nowy na forum .Prześledziłem historie Pawła ,gdyż mam podobny problem ,tyle samo lat,taki sam rodzaj łysienia i co najważniejsze dość bezczynności.Jeżeli chodzi o nanogen-używam od 3 lat.Efekt systematycznie spada,po drugie jak się ktoś przypatrzy ,wygląda to jak "parch".

Jak poprzednicy zauważyli ,a co ja również zbadałem-W POLSCE NIE MA KLINIK ,KTÓRE ZROBIĄ TO TAK JAK SIĘ SPODZIEWAMY.

Kolasińskiekie,medical hairy etc. widziałem skutki-beczka śmiechu.Jaki kraj ,takie transplantacje,można by rzec.

 

Z tego co się dowiedziałem w Europie jest jakas dobra klinika w Belgii .Proszę o sugestie gdzie się wybrać licząc na najlepsze efekty,jakie są ceny i dostępność terminów.Z góry dziękuje za pomoc.... Nie raz tak się zastanawiam ,dlaczego mi się to przytrafiło:(,dół na maksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

 

Jestem nowy na forum .Prześledziłem historie Pawła ,gdyż mam podobny problem ,tyle samo lat,taki sam rodzaj łysienia i co najważniejsze dość bezczynności.Jeżeli chodzi o nanogen-używam od 3 lat.Efekt systematycznie spada,po drugie jak się ktoś przypatrzy ,wygląda to jak "parch".

Jak poprzednicy zauważyli ,a co ja również zbadałem-W POLSCE NIE MA KLINIK ,KTÓRE ZROBIĄ TO TAK JAK SIĘ SPODZIEWAMY.

Kolasińskiekie,medical hairy etc. widziałem skutki-beczka śmiechu.Jaki kraj ,takie transplantacje,można by rzec.

 

Z tego co się dowiedziałem w Europie jest jakas dobra klinika w Belgii .Proszę o sugestie gdzie się wybrać licząc na najlepsze efekty,jakie są ceny i dostępność terminów.Z góry dziękuje za pomoc.... Nie raz tak się zastanawiam ,dlaczego mi się to przytrafiło:(,dół na maksa

Zapewne chodzi Ci o BHR na w/w pytania odpowie Ci polski konsultant BHRu jan@bhrclinic.com pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Koledzy nabyłem właśnie avodart 0,5mg oczywiście mimo wertowania wielu wątków w tej kwestii mam wiele obaw odnośnie uboków. Powiedzcie mi czy zanim zaczne przyjmować ten bloker nie lepiej najpierw oznaczyć poziom testosteronu czy DHT ??? Czy jesli poziom tych hormonów jest w normie można spodziewać się innej przyczyny łysienia? Mam zamiar stosować dwa blokery zewnętrzny Loxon 5%, oraz wyżej wymieniony bloker wewnętrzny. Stosuję również szampon dermena i vitapil. O czym jeszcze mogę pomysleć? Jak często przyjmować avodart. Niektórzy przyjmują co 3 inni co 4 dni...- od czego to zleży. Po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów? Jesli nie mam na głowie żadnych problemów skórnych typu łojotok, upierz, swędzenie i in czy stosować jakieś olejki nawilżające czy szampony p/upierzowe? Przepraszam za słowotok pytaniowy ale chciałbym jak najszybciej zacząc kuracje i te informacje rozwieją moje wątpliwości.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Koledzy nabyłem właśnie avodart 0,5mg oczywiście mimo wertowania wielu wątków w tej kwestii mam wiele obaw odnośnie uboków. Powiedzcie mi czy zanim zaczne przyjmować ten bloker nie lepiej najpierw oznaczyć poziom testosteronu czy DHT ??? Czy jesli poziom tych hormonów jest w normie można spodziewać się innej przyczyny łysienia? Mam zamiar stosować dwa blokery zewnętrzny Loxon 5%, oraz wyżej wymieniony bloker wewnętrzny. Stosuję również szampon dermena i vitapil. O czym jeszcze mogę pomysleć? Jak często przyjmować avodart. Niektórzy przyjmują co 3 inni co 4 dni...- od czego to zleży. Po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów? Jesli nie mam na głowie żadnych problemów skórnych typu łojotok, upierz, swędzenie i in czy stosować jakieś olejki nawilżające czy szampony p/upierzowe? Przepraszam za słowotok pytaniowy ale chciałbym jak najszybciej zacząc kuracje i te informacje rozwieją moje wątpliwości.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje

 

 

Nawet jesli jest w normie to i tak jest to lysienie androgenowe. Loxon to nie bloker tylko sttmulator. Blokerem jest avodart. Przyjmuj wg uznania - jesli zobaczysz ze lysienie zaczyna stopowac przy braniu co 4 dni to bierz co 4 dni ... musissz sam sobie ustalic dawke, chyba ze pojawia sie uboki to wtedy koryguj.

Ja osobiscie nie bralem nigdy dutasterydu - ale jestem mlodszy wiec nie wiem co bedzie zak ilka lat. Biore za to finasteryd, poczatkowo bralem codziennie - teraz biore co dwa dni - i łysienie poki co nie postępuje, wiec taką dawkę zamierzam narazie brac. Co do efektow - to po ok. kilku msc'y - do pol roku powinienes zauwazyc 1wsze efekty. Co do innych produktow ja stosowalem loxon przez jakis okres 6-8 lat, poczatkowo sam - jak zaczynalem "kuracje", dopiero pod koniec rownorzednie z finem - fina biore od ok roku. Odstawilem go ze wzgledu na lekkie kolatanie serca - jednak ja mam od zawsze podwyzszone tętno więc nic mi to nie dalo ale do loxonu juz nie powrcoielm a ubytkow nie zauwazylem - nie stosuję go juz jakies pol roku. Co do innych rzeczy to jedynie szampon z keta do tego biotyna msm i jakies witaminki i to wszystko. Olejki/oleje od zawsze dobrze dzialaja na skore glowy i na jakosc wlosow - jednak sam je stosowalem i przyznam szczerzre ze powątpiewam w skutecznie dzialanie olejow na łysienie androgenowe. Co do swędzenia - to jest to jakis stan zapalny. Ja np nigdy swędzenia nie odczuwalem na glowie dopoty dopoki nei zaczalem uzywac fina. Wydaje mi sie więc ze skora swędzi bo wlosy chcą wypasc, a nie mogą bo blokujesz je za pomoca fina/duta i pojawia sie jakis stan zapalny - podobno wg tutejszego forum SABA GEL jest dobry na zapobieganie swędzeniu - i sam zastanawiam sie nad zakupem saby do kuracji. To są moje spostrzezenia w przeciągu roku od brania fina.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie w ogóle mozna oznaczyć DHT? Ile to badanie kosztuje?

 

 

Powiem Ci szczerze ze sam nigdy sie tyhm nie interesowalem, bo dla mnie to jest i tak nieistotne, kazdy lysiejacy - jesli nie ma lysienia plackowatego, a popatrzy na swoj ród i familie to w 99% przypadkow jest w stanie dostrzec za ma lysienie androgenowe - z tego wynika ze dodatkowe badania są niepotrzebne - strata czasu, pieniedzy, niepotrzebnych wizyt u lekarzy ktorych pojecie o lysieniu androgenowym jest na poziomie epoki kamienia. Oni tylko kasują i zparaszaja na kolejne wizyty w celu zobaczenia wspanialych efetkow. Oni są w stanie dostrzec ze nastapila u Cb poprawa nawet jesli 100% innych osob wlacznie z Tb tej poprawy nie widzi, więc po co to robią? Odp chyba jest prosta. Takze zostaw to DHT, obserwuj organizm i ew porob badania co do jakosci swoich malych przyjacieli, by porownac za x czasu, gdy zechesz miec np dzieci. Tyle w temacie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz:) Mam jeszcze pytanko jak przyjmujecie Avodart...rzno, wieczorem, w trakcie posiłku? Mam zamiar przyjmowac go raz na 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartl100 nie uogólniaj.

DHT można zmierzyć w kilku punktach, np. w Warszawie w okolicach skrzyżowania Grójeckiej i Korotyńskiego CMP.

Kosztuje to 62 zł.

Przy kosztach całej terapii nie jest to dużo, ja zrobiłem sobie przed rozpoczęciem brania finasterydu.

Za jakis czas zrobie sobie drugie badanie i będę wiedział o ile mi zbiło DHT.

Mi wyszło 0,4, gdzie ref: 0.2 - 0.99 u(czegoś tam nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...