free web hit counter Skocz do zawartości
Rebajlo

Początki łysienia androgenowego - suplementacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To jest mój pierwszy post na tym forum, więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

Wkrótce skończę czterdzieści lat. Przez większą część życia miałem gęstą czuprynę. Od jakiegoś czasu zaczęły dochodzić do mnie sygnały, mówiące o tym, iż przerzedzają mi się włosy. Początkowo to ignorowałem, gdyż łysienie nie było intensywne. Od niedawna sam zacząłem zauważać niewielkie (tak mi się wydaje) zakola, mniejszą gęstość włosów na górze głowy i wyraźne (choć nie duże - znów tak mi się wydaje) "gniazdko" na czubku.

 

Moje pytanie będzie dotyczyło tego, co mógłbym dodać do obecnej suplementacji (stosowanej z powodów innych niż łysienie) oraz które z poniższych specyfików mogą być pomocne w opóźnieniu łysienia.

 

Stale zażywam:

 

1. Aflofarm Esseliv (300 mg fosfolipidów sojowych, 60 mg wyciągu z ostryżu długiego czyli kurkumy) 2 x dziennie.

2. Aflofarm Esseliv forte (300 mg polienylofosfatydylocholiny) 1 x dziennie.

3. Herbapol Poznań Sylimarol 70 (70 mg sylimaryny) 3 x dziennie.

4. Olimp Gold-Luteina (250 mg kwasu DHA, 22 mg luteiny, 2 mg zeaksantyny, 2,5 mg cynku, 120 mikrog witaminy A, 1,8 mg witaminy E) 1 x dziennie.

5. Olimp Gold Omega 3 (330 mg kwasu EPA, 220 mg kwasu DHA, 100 mg innych kwasów omega-3, 12 mg witaminy E) 2 x dziennie.

6. Olimp Chela-Mag B6 (100 mg magnezu, 2,1 mg witaminy B6) 2 x dziennie.

7. Olimp Gold-Vit dla mężczyzn (zestaw witamin i minerałów oraz ekstrakt żeń-szenia koreańskiego (7% ginsenozydów) 75 mg, ekstrakt palmy sabałowej (45%) 100 mg, ekstrakt owsa zwyczajnego (7% flawonów) 50 mg) 1 x dziennie.

 

Okresowo zażywam:

 

8. Olimp Beta-Solar (15 mg beta-karotenu, 2 mg astaksantyny, 1 mg likopenu, 2 mg luteiny, 100 mg L-tyrozyny, 1000 mikrog miedzi, 50 mg ekstraktu zielonej herbaty (98% polifenoli, 80% katechin, 55% EGCG), 12 mg witaminy E, 1 mg manganu, 27 mikrog selenu, 10 mg cystyny, 1 mg kwasu hialuronowego, 88,9 mg PureWay-C (kompleks witaminy C i bioflawonoidów cytrusowych), 10 mg cynku) 1 x dziennie.

9. Genexo Multilac (synbiotyk - bakterie plus oligofruktoza) 1 x dziennie.

 

Do powyższej suplementacji chciałbym dodać:

 

1. Olimp Prostatan.

2. Wierzbownica drobnokwiatowa (napar lub ekstrakt jeśli jest dostępny).

3. Janssen Nizoral (szampon).

 

Czy to dobry pomysł? Jak dawkować powyższe trzy specyfiki? Co mógłbym jeszcze do nich dodać (tylko żeby nie było kłopotliwe w stosowaniu - wolałbym uniknąć np. wcierek)?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wystąpilo u Ciebie lysienie androgenowe to chocbys zjadł cały las kwiatow, traw, nasion, liści i innych roślin to i tak wlosom powiedz bye bye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wystąpilo u Ciebie lysienie androgenowe to chocbys zjadł cały las kwiatow, traw, nasion, liści i innych roślin to i tak wlosom powiedz bye bye

 

Tak łatwo się nie poddaje. Wiem, że tego typu łysienia nie zatrzymam. Ale mogę je skutecznie opóźnić. A celem mojej bytności na tym forum jest uzyskanie informacji jak to zrobić skutecznie i bez udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca bo DUTASTERYD jest lepszy, do tego na czubku są dobre odrosty po minoxidilu np. Polaris Nr-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiales mnie.

Jedyna skuteczna metodą blokujaca lysienie wewnetrznie jest FINASTERYD.

Pzdr

 

https://lekam.pl/pub/File/Produkty/Androstatin/Androstatin_ulotka_12.06.2015.pdf

 

Po przeczytaniu ulotki tego specyfiku zadaję sobie pytanie jak bardzo trzeba być zdesperowanym by zacząć przyjmować to świństwo... Wolę być łysym niż bezpłodnym, pozbawionym popędu impotentem z rakiem piersi i depresją.

Wiem, że to relatywnie skuteczny preparat, choć problemy z łysieniem powracają po jego odstawieniu, a impotencja, obniżone libido czy bezpłodność mogą zostać na zawsze.

Oczywiście to indywidualna i myślę, że przemyślana decyzja - substancja przeznaczona jest dla dorosłych mężczyzn.

 

Jako, że łysienie u mnie przebiega powoli, wolałbym trzymać się mniej skutecznej, ale działającej suplementacji. I jeszcze raz chciałbym prosić forumowiczów o pomoc w tym jak to zrobić.

 

Pozdrawiam.

 

-- 14 cze 2016, 18:36 --

 

no nie do końca bo DUTASTERYD jest lepszy, do tego na czubku są dobre odrosty po minoxidilu np. Polaris Nr-10.

 

Dutasteryd odpada - zbyt poważne skutki uboczne. Za to mam pytanie odnośnie minoxidilu. Mógłbyś rozwinąć ten temat? Słyszałem, że może nasilać łysienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czubku po minoxidilu są bardzo dobre rezultaty, lecz po odstawieniu w miesiąc ci wszystko wypadnie bez blokera, skutki uboczne dutasterydu które podałeś występują od 1% do bodajże 17% więc nie każdy je ma zwykle przez pierwsze dni poprostu bolą jajka i nic więcej się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na czubku po minoxidilu są bardzo dobre rezultaty, lecz po odstawieniu w miesiąc ci wszystko wypadnie bez blokera, skutki uboczne dutasterydu które podałeś występują od 1% do bodajże 17% więc nie każdy je ma zwykle przez pierwsze dni poprostu bolą jajka i nic więcej się nie dzieje.

 

Jaki bloker byś polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak do śmiechu mi się zebrało czytając ten temat.

 

Trwale to k....wa pozostaje jedynie łysina po łysieniu androgenowym ! To na pewno trwale pozostaje u ludzi nic z tym nie robiących !

 

Nie mów ''zdesperowanym'' tylko zdeterminowanym jak już, bo to wielka różnica jest.

 

Jakbyś miał tak 20 lat mniej i NW 5 to może byś zmienił zdanie nt. leczenia tego.

 

I przede wszystkim nie ten dział, załóż swój wątek w odpowiednim dziale debatuj nt. chaszczy i ogólnie botaniki.

 

Skoro wolisz być łysy to jedyne co można polecić to stosowanie żelu andractim miejscowo na scalp.

 

Ludziom którzy już na starcie przeprogramowali sobie mentalność ulotką androstatinu nie można polecać żadych blokerów bo i tak wiadomo że zawsze będą mieć efekty nocebo.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś tak do śmiechu mi się zebrało czytając ten temat.

 

Trwale to k....wa pozostaje jedynie łysina po łysieniu androgenowym ! To na pewno trwale pozostaje u ludzi nic z tym nie robiących !

 

Nie mów ''zdesperowanym'' tylko zdeterminowanym jak już, bo to wielka różnica jest.

 

Jakbyś miał tak 20 lat mniej i NW 5 to może byś zmienił zdanie nt. leczenia tego.

 

I przede wszystkim nie ten dział, załóż swój wątek w odpowiednim dziale debatuj nt. chaszczy i ogólnie botaniki.

 

Przypominam nazwę działu: "Leki zapobiegające wypadaniu włosów i stymulujące odrost. Forum o wszelkich niechirurgicznych metodach leczenia wypadania włosów, tj. o wszelkich wcierkach, szamponach, suplementach diety, tabletkach".

 

20 lat i NW 5? Współczuję Ci. Na Twoim miejscu obciąłbym się do gołej skóry, ewentualnie zastosował dodatkowo mikropigmentację. No i ze smutkiem muszę stwierdzić, że Twój post nic nie wniósł do tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś tak do śmiechu mi się zebrało czytając ten temat.

 

Trwale to k....wa pozostaje jedynie łysina po łysieniu androgenowym ! To na pewno trwale pozostaje u ludzi nic z tym nie robiących !

 

Nie mów ''zdesperowanym'' tylko zdeterminowanym jak już, bo to wielka różnica jest.

 

Jakbyś miał tak 20 lat mniej i NW 5 to może byś zmienił zdanie nt. leczenia tego.

 

I przede wszystkim nie ten dział, załóż swój wątek w odpowiednim dziale debatuj nt. chaszczy i ogólnie botaniki.

 

Przypominam nazwę działu: "Leki zapobiegające wypadaniu włosów i stymulujące odrost. Forum o wszelkich niechirurgicznych metodach leczenia wypadania włosów, tj. o wszelkich wcierkach, szamponach, suplementach diety, tabletkach".

 

20 lat i NW 5? Współczuję Ci. Na Twoim miejscu obciąłbym się do gołej skóry, ewentualnie zastosował dodatkowo mikropigmentację. No i ze smutkiem muszę stwierdzić, że Twój post nic nie wniósł do tego wątku.

 

Od kiedy suplementy i zielska są lekami ? Mój post wniósł i to dużo. Apropo mam 33 lata, i nie interesuje mnie co ktoś by zrobił jakby był na moim miejscu.

 

Tak jak Ci powiedzieli powyżej inni, nic z tym nie zrobisz bez żadnego blokera a skoro się go boisz to odpuść sobie bo po co masz mieć wypatrzona psychikę do końca życia zwłaszcza że zdeklarowałeś że wolisz być łysy niż mieć uboki. Nie zrozum mnie źle, ja serio w dobrej wierze to piszę bo wiele razy czytałem jazgot i płacz ludzi mających uboki od finasterydu czy czego innego podobnie lub mocniej działającego. Możesz też się zastanowić nad minoxem solo (choć to nie jest zbyt dobry pomysł żeby używać go bez blokera ale wiele osób tak właśnie stosuje i chwali też) skoro twierdzisz że łysienie u Ciebie nie jest mocne jakieś bardzo i że jesteś już w wieku 40 lat. Ew. przemyśl sprawę o RU 58841 lub CB 03 01 zamiast łykania finasterydu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polaris NR-10 ma fina więc chyba dobra opcja dla ciebie

 

Dokładnie, to jest ciekawa i godna uwagi opcja dla ludzi którzy boją się brać fina wewnętrznie.

Jeżeli mionox w kremie nie będzie odpowiadał (np. z powodu trudnej aplikacji przy dłuższych włosach) to Minox DUALGEN 15 też jest dostępny z dodatkiem finasterydu, a jest w postaci ciekłej, jak również można wybrać opcję z glikolem propylenowym lub bez w zależności od wrażliwości scalp'u na tę substancję.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w wieku 20 lat zaczynaja z finem, ktory utrzymuje ich przez kilkanaście lat. I jest ich znacznie wiecej niz tych z impotencja czy cyckami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak możliwe jest dorobienie się piersi na finasterydzie - co najwyżej jakiegoś pieczenia sutków i lekkiej opuchlizny. Jeżeli nie urosły Ci cycki do 20 roku życia, to możesz zapomnieć, że urosną Ci później, nawet jakbyś miał estrogenów tyle co kobieta w ciąży.

 

Zastanawia mnie też to, jak bardzo niektórzy są wrażliwi, skoro po 1mg fina mają problemy z potencją. Przy całkowitym zablokowaniu testosteronu można uprawiać całkiem udany seks, a co dopiero przy delikatnym zredukowaniu DHT...

 

Czytając niektóre wypowiedzi na forum myślę, że sama ulotka od fina powoduje znacznie więcej efektów niepożądanych niż lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...