free web hit counter Skocz do zawartości
Radek41

[ANKIETA] Twoje skutki uboczne brania finu! Uzupełnij!

Czy odczuwasz skutki uboczne stosowania finu?  

108 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy odczuwasz skutki uboczne stosowania finu?

    • Nie lub efekty uboczne są bardzo, bardzo sporadyczne/statystycznie do pominięcia (rzadziej niż raz na miesiąc drobny ból, spadek libido max. 2 dni na miesiąc).
      28
    • Nie, ale odczuwałem przez pierwszy okres stosowania (do pół roku).
      3
    • Tak, lekkie, które w ogóle nie przeszkadzają (drobny spadek libido).
      12
    • Tak, średnie, np. średnia zmiana objętości/gęstości ejakulatu, średnio zmniejszone libido (obiektywnie patrząc spowodowane finem, a nie np. zmianą pracy/stresem), które nie są bardzo uciążliwe dla funkcjonowania.
      21
    • Tak, duże, np. silnie zredukowane libido, częste bóle jąder, sutków, bóle głowy, brak wzwodów, impotencja.
      4
    • Tak, duże, które spowodowały zaprzestanie terapii (uwaga! tylko opcja dla osób ze stażem fin powyżej 1 miesiąca - do tygodnia mogą się różne rzeczy dziać).
      8
    • Brałem fin krócej (do miesiąca) i przestałem ze względu na dolegliwości.
      2
    • Nie biorę jeszcze fin (możesz zmienić tę opcję na inną, gdy zaczniesz).
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Sam wszystkie wyniki opisywałem tu już na forum. Mój testosteron całkowity wykazał ok. 20% tego hormonu po za granicą normy.

 

Wg oficjalnej broszury Merck'a dotyczącej Propecii (finasteryd): Mean circulating levels of testosterone and estradiol were increased by approximately 15% as compared to baseline

 

Żródło:

http://www.hairlosscure2020.com/how-does-finasteride-impact-testosterone-and-estrogen-levels/

https://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/archives/fdaDrugInfo.cfm?archiveid=52853

 

PS.

Jeśli będziesz brał flutamid, to testosteron jeszcze poszybuje do góry. U osób, które biorą dawki o których wspomniałeś (osób chorych na raka prostaty), te poziomy się średnio prawie podwajały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam wszystkie wyniki opisywałem tu już na forum. Mój testosteron całkowity wykazał ok. 20% tego hormonu po za granicą normy.

 

Wg oficjalnej broszury Merck'a dotyczącej Propecii (finasteryd): Mean circulating levels of testosterone and estradiol were increased by approximately 15% as compared to baseline

 

Żródło:

http://www.hairlosscure2020.com/how-does-finasteride-impact-testosterone-and-estrogen-levels/

https://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/archives/fdaDrugInfo.cfm?archiveid=52853

 

PS.

Jeśli będziesz brał flutamid, to testosteron jeszcze poszybuje do góry. U osób, które biorą dawki o których wspomniałeś (osób chorych na raka prostaty), te poziomy się średnio prawie podwajały.

 

 

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem czy się rąbnąłeś w poście. Mówisz, że od flutamidu testosteron mi wzrośnie? Od fina to ja wiem, że testosteron się zwiększa w sumie po wynikach w następnym tygodniu się dowiem jak jest naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak od flutamidu testosteron wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak od flutamidu testosteron wzrasta.

 

 

Kurdę no rzeczywiście dopiero teraz przeczytałem w ulotce, że testosteron może się zwiększyć.

Myślałem, że obniża poziom teścia, dzięki za oświecenie, skąd ja te informacje wziąłem to nie wiem. W sumie lepiej jak nie obniża testosteronu, bo szkoda mi by go było.

Czyli jak jest stosowany na prostatę to musi obniżać dht, może działa na tej samej zasadzie co fin tylko jest mocniejszy? Nie wiem czy było by sens brać fina + flutamid w celu większego zredukowania tego hormonu co powoduję łysienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak od flutamidu testosteron wzrasta.

 

 

Kurdę no rzeczywiście dopiero teraz przeczytałem w ulotce, że testosteron może się zwiększyć.

Myślałem, że obniża poziom teścia, dzięki za oświecenie, skąd ja te informacje wziąłem to nie wiem. W sumie lepiej jak nie obniża testosteronu, bo szkoda mi by go było.

Czyli jak jest stosowany na prostatę to musi obniżać dht, może działa na tej samej zasadzie co fin tylko jest mocniejszy? Nie wiem czy było by sens brać fina + flutamid w celu większego zredukowania tego hormonu co powoduję łysienie.

 

Widze, ze mocno zalezy Ci na tych kudlach. Dodaj bloker zewnetrzny do tego fina. Ewentualnie zamien go na duta dodajac przy tym cos zewnetrznie. Przy takim stanie i bedac na blokerze pomysl o minoxie ewentualnie o stemoxie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak od flutamidu testosteron wzrasta.

 

 

Kurdę no rzeczywiście dopiero teraz przeczytałem w ulotce, że testosteron może się zwiększyć.

Myślałem, że obniża poziom teścia, dzięki za oświecenie, skąd ja te informacje wziąłem to nie wiem. W sumie lepiej jak nie obniża testosteronu, bo szkoda mi by go było.

Czyli jak jest stosowany na prostatę to musi obniżać dht, może działa na tej samej zasadzie co fin tylko jest mocniejszy? Nie wiem czy było by sens brać fina + flutamid w celu większego zredukowania tego hormonu co powoduję łysienie.

 

Widze, ze mocno zalezy Ci na tych kudlach. Dodaj bloker zewnetrzny do tego fina. Ewentualnie zamien go na duta dodajac przy tym cos zewnetrznie. Przy takim stanie i bedac na blokerze pomysl o minoxie ewentualnie o stemoxie.

 

Próbowałem z zewnętrznymi wynalazkami, ale nic nie daję i jest jeszcze gorzej. Myślicie, że jak będę brać dodatkowo flutamid, który zbija dht to zaraz będę mieć skutki uboczne jak przy finie ich nie ma? Przecież to nawet wychodzi czasem na plus dla osób ćwiczących na siłowni jak się bierze tego typu leki, bo testosteron się zwiększa, a nawet dla zwykłej osoby. Niby miałem wcześniej poziom dht na poziomie 800 jakiś tam jednostek a teraz mam na 370 czy coś, w tym tygodniu idę pobrać krew do badań i sprawdzę czy po przejściu na proscar i ogólnie dłuższym braniu fina spadł jeszcze bardziej. Nie mam dysfunkcji seksualnych, jakbym chciał to mógłbym uprawiać seks kilka razy dziennie. Ciekawe czy przy zerowym dht było by się impotentem czy na funkcje seksualne też wpływa poziom testosteronu. Rozumiem, że estradiol ten żeński hormon, który powoduję ginekomastię występuję w przypadku spadku testosteronu, a nie przy jego wzroście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalski92, Owszem testosteron się zwiększa przy braniu flutamidu, ale co z tego skoro to jest wolny testosteron i skoro silnie blokowane są receptory androgenowe i transport androgenów ?.... nie wydaję mi się żeby ten wzrost był w stanie przebić się przez powyższe wymienione. To tyle. W dłuższej perspektywie mogą być uboki typowe dla antyandrogenów i to nie małe, ale też z drugiej strony lek ten porównywany do np. CPA pozwala zachować potencje u leczonych na raka prostaty, czego nie byliby w stanie zachować po kastracji albo choćby obyć się bez uboków przy zastosowaniu CPA.

Oczywiście że nawet przy zerowym DHT funkcje seksualne są zachowane (choć mogą być zaburzane), choć z drugiej strony często też się słyszy że fin kogoś cyt. ''wykastrował'' czyli że ktoś dostał poważnych uboków od samego tylko fina i że nie mógł w ogóle ruchać czy że miał szereg jeszcze innych uboków. - Choć co do tego ostatniego zazwyczaj w większości przypadków ludzie demonizują i tak na prawdę nie wiedzą jak wyglądają na prawdę poważne uboki tego typu.

A poziom testosteronu oczywiście że ma znaczący o ile nawet nie największy i najważniejszy wpływ na popęd i to chyba bezdyskusyjne powinno być. Choć T jest tylko ''wykonawcą'' a ''iniciatorami'' popędu są ku zdziwieniu może większości tu zgromadzonych właśnie estrogeny (zatem tutaj panowie z siłki nie dziwcie się za bardzo jak Wam libido spada gdy tak usilnie i fanatycznie zbijacie estrogeny, dodam też na dobór złego że pompy teścia oddziaływują w ten sposób że w skutek nadmiaru T czyli w skutek wysoce dodatniego sprzężenia zwrotnego zostaje hamowana czy zahamowana produkcja endogennego testosteronu, co w połączeniu w powiedzianym przed chwila nt estrogenów daje niezły efekt spadku tzw. libido i często też słychać o tym na forach dla kulturystów, a o zmniejszeniu się jaj już nie będę pisał, ale również czytałem o tym na takim forum gdzieś) . To bardziej skomplikowane i jak kogoś to interesuje to niech sobie zgłębia wiedzę. Powiem tylko że sporo wiedzy w tej tematyce (rola hormonów, także w rozumieniu ról hormonów dla płci przeciwnej) można posiąść zagłębiając się także w tematy leczenia osób trans i oczywiście zarówno trans MTF jak i odwrotnie czyli FTM.

Wzrost estradiolu nie tylko może występować/występuje przy spadku T ale i również przy samym spadku DHT czyli spadek DHT powoduje czy inaczej może powodować wzrost nie tylko T ale tez często i E. Wzrosty te są wzrostami ale zazwyczaj takie wzrosty spowodowane zaburzeniem systemu hormonalnego innymi lekami i w skutek niedoboru czy nadmiaru innego hormonu (mowa o działaniu inhibitorów 5AR i zaburzeniu systemu poprzez deficyt DHT), są marginalne dla organizmu i nie wywołują większych istotnych bardzo zmian, choć niektórzy zganiają winę uboku typu gino na wzrost estrogenu żeby sobie wmówić że to nie jest wina deficytu DHT który prawda utrzymuje cycki w męskiej formie. i jeśli nawet ten niewielki wzrost estradiolu bierze w tym udział to i tak w powiedzmy w ponad 90% efekt gino jest przyczyną deficytu DHT (no chyba że ktoś bierze też estradiol to co innego i to wtedy będzie wyglądać jeszcze inaczej pod tym względem).

Flutamid jest metabolizowany do jeszcze bardziej toksycznej formy hydroxyflutamid, flut to jeden z bardzo szkodliwych leków na wątrobę. Myślisz że ja jako ja nie wybrałbym flutamidu zamiast CPA..... nawet przy dawce takiej jak na PCa czyli 3 x po 250 mg na dobę 1 op. flutamidu wystarczyłoby mi na ponad miesiąc i to za powiedzmy ''grosze'' w porównaniu do ceny androcura który jest jak jedna paczka droższy prawie dwukrotnie od flutamidu a przy dawce jaką biorę od dłuższego czasu czyli 200 mg na dobę zużywam 3 op. na miesiąc, nie mówiąc już o 300 mg tego leku.

Ponadto pragnę zauważyć taki fakt:

Myślisz że dlaczego flutamid nie jest wykorzystywany do leczenia np. androgeno-zależnych chorób u kobiet, do leczenia transgenderów MTF, oraz do leczenia dewiantów zboczeńców (gwałcicieli i pedofilii) seksualnnych ? Zamiast CPA ? Bo jest bardzo szkodliwy, a ponad to niższa skuteczność i krótki okres półtrwania zmuszają do stosowania stosunkowo dużych dawek jak na tego typu leki, zatem może być i jest szkodliwy nawet bardziej niż CPA (który i tak jest uważany za wysoce szkodliwy) czy inne antyandrogeny, a w przypadku pacjentów z rakiem prostaty i tak wiadomo że prędzej czy później ale jednak ten pacjent i tak przedwcześnie umrze z powodu swojej choroby.

Więc zastanów się zanim zaczniesz brać ten lek i już pomijając nawet dawkę ale przede wszystkim w dużej dawce, a tak na marginesie krótki okres półtrwania flutamidu zmusza do stosowania go 3 x na dobę więc branie go 1 raz na dzień z pewnością nie da takiego efektu jaki powinien dawać, zatem trochę bezsens no ale są tacy co będą argumentować to też mniejszymi ubokamii ich ryzykiem, natomiast wg mnie zasada jest prosta, niezgadzasz się na uboki czy na ich ryzyko nie bierz wcale tego jak i żadnego leku.

a jeśli chodzi o sam fakt rozróżnienia mechanizmów działania to ani fin nie zastąpi fluta ani flut fina jeśli już mowa o kompetencyjnym działaniu w danym kierunku.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowalski czekaj do maja ,czerwca, na efekty i dorzuć ten minoxidil na odrost dla włosów

 

 

Na razie się wstrzymałem, z konsultacją z lekarzem i badaniami hormonalnymi. Mam już opłacone badania dht i testosteronu, wystarczy, że pójdę z rana pobrać krew, ale poczekam jeszcze z 2 tygodnie i sobie wykonam badania.

Tak myślę wybiorę najlepszy dzień kiedy będę wyspany i nie będę przyjmować fina 30 godzin przed pobraniem krwi. Jestem ciekawy jak działa 1/4 proscaru, dużo lekarzy nie chcę mi przepisać tych leków twierdząc, że to nie jest lek na łysienie. Jak będę mieć to udokumentowane na wynikach badań to może ich bardziej przekonam to tańszych zamienników. Co do włosów na pewno jest lepszy stan niż przed braniem, bo są w lepszej kondycji,ale czy zostało zahamowane łysienie to chyba jeszcze trochę poczekam z czasem będę już wiedział w 100%, mam taką nadzieję.

 

 

Ps. A z tymi wcierkami to sobie dajcie spokój to pic na wodę. Minox ma wam dać odrost chyba babe hair co jest prawie nie widoczne, szybciej wam wypadną włosy od tych wynalazków + będzie się z was jeszcze sypać śniegiem.

Ja bym nawet żarł 10 różnych leków na raz jakbym wiedział, że to z powoduję u mnie zahamowanie łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda biorę duta (Avodart, E4D), ale jakiś miesiąc temu wyczułem guzka pod lewym sutkiem i lewa strona wygląda trochę na gino, a tabsy biorę od sierpnia

Zrobiłem usg, które pokazało, że guzek jest i jest przyległy do włókna, a w najbliższą środę mam wizytę u onkologo-chirurga i zobaczymy, co on na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda biorę duta (Avodart, E4D), ale jakiś miesiąc temu wyczułem guzka pod lewym sutkiem i lewa strona wygląda trochę na gino, a tabsy biorę od sierpnia

Zrobiłem usg, które pokazało, że guzek jest i jest przyległy do włókna, a w najbliższą środę mam wizytę u onkologo-chirurga i zobaczymy, co on na to.

 

 

Dziwie się, że ludzie tutaj na forum uważają, że dutasteryd powoduję mniej skutków ubocznych niż finasteryd jak jest mocniejszym lekiem.

Większa redukcja dht = większa szansa na dostanie ginekomastii tak mi się wydaję. Co to jest "E4D"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami fin powoduje uboki, których nie wywołuje dut. U mnie tak było. Jeszcze za nim trafiłem na forum brałem Fin 1mg każdego dnia przez około rok - zaleciła mi pani dermatolog. Pod koniec brania fin wywołał u mnie wysypkę i swiąd - sprawdzone wielokrotnie, po przestaniu brania fina bąble i swędzenie znikało, a po wzięciu od razu (na drugi dzień) się pojawiały. W tej chwili zrezygnowałem z fina - może mój organizm się uczulił? Od paru tygodniu biorę Dut w zamiana, jak na razie nie ma objawów uczulenia.


Dut 3 na tydzień

Minox 5% 1x 1ml

CB 2% 1x 1ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Piszę do Was jako osoba która od 7 lat była na kuracji 1 mg fin-u + minox 5%. Nigdy nie miałem jakiś większych skutków ubocznych, czułem się dobrze, poza tymi powszechnymi jak lekko osłabiona erekcja i zmniejszona ilość nasienia które nie przeszkadzały mi w udanym życiu seksualnym.

 

Nie wiem czy kiedykolwiek to sprawdzaliście, ale ja ostatnio zrobiłem sobie szczegółowe badania nasienia łącznie z morfologią i wyszły one bardzo słabo (ruchliwość, ilość, odsetek uszkodzonych plemników itp.). Spowodowało to decyzję że definitywnie kończę przygodę z finem i zaczynam poważną kurację która ma poprawić jakość nasienia, a za 2,5 miesiąca kontrola w celu porównania wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...