free web hit counter Skocz do zawartości
user01

Polaris Labs NR-10 VS NR-11

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie zaznacze, że wyleciało mi kompletnie z głowy haslo do konta dagmara877777,więc założyłam nowe konto - alexandra10=dagmara877777.

 

Tak, łysienie androgenowe.

Jesli chodzi o ten hardcor(oczywiscie dla mnie) to z przez ok. 10 ostatnich miesiecy było : Diane 35, Avodart (1 kapsułka dziennie), Spironol 100mg-raz dziennie no i oczywiście minoksidyl 5% dwa razy dziennie. Sam minoskidyl z przerwami stosuje już od ok. 7 lat. Do maja tego roku na tym zestawie było dobrze ( chociaż nie wiem czy samo zatrzymanie wypadania i odrost nie było tylko dzięki minoksidylowi).W kwietniu i maju bylo średnio systematycznie z Avodartem i Spironolem- raz na 3/4 dni, Diane i minoks cały czas. W czerwcu wróciłam do regularnego brania wszystkiego i cos się popsuło...włosy lecą w zastraszajacym tempie + inny uboczny efekt- nasilony hirsutyzm:( Włosy głownie leca z czubka głowy i części ciemieniowa(tutaj podejrzewam zrobiło się zapalenie bo piecze niemiłosiernie) Zrobiłam ostatnio badania - testosteron i androstendion 3 razy ponad normę, kortyzol 2 razy ponad normę,estradiol bardzo nisko, tsh przy górnej granicy- rozregulowana hormonalnie jestem po tych lekach totalnie, naszczeście z wątrobą wszystko ok. Wcześniej (przed braniem hormonów) nie miałam aż tak bardzo podwyższonych androgenów,dlatego zastanawiem się czy ten zestaw leków mi teraz nie zaszkodził. W pn kolejna wizyta u endokrynologa,mam nadzieje,że da mi jakiś inny zestaw leków,który pomoże.

 

Antydhtor - forum czytam regularnie,widze,ze masz mega wiedze odnośnie naszych problemów- podziwiam

Normalna zmiana cyklu wlosów to niestety raczej nie jest

 

Ostatnio kupiłam też tego Polarisa nr 11, bo niewiem czy minoks 5% nie jest już za słaby- nie trzyma włosów na głowie.

Na poczatku będe stosowała go chyba raz dziennie + drugi raz minoks 5% bo boję się lnienia,które zawsze u mnie jest po wlączeniu minoksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak już jest że z czasem organizm się przyzwyczaja, następuje up-regulacja, leki tracą swoją moc poniekąd, łysienie postępuje swoim jakimś tam torem.

Kuracja jest na prawdę dobra, dołożyłbym tylko androcur - zapytaj swojego lekarza o androcur, powinien Ci go wypisać bez problemu i to jeszcze na refundacje skoro masz faktycznie nie za ciekawy stan.

Jeśli masz niski poziom estrogenów to też można to uzupełniać i lekarze powinni przepisać leki.

Jeśli rzeczywiście zauważalnie przerzedza się czubek i obszar ciemieniowy to niezbyt ciekawie i cóż można stwierdzić że niestety postępuje łysienie. I co... i prawda jest taka że tutaj w tej materii mogą pomóc tylko jeszcze mocniejsze leki czy większe dawki.

Zainteresuj się też RU albo flutamidem jako wcierką zewnętrzną, powinno to dodatkowo wspomagać działanie antyandrogenowe, ale powiedzmy sobie szczerze że w zasadzie w kuracji nie masz żadnego silnego antyandrogenu (przynajmniej nie we większych dawkach bo spiro nie jest silnym antyandrogenem a w diane 35 octanu cyproteronu jest tylko 2 mg), dodatkowo można stosować leki przeciwzapalne jeśli rzeczywiście jest z tym duży problem.

Możesz też zapytać lekarza o np. estrofem w celu uzupełnienia niedoborów estro. Estradiol w żelu stosowany na skalp jako wcierka też pomaga bardzo jeśli chodzi o skronie i przednią część głowy, ponad to estradiol ma tę zaletę ze zmienia poniekąd transkrypcję genów deaktywując czy wyciszając AR.

Jeśli boisz się zbyt dużego stężenia minoxa to rozwiązanie takie jak mówisz czyli raz dziennie ten mocniejszy i raz dziennie słabszy będzie dobrym wyborem i wiele osób tak robi, ograniczy to też koszty kuracji bo jak wiesz nie są to tanie preparaty.

Mogłabyś też spróbować NR 10 - wysokie stężenie, wiele dodatków pomocniczych (także finasteryd) no i baza kremowa bo jest to zrobione na żelu aloesowym, a aloes pomaga na swędzenie, cena też sporo niższa niż NR 11 (choć tez zdrożał ostatnio). Ja bym tak zrobił a za różnicę w cenach tych preparatów kupiłbym czy dołożył do np. androcura.

 

Powiedz mi proszę czy avodart masz z przepisu lekarza ?

 

To tyle, życzę oczywiście sukcesu w walce z tym cholerstwem i odrostu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz wspomniał własnie o większej dawce estrogenu, ale tak jak piszesz bez silnego antyandrogenu na pewno się nie obejdzie, bo chyba obecne leczenie jest już za slabe. Też myslałam tutaj o androcurze.

 

Flutamid dodałam już do Minoksa 5%,ale pomysle jeszcze o Ru. Obecnie dołożyłam jeszcze Alpicort E żeby zachamować ten stan zapalny.No i wlączam od wczoraj ten Polaris.

 

 

Tak- Avodart z polecenia dermatologa, najpierw miałam finasteryd w małej dawce- zbyt wiele to nie pomagało,więc dermatolog zaproponował przejście na Avodart.

 

Dzięki - również życze samych sukcesów w walce o włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche na bakier z logika kobieca. Zapomnialas hasla do konta zalozonego pare dni temu, wiec logujesz sie na nowe konto, ktore zalozylas w tamtym roku?


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt...to założyłam już jakiś czas temu,hasło do tego było zapisane z automatu na innym kompie, na tamto drugie (świeże) nie udało mi się wejść ( jakiś zanik pamięci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...