free web hit counter Skocz do zawartości
loki16-17

Maral 14.10.2016 3300Graft's

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do autora, czy to prawda ze przy mechanicznym fue, który ci wykonytwał Maral część graftow była do wyrzucenia? Czy dba on o donor ? Jak to widzisz jako klient dr Marala? Dopytuuje się o to wszystko gdyż mam raczej przeciętny donor a może slaby i chce dobrze to rozegrać. Jeżeli rzeczywiście przy mechanicznym fue czesc graftow z donoru się marnuje to niestety będzie dla mnie prorytetem wtedy manualy fue ,ale również zaplacenie 3 razy więcej kasy co mi się nie uśmiecha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj wiadomo, że przy mechanicznym masz większe ryzyko a raczej pewność, że jakaś część graftów idzie na śmietnik.

Przy manualu zepsutych graftów jest napewno dużo mniej, ale jak sam zauważyłeś różnica w cenie jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie od dzisiaj wiadomo, że przy mechanicznym masz większe ryzyko a raczej pewność, że jakaś część graftów idzie na śmietnik.

Przy manualu zepsutych graftów jest napewno dużo mniej, ale jak sam zauważyłeś różnica w cenie jest kolosalna.

 

Wytłumacz dlaczego tak się dzieje skoro w mechanicznym używa się tej samej średnicy narzędzia co w manulanym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też mnie zastanawia skąd to przekonanie że mechaniczne przyczynia się do tak dużych zniszczeń porównując z manualnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w klinikach gdzie się robi manualnie muszą jakoś wytłumaczyć dlaczego u nich jest 3-4 razy drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Przecież w klinikach gdzie się robi manualnie muszą jakoś wytłumaczyć dlaczego u nich jest 3-4 razy droże''

 

Dodam tylko ze kliniki te bardziej znane na tym forum co robia manualnie tez wyprobowali mechaniczne i jednach wrucili do manualnego wzglendem donoru i jego marnowania....., i tak jak praktycznie kazda cyznosc jest robiona przez asystentow oprocz naceciach przy graftach to robi wyloncznie pan Dr.

 

qualität i quantität nie jest to samo.....bhr czy hdc mogli by tez przezucic sie na mechaniczne robic 5-10 pacjetow dzienie zamiast 1-2 i zejsc z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nadal nie znalazłem wytłumaczenia z jakiej przyczyny ten mechaniczny niszczy włosy, natomiast pewnie tak jak ze wszystkim każda metoda ma swoich zwolenników i przeciwników a najlepsza ocena to własne doświadczenia jaki efekt jest po przeszczepie jednym bądź drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy średnica narzędzia to jedyny czynnik ?

 

Podaj inny .

 

''Przecież w klinikach gdzie się robi manualnie muszą jakoś wytłumaczyć dlaczego u nich jest 3-4 razy droże''

 

Dodam tylko ze kliniki te bardziej znane na tym forum co robia manualnie tez wyprobowali mechaniczne i jednach wrucili do manualnego wzglendem donoru i jego marnowania....., i tak jak praktycznie kazda cyznosc jest robiona przez asystentow oprocz naceciach przy graftach to robi wyloncznie pan Dr.

 

qualität i quantität nie jest to samo.....bhr czy hdc mogli by tez przezucic sie na mechaniczne robic 5-10 pacjetow dzienie zamiast 1-2 i zejsc z ceny

 

Donor w mechanicznym nie będzie zniszczony jeśli zabieg wykonywany jest prawidłowo bo zniszczyć go można także i manulanym jeśli się pobiera grafty zbyt gęsto więc problemem nie jest to czym się te grafty pobiera tylko w jakiej odleglosci od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np w Saferze grafty pobierane są przez podciśnienie co powoduje ich wysuszenie, co przekłada się na gorszy odrost.

Jak zaostrzę gwoździa do małej średnicy to też będzie zajebiste narzędzie do ht, bo mała średnica ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówimy tu o porównywaniu safer a o tradycyjnym fue manualnym vs. mechanicznym i tego dotyczy chyba dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np w Saferze grafty pobierane są przez podciśnienie co powoduje ich wysuszenie, co przekłada się na gorszy odrost.

Jak zaostrzę gwoździa do małej średnicy to też będzie zajebiste narzędzie do ht, bo mała średnica ?

 

Głupi przykład jak moj przedmówca już wyjaśnił bo nie o tym tu mówimy. Konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregs wyszła Twoja ,,wiedza"... safer to też mechaniczne fue i to był przykład, że nie liczy się tylko średnica.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gregs wyszła Twoja ,,wiedza"... safer to też mechaniczne fue i to był przykład, że nie liczy się tylko średnica.

 

Radek , każdy kto trochę poszperał na forum wie , że Safer nie jest safe . Jasne ,że masz rację że to mechaniczne ale też wątpię ,że jako forumowicz ,który długo siedzi na forum nie zakumałeś o jakim FUE mechanicznym versus manulnym tu dyskutujemy. To co piszę to nie atak tylko wiesz nigdzie nie znalazłem powodów ,które by świadczyły że manulane jest lepsze od mechanicznego a argument , że jakaś klinika co robila manulane poszła w mechaniczne aby potem wrócić do pierwszego to nie argument . Chciałbym się dowiedzieć dlaczego manualne jest lepsze bo jak narazie to wychodzi na to , że jest jedynie fianasowo lepsze ... dla kliniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze porównanie gdyby ktoś robił manualnie np. w HDC czy w BHRze i mechanicznie w Turcji np. u Marala wtedy faktycznie coś można byłoby więcej powiedzieć, niestety nie ma tutaj chyba takich osób, a tych co robili w Polsce mechanicznie to nie ma co brać pod uwagę bo u nas słabo robią i właśnie większość takich osób krytykuje mechaniczne FUE w Turcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie większość takich osób krytykuje mechaniczne FUE w Turcji.

 

A poza tym to nigdy nie wiesz czy ten kto krytykuje mechaniczne nie ma w tym jakiegoś interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przecież w klinikach gdzie się robi manualnie muszą jakoś wytłumaczyć dlaczego u nich jest 3-4 razy drożej

 

A jak ma nie być drożej, skoro przy mechanicznym FUE wydobędziesz 3-4 więcej graftów w tym samym czasie ?

 

A czy średnica narzędzia to jedyny czynnik ?

 

Podaj inny .

 

Tu już odpłynąłeś. Ja też mogę zatrudnić się w klinice i pobierać grafty, bo "średnica będzie ta sama" ?

Jak byłem na zabiegu to tylko i wyłącznie doktor dokonywał ekstrakcji oraz przygotowania graftów, a także nakłuć na grafty w miejscu biorczym.

Natomiast wszczepów już dokonywali asystenci. Co świadczy o tym która część wymaga większych umiejętności manualnych.

 

Wątek motor-FUE vs manual-FUE na forum już był poruszany i były opinie chirurgów. Oczywiście opinie to opinie.

Przyczyną krytyki motor FUE może być własny interes, może być też niechęć do nowego (jeśli ktoś jest biegły w manual FUE).

Jednak są chirurdzy którzy stosują obie techniki i też wyrażają opinie.

 

Ciekawa była np opinia dr Mwamby (który stosował obie techniki):

Manual punch allows you to get a feeling of the difference in tissue resistance , especially when you have curve grafts or splay grafts .resistance of the hair shaft is different from the surrounding connective tissue and with a manual punch you will feel it and stop your penetration .With the motorized punch you are loosing a lot of that feeling .But with time , I know you can have some kind of feeling too .

 

Jest też kwestia przegrzania obracających się elementów motor-FUE oraz skręcania i napięcia na które narażają one mieszki włosowe:

 

Disadvantages of the motorized FUE device include an increased number of oscillations/rotations creating more heat, torsion, friction and tension on the follicular unit when compared to manual devices, a lack of tactile feedback to physicians possibly resulting in increased follicular damage and the potential to drive up the cost of FUE procedures due to loftier costs of some motorized devices.

 

Źródła:

http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/169281-ultimate-manual-versus-motorized-fue-thread.html

https://www.hairtransplantnetwork.com/Hair-Loss-Treatments/FUE-extraction-devices.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion ,

 

W tym co podałeś jest sporo prawdy bo faktycznie operator narzędzia manualnego na pewno będzie miał lepsze wyczucie jeśli w czasie ekstrakcji dany implant jest ciężej wyciągnać niż inny. Tylko ,że jeśli w takim przypadku w FUE mechanicznym wiele takich graftów ulegałoby uszkodzeniu to odrost byłby bardzo słaby czego zdjęcia po 6 czy 12 miesiącach nie potwierdzają więc jeśli nawet jakiś % graftów w mechanicznym w takich sytuacjach ulega uszkodzeniu to musi być on bardzo niewielki czyli statystycznie trudny do potwierdzenia.

 

To samo dotyczy grzania się narzędzia . Już kiedyś pisałem ,że skoro można nacinać skórę manulanie i w taki sposób pobierać grafty to znak, że tarcie jest niskie a to z kolei oznacza że i grzanie się każdego narzędzia będzie niewielkie. W mechanicznym poza tym operator ustawia obroty na jak najniższe aby ten właśnie efekt wyeliminować.

 

No i znowu zawsze najlepiej popatrzeć na wyniki po zabiegach. Gdyby powyższe wątpliwości były spełnione to efekt po FUE mechanicznym w stosunku do manualnego powinien być zdecydowanie lepszy na korzyść tego drugiego. Tak nie jest ,pomijając oczywście przypadki skrajne ( obu technik ) niedawno tu prezentowane.

 

Moja opinia i zaznaczam ponownie tylko moja aby nie bylo zaraz hejtu jest taka . Nie ma znaczenia czy będzie robione FUE mechanicznie czy manulanie bo efekt będzie zależał od tego kto to robi i jakie ma doświadczenie co Lion napisał pisząc o etapach zabiegu. Należy więc wybierać klinikę nie ze wzg na technikę , cenę lecz jej efekty pozabiegowe gdyż tylko te potwierdzają co dany lekarz potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tylko ,że jeśli w takim przypadku w FUE mechanicznym wiele takich graftów ulegałoby uszkodzeniu to odrost byłby bardzo słaby....

 

Bierzesz pod uwagę tylko grafty wyekstraktowane, a nie bierzesz pod uwagę sąsiednich. Tymczasem zjechany donor to nie żadne sci-fi - są przykłady w sieci.

Koledze w Medical Hair na samej konsultacji powiedzieli, że na 1 wyekstraktowany graft FUE 3 sąsiednie ulegają uszkodzeniu. Ale to było w 2008 roku (inne narzędzia), no i wiadomo Medical Hair (sieciówka).

Mimo to faktem jest jednak, że sąsiednie potencjalnie można uszkodzić.

 

Poza tym z tego co pamiętam moją rozmowę ze Skald'em, który był przedstawicielem dr-a Poswala (ale chyba już nie jest), to jednym z koronnym argumentów było to, że u Poswala jest zasada 1 pacjent jednego dnia.

Tymczasem nawet w tych dobrych klinikach mają czasem np 2-3, a w tych średnich jadą na akord.

 

Ktoś powie co to ma za znaczenie ? Ale fakty są takie, że nawet na tym forum są pacjenci których odrzucili ze wszystkich klinik (również w Belgii), a bo donor za słaby albo już wyeksploatowany. A tymczasem Poswal zrobił zabiegi i to nie jakieś kilkaset graftów, ale megasesje z porządnym efektem.

 

Także widać, że w droższych klinikach mają bardziej indywidualne podejście, a w tańszych jadą na akord. W droższych też biorą te trudne przypadki, a w tańszych ideałem jest dwudziestoparolatek z dziewiczym donorem i zakolami (bo tu po prostu się nie może nic nie udać).

 

Zgadzam się jednak z tym, że najważniejsze są umiejętności chirurga. Samo manualne FUE mistrzem nikogo nie uczyni.

Ale pośpiech też nie jest wskazany, a wiadomo, że wiele klinik chce załatwić jak największą ilość pacjentów na dzień, skoro zarabiają mało na każdym z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pisząc moją ostatnią odp nie brałem pod uwagę donoru ale dlatego , że skoro średnica narzędzia do mechaniczengo i manulanego jest ta sama to i jednym i drugim można wyrządzić w donorze tyle samo szkody jesli nie robi się tego jak trzeba , czyli znowu sprowadzamy się do jednego mianownika - naj jest to kto to robi a nie którym narzędziem.

 

Wiadomo też że za dobry efekt trzeba zapłacić , tego się na ten moment nie oszuka.

 

W mojej sytuacji poleciałbym do Poswala bo ja potrzebuję wszczepów między istniejące włosy , których stracić nie chcę . Jak ktoś będzie chętny za rok na wspólną wycieczkę do Indii to dajcie cynk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Poswala to szkoda, że dolar już nie stoi jak kiedyś.

 

 

Radek jak stał ok to ja miałem jeszcze włosy wiesz jak to jest zawsze nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...