free web hit counter Skocz do zawartości
loki16-17

Maral 14.10.2016 3300Graft's

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Masz rację, pisząc moją ostatnią odp nie brałem pod uwagę donoru ale dlatego , że skoro średnica narzędzia do mechaniczengo i manulanego jest ta sama to i jednym i drugim można wyrządzić w donorze tyle samo szkody jesli nie robi się tego jak trzeba , czyli znowu sprowadzamy się do jednego mianownika - naj jest to kto to robi a nie którym narzędziem.

 

Piszesz jak byś to wiedział na pewno. Tymczasem ani ja ani ty nie robimy zabiegów, tym bardziej nie robimy ich oboma metodami.

 

Możemy opierać się na:

a) opiniach chirurgów,

b) własnych porównaniach efektów (obszar dawczy i biorczy).

 

Przy motor FUE część robi maszyna a nie chirurg (taka jest idea narzędzia), a więc kontrola jest obniżona - to opinie chirurgów. Przecięcie jakiegokolwiek mieszka punch'em to jego uszkodzenie (to na tym etapie jest największe ryzyko) - to też znany fakt.

Tak więc jeśli wypowiadasz jakieś opinie, to warto dodać "skąd takie wnioski?" (źródła, obserwacje, opinie innych). Inaczej to jest dyskusja ślepego ze ślepym o kolorach.

Tak jak pisałem, wyeksloatowany donor to nie żadne sci-fi - zdjęcia łatwo znaleźć. Dobrze zrobione FUE nie powinien zostawiać widocznych śladów w donorze, a już na pewno nie po pierwszym zabiegu.

 

Oczywiście z drugiej strony wiadomo, że narzędzia ewoluują, umiejętności chirurgów posługiwania się nimi, również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy motor FUE część robi maszyna a nie chirurg (taka jest idea narzędzia), a więc kontrola jest obniżona - to opinie chirurgów. Przecięcie jakiegokolwiek mieszka punch'em to jego uszkodzenie (to na tym etapie jest największe ryzyko) - to też znany fakt.

Tak więc jeśli wypowiadasz jakieś opinie, to warto dodać "skąd takie wnioski?" .

 

Moja wypowiedż polega na tym że nie ma znaczenia czy graft jest pobierany ręcznie czy mechanicznie bo wbijając się w skórę ten kto czymkolwiek operuje nigdy nie wie jakie jest dokładne położenie mieszka więc i w jednym i drugim przypadku może go uszkodzić , przecinając, co z kolei pokazywałoby niższy odsetek odrostu porównując FUE mechaniczne z manulanym - tego prezentacje efektów po nie potwierdzają. Przerzedzony donor w FUE mechanicznym nie bierze się też moim zdaniem z tego że sasiednie ( do pobieranych ) grafty zostały uszkodzone ( średnice narzędzi są takie same w mech i man więc takich uszkodzeń można byłoby dokonać i w FUE manulnym )tylko dlatego ,że zbyt wiele ich z danego obszaru pobrano co świadczy o małym doświadczeniu operatora a nie niedoskonałości samej metody. Gdyby przy FUE mechanicznym miało zawsze dochodzić do uszkodzenia donoru poprzez jego przerzedzenie to też w efektach po zawsze byśmy to widzieli - niezależnie kto to robi , jednak tak nie jest , więc winna nie jest sama metoda. Moje wnioski wynikają z porówanania efektów po, jednej i drugiej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie jakaś aktualizacja zdjęć autora postu ???

 

autor zdjęć nam zniknął...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Następny ucięty wątek od Marala, przypadek ? Nie sądze!

 

co chcesz przez to powiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlosy odrosly i ma nas w pupalu

 

Czy ma nas w pupalu tego nie wiem. Jak juz sie pochwalil swoim przeszczepem to niech sie pochwali efektem końcowym, teraz nie wiadomo czy mial odrost czy kaszanka wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra z takimi ludźmi, kiedyś przeglądałem tutaj tematy i większość tak wygląda. Troche słabe, że ludzie mający ten sam problem nie potrafią sobie pomóc tylko tak pesymistycznie podchodzą do sprawy. Większość gdyby nie to forum to nawet by nie wiedziało co zrobić jeśli chodzi o przeszczep.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dlatego trzeba wprowadzic obowiazkowo przy rejestracji : imie, nazwisko, miejscowosc, utworzyc forumowe gestapo, ktore odnajduje delikwenta, jedzie do niego i szoruje miejsca przeszczepionych wlosow pumeksem lub papierem sciernym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...