free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, żadnych takich badań nie widziałem.

 

Zawsze można kombinować ale jaki będzie tego efekt? nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KB solution jest pojazdem specjalnie wynalezionym do przenoszenia w głąb skóry do mieszków substancji przeciw wypadaniu włosów oraz trądzikowi, które jak wiadomo mają działać jak najdłużej i mieć ograniczoną absorpcję systemową.

 

Po nałożeniu KB solution powstaje cienka warstwa "powłoki ochronnej" (niewidoczna gołym okiem i delikatnie wyczuwalna) która przeciwdziała natychmiastowej absorpcji (dlatego nie poleca się stosowania innych preparatów po nim) i składnik aktywny penetruje miejsce docelowe powoli. W badaniach wyszło że ok 90% środka jest wchłonięta w ciągu 24 godzin. To nie znaczy że nie działa, wręcz przeciwnie składnik aktywny jest cały czas utrzymywany i dostarczany wgłąb skóry,, przez to także jest metabolizowany częściowo i powoli jeszcze w skórze i przeciwdziała efektom ubocznym.

 

Na chwilę obecną według mnie nie ma lepszego pojazdu... do RU, spiro jest nieoceniony,wiele osób z zagranicznych prywatnych forów którzy mają pojęcie o środkach eksperymentalnych i nie tylko, są zgodni co do tego że w przypadku walki z łysieniem użycie odpowiedniego pojazdu jest tak samo ważne jak sam środek w nim użyty.

 

 

Może być też dobry do transportu ASC, z tym że akurat do tego środka ja preferuje krem EMU na noc który rano zmywam i nie pozostawia mojej skóry żółtej

 

Ps. Mam zamiar jeszcze eksperymentować z AHK w KB solution, bo mam problemy z dostaniem środków do stworzenia AHK solution...

 

Czy to znaczy że trzeba trzymać na głowie 24h żeby wchłonęło się w 90 % ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

Jak często powinno się robić "świeżą mieszankę"?

Kto jest pomysłodawcą KB Solution, kto opracował "przepis", jakieś badanie potwierdzające jego skuteczność?

Czy 1ml wystarczy na całą przednią linię 3cm wgłąb?

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ru jest stabilne w mieszance przez 6 miesięcy trzymanej w temperaturze pokojowej

2. Ten pojazd był oryginalnie używany w badaniu RU58841

3. ja 0,5ml pokrywam większą powierzchnię niż napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty ziom1990 masz postów natłuczone!

Ja mam takie pytanie. Czy można stosować wiekszę ilości pojazdu np. 3 ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ich jest, na starym forum też się ich trochę nazbierało przez te wszystkie lata

 

Możesz stosować, ale co masz zamiar używać w takich ilościach?

Ja 1ml bym spokojnie pokrył całą górę głowy przy włosach długości 10-15mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ru. Włosy mam długości koło 4cm i będą dłuższe. Mam zamiar pokrywać cały obszar nw6, więc pytam na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziomu za przesyłkę

Przy okazji czy KB posiada ochronę przed UV bo zamierzam aplikować to na dzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,5ml spokojnie starcza na cały skalp,przy włosach ok. 2-3cm max na gorze,nie wiem jak przy dłuższych


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki sa jak kazdego innego pojazdu. Z Twojego podejscia to rownie dobrze mozna by nie stosowac zadnych srodkow kiedy ktos sie poci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jak sam pisałeś KB tworzy na skórze warstwę, która jest długo i wolno wchłaniana, a to dało mi do myślenia, że jeśli się pocimy, to może być ona zmywana, co przekładało by się na gorsze działanie. Nie wiem czy tak jest, dlatego zapytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mozesz miec racje, sam sie nad tym jakos specjalnie nie zastanawialem, ale ja stosuje i po prostu nie mysle o takich rzeczach, wiadomo ze lepiej cos nalozyc na 3/4 godziny (zanim sie ktos spoci) anizeli nie stosowac wogole. Druga sprawa jest tez ze moze ta warstawa nie zmywa sie razem z potem. Nie mam obecnie czasu sie nad tym bardziej zastanawiac bo jestem w pracy i dostep do internetu mam tylko przez telefon co jest strasznie irytujace... Podyskutujemy o tym w przyszlym tygodniu jak wroce.

 

Pozdrawiam wszyskich

ziom1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ta warstewka nie tworzy się od razu po nałożeniu po wtedy nasuwa się pytanie czy można się czesać zaraz po nałożeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzy się gdy wyschnie. Ale jak poruszasz włosami to nic nie czuć i nie skleja. Ja mam obecnie na 3-6mm ścięte i świetnie się nakłada, nic nie widać. 0,7-1ml wystarczy na pokrycie całego NW6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykład przygotowania KB5 na ilości 10g:

 

1.Odmierzyć 0,5g RU

2.Dolać 9,5g (nie 9,5ml !) KB5 i intensywnie wymieszać

 

Czy 9,5 gram nie jest równe 9,5 ml KB5?przynajmniej tak się przedstawia to na przykładzie wody, wina octu ale pewnie KB ma większą gęstość?

Wiem, że to znów głupie pytanie ale jak ważycie na wadze to 9,5 gram KB? najpierw ważycie pojemniczek potem wlewacie w to KB Solution i odejmujecie od ciężaru całkowitego wage pojemniczka i wychodzi ile gram ma KB SOlution tak?

Wiem, że to banalne ale nie chciałabym się pomylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ml KB solution (od Zioma) to w przybliżeniu 0.9g. Tak mi wychodziło, gdy ważyłem używając strzykawki (ważąc ją najpierw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, temperatura pokojowa


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lodówce chyba też można. W końcu to tylko niższa temperatura a pozwoli dodatkowo wydłużyć okres przydatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalem dzis RU w KB5, po 15min zauwazylem gdzieniegdzie bialy osad na skórze, do tego wlosy sa twarde (jakby sklejone) i jak trzepie wlosami to wylatuje ten bialy proszek. RU w KB rozmieszalem bardzo intensywnie, nie wiem czy to jest normalne, czy po prostu ktos z forum sprzedal mi żubrówkę, a nie KB5 ^^

 

Prosilbym o wypowiedz kogos obeznanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się to zdarzyć, zwłaszcza jak dałeś np. 9,5ml KB i 5g RU. Powinno się dać tak jak pisałem 9,5g KB(co będzie ok 11ml KB) i 5g RU. Dodatkowo taki osad pozostaje jak duża cześć zostaje zaaplikowana na suche włosy, a nie skore głowy, dlatego trzeba bardzo uważnie aplikować.

 

PS. na bardzo krótkie włosy (widoczna skora głowy), aplikowałem podwójnie tzn. 0,6ml + 0,4ml pozostawiało to skórę matową, a nie świecącą się właśnie przez ten delikatny (zaznaczam DELIKATNY) biały osad. Dawało to wygląd bardzo zadbanej skóry głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odważyłem składniki (w gramach, do tego dla pewnosci poprosilem ojca chemika, by potwierdzil moje obliczenia), na 100%, część RU wlasnie dla testu dałem na czoło i tam pojawił się ten osad, a na czole nie mam włosów Aplikowałem na głowę (skórę głowy) strzykawką i rozmasowałem delikatnie palcami, innego sposobu nie wymyśliłem, wiadomo, część musi zostać na włosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno się dać tak jak pisałem 9,5g KB(co będzie ok 11ml KB) i 5g RU

 

Ta mieszanka wg cytatu to chyba nie 3% a ok 35%.

Tam raczej powinno byc 9,5g KB(co będzie ok 11ml KB) i 0.5g RU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...