free web hit counter Skocz do zawartości
malkolm109

Czy finasteryd powinien być używany po zabiegu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie, łysienie nie jest związane ani z wiekiem ani ze starzeniem organizmu. W żaden sposób.

 

Tak, łysienie androgenowe nie jest uważane za chorobę z uwagi na jego powszechność.

 

Trądzik, łuszczyca - to też przede wszystkim genetyka.

 

To są uznane na całym świecie fakty naukowe. Reszta z tego co napisałeś to są tzw mądrości ludowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, łysienie nie jest związane ani z wiekiem ani ze starzeniem organizmu. W żaden sposób.

 

Piszę o łysieniu androgenowym a nie łysieniu generalnie. Jeśli łysienie androgenowe nie jest związane z wiekim to zapoznałbym się z przykładem takiego łysienia u 15 latka.Zdaję sobie sprawę , że za łysienie androgenowe jest odpowiedzialna genetyka ale nie włącza się ona np w 15 rż więc twierdzenie , że nie jest ono związane z wiekim nie jest słuszne . U jednych gen włączy się kiedy mają lat 20 u innych przy 40 stce ale nie znam przypadku aby włączył się w wieku lat np 10.

 

Tak, łysienie androgenowe nie jest uważane za chorobę z uwagi na jego powszechność.

 

No właśnie łysienie androgenowe chociażby przez wikipedię za chorobę jest uważane a to czy coś jest uważane za chorobą czy nie, nie ma żadnego związku z powszechnością występowania.

 

Trądzik, łuszczyca - to też przede wszystkim genetyka.

Oczywiście i nigdy nie twierdziłem inaczej , tylko że np łuszczycę można mieć w wieku np 7 jak i 60 lat , trądziku w takim wieku nie będziesz miał a łysienie androgenowe nie występuje przed 16 rż więc o ile wszyskie wymienione przypadki mają etiologię genetyczną to wcale nie oznacza ,że nie mają związku z wiekiem.

 

To są uznane na całym świecie fakty naukowe. Reszta z tego co napisałeś to są tzw mądrości ludowe.

Tak masz rację ale nigdzie nie czytałem o fakcie łysienie androgenowego u kogoś poniżej 16 rż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
...to zapoznałbym się z przykładem takiego łysienia u 15 latka.Zdaję sobie sprawę , że za łysienie androgenowe jest odpowiedzialna genetyka ale nie włącza się ona np w 15 rż więc twierdzenie , że nie jest ono związane z wiekim nie jest słuszne .

 

Tak widziałem typową androgenówkę u 15-latka. A było to zdjęcie dość powszechne, bo wizerunek tego 15-latka był publicznie dostępne w sieci w związku z popełnionym przez niego przestępstwem na terenie USA. I ludzie nawet wówczas komentowali, że taki młody a już łysieje (przebieg łysienia typowy wg skali NW).

Porównaj to z 80-latkami, którzy mają siwe, ale gęste włosy i uświadom sobie w reszcie, że łysienie androgenowe ma chuja do wieku.

 

No właśnie łysienie androgenowe chociażby przez wikipedię za chorobę jest uważane a to czy coś jest uważane za chorobą czy nie, nie ma żadnego związku z powszechnością występowania.

 

Wikipedia nie jest żadnym źródłem informacji bardziej wiarygodnym niż jakakolwiek inna stronka w sieci.

 

Gdzieś czytałem, że łysienie dziedziczne nie jest uważane za chorobę z uwagi na powszechność. Z resztą tak też to traktują lekarze, jako przypadłość, a nie chorobę.

 

Inaczej jest np z łysienie plackowatym - tutaj już żaden lekarz nie będzie miał wątpliwości, że to choroba, którą trzeba leczyć. Nikt nie powie ci, że "taka Pana uroda".

 

Oczywiście i nigdy nie twierdziłem inaczej , tylko że np łuszczycę można mieć w wieku np 7 jak i 60 lat , trądziku w takim wieku nie będziesz miał

 

Bo jest jeszcze dodatkowy czynnik hormonalny, który jest związane z dojrzewaniem płciowym. Co nie zmienia faktu, że u niektórych ludzi trądzik jest ohydny tak, że skóra jest zniszczona. I ma to jak najbardziej podłoże genetyczne.

U innych jest to sprawa, którą można prawie, że zbagetelizować.

 

Tak masz rację ale nigdzie nie czytałem o fakcie łysienie androgenowego u kogoś poniżej 16 rż .

 

Już ci odpisałem powyżej, pierdolisz głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak widziałem typową androgenówkę u 15-latka. A było to zdjęcie dość powszechne, bo wizerunek tego 15-latka był publicznie dostępne w sieci w związku z popełnionym przez niego przestępstwem na terenie USA. I ludzie nawet wówczas komentowali, że taki młody a już łysieje (przebieg łysienia typowy wg skali NW).

Porównaj to z 80-latkami, którzy mają siwe, ale gęste włosy i uświadom sobie w reszcie, że łysienie androgenowe ma chuja do wieku.

 

Aha to jak ludzie komentowali to na pewno było to łysienie androgenowe , no to jest przykład pewnego i wiarygodnego źródło informacji , na pewno bardziej wiarygodnego niż wikipedia. Nie ma żadnego fachowo opisanego przypadku występowania łysienia androgenowego poniżej 16 rż , ja go nigdzie nie znalazłem ale może mi się nie udało. Jeśli nie mam racji to mi to udowodnij i nie pisz , że pierdolę głupoty bo mam inne zdanie niż Ty i proszę nie denerwuj się jak rozchwiany emocjonalnie chłopiec bo jesteś tu moderatorem. Poza tym znalazłem wiele innych źródeł w necie ,które wyraźnie podają ,że jest to choroba a jeśli chorobą wg Ciebie nie jest to czekam na przykład bardziej wiarygodny niż wikipedia ( której tak nie lubisz ) , który wyraźnie mówi , że łysienie androgenowe nie jest uznawane za chorobę .

 

Gdzieś czytałem, że łysienie dziedziczne nie jest uważane za chorobę z uwagi na powszechność. Z resztą tak też to traktują lekarze, jako przypadłość, a nie chorobę.

 

To ,że jakiś lekarz sobie coś uważa lub traktuje nie ma tu żadnego znaczenia bo to jedynie jego zdanie. Chcę zobaczyć wiarygodne źródło , które mówi że łysienie androgenowe nie jest chorobą bo ja takiej informacji nigdzie nie znalazłem. Powszechne jest np grzybica i jest chorobą albo jak tego przykładu nie lubisz to np nadciśnienie. I co ? Kilkadziesiąt % populacji na to drugie choruje a jednak jest to choroba. Więc nie ma żadengo związku pomiędzy powszechnością występowania a tym czy coś jest czy chorobą nie jest .To co sobie sam uważasz to sa te Twoje mądrości ludowe.

 

 

Porównaj to z 80-latkami, którzy mają siwe, ale gęste włosy i uświadom sobie w reszcie, że łysienie androgenowe ma chuja do wieku.

 

Myślisz , że o tym nie wiem ? Każdy to wie że są 80 latkowie z włosami i bez. Ty nie potrafisz zrozumieć ,że pisząc iż łysienie androgenowe ma związek z wiekiem nigdy nie miałem na myśli ( kompletnie też nie rozumiem na podstawie których moich słów to wywnioskowałeś bo mowy o tym nie było ) ,że bezwzględnie występuje u wszystkich po 16 rż tylko, że przed tym wiekiem nie występuje a skoro tak to z wiekiem związek ma i to ścisły . Serio to muszę jeszcze raz tłumaczyć ? Jeśli dalej nie zrozumiałeś o jaki związek łysienie adrogenowego z wiekiem mi chodzi to się poddaję bo jest gorzej niż myślałem .

 

Oczywiście i nigdy nie twierdziłem inaczej , tylko że np łuszczycę można mieć w wieku np 7 jak i 60 lat , trądziku w takim wieku nie będziesz miał

 

]Bo jest jeszcze dodatkowy czynnik hormonalny, który jest związane z dojrzewaniem płciowym.

 

Serio ? A z czym jest związane dojrzewanie płciowe jak nie z wiekiem co ? Czy fakt łysienia androgenowego u 16 latka nie jest przypadkiem związany z intensywnym dojrzewaniem a tym samym gwałtowną produkcją hormonów ? No jasne , wcale z wiekiem to nie jest związane.

 

Tak masz rację ale nigdzie nie czytałem o fakcie łysienie androgenowego u kogoś poniżej 16 rż .

 

Już ci odpisałem powyżej, pierdolisz głupoty. A ja Ci na to odpiszę tak : Życzę Ci wesołych świąt wśród tych którzy są dla Ciebie ważni.

 

-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ktoś czyta, zagląda i jeszcze gotów pomyśleć, że się czegoś o przeszczepie w Turcji dowie. Phi, jego niedoczekanie

 

Spokojnie, temat został już podzielony. Twój stary temat jest czysty, a ten wątek jest już całkowicie osobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...