free web hit counter Skocz do zawartości
aleks1723

Zapuszczanie brody (operacja, leki?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czytam to forum od paru dni, ale nie zauważyłem wątku o poroście brody...

Ja np mam straszne kompleksy na tym punkcie, gdzie moi koledzy mogą cieszyć się brodą ( mam 23 lata) to ja mam pare kłaczków, tylko wąsy mam w miarę dobre.

Podoba mi się zarost jak u wikingów.

 

Czytam już od dłuższego czasu o poroście włosów na brodzie, i jedyne wyjścia jakie są to albo leki, albo operacja - Jeżeli wybrał bym to drugie, to tylko Turcja, ponieważ nie stać mnie na wydatek rzędu 40 - 50 tyś.

Zatem mam do Was pytanie, czy w Turcji u Marala/Serkana jest możliwość transplantacji brody? - Myślicie, że by coś to dało? Pewnie pasowałoby na pełny zarost zrobić takich zabiegów co najmniej 2/3?

 

Ewentualnie zostaje mi zamiast operacji jakaś kuracja. Nie wiem wiec, czy nie spróbować nakładać na brodę po prostu przez parę miesięcy Minoxidil - Widziałem na internecie, że daje to dobre efekty, ale niestety sporo osób po prostu go sprzedaje przez youtube...

 

Co sądzicie? Za każdą odpowiedź będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam problem z broda. Mam sporo dziur i musze to golic badz trymowac co kilka dni inaczej wyglada komicznie.

Od okolo 1.5 miesiaca nakladalem minoxa 1x dziennie i zauwazylem delikatne zageszczenie. Niestety szykuje sie do ht i minoxa redukuje bardzo,bo miesiac przed ht musze go calkowicie zaprzestac.

Sprobuj stosowac go 2x dziennie po kilku miechach powinienes zobaczyc spoko efekty.

Mozliwe ze po ht wroce do minoxa chociaz na ta brode bo 30 na karku i nie zapowiada sie,zeby bez pomocy minixa jakos to wygladalo fajnie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie bawic w minoxy na twarz to koniecznie trzeba ja odpowiednio nawilzac, a nadto wypada jakies srodki odmladzajace stosowac, bo minox powoduje szybsze starzenie sie. Na efekty trzeba poczekac z rok, ale przynajmniej jak juz wyhodowane wlosy stana sie terminalnymi, mozna spokojnie przestac stosowac.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak juz wyhodowane wlosy stana sie terminalnymi, mozna spokojnie przestac stosowac.

Dlaczego miałoby sie tak stać? Ta sama substancja dawałaby trwały efekt dla włosów na brodzie a dla tych na główie już nie?

Mechanizm działania jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kremy na twarz polecasz w miejsca stosowania minoxa wiec?? Zauwazylem ze jak stosowalem 2x przez moment to mi sie luszczyla skora itd nie wygladalo to za higienicznie szczegolnie wychodzac do ludzi stad stanalem na 1x na noc tylko...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociazby cetaphil. Ogolnie jak stosujesz tego minoxa 2 razy dziennie 1 ml na zakola a dodatkowo jeszcze lejesz na brode, mocno katujesz organizm. Przez jakis czas lalem 4 ml dziennie (2 ml na leb i 2 ml na zarost) i jednak odczuwalem wyrazne zmeczenie.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowalem przez okolo 1.5 miesiaca 3ml a czasami 4 ml dziennie minoxa(2 na czache i 1-2 broda). Nie zauwazylem zadnych skutkow ubocznych. Chyba, przez tyle lat organizm mi sie do niego za bardzo przyzwyczail. Teraz stosuje tylko 1 ml a za 1.5 miesiaca 0.

Cetaphil jak wiesz uzywam , on do mycia twarzy jest, chyba ze chodzi Ci o dodatkowy lotion do nawilzania??

Jak tylko wroce do minoxa na brode miesiac po ht to wezme Twoje sugestie pod uwage i bede staral sie go stosowac 2x dziennie przez minimum rok czasu.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie o kremie nawilzajacym cetaphil. W zasadzie to nawet lepiej wyjdziesz jak bedziesz emu oil na te twarz kladl.

Ja przy takiej dawce minoxa bylem juz kompletnie nie do zycia.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jakby ktoś chciał w przyszłości może też zrobić brodę, to Maral nie robi brody, ale Serkan już tak, oraz getfue także. Wychodzi cenowo podobnie, getfue napisało mi, że cała broda za 2700 euro, przelot musiałbym sam pokryć, wychodzi wiec prawie tak samo jak u Serkana.

Raczej się na której zdecyduję, ale najpierw muszę załatwić w poniedziałek kwestię paszportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poleciec rok na minoxie i sprawdzic, moze wystarczy ten sposob? ?

Jakos dla mnie wlosy 100x wazniejsze i wiecej dodaja uroku i wygladu niz broda, rownie dobrze mozna sie golic i wyglada tez ok badz trymowac, natomiast z goleniem czaszki juz nie mozna tego tak powiedziec.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, chociaż w moim przypadku broda dużo daje, ponieważ mój podbródek jest tak jakby ucięty pod skosem i przez pół także mi jakby rosną włosy, wygląda to naprawdę źle bez włosów. W sumie, to nie szkodzi mi spróbować rok po stosować, może jak czasem Zobaczcie sami:

Snapshot_20171125_7.JPG.a9ca5b1b03eabb0096f53b0f28316d60.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na żałosne owłosienie twarzy jak na mój wiek, zastanawiam się nad spróbowaniem minoxa na zarost. Nigdy nie stosowałem minoxa i stąd moje pytanie, jako że minox działa systemowo, czy stosowanie na zarost może mieć wpływ na włosy na głowie? A prościej, czy po odstawieniu lania na zarost mogą posypać się włosy z góry?

 

Edit. Po prześledzeniu tematu niestety jest duże prawdopodobieństwo, że "shock loss" po minoxie będzie miał miejsce na skalpie, czy jest jakaś alternatywa dla minoxa nie dająca tego efektu, nie chciałbym się uzależnić od minoxa mając w miarę stabilny stan na głowie, a na zaroście zależy mi coraz bardziej. Ma ktoś doświadczenie z adenozyną, bądź innymi stymulantami bimato/latanoprost, jak stosowanie ich ma się do wzmożonego wypadania jak przy stosowaniu minoxa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na ulotce leku nie pisze ze powoduja wypadanie (a raczej pisze ) to nie ma wplywu. minoxa jak lejesz na brode i bedziesz mial tendencje to zakola ci moga pojsc


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, żeby nie robić nowego tematu i nie zaśmiecać. Szukałem alternatywy dla minoxa, czytałem o bimato/latanoproście, temat mnie zainteresował tylko niestety skopiowany tutaj ze starego forum jest niepełny i nie wiem jak zakończył się eksperyment, wiem jedynie, że cenowo wypadało dość ciekawie. Mimo to postanowiłem zaryzykować i po researchu wpadłem na odżywkę do rzęs zawierającą bimatoprost w jakimś minimalnym stężeniu (FEG), zakupiłem kilka opakowań z jakiejś internetowej drogerii z dobrymi opiniami, ponieważ w internecie jest mnóstwo podróbek tego specyfiku. Stosuję od 2 tygodni, początkowo było jakieś zaczerwienienie, kilka chrostek, po kilku dniach ustapiło, no i do rzeczy, efekty (po 2 tygodniach??) Tak. Ta odżywka na pewno pobudza wzrost włosów na twarzy. Po tygodniu stosowania usłyszałem od dziewczyny "ej coś ten wąsik Ci pociemniał, i po bokach coś zaczyna, no no chyba dorastasz", nie robiłem zdjęć przed i nie robię teraz bo mój "zarost" jest na tyle żałosny że na zdjęciach moim telefonem sprzed epoki jest praktycznie niewidoczny, dzięki tej odżywce przynajmniej COŚ widać na żywo w świetle mocnym, wcześniej biały meszek wyczuwalny delikatnie pod palcami, włoski teraz są sztywniejsze i ciemniejsze to na pewno, a w miejscach całkiem łysych pojawia się meszek, przypominam że to dopiero 2 tygodnie, nie wiem jak na dłuższą metę to będzie wyglądało, ale puki co to NA PEWNO pobudza włosy do wzrostu. Okej, wszystko fajnie czyli odżywką do rzęs za 20pln wychoduje sobie zarost bez uboków, linienia itp. i wszyscy żyli długo i szczęśliwie? noooo nie do końca, chyba że masz worek pieniędzy przeznaczony właśnie na to, odżywka kosztuje ok. 20pln za 3ml, dziennie zużywam 0.25-0.5ml więc miesięczna kuracja to koszt 80-100pln czyli BARDZO drogo, a stężenie bimato w tej odżywce jest ponoć znikome, tutaj kieruję się z zapytaniem do starych wyjadaczy, czy może ktoś się podzielić wynikami eksperymentu ze starego forum? dlaczego został przerwany? gdzie był zamawiany odczynnik? ktoś posiada kontakt, lub możliwość zamówienia bimato/latanoprostu? Jestem bardzo zainteresowany tym specyfikiem, bo chciałbym zobaczyć jak większe stężenia wpłyną na porost, a nie znalazłem w internecie informacji o ludziach stosujących to na zarost. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...więc miesięczna kuracja to koszt 80-100pln czyli BARDZO drogo....

 

Ja to bym był bardzo szczęśliwy jakby kuracja mnie kosztowała 80 czy 100 PLN/miesiąc. A co ja mam powiedzieć.... ? - bo fakt że jako facet jestem niestety dyskryminowany przez lekarzy/FDA i polski odpowiednik FDA w leczeniu łysienia sprawia, że koszt kuracji jest jeszcze sporo wyższy niż byłby gdybym nie był dyskryminowany w leczeniu łysienia.

Nie wiem jak to odbierzesz czy pozytywnie czy negatywnie, ale poczułem chęć napisania tego tutaj. Oczywiście napisałem o tym w dobrej wierze żeby Ci pokazać jak to jest, jak ja się muszę czuć przez to że mnie dyskryminują i każą sporo więcej płacić, oraz że 80-100 zł miesięcznie to nie jest na pewno ''BARDZO drogo'' - nawet dla kogoś kto słabo zarabia czy nawet dla żula. Może to nie jest bardzo tanio dla kogoś, ale na pewno też nie ''BARDZO drogo''.

Nie wiem czy Ci to jakoś ulży czy będziesz do mnie pluł, ale napisałem żeby Ci poniekąd w jakiś sposób mentalny ulżyć.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprostuję "BARDZO drogo" jak na kurację na porost zarostu w porównaniu z np. minoxem też łysieje i to agresywnie, mam 23 lata, zero zarostu i zakola+ miniaturyzacje, na kurację łysienia wydaję ok. 300zł miesięcznie. Panowie czekam na informacje co do bimato/latano bo temat mnie bardzo zaciekawił, podzielcie się doświadczeniami pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo mamy tu doswiadczenia nt tych srodkow. Interesowalem sie tematem w przeszlosci,ale jakos wyszlo,ze nigdy nie stosowalem jednego ani drugiego. Bima jak juz stosowac to tylko zamawiac z Chin i samemu w pojezdzie rozpuszczac inaczej szkoda kasy. Na zagranicznych forach byl wielki boom na to,niby mialo to wyprzec minoxa,ale szybciej widze stemox (chociaz by ze wzgledu na brak skutkow ubocznych,niska cene oraz brak linienia,latwosc dostepu)zajmie jego miejsce niz lato/bima


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stemox to stosowałem kiedyś ale na włosy, ok. 3 miesiące i efektu pobudzającego wzrost nie zauważyłem, jedynie ten zapach jak babski perfum może się okazać, że będę zmuszony stestować na zarost bo jednak 100zł miesięcznie dodatkowo to dość sporo. Jeśli chodzi o bima to patrzyłem są ogłoszenia na alibabie ale nigdy nie zamawiałem nic z chin i nie wiem jak to wygląda, nie pisało nigdzie "kup teraz", i z tego co wyczytałem to wysyłali po min. 0.5kg, ale cena rzeczywiście niska. Jeśli ktoś umiałby ogarnąć takie zamówienie, lub ma źródło to proszę o kontakt, jestem bardzo zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stemox nie zadziała na zarost. Jak już to minox (ale to też nie jest gwarant).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeśli chodzi o minox to działa niezaprzeczalnie i to na włosy na całym ciele, w jakim stopniu to zależy pewnie od osobistych uwarunkowań ale działa.

U mnie "małe zmiany" skusiłem się wypróbować stemox na zarost, cena FEG'a to przesada moim zdaniem, kupiłem garniera stosuję od tygodnia i zobaczymy, puki co bez zmian, po FEG po tygodniu było już widać "coś" no ale poczekamy zobaczymy, najgorszy ten zapach, cały czas czuję jakbym oblał się damskimi perfumami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...