free web hit counter Skocz do zawartości
polus

Dutasteryd - skąd i jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę posprawdzałem i zdobycie Avodartu jest raczej trudne. Jeżeli chodzi o generyki jest już znacznie lepiej. Pozostaje jeszcze wiarygodność "źródła".

Może jesteście wstanie polecić jakiś sprawdzony generyk Avodartu oraz stronę z której można go zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup online , no to raczej trudne nie jest . Na receptę niestety nie chcą (byłem u dwóch) mi angielscy lekarze nawet Proscar-u przepisać. Więc pozostaje słono płacić za Propecie bądź kupować generyki których jakość oraz "prawdziwość" nie jest pewna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc pozostaje słono płacić za Propecie bądź kupować generyki których jakoś oraz "prawdziwość" nie jest pewna.

Dlatego właśnie pytam skąd można kupić sprawdzony generyk Avodartu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak pisałem na PM. Sprawdzone są AllDayChemist oraz MagicPharma. Adresy są we właściwym dziale.

AllDayChemist nie wysyła już do Polski więc jedyny sposób importu to przez osobą z innego kraju do którego wysyłają (ponowna wysyłka z terytorium UE, nie przechodzi przez odprawę celną).

Ktoś kupował także w GoldPharma i też sobie chwalił. Ja sam tam nie kupowałem.

 

Co do leków generycznych, to generalnie raczej się ich nie podrabia. Pochodzą one z dużych firm farmaceutycznych, głównie z Indii i Chin, takich jak np. Cipla, czy Dr. Reddys.

 

Przy masowej produkcji, koszty wytwarzania leku są bardzo niskie, a główny składnik ceny to myśl techniczna, chroniona patentem. W przypadku generyków za patent (wynalazek) nie płacimy, stąd śmiesznie niska cena.

 

Tutaj coś jest o tym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lek_generyczny

http://wyborcza.pl/1,75400,10495857,Tani_lek_generyczny.html

http://www.farmacjapraktyczna.pl/prawo-strzeze-jakosci-generykow,nauka,1922,35,1,1,pl

 

Ja np. stosowałem flutamid z AllDayChemist i miałem też oryginalny - w obu przypadkach to samo działanie, te same uboki (brain fog, oligospermia, spadek libido). Znajoma z LaboratoriumUrody.pl stosowała też na inhibicję wzrostu włosów na ciele i tu również generyk flutamidu działał tak rewelacyjnie jak oryginalny - żadnych różnic.

Podobną sytuację miałem z innymi lekami, w których przypadku generyki i oryginały zachowywały się dokładnie tak samo (w przypadku spiro nawet ten sam specyficzny jego zapach był).

Po latach używania, nie mam powodu, żeby nie wierzyć w generyki.

 

Natomiast typowa podróbka wydaje mi się bez sensu. Bo po co podrabiać coś, co wyprodukowane masowo przez wielką indyjską kompanię jak Cipla, kosztuje nędzne grosze. Przecież gdyby ktoś miał to podrobić w warunkach "chałupniczych", to z uwagi na nie-masową (nie-taśmową) produkcję wyszłoby go to trudniej/drożej, niż kupić o Cipli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć coś ta temat tych produktów (tzn. polecić):

Avodart caps soft bt 30x0,5 mg

Duagen caps soft 0,5mg/cap btx30 (blist 3x10)

Avidart

 

W grę wchodzi jedynie GoldPharma, bo ona jako jedyna akceptuje karty kredytowe MasterCard i wysyła do Polski.

I jeszcze jedno. Czy ta strona medicalwellnesscenter była by pomocna w zdobyciu Avodartu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie szansa na trafienie na "podróbkę" jest większa gdy kupujemy online produkt opatentowany taki jak Proscar, Propecia czy Avodart, a to ze względu oczywiście na cenę. Tak więc z tym co Lion napisał generalnie się zgadzam choć nigdy nic nie wiadomo , najlepiej kupować z apteki (o ile zdobędziemy receptę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się odnieść na temat tańszych generyków dutasterydu kupowanych w aptece? jak np Adadut, Dutafin i inne?

Cena najdrozeszego Avodart wynosi 120 zł a najtańszego 20 zł. Nie wiem czy wybierając najdroższy płacę za jakość a tańsze są mniej skuteczne? czy to jest tylko przepłacanie?

 

Czy mając dostęp do dutasterydu to dobre rozwiązanie branie go na początek? czy zaczynając przygodę (35 lat, Nw3) z jakimkolwiek blokerem lepiej jest zacząć od finasterydu? Skoro dut blokuje oba (I i II) 5-α-reduktazy a fin tylko (II) 5-α-reduktazy to nie lepiej brać ten silniejszy/"lepszy"? Czy na początku lepiej brać słabszy/"gorszy" a z biegiem lat i tolerancją na dany lek zostawić sobie furtkę na mocniejszy lek?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może się odnieść na temat tańszych generyków dutasterydu kupowanych w aptece? jak np Adadut, Dutafin i inne?

Cena najdrozeszego Avodart wynosi 120 zł a najtańszego 20 zł. Nie wiem czy wybierając najdroższy płacę za jakość a tańsze są mniej skuteczne? czy to jest tylko przepłacanie?

 

Dla 100% pewności nie pozostaje nic innego jak oddać do laba próbki obydwu czy wielu leków z dutasterydem i porównać wyniki.

 

Generalnie wszystkie zamienniki avodartu są o wiele tańsze i nawet bardzo tanie w porównaniu z oryginałem. A GSK zawsze było i jest zachłanne i pazerne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...