free web hit counter Skocz do zawartości
Xxdaniel

Tydzień do zabiegu, problem ze skóra głowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za niewiele ponad tydzień wybieram się do Marala na zabieg, od jakiegoś czasu towarzyszy mi sucha skóra głowy, najprawdopodobniej łupież suchy roku temu miałem problem z łupieżem tłustym problem rozwiązany po zastosowaniu szamponu ziołowego w tym roku temat wrócił. Robię co mogę stosując znowu ten sam szampon. Wysyłałem zdjęcie do Marala i komentarzem ze zostało niewiele czasu a towarzyszy mi sucha skóra głowy. odpowiedział tylko, żebym mył włosy z pewnym efektem tarcia, szampon również stosował jaki chce. Polskie kliniki uważają to zazwyczaj jako przeciwwskazanie do zabiegu.. Jakby znalazła się chociaż jedna osoba, która była w podobnej sytuacji i chciała by się podzielić tą informacją to byłbym wdzięczny.

 

-- 12 gru 2018, 22:28 --

 

Prosiłbym o w miarę merytoryczne odpowiedzi po prostu nie chciałbym wyjebać w błoto 10 tysięcy, jeżeli okazałoby się po fakcie, że to miało znaczący wpływ na efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szampon Catzy healing zielony. Mi na łupież tłusty pomógł steryd locoid crelo.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tego szamponu uzywam. No nic zaczalem w takim razie wyscig z czasem. Uzywales tego szamponu codziennie czy co kilka dni na przemian z innym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było dawno, ale z tego co pamiętam to chyba codziennie, co dwa dni, innego nie używałem. Z szamponów on mi pomógł najbardziej.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja jestem miesiąc po zabiegu u Marala i również miałem podobne obawy.

U mnie problem jest/był tej natury że mam łojotokowe zapalenie skóry, jednak od wielu lat w fazie

kontrolowanej. Pisałem do Marala w tej sprawie i zapewnił że to nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu,

jednak na zagranicznych forach wyczytałem że skóra powinna być możliwie jak najczystsza

(w sensie na czas zabiegu zaleczona/bez łupieżu).

 

U mnie pomagał szampon selsun blue (dostępny w aptekach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz nie pozostaje mi nic innego jak leciec do apteki i kupic moze akurat okaze sie strzalem w dziesiatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie za odpowiedz nie pozostaje mi nic innego jak leciec do apteki i kupic moze akurat okaze sie strzalem w dziesiatke

 

Z tego co czytałem plus opinie 2 bliskich znajomych ma dużą skuteczność.

Musisz tylko się pogodzić z kolorem i zapachem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym myciu widać lekką różnicą co na pewno napawa optymizmem, dzięki vashet Mam jeszcze pytanie do kolegów po zabiegu czy stosowali płyn antyseptyczny typu octenisept w okolicach 5-6 dnia, aby nie powstały strupki. Po zabiegach u przybylskiego, gdzie taki płyn stosowano ani strupków ani zaczerwienienia. Zauważyłem pewną zależność porównując zdjęcia z zabiegów u marala, że osoby po zabiegu które uporały się ze strupami w jak najszybszym czasie bez ich ściągania, lub nie pozwoliły do ich powstania miały o wiele lepsze efekty niż osoby, które je miały przez dłuższy czas i pomagały sobie próbując je "ściągać". Sam Maral w zaleceniach po zabiegu na głównej stronie pisze "Mycie szamponem jest ważne, aby zapobiec powstawaniu strupów wokół łodygi włosa. Strupy przylegają do trzonu włosa i zwiększają ryzyko utraty świeżo przeszczepionych mieszków włosowych w ciągu pierwszych 7 do 10 dni pooperacyjnej rekonwalescencji." Również ciekawi mnie, dlaczego niektórzy zostawiają lotion na 10-15 min po zabiegu, gdzie w zaleceniach jest minimum 45 "Około 45 minut przed myciem głowy, zastosuj nasz płyn do zmiękczania i nawilżania na obszarach przyjmujących. Następnie zrelaksuj się przez 45 minut, podczas gdy balsam przenika przez skórę głowy. Po 45 minutach i przed płukaniem nanieś nasz neutralny szampon na nawilżoną skórę głowy i delikatnie umyj całą skórę głowy." być może to tylko takie moje spostrzeżenia, które zupełnie nic nie wnoszą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej może źle to ująłem na pewno przyspieszało to proces gojenia i sprawiało, że strupki odchodziły szybciej i bez ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kiedy zejda ci strupki czy po dwoch czy trzech czy nawet miesiacu nie ma zadnego znaczenia jesli chodzi o efekt koncowy. Sam jestem przykladem bo oprocz mycia szamponem dla dzieci nie uzywalem dodatkowo nic, ostatnie strupki zeszly po 1 zabiegu 23 dni po a po drugim kilka dni nawet pozniej a efekt koncowy jak dla mnie rewelacyjny. Oczywiscie odnosze sie tylko do twojego zdania z efektem koncowym a to ze warto uzywac oscenisept to z doswiadczenia innych uzytkownikow wyglada na to ze tak jesli chodzi o szybkosc rekonwalescencji pier%%%lnika na glowie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nachodzilo mnie kilka razy zeby zalozyc ale nie widzialem sensu bo na dzien dzisiejszy to 11 miesiecy po 2 zabiegu jestem a od 1 trzy lat i jak sie problem wyleczylo to jakos i rzadziej czlowiek czyta wrecz zapomina o tym ale ze w przyszlosci pewnie wykonam 3 zabieg chociaz z obecnym stanem to raczej niezbyt predko nastapi mam nadzieje; moglbym w sumie zalozyc tym bardziej jesli kogos to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz po siedze od kilku godzin w hotelu i filmy ogladam z nudow bo nie zamierzam isc spac. Grafty pobieralo dwoch facetow co troche mnie zdziwilo bo zazwyczaj na forum slyszalem o babeczkach. Maral narysowal linie, przyszla inna kobieta i ta linnie poprawila. Miejsca na grafty robila kobieta, pozniej byli owi panowie. Pan, ktory robil prawa strone, opanowany nigdzie go nie nosilo dalo sie odczuc, ze zna sie na rzeczy, drugi kolega troche jakby byl na speedzie bo 20 minut w jednej pozycji graniczylo z cudem na szczescie nigdzie nie wychodzil. Maral ocenil ubytek w przedziale 1500-3000 wyszlo ponad 3000 jutro bede wiedzial dokladnie ile. Polskie kliniki w pedziale 1200-1500. Po kolegach z forum, ktorzy juz byli na tamiej imprezie co sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, bylem po zabiegu mikropigmentacji wiec tak naprawde zadnego obrazu mojegu ubytku nie bedzie widac, ale za 2-3 tyg wlosy wypadna wiec jakis tam obraz powinien sie zarysowac co do matrixa to u mnie tez minimalnie wyzej wzgledem srodka moze na zdjeciu tego az tak nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym że donor będzie Cię napierdalał jak cholera I będziesz miał dziury w głowie jakby Cię dzięcioł wystukal to w sumie żadne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo jutro zbliza sie pierwsze mycie, a niechcialbym nic zjebac nakladam lotion na te pol godziny powiedzmy i splukuje letnia woda, a co z szamponem o ph 5,5 sebamed ktory dostalem od doktorka na razie tylko donor nim myc ?

 

-- 23 gru 2018, 18:26 --

 

Czy nałożyć lotion na 30 minut spłukać letnia wodą i nałożyć szampon i znowu spłukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...