free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Mój ostateczny rozrachunek co do HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zrobić taki swój ostateczny rozrachunek co do mojego HT, bo relacji z mojego HT nie będzie na tym forum i już to mówiłem. Mam wytypowane już parę klinik z różnych przedziałów cenowych, kasy jeszcze całej nie mam na zabieg/zabiegi w najbardziej prestiżowych i jednych z najdroższych klinik, ale nie śpieszy mi się z HT - i to też mówiłem, gdyż stan mam BDB i akceptowalny , a nawet mogę sobie robić zaczeski na obszar juszejpa. Zdjęć nie będę żadnych wrzucał więc nawet mnie o to nie proście, a dlaczego tak postanowiłem, to już mówiłem wiele razy w różnych wątkach oraz na czacie - powiem tylko tyle, że powód jest dokładnie ten sam dla którego usunąłem swój osobisty wątek z działu ''opowiedz swoją historię''. Nie będę tolerował chamstwa, nienawiści i ciągłego przypierdalania się do mnie przez niektóre osoby, nie mam też przyjemności z takimi dyskutować i robić śmietnik w swoim wątku. Także jakby ktoś chciał jednak obejrzeć moje różne fotki i poczytać całą jakąś relację, to za to że nie będzie tego mógł zrobić niech podziękuje właśnie takim że tak powiem najdelikatniej mówiąc niefortunnym i nietolerancyjnym i nienawistnym osobom tutaj.

 

Odkąd tylko rozważam HT, zastanawiam się jak to zrobić w moim przypadku aby wilk był syty i owca była cała - przy czym ''wilk'' - to obszar biorczy, a ''owca'' obszar dawczy - donor. I właśnie w związku z tym wysłucham forumowych mądrości, może mi kto co tam jednak doradzi dobrego, i wezmę to pod uwagę, ja nie tylko lubię dużo gadać, ale i dużo słuchać ludzi - choć czasami prawda trzeba drugim uchem wypuszczać i olewać. Sporo włożyłem w to forum ze swojej strony, więc myślę, że przynajmniej jakaś taka debata, z której może coś tam będę czerpał (bo nie uważam się za najmądrzejszego tutaj - choć wielu twierdzi inaczej), należy mi się jak psu kość. Oczywiście hejt będę olewał, i co najwyżej zgłaszał posty, a czy Admin usunie to już tam jego sprawa, to nie jest typowy mój wątek z relacją od którego wymagałbym przejrzystości. I jak będę po HT i będę miał super zadowalający rezultat i odrost, to oleję też to forum, oraz wszystkie inne tego typu fora, tak samo jak (i co można zauważyć) olałem już dawno dział ''leki'' i ''opowiedz swoją historię'' i nie udzielam się tam specjalnie. Miałem odejść z forum prawie rok temu 10 - kwietnia - tak planowałem - przedłużyło się o rok - trudno, ale myślę że teraz pożegnam to forum na dobre w tym roku. Zatem do rzeczy.

 

Mam oszacowane ok. 2,5 kgr przez kliku lekarzy - choć osobiście uważam że może będzie potrzebne 3 kgr albo nawet i jeszcze więcej gdyż mam cienkie włosy a stan na fotkach które wysyłałem do oceny mógł być trochę podbity.

Zatem jak to zrobić aby wilk był syty tj. biorczy nasycony max możliwą gęstością na całej powierzchni tego obszaru, a nie tylko na pierwszych rzędach linii, i aby owca była cała - czyli aby nie było widać jakiś przerzedzeń, ubytków, dużo słabszej gęstości w donorze, i oczywiście aby nie golić też donoru do HT. Słucham mądrości forumowiczów, metody biorę różne pod uwagę niezależnie od ceny, oraz kombinacje tych metod. Interesuje mnie super niska linia w juszejpie bez żadnych oznak recesji łysienia - i jest to u mnie wykonalne, ale to chyba wszyscy wiedzą i tego nie muszę przypominać.

Ja zawsze podejmowałem decyzję w mgnieniu oka w różnych kwestiach, ale co do HT myślę różnorako jakim sposobem byłoby najlepiej osiągnąć cel. Jakimi metodami czy połączeniem tych metod.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako forumowy mundrala napiszę tylko tyle, że dużo zaoszczędziłbyś gdybyś zrobił stripa w "dobrej" klinice, zamiast fue bez golenia donoru. Dobrze zamknięta blizna jest niewidoczna na krótkich włosach, a Ty nosisz długie, więc Ciebie to w ogóle nie interere.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym walil stripa jakbym nosil dlugie wlosy. Strip w dobrej klinice to gwarancja dobrego odrostu. No z jakiegos powodu te celebryty robia stripy choc maja siano na najlepsze fue.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę się dowiedzieć, jak dużo odbudowałeś kuracją? Ile stopni w skali NW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mogę się dowiedzieć, jak dużo odbudowałeś kuracją? Ile stopni w skali NW?

 

Nie wiem ile, gdyż moja ocena może nie być miarodajna gdyż nie stornię od stanu ''NW -3'' - słownie: ''norwood minus trzy''.

 

Poza tym to nieistotne dla tego wątku.

 

Tez bym walil stripa jakbym nosil dlugie wlosy. Strip w dobrej klinice to gwarancja dobrego odrostu. No z jakiegos powodu te celebryty robia stripy choc maja siano na najlepsze fue.

 

No właśnie, z jakiegoś powodu celebryty robią przeważnie stripa, choć stać ich na LH-FUE/U-FUE u najlepszych lekarzy...

I zgodzę się też z tym, że przypadki słabego odrostu, raczej się nie zdarzają po stripie, a przynajmniej nie tak często jak po FUE.

 

Jako forumowy mundrala napiszę tylko tyle, że dużo zaoszczędziłbyś gdybyś zrobił stripa w "dobrej" klinice, zamiast fue bez golenia donoru. Dobrze zamknięta blizna jest niewidoczna na krótkich włosach, a Ty nosisz długie, więc Ciebie to w ogóle nie interere.

 

 

Fakt, to by mnie wyszło znacznie taniej oraz szybciej bym miał zrobione, nawet w jednej sesji możliwe by było przeszczepić grubo ponad 3 kgr. Wiem, że dobrze zamknięta blizna jest również czynnikiem decydującym jakoś o jakości stripa jako takiej metody - ogólnie, tylko właśnie mało klinik pokazuje fotki blizny po stripie żeby było łatwiej wybrać tę najlepszą, czy dobrą, pod tym kątem. Oczywiście, że blizna by mi nie przeszkadzała jakoś bardzo z racji preferowanych fryzur, o ile nie byłaby to jakaś rzeźnicka blizna jakie ludzie mają po lekarzu Kolasińskim..., a ponad to w bliznę po stripie nawet najmniejszą najcieńszą, można przecież zawsze wszczepić parę graftów pobranych metodą LH-FUE/U-FUE w celu jej zakamuflowania. I tak właśnie skłaniam się coraz bardziej ku metodzie STRIP, bo blizna z tyłu to też nie to samo co z przodu i po bokach - jak ma to miejsce przy redukcji czoła (choć STRIP też jest możliwy po operacji redukcji czoła - i widziałem takie przypadki u Feriduniego), tylko żeby z tego STRIP'a była rzeczywiście jakaś max gęstość (rzędu ok. czy nawet ponad 100graftów/cm2) zrobiona i z satysfakcjonującym efektem końcowym. Żebym, nie żałował, że jednak nie poszedłem w redukcję czoła i w HT, tylko w samo HT, a też przestrzegała mnie przed tym forumowiczka @mal-now.... która miała też swoje wysokie wymagania co do gęstości i HT.

 

Wróbel, Radek, dzięki serdeczne tutaj za szczerość i za opinie. Tak jak mówię, skłaniam się coraz bardziej ku metodzie FUT, bo przecież przy FUE też mogą donor przeorać, a 2,5 - 3 i więcej kgr już jednak jakieś tam przerzedzenie powoduje i utratę gęstości po całości donoru, a co dopiero gdyby jeszcze dodatkowo ''przeorali'' - pouszkadzali pobierane jak i sąsiadujące grafty - bo to się jednak też często zdarza, a przy metodzie LH-FUE/U-FUE z racji wyższego stopnia trudności, ryzyko tego jest jeszcze wyższe. Co innego może gdybym potrzebował powiedzmy tylko kilkaset - 1000 graftów, a co innego robić LH-FUE/U-FUE na ok. 3kgr (a przynajmniej te 2,5) i to w kilku sesjach. A ponad to, czy to redukcja czoła czy sam STRIP jako HT, to ma to też tę zaletę, że FUE pozostaje ciągle w rezerwie na zapas jakby łysienie nieco postąpiło.

 

Ale gdyby ktoś miał jeszcze jakieś prawdziwie dobre i szczere rady i opinie, to oczywiście wysłucham.

 

A zapytam jeszcze, które kliniki byście polecali z jakiś tam Waszych obserwacji jeśli chodzi właśnie o STRIP'a, aby ta blizna była dobrze zamknięta i cienka ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Feriduni, Bisanga jak akceptujesz jego gęstość i bierzesz pod uwagę jego osobę.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno Feriduni, Bisanga jak akceptujesz jego gęstość i bierzesz pod uwagę jego osobę.

 

 

Bisanga po rzuceniu okiem na wiele moich fotek oszacował 2400 graftów (to tylko zaledwie o 100 mniej niż Baubac z AA), pytałem też czy to jest jakaś sztywna ilość, powiedzieli, że nie i może się okazać, że potrzeba więcej. Wbrew pozorom w BHR robią spore gęstości kobietom i osobom trans mtf (bo na pewno jest to ok 100gr/cm2 w wielu przypadkach, a już przynajmniej te 80 - widać zawsze po ilości graftów i wielkości obszarów biorczych w wielu przypadkach), i powiedziałem że chcę być traktowany tak samo jak przypadek kobiety czy transgender'a, pytałem też czy jest dyskryminacja mężczyzn w jakości HT - i byłem zapewniany wiele razy, że nie, i że zrobią mi linię jaką sobie życzę, i że z gęstością też można się dogadać. W przypadku BHR jednak nie ma tak dużo udokumentowanych takich zabiegów oraz fotek tych blizn po Stripie - wydaje mi się że Feriduni ma więcej relacji udokumentowanych, ale to też nie znaczy że BHR przerabia mniej takich przypadków niż Feriduni.

Natomiast z Feridunim nie konsultowałem się jeszcze w ogóle, ale też go biorę pod uwagę oczywiście o ile nie uprawia dyskryminacji mężczyzn w jakości HT.

 

Muszę poprzeglądać różne relacje i skupiać się tym razem na fotkach blizny po Stripie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę poprzeglądać różne relacje i skupiać się tym razem na fotkach blizny po Stripie.

 

 

przeciez noisz wlosy pol metrowej dlugosci wiec jaka to roznica jaka bedzie blizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jakaś ''rzeźnicka'' blizna - gruba i od ucha do ucha, nie była by widoczna - chociaż jej jakiś fragment, jakby włosy się rozsunęły lub jakoś źle ułożyły, albo w przypadku wiatru, czy na mokrych włosach...?

 

To, że nosze długie włosy, to nie znaczy, że mam nie zwracać kompletnie uwagi na jakość i wielkość blizny po Stripie i mieć kompletnie wy*ebane na to. Chcę (tak jak każdy) żeby to było jak najlepiej zrobione.

 

I nie mam włosów pól metrowej długości, tylko trochę dłuższe, półmetrowe to mam chyba te ze skraju karku, albo te co odrastają od jakiegoś czasu. Długość pół metra to jest dla mnie mało, zwłaszcza jeśli chodzi o te włosy z linii, bo te muszą być najdłuższe.

Jak dla mnie minimalna zadowalająca długość to 70-80 cm, a za takie optimum uważam długość ok. 1 metra do nawet 1,20 m. Nie wykluczone też, że w przyszłości pójdę w hardcore z długością i będę dążył do 1,85 m.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i powiedziałem że chcę być traktowany tak samo jak przypadek kobiety czy transgender'a, pytałem też czy jest dyskryminacja mężczyzn w jakości HT - i byłem zapewniany wiele razy, że nie, i że zrobią mi linię jaką sobie życzę, i że z gęstością też można się dogadać.

 

Trans M/K przyjmują bardzo mocną terapię hormonalną przez cały czas, o wiele bardziej inwazyjną niż końskie dawki dutasterydu, nie mówiąc już o lekkim finasterydzie.

Często również usuwają jądra. To wszystko daje im wspaniałe warunki pod kątem wskrzeszenia zminiaturyzowanych włosów.

Summa summarum ostateczny efekt po roku u osób trans będzie szalenie wzmocniony kuracją, a to przekładać się będzie na ocenę wizualną.

To tak na marginesie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surv z całym szacunkiem lubię Cię i szanuję za tę dociekliwość czy wręcz upierdliwość, ale jak ch*ja widziałeś jaki mam stan na głowie to się tu ku*wa nie wypowiadaj. Nawet Justyna z BHR w mailu napisała mi po oględzinach moich fotek, że cyt: ''Teraz rozumiem czemu pan chcę tę linie i taką gęstość''. Podobne odpowiedzi też otrzymuję z innych klinik, po tym jak obejrzą fotki mojego stanu na głowie. I NIE WIEM NA PRAWDĘ DLACZEGO KAŻDY Z GÓRY ZAKŁADA, ŻE MALE PATIENT TO MUSI BYĆ ZAWSZE JAKIŚ CAŁKIEM ŁYSOL CZY MEGA ŁYSIEJĄCY....

I nie próbuj mi wmawiać że jestem gorszym kandydatem do takiego HT niż kobieta czy ts-mtf. U mnie jest wszystko możliwe do zrobienia i wykonalne dokładnie tak samo jak u kobiety. Powiem też więcej, jestem dużo lepszym kandydatem do takiego HT, niż niejedna kobieta. I nawet w jednej z najdroższych i renomowanych klinik w USA czołowy lekarz tej kliniki, powiedział (po konsultacji i po obejrzeniu wielu moich zdjęć), że jestem wręcz idealnym kandydatem do takiego HT.

I nie pouczaj mnie w kwestii leków farmakologicznych bo w tym jesteś na prawdę i bez obrazy trochę ''krótszy'' ode mnie. I na prawdę z całym szacunkiem, wątpię też, abyś się znał się lepiej na lekach ode mnie, oraz żebyś miał spraktykowane wiele takich leków na sobie - w to to już najbardziej wątpię....

 

Tak zgadza się! Fakt, efekt finalny po HT u osób ts-mtf (i to bez względu na linię oraz gęstość) jest podbity farmakologią, nawet sam finasteryd (a nawet i sam minoxidil) często podbija w jakimś stopniu efekt *ujowego HT u pacjentów z dużym NW, ale mnie tu w tym wątku nie o to chodzi do ku*wy nędzy, tylko o to aby w klinice lekarz zrobił mi też taką samą gęstość jak robi kobietom i osobom trans mtf i z jak najmniejszymi stratami widocznymi zauważalnymi w donorze - i o to pytałem w tym watku jak to najlepiej rozegrać wg innych forumowiczów! - Bo jest to możliwe i realne zważając na mój donor i obszar wielkość a raczej MNIEJSZOŚĆ obszaru biorczego do pokrycia, i nawet bez względu na to czy biorę jakieś leki czy nie. I właśnie poniekąd dlatego, chcę max możliwą gęstość na juszejpie, aby w przyszłości nie musieć korzystać z silnych leków hormonalnych.

 

A poza tym, to wątek ten ma na celu zupełnie co innego niż mi tu napisałeś..... serio myślisz, że jestem aż tak głupi i nie wiem tego że leki hormonalne w każdym przypadku podbijają zawsze efekt końcowy po HT ? Nie mówię do ku*wy nędzy o efekcie końcowym - jako takim i żadnych grup pacjentów nie porównuję, tylko mówię o robieniu gęstości naturalnych czy zbliżonych do naturalnych! Innymi słowy: jeśli zrobią gówno-gęstość np. 20-40 graftów/cm2, na całkiem łysym obszarze, to żadne leki ani nawet usunięcie jader, tego nie poprawi na 100 -110 graftów/cm2. - Czy to takie trudne do zrozumienia...?

 

 

To wszystko daje im wspaniałe warunki pod kątem wskrzeszenia zminiaturyzowanych włosów.

 

I na prawdę nie chcę być ani pyszny, ani butny, ani złośliwy - bo nie jestem taki z natury (tylko prawdziwy), ale co do tego, to wyobraź sobie, że jestem niekwestionowanym mistrzem świata w tym - właśnie we wskrzeszaniu takich wcześniej zminiaturyzowanych włosów i to nie tylko tych na głowie tylko także tych na czole

 

To tak na marginesie - tylko...

 

 

-- 09 mar 2019, 20:59 --

 

Ku*wa muszę chyba jednak usunąć w ten wątek, bo wielu ludzi (nowicjusze na forum) nie wiedzą kim jestem, po tym jak usunąłem swój temat stąd i z HLT. rzesz ja pie**ole ku*wa MAĆ!

 

@surv, odkąd tylko jesteś na forum, zauważyłem, że zależy Ci bardzo na tych wypierdkach i nawet na meszku (a może nawet bardziej Ci na tych wypierdkach zależy niż na prawdziwych pełnowartościowych włosach po HT) na linii (bez względu na jej kształt oczywiście), pod linią, czy nawet po całości łba, także jeśli tak bardzo Ci zależy na tych wypierdkach, to przecież też możesz brać silne leki hormonalne, a jak Ci tego zabronią fanatycy, czy to lewaki i prawaki, to możesz też wyjechać do USA, a jeśli Cię tam nie wpuszczą, to do Kanady, i wtedy będziesz mógł korzystać w pełni z prawa Oceanii i sprowadzać sobie jakie tylko leki chcesz na własny użytek, a jeśli nie chcesz brać żadnych takich leków, ani nawet finasterydu w śmiesznej dawce 1 mg, to możesz chociaż przynajmniej psikać albo nawet i obrzygiwać linię czy czoło minoxem z apteki za 30 złotych dwa czy nawet 6 razy dziennie - jak to robił jeden koleś na HLT, aby mieć te wypierdki na linii/pod linią i na całym łbie, po tym swoim HT - i już Ci to mówiłem 100 razy w innych wątkach KU*WA JEGO MAĆ!


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byś może ze względu na pośpiech w poprzednim poście nie wyeksplikowałem się należycie. Tak czy siak, nie wniesie to niczego ad rem.

 

tylko mówię o robieniu gęstości naturalnych czy zbliżonych do naturalnych! Innymi słowy: jeśli zrobią gówno-gęstość np. 20-40 graftów/cm2, na całkiem łysym obszarze, to żadne leki ani nawet usunięcie jader, tego nie poprawi na 100 -110 graftów/cm2.

Czy robiłeś dokładne rozeznanie co do metody, jaką będą pobierać i sadzić na Twej linii?

Przy gęstości już ponad 60 graftów/cm2 metody mają kluczowe, obok oczywiście kunsztu wykonującego, znaczenie.

Jak kwerenda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie to obchodzi jakimi metodami. Ma być tak zrobione jak w przypadku female patient i tyle. Nie wnikam w szczegóły, bo nie otwieram kliniki i nie jestem lekarzem od HT i mnie to niepotrzebne. Po prostu widzę na relacjach jakieś super efekty gęstości u female patients od jakiegoś lekarza z jakiejś tam kliniki, więc idę i pytam czy jest dyskryminacja male patients, i jeśli nie ma takiej dyskryminacji, to mówię, że chcę mieć tak samo zrobione jak w przypadku female patients.

Ty natomiast możesz 50 razy pytać lekarza i wnikać w to jakimi metodami, jakimi narzędziami itd. ale jak tylko nie otworzysz rydła, że chcesz mieć dense-packing i być tak samo potraktowany jak kobieta, to i tak zrobią Ci dziury na zakolach oraz gówno-gęstość - bo wg nich tak musi być w przypadku male patiets - to już przyjęty taki standard w klinikach HT, i nazywa się to (to robienie gówno-gęstości oraz dziur imitujących recesję) ''temporal recession''! Było już w *uj mądrali na tym forum (I nie tylko na tym - bo na każdym!), a jednak jakoś wszyscy po HT mają dziury na zakolach i do tego gówno-gęstość na obszarze zakoli, i to bez względu na klinikę i rodzaj/kształt linii jaki mają zrobiony -

 

Rozeznania to robiłem już 5 lat temu.

 

A będą pobierać najprawdopodobniej metodą Strip, (bo chyba na taką metodę się jednak zdecyduję) więc narzędzia do pobierania takie jak w przypadku FUE nie mają tu żadnego znaczenia.

A nacięcia pod grafty wykonuje się albo miniskalpelem albo igłą o stosownych wymiarach w przypadku gęstego sadzenia, ew. penem jak w przypadku DHI, bo przecież nie wiertarką ani nożem rzeźnickim......

 

A meszek czy nawet wypierdki pod nową nawet najniższą linią to ja sobie wyhoduję, Ty nie bój nic o to.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem wcześniej skłaniam się ku metodzie STRIP i ew. graftowaniu blizny po Stripie metodą LH-FUE/U-FUE. Redukcję czoła (procedurę chirurgiczną FR/SHA/SHL) co prawda odstawiłem już raczej do lamusa, ale tak jeszcze trochę o tym myślę, czy to by nie było lepsze, chociaż nie wiem, bo potrzebuję obniżyć linię o ok 1 cm (max 1,5 cm) w peaku - wykonalne graftowaniem, ale stosując tę metodę mój naturalny peak widow pozostałby w oryginale (pomijając już te parę graftów dla zamaskowania blizny po FR), łuki i niskie zejście juszejpa swoją drogą trzeba graftować, ale tak się właśnie zastanawiam czy redukcja czoła nie byłaby lepsza dla samego peak'a i jego naturalności - bo mam go z natury i w dobrej gęstości. Myślę znowu o redukcji czoła, zwłaszcza, że FR/SHA/SHL nie wyklucza się jednak wzajemnie z metodą STRIP/FUT - o czym mówiła Justyna z BHR w jakimś tam wątku, i czego dowodem jest przypadek tej pacjentki od Feriduniego:

 

https://bellicapelliforum.com/en/portfo ... ts-female/

 

Linia została w tym przypadku obniżona o 2 cm, a graftów na nie aż tak skrajnego juszejpa zostało zużyte i tak mimo wszystko sporo i jak na tak mały obszar, bo aż 1790, i to przy grubości włosów 72-78 mikronów.

 

Co tu jeszcze kto myśli o tym? Takie moje ostateczne pytanie co do tego. Lepiej iść w redukcję czoła i w HT czy w samo HT - niezależnie od metody ?

Forumowiczka @mal-now - która miała wysokie wymagania co do gęstości, doradzała mi raczej redukcję czoła i HT zamiast samego HT.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy redukcji czoła warto zapoznać się z najnowszymi metodami redukcji blizny przez różne lasery, np. najnowsze pikosekundowe (np. Discovery Pico), ma je niewiele klinik w Polsce, lista jest tu:

http://discoverypico.pl/gabinety/?prod_id=54

 

W tych klinikach możesz zrobić rekonesans co do użycia innych laserów do Twej ewentualnej blizny. Lasery pikosekundowe są obecnie najlepsze i najdroższe na rynku, nie piszę o jakości usług w tych klinikach, lecz - jako dysponujące najdroższymi laserami - zapewne zaoferowaliby najbardziej zadawalające rozwiązanie, być może na bazie innego lasera, a nie będą choć wciskać Ci rozwiązań passé.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @surv, zgłębię temat. A widzicie, jednak jakieś mądrości ktoś jeszcze powiedział, których nie było nigdy na forum.

 

Ale wracając do mojego zasadniczego pytania, czy ktoś zna jeszcze jakieś kliniki w których lekarze wyjątkowo dobrze potrafią zamykać rany po Stripie, aby pozostała blizna była jak najcieńsza i jak najlepszej jakości ?

Oczywiście interesują mnie tylko tacy lekarze, którzy potrafią bardzo gęsto sadzić i właściwie odtwarzać naturalną gęstość, oraz tacy którzy przerabiają przypadki kobiet i transgenderów mtf i mają praktykę w niełysiejących niskich liniach typu U-shape, bez żadnej recesji.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc odkąd pytałem, i nikt już więcej nie polecił żadnej kliniki, i już pewnie nikt mi żadnej sensownej kliniki nie poleci, ale zapytam po raz ostatni, bo w końcu do trzech razy sztuka. Zatem, jaką klinikę jeszcze kto by mógł mi polecić, gdzie robią dobre juszejpy (wszczepiają włosy pod odpowiednim kątem), potrafią zrobić max możliwą gęstość na powierzchni całego obszaru biorczego, i gdzie nie dyskryminują mężczyzn co do takiego HT, oraz gdzie robią Stripa, albo LH/U-FUE ?

 

Latem, nie będę miał tyle czasu (polerowanie gabloty - to jest to co lubię najbardziej robić w promieniach słońca, niestety nie na golasa, aby się nie oparzyć o karoserię, więc opalania nie będzie), aby przeglądać forum i na nim dyskutować, a poza tym, tak jak mówiłem, chcę też niedługo zniknąć z forum.

 

A jeszcze mam jedno pytanie, czy wg forumowiczów, dogęścić też temple peak'i i lekko wysunąć (choćby o 5 mm) zwężając przy tym juszejpa, czy raczej nie ?

Liczę na odpowiedzi ludzi dobrej woli - jeszcze trochę już ostatkami wiary wierzę w takich.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie ma być! Zarys linii jednak widać, a to o to tylko chodzi, i aby określić czy robić węższego juszejpa wysuwając temple peak'i o ok 0,5 - do max 1 cm, czy na tym poziomie tak jak jest, a ino aby dogęścić temple peak'i.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antek ja Ci nie polecę bo po licznych poszukiwaniach stwierdzam że każda klinika ma jakieś swoje mankamenty, oczywiście chciałbym pomóc ale w tym przypadku nie dam rady, swoją drogą zabiłbym za taki stan jak masz oczywiście mam nadzieje że się uda zrobić to co chcesz

 

A i jeszcze znalazłem co takiego

https://www.vulture.com/2012/09/10-year ... ideshow/2/

nie zawsze niższa oznacza lepsza, moim zdaniem teraz lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta linia jest gorsza niż mam, a poza tym nie pytałem o wysokość linii, ani o kształt w sensie typ linii, bo to mam już ustalone, tylko o to czy wysuwać temple peak'i jeszcze trochę, - automatycznie zwężając przy tym juszejpa, czy zostawić na tym samym poziomie szerokość (nie wysokość) juszjpa, a tylko ew. dogęścić obecny poziom temple peak'ów.

 

A co do klinik, to fakt, każda niestety za pewne ma jakieś mankamenty.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze znalazłem co takiego

https://www.vulture.com/2012/09/10-year ... ideshow/2/

nie zawsze niższa oznacza lepsza, moim zdaniem teraz lepiej wygląda.

Fun fact: aktualna "linia" tego aktora to efekt przeszczepu (albo peruka). W internecie można znaleźć zdjęcia, gdzie widać że włosy leciały mu już parę lat temu. Hollywood to jedna wielka iluzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Freitas ?

 

Ten przypadek jest szczególny, gdyż osoba ta ma szokująco dobry donor (jednakże ilość przeszczepionych graftów to "tylko 3000 - jednocześnie włosy są lekko faliste i grube, dobrze pokrywające), fenomenalnie odbudowana linia :

 

 

 

W ogóle Freitas bardzo dobrze odbudowuje linię, może juszejpa też by zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie tylko lekarze/kliniki, którzy/które mają praktykę w juszjpach. Nawet jakby jakiś dobry lekarz się zgodził, ale taki który nie ma w tym praktyki, to i tak chyba bym nie robił u niego. W juszjpie są całkiem inne kąty wzrostu niż lekarze robią tym wszystkim łysiejącym. Lekarz, który na co dzień nie robi juszjpów, nie jest przyzwyczajony do sadzenia graftów pod kątem jaki powinien być przy juszejpie, a o gęstości nie wspomnę. Jak będę w Hiszpanii, to może zawitam tam do paru klinik na konsultacje, w tym także do takich które zajmują się typowo FFS a w tym także właśnie HT, a które nie są aż tak popularne na forach o łysieniu. Po prostu muszę widzieć efekty na juszejpie, a od Freitasa nie widzę takich relacji. Ale może wyślę do niego zapytanie też. W pierwszej kolejności biorę pod uwagę kliniki/lekarzy, które/którzy mają sporo relacji juszejpów udokumentowanych.

 

I takie przeszczepy mi pokazujcie, gdzie 2693 grafty poszło tylko na zrobienie juszejpa i to bez obniżania linii.

 

Zaraz po zabiegu

Dr.Devroye-HTS-Clinic-2693-FUT-Female-Traction-Alopecia-8.jpg

 

Odrost po 7 miesiącach

Dr.Devroye-HTS-Clinic-2693-FUT-Female-Traction-Alopecia-22.jpg

 

A na powyższych zdjęciach jest przedstawiony efekt na bardzo cienkich włosach, a w dodatku przy niskim ''hair per graft'', a to dla mnie ważne bo sam mam cienkie włosy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...