free web hit counter Skocz do zawartości
striker

Dziwne w dotyku włosy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak widać po dacie rejestracji z problem zmagamem się już ładnych kilka lat, byłem jeszcze na forum lysienie.info. Obecnie mam 26 lat, że coś się zmienia zacząłem zauważać mając około 16. Nawet bylem wtedy u dermatologa który stwierdził łysienie androgenowe i przepisał loxon:D Stosowałem go tydzień i przestałem bo poczytałem w internecie że mogę sobie zaszkodzić, a na bloker byłem za młody.

Od dziecka miałem linię w kształcie V i to dosłownie. Lecz z upływem lat włosy powyżej wierzchołka (nie głowy tylko tej V ;P) zaczęły zanikać i kształt linii zaczął się zwężać. Nawet dzisiaj widać gdzie włosy kiedyś były, zostało kilka niedobitków. Przez te wszystkie lata zaobserwowałem że łysienie u mnie przebiega etapami. Najpierw jest bardzo mocne przetłuszczanie się włosów, później wypadanie, następnie silny łupież który mogę zdrapywać ze skalpu i kończy się to miniaturyzacją, później jest kilka miesięcy stabilizacji.

Postanowiłem zacząć działać na poważnie bo miniaturyzacja posuwa się coraz dalej w kierunku "wierzchołka". Włosy stały się w tym miejscu jakieś dziwne w dotyku, takie chropowate i mogę je pojedynczo wyciągać. W planach mam ht, ale wydaje mi się że jeśli nie zacznę teraz działać to będe musiał przeszczepić sporo graftów więcej. Na pozostałej części głowy nic złego się nie dzieje.

 

I teraz pytanie - czym najlepiej zaatakować. Coś na skórę czy jednak finasteryd? Druga kwestia to czy ktoś może potwierdzić że włosy które są w trakcie procesu miniaturyzacji stają się inne w dotyku, nie tyle słabe co takie chropowate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chropowate włosy przed tym jak zaczęły siwieć, z tyłu głowy jak gładziłem włosy to były szorstkie jak papier ścierny, później zaczęły mi siwieć końcówki tych włosów, na szczęście tylko na pewnym obszarze miałem takie efekty.

 

Przejąłem się tym bo to się działo u mnie w dość młodym wieku, więc zacząłem się mniej eksploatować, więcej odpoczywać, witaminki i te sprawy i włosy wróciły do normalnego stanu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...