free web hit counter Skocz do zawartości
El_Fenomeno

29 lat - zakola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jestem już od jakiego czasu zarejestrowany na forum i przeglądam tutejsze wątki dlatego myślę że już najwyższy czas aby przedstawić własną historię.

Pierwsze oznaki łysienia zauważyłem ok 6 lat temu w zasadzie przeglądając zdjęcia z wakacji gdzie ukazały się lekkie zakola przy krótko scietych włosach. W kolejnych latach na problem zwróciła uwagę moja fryzjerka lecz osobiście uważałem że nic niepokojąco widocznego się nie dzieje. Dopiero 3-4 lata temu zauważyłem że włosy zaczęły mi bardzo szybko wypadac ukazując już dosyć widoczne zakola. Początkowo zaczęłam stosować szampony i wcierki do wypadajacych włosów ale efekt był oczywisty. W końcu zdecydowałem się na wizytę u dermatolog która przypisała mi Nezyr. Stosując go regularnie zahamowalem całkowicie wypadanie włosów, co więcej poprawiła mi się widocznie gęstość. Jak to jednak z finem bywa pojawiły się uboki dlatego zdecydowałem się brać ok 2 tabletek tygodniowo. Jakiś włos od czasu do czasu wypadanie ale stan jest dosyć stabilny i nie muszę się martwić o uboki.

Jak to w wielu przypadkach łysienia androgenowego bywa, przetluszczaja mi się włosy. Obowiązkowo muszę je myć codziennie.

Od dłuższego czasu poważnie biorę pod uwagę wykonanie przeszczepu, ciężko jednak zdecydować się na odpowiednią klinikę która nie zawali tematu, a takich jest to ostatnio niemało.

Poniżej wstawiam zdjęcia mojego obecnego stanu. Powiedzcie mi co o tym sądzicie, ile grafow bym potrzebował aby sensownie uzupełnić zakola i wzmocnić linię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć dobrze odbudowaną linię włosów to trzeba rozważyć np dr Feriduniego, Lorenzo, Freitasa lub Couto. Podejrzewam, że minimalnie 2000 graftów powinno dać radę. Lepiej około 2500, może nawet 3000 jak chcesz mieć wysoką gęstość. Co do uboków fina możesz spróbować inhibitorów aromatazy + 30-50 mg dobrego cynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej na temat inhibitorów aromatazy? Na internecie niewiele można wyczytać, chyba że chodzi o kulturystykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na internecie niewiele można wyczytać, chyba że chodzi o kulturystykę.

 

 

Bo komu ze zwykłych ludzi to jest potrzebne i niezbędne ? Tylko fanatykom mięska i czasami też ubokowym usrańcom tzn. z efektem nocebo, na forach o łysieniu.

 

Wszystkie antyestrogeny poważnie szkodzą włosom, mogą potęgować i nasilać łysienie, i nawet powodować utratę włosów u niełysiejących, i jest to ujęte w ulotkach. Ale the choice is yours.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przetłuszczanie włosów spróbuj vit d dawkę od 10.000 w górę. Mi pomogła tak samo jak izotek bez tego całego gówna jakie wiąże się

z tym lekiem.

Z inhibitorów aromatazy spóbuj DIM 100mg lub korzeń pokrzywy przykladowo 2 x 500mg.

 

-- 04 lis 2019, 11:04 --

 

Korzeń pokrzywy jest o tyle dobry że obniża dht, estrogeny i podnosi wolny testosteron a przy okazji łagodzi fibrozę i stan zapalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ilu lat bierzesz dawke 2x na tydz 1mg fina ? bez fina myslisz ze gdzie by twoje lysienie poszlo dalej bo to istotne przy przesczepie, zakola zrobisz a co bedzie potem za dwa lata czy trzy ? na finie nie powinienes miec przetluszczajacych sie wlosow. Moze myjesz je zbyt goraca woda i wtdy zawsze sa tluste po kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na finie nie powinienes miec przetluszczajacych sie wlosow.

 

A niby to dlaczego ?

 

Miałem przetłuszczanie nawet na ducie codziennie i w podwójnej dawce. Dopiero androcur spowodował zupełny brak przetłuszczania. I piszę to z własnych doświadczeń, a nie z dupy.

 

Fin i dut nie jest w stanie zawsze, u każdego i w każdym przypadku wyeliminować całkowicie przetłuszczania włosów. Tak samo jak fin/dut nie każdemu daje kompletne zatrzymanie łysienia, a o odroście już nie mówiąc.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od ilu lat bierzesz dawke 2x na tydz 1mg fina ? bez fina myslisz ze gdzie by twoje lysienie poszlo dalej bo to istotne przy przesczepie, zakola zrobisz a co bedzie potem za dwa lata czy trzy ? na finie nie powinienes miec przetluszczajacych sie wlosow. Moze myjesz je zbyt goraca woda i wtdy zawsze sa tluste po kilku godzinach.

 

Fina biorę już dwa lata. Przez jakieś 4-5 miesięcy brałem go codziennie i wypadanie włosów CAŁKOWICIE zostało zahamowane a i gęstość zaczęła wracać do normy, przetłuszczanie też nieco się zmniejszyło. Od półtora roku jadę na dawcę 2-3mg tygodniowo.

Gdyby nie fin to zapewne łysienie poszłoby w kierunku NW 2A. A co do mycia głowy to staram się uważać aby nie była to gorąca woda a jedynie ciepła. Przestałem już używać szamponów typu dermena, stosuję po prostu head&shoulders clasic clean i to wystarcza aby włosy wyglądały dobrze cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...