free web hit counter Skocz do zawartości
vystelior

Finasteryd + Dutasteryd

Rekomendowane odpowiedzi

 

W tym filmiku generalnie gość opowiada o przewadze dutasterydu względem finasterydu, ale to jest sprawa oczywista i to wszyscy wiemy. Natomiast co jest ciekawe i co nie wszyscy wiedzą, istnieje też możliwość połączenia finasterydu z dutasterydem. Od około 10,5 minuty gość opowiada o przypadku pacjenta któremu lekarz (!) przypisał do 1 mg finasterydu na dobę dodatkowo malutką dawkę dutasterydu = 0,5 mg na tydzień. I rezultaty były bardzo dobre (praktycznie pełny odrost korony, dutasteryd został dodany w momencie jak pacjent kilka lat zażywał sam finasteryd wcześniej).

 

Nie jest to żadne odkrycie (hiszpańscy lekarze często ordynują takie połączenie), ale mimo wszystko myślę, że warto wiedzieć o takiej opcji jak ktoś rozważa potencjalizację kuracji farmakologicznej a nie chce brać mocnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sam biore od prawie tygodnia 1mg fina i 0.5mg duta dziennie. Samego fina biore od ok. 4 lat i mam wrazenie jakby powoli przestawal "dawac rade". Na pewno dam znac tu na forum jak to w moim przypadku sie sprawdzilo zalozmy za jakies 6-12 miesiecy.

 

Mocno licze na to ze dodanie duta do kuracji da mi spokoj na przynajmniej te kolejne 4 lata. Trzeba jakos walczyc z tym kurestwem i sie nie poddawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakaś zdawał relację raz na czas. Z tego co widzę to takie połączenie może być naprawdę niezłą sprawą dla osób którym kuracja solo nie daje efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za minimum pol roku dam znac tu w tym temacie jak wyglada sytuacja. Nie chce oceniac dzialania leku po wzieciu zaledwie kilku tabletek, dlatego mysle ze te pol roku to taki optymalny okres by ocenic cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie za mna, poki co zauwazylem strasznie duza ilosc wypadanych wlosow (sa doslownie wszedzie, a przy myciu to spokojnie 100 leci mimo, ze myje wlosy codziennie..) czego wczesniej nie mialem. Innych ubokow brak. Ktos moze wie dlaczego az tak sie sypie? :/

 

Wiem, ze to za wczesnie by cokolwiek oceniac, ale niepokoi mnie to mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac za mna. Skutkow ubocznych calkowicie brak, poprawy stanu wlosow brak. Czasami zastanawiam sie czy te leki w ogole dzialaja... Niby tak duza ilosc osob narzeka na skutki uboczne samego fina a ja biore to i to rownoczesnie i czuje jakbym nic nie bral.

 

Tak sobie pomyslalem, ze chyba im bardziej czlowiekowi zalezy na tym zeby kuracja dzialala,tym mniejsze skutki uboczne sa. Dla mnie lysienie jest na prawde duzo bardziej przerazajace niz jakiekolwiek problemy seksualne, jakies ginekomastie itp. wiec moze dlatego nie odczuwam tych ubokow, bo to chyba serio jest kwestia nastawienia/psychiki. Najchetniej oddalbym z 10-20 lat mojego zycia, zeby nie miec tego pierdolonego lysienia.

 

Ja wrecz nie moge sie doczekac az polkne te tabletki. Przynajmniej psychicznie mam taki komfort, ze cos dzialam w kierunku tej parszywej choroby.

 

Leki oczywiscie prosto z apteki, wiec nie ma szans ze jakies podrobki itp. Avodart + Nezyr

 

Gdyby nie fakt ze mocniejsze leki typu Androcur, Flutamid itp. tak bardzo obciazaja watrobe i po czesci zamieniaja faceta w kobiete to juz dawno bym zaczal je brac.. ale zostawiam je jako ostatecznosc. Jak juz lysienie postapi na tyle, ze bedzie to koniecznosc. Jak to dalej nie pomoze to juz nie wiem, kolejne HT, lekka korekta lini, grafty na maksymalne zageszczenie przodu, az donoru nie starczy i potem chyba tylko system wlosow zostaje na srodek/tyl glowy. Wole naklejac to gowno na glowe niz byc lysy. Chocbym mial brac kredyty na te systemy wlosow (bo do najtanszych nie naleza) to bede je bral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz za chwilę miał 30 lat i kredyt jednak będziesz chciał brać, ale... na chałupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma inne priorytety zyciowe. Nie potrzebuje samochodow, drogich ciuchow, zegarkow. Aktualnie mam gdzie mieszkac. Stawiam wlosy wyzej niz wszelkie dobra materialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tutaj żeby kogoś umoralniać, ale polecałbym na poważnie zająć się życiem : nawiązywaniem relacji z kobietami, zarabianiem pieniędzy, rozwojem osobistym i powolną zmianą przekonania na temat włosów - które są ważne i dobrze jest je mieć i należy o nie walczyć, ale kiedy one stają się tzw ideą nadwartościową to jest to spory problem : http://aplauzaudio.com.pl/cechy-i-reakc ... etschmera/

 

"Wpływ na życie człowieka takiej idei polega na tym, że następuje zwężenie świadomości i skoncentrowanie się tylko na problemie idei nadwartościowej. Każdy nowy bodziec, wszystko to, co człowiek spotyka, percypuje on i odnosi do siebie zgodnie ze swoją ideą nadwartościową. Idea ta „obudowana” jest silnymi emocjami i cała osobowość nastawiona jest na jej realizowanie. Idea ta – pisze Kretschmer – sprawia, że człowiek spostrzega to, co jest z nią zgodne, a nie dostrzega tego, co jest z nią niezgodne. Działa więc ona na percepcję, pamięć. Idea nadwartościowa działa jak biegun magnesu na opiłki żelazne, zwęża psychiczne pole widzenia i ześrodkowuje „w najmniejszym punkcie największą siłę”

 

 

Co do włosów. To Twój przypadek jest taki, że co ma Ci się poprawić ? Na całej górze (język, środek, korona) masz naturalną gęstość, więc nic Ci się tam raczej nie zagęści, bo jak ? Zakola odbudowałeś ht i teraz Twoim celem powinno być utrzymanie tego co masz. Fin + dut to naprawdę dobra kuracja i powinna dać rade. Miesiąc to za krótki okres czasu żeby cokolwiek ocenić, poczekaj jeszcze ze 3-5 miesięcy.

 

Jak chcesz potencjalizacji kuracji to może załatw sobie topical dutasteryd np d5a albo chociaż revivogen scalp therapy, na pewno nie zaszkodzi. Ewentualnie Cb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 2.5 miesiaca minelo, skutkow ubocznych zupelnie brak, efektow tez brak, wlosy jak lecialy tak leca, ok 150-200 dziennie. Poprawy brak, pogorszenia chyba jako tako nie ma, raz wydaje mi sie, ze jest gorzej a raz, ze ciagle jest tak samo.

 

-- 04 kwie 2020, 5:42 --

 

Tak to wyglada na dzien dzisiejszy.

Stan na prawie 4 lata po przeszczepie.

 

Kuracja:

- od prawie 4 lat finasteryd 1mg dziennie

- od prawie 2.5 miesiaca 0.5mg dutasteryd dziennie + 1mg fnasteryd dziennie

 

Wlosy troche tluste, nie myte dwa dni, na wlosach nie mam nic, zadnej pasty, pomady. Po kazdym myciu uzywam jedynie tonik ktory chroni wlosy przed suszeniem/wysoka temperatura i ma lekki chwyt.

 

Probowalem porobic zdjecia z roznych ujęć, niektore sa w innym swietle, aczkolwiek wszystkie w swietle dziennym.

 

Od czasu koronawirusa scinam sie regularnie sam (boki co tydzien maszynka na praktycznie zero, góre trzymam takie 3-4cm) taka fryzura po przeszczepie wlosow wyglada chyba najkorzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuracja na pewno działa, masz zajebiste włosy. Gęstość, fryzura - wszystko na bardzo dobrym poziomie. Wypadanie masz faktycznie duże...ale skoro trwa to od ponad dwóch miesięcy i ciągle masz takie włosy to oznacza, że wszystko odrasta. Tak czy inaczej według mnie ilość wypadniętych włosów powinna spaść do około 50-70 dziennie (tyle co widzisz przy myciu ,układaniu itp, bo kolejne kilkadziesiąt wypadnie w sposób niezauważony). Możesz pomyśleć o załatwieniu sobie CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy samym myciu i to takim delikatnym i krotkim leci mi z 80-100. Pewnie gdybym mył włosy dłużej i mocniej masował glowe to by z 200 lecialo podczas samego mycia. Przy suszeniu i ukladaniu z 50... + to co w ciagu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym Cie zobaczył na ulicy to bym sobie pomyślał ,,ale ma fajne gęste włosy”

 

Mysle, ze przesadzasz z ta ilością, bo gdyby wypadało Ci 200 dziennie, to przez 2.5 miesiąca stracilbys 15000 włosów z samego czubka, wiec miałbyś na bank prześwity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Od trzech miesięcy stosuje finesteryd(Nezyr) i dzisiaj zaczęło mnie boleć jądro.

 

Co powinienenm zrobić? Porzucić kurację?

 

Jeśli chodzi o inne uboki:

Być może trochę mniejsza ochota na seks(to może mi się tylko wydawać), libiodo subiektywnie też w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym Cie zobaczył na ulicy to bym sobie pomyślał ,,ale ma fajne gęste włosy”

 

Mysle, ze przesadzasz z ta ilością, bo gdyby wypadało Ci 200 dziennie, to przez 2.5 miesiąca stracilbys 15000 włosów z samego czubka, wiec miałbyś na bank prześwity

 

Nie przesadza i ja mu wierzę, bo wiem ile mi leciało i ile nadal wypada. Dodam też, że kiedyś zawsze dzień w dzień przez jakiś dłuższy czas skrupulatnie liczyłem ilość wypadniętych włosów dziennie, więc miałem to jasno określone właściwie bez widełek pomyłki a jeśli już to rzędu max kilku sztuk przy ilości rzędu 300 sztuk. I z dupy tych ilości nie wziąłem, tylko prowadziłem liczenia i sporządzałem nawet dokumentację.

 

- A wypadało mi średnio nawet grubo ponad 300 sztuk dziennie, a raz rekord jaki naliczyłem to było to ponad 700 włosów dziennie. Rzadko też schodziło poniżej 200 sztuk a jeśli już to były to pjedyńcze dni i była to ilość i tak wysoka bo ok 170 sztuk. Może niektórzy mają dużo więcej włosów niż powszechnie się uważa - że jest to ok. 100 -150 tyś. sztuk na głowie....

 

Z resztą zobacz sam ile nazbierałem... (a to i tak już stare fotki)

A na ostatnim zdjęciu to jest przeciętna dzienna ilość utraconych włosów i to już podczas leczenia a nie z okresu z przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Biore juz praktycznie ponad 4 lata fina 1mg i od okolo 0.5 roku duta 0.5mg dziennie. Jesli chodzi o uboki to nie mam zupelnie zadnych, czuje sie jakbym nic nie bral.

 

Ostatnio zmienilem avodart na dutasteryd zentiva, duzo tanszy, substancja czynna leku ta sama, wiec chyba nie ma co przeplacac, szczegolnie, ze nie biore tego z "czarnego rynku" tylko z apteki.

 

Jesli chodzi o jakies pozytywne zmiany to zauwazylem, ze nie mam juz w ogole lupiezu (przed dodaniem duta zdarzylo sie ze raz na jakis czas pojawil sie dosc intensywny lupiez). Łeb juz praktycznie w ogole nie swedzi, co rowniez mialo miejsce przed dodaniem duta.

 

Co do ilosci wypadanych wlosow, dalej leca.. moze jakby ciut mniej. Nie licze ich jak to robilem kiedys, aczkolwiek zauwazylem ze duzo mniej lezy ich w lazience na podlodze, szafkach itp. Wczesniej to przy kazdym zamiataniu lazienki bylo ich mnostwo, teraz jakby widze ze jest ich mniej.. ale przy myciu spokojnie te 50-100 leci.

 

Fotke daje jedna, tak na szybko zrobiona, sztuczne oswietlenie, dosc mocne, wlosy krotkie z 3cm, nieukladane jakos zbytnio. Raczej nic sie nie zmienilo, chociaz jak tak na codzien przygladam sie lusterkiem w tyl glowy to widze jakby korona (cowlick) sie zagescila, w ogole nie ma juz takiej "dziurki" - chociaz moze sobie wkrecam.

 

Co do mojego wielkiego czoła, wkurwia mnie dalej, mecze sie z tym, aczkolwiek nie mam aktualnie zbytnio czasu ani warunkow na zrobienie przeszczepu by obnizyc linie wlosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiaj wstawiaj! Tu o to chodzi aby pokazywać ludziom, że można skutecznie leczyć i maskować to wyklęte gówno łysienie, oraz zmieniać i obniżać linię.

 

-- 04 lip 2020, 9:07 --

 

Co do mojego wielkiego czoła, wkurwia mnie dalej, mecze sie z tym, aczkolwiek nie mam aktualnie zbytnio czasu ani warunkow na zrobienie przeszczepu by obnizyc linie wlosow.

 

Dojdziesz i do tego.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksy to ja mam codziennie widzac nielysiejacych znajomych, ludzi na ulicach... ktorzy nie musza pakowac kasy w "to gowno" jak to antydhtor slusznie ujal i codziennie sie zastanawiac nad przyszloscia.

 

CALE SZCZESCIE, ze ktos wymyslil cos takiego jak fin/dut/przeszczep wlosow i to forum. Pewnie bez tego juz bym dawno skonczyl z takim stanem, ze musialbym ogolic glowe na zero, bo inaczej wygladaloby to jeszcze bardziej oblesnie niz lysina i pewnie moje zycie wygladaloby zupelnie inaczej niz wyglada teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę, że są kuhwa chociaż takie możliwości jakie są i drażetki. Jak dla mnie w moim przypadku, to akurat lekarze stanowią największy problem, gdyż na każdym kroku rzucają mi kłody pod nogi i utrudniają mi zwalczanie łysienia i dążenie do bycia szczęśliwym i zadowolonym.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie porobilem tez fotki zaraz przy przeszczepionej linii wlosow z flashem. Widze na tych fotkach jakby mega malutkie wlosy (domyslam sie ze sa to wlosy zminiaturyzowane, ktore kiedys byly i teraz po prostu w skutek lysienia androgenowego zostaly zeżarte...) widac to dobrze w szczegolnosci jak sie mocno przyblizy zdjecie np. na telefonie. Ciekawe co trzeba bylo by zrobic, zeby jakos pobudzic te mieszki do wzrostu? Ciekawe czy w ogole sie da i czy jest jakakolwiek mozliwosc zeby te wlosy odrosly?

 

Nie chodzi mi o te wlosy lezace na czole, bo to po prostu obciete wlosy po ścinaniu, ale ten taki drobniutki meszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co trzeba bylo by zrobic, zeby jakos pobudzic te mieszki do wzrostu? Ciekawe czy w ogole sie da i czy jest jakakolwiek mozliwosc zeby te wlosy odrosly?

 

Like that?

 

Pierwsze moje zdjęcie to sierpień 2015

Drugie to czerwiec 2016

I trzecie to sierpień 2016

Różnica przez ok rok czasu.

Wszystkie te fotki były kiedyś na forum w moim wątku.

 

Ale wiesz na jakiej kuracji to było... - prawdopodobnie na najsilniejszej znanej do tej pory kuracji farmakologicznej na świecie przeciw łysieniu w moim wykonaniu... ...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak to bym raczej nie chciał, haha. Tzn. moze i bym chcial, ale nie tym kosztem . Wystarczyla by mi moja linia po prostu z 0.5cm niższa i żeby troszke te skronie chociaz odbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie chciał takim kosztem, i właśnie dlatego planuję HT, aczkolwiek pokazałem swoje lekarzom i być może jeszcze pokażę że żadnej łaski mi nie robią tym czy mi łaskawie zrobią taką linię czy nie. A to jak np. doktor Koray Erdogan drapał się po głowie i brodzie oglądając moje fotki - bo za pewne nigdy czegoś takiego nie widział... - bezcenne na całe życie.

To raczej ja im robię łaskę, że chcę spore pieniądze wydać i dać im zarobić....

 

Chcesz to możesz spróbować minoxa zarówno w tabsach jak i zewnętrznie miejscowo na linię, oraz estrożelu na linię/skronie jeśli nie boisz się uboków. Oczywiście to Twoja sprawa i decyzja, i ja nie namawiam ani na moją kurację ani nawet na to co wymieniłem powyżej. Mówię tylko, że jakaś tam szansa jest aby zboostować ten meszek. Pomocnym może być jeszcze bimatoprost, latanoprost i PGE2.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...