free web hit counter Skocz do zawartości
piotr1281

Minoxidill oral

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na polskim rynku jest zarejestrowany jakiś minoksidil w formie tabletek czy trzeba go ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kupić w płynie np 2% i używać zakraplacza. 1 ml to około 20 kropel, więc 1 kropla z 2% to 1 mg minoxidilu(i od takiej dawki polecam zacząć!), ja tak używałem przez 2 miesiące dając do kieliszka wody dawałem 1 kroplę i piłem, po czym kieliszek ponownie przemywałem wodą i wypijałem by nic na ściankach nie zostało minoxidilu, działało zajebiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spożywam bo też biorę minoxa pod postacią loxon jako oral, i nie umarłem jeszcze i wątpię abym od tego umarł.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak używałem przez 2 miesiące dając do kieliszka wody dawałem 1 kroplę i piłem, po czym kieliszek ponownie przemywałem wodą i wypijałem by nic na ściankach nie zostało minoxidilu, działało zajebiście.

Rozumiem, że skoro "działało zajebiście", to już nie działa. Dlaczego zaprzestałeś stosowania minoxodilu w taki sposób? Czy może jednak nadal stosujesz, a ja źle to zinterpretowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydhtor ile tego bierzesz? I jaki roztwor? 5 %?

 

-- 20 lut 2020, 19:57 --

 

Z badan , ktore widzialem to taka forma sprawdza sie lepiej niz wcierka. Nie wiem czemu nie jest powszechna. Uboki kardio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antydhtor ile tego bierzesz? I jaki roztwor? 5 %?

 

Ile chcę - nikt mi nie będzie rządził i żaden lekarz he he, a konkretnie, testowałem dawki 5, 20, 10, 30, i 10 mg ED i dokładnie w tej kolejności - mówiłem o tym już wiele razy na forum w innych wątkach i na czacie....

I zaczynałem od tabletek Loniten choć brałem też generyki z Tajlandii takie jak np. Loxidil.

zaczynając i kontynuując od dawki 5 mg ED (2 x po 2,5 mg) przez jakiś czas, nigdy nie miałem żadnych odczuwalnych uboków, więc pragnąc zmaksymilizowania działania wskoczyłem od razu na 20 mg ED (2 x po 10 mg), no i bardzo szybko niemalże natychmiast dostałem takich uboków jakich nigdy nie miałem nigdy od całego combo mojej hardcorowej kuracji w najbardziej hardcorowym momencie. Zwyczajnie minox w tej dawce znokautował mnie dosłownie. Poczułem się nagle bardzo słabo sporo słabiej niż po wejście na androcur kiedyś, to było takie natychmiastowe po prostu chyba tak samo jak komuś ciśnienie spadnie za bardzo - takie uczucie. Spadek siły był odczuwalny głównie w nogach ale ogólnie tez byłem słaby, a do tego zaraz potem weszła mi spora opuchlizna na nogi całe choć szczególnie i najbardziej na dolne partie w tym na stopy - to normalne bo minox zatrzymuje wodę. Czułem się bardzo ciężko bo i woda jest ciężka a przy osłabieniu to było dodatkowo spotęgowane. To naprawdę ogromny nieprzyjemny dyskomfort. Osłabienie lekko minęło - pewnie przyzwyczajenie organizmu i nadrabianie wydajności pompy, ale opuchlizna została, więc zmniejszyłem dawkę do 10 mg ED (2 x po 5 ) i opuchlizna ustąpiła choć powoli i może nie tak całkiem do końca - dlatego wraz z minoxem oraz zaleca się lek moczopędny spiro, który sam w sobie bardzo dobrze oddziaływuje na włosy i jest także stosowany do leczenia łysienia z powodzeniem na zagranicznych forach i to zarówno we wcierkach jak i w tabletkach. Lecz ja nigdy go nie stosowałem w żadnych wcierkach ani nie brałem tabletek.

Później jak organizm się jeszcze bardziej przyzwyczaił a i opuchlizna była umiarkowana (nie tylko na nogach bo także na ryju - bo na pysk także wchodzi przeważnie) i jak już po znacznych czasie na tabletkach przeszedłem na loxon w oralu i jak wskoczyłem na 30 mg to dokładnie te same okropne uboki miałem tzn. wielka opuchlizna na nogach i na gębie w tym na nosie i powiekach, ale osłabienie nie było już tak odczuwalne jak za pierwszym razem po wejściu na 20 mg ED, ale jednak ostatecznie i tak zmniejszyłem dawkowanie do 10 mg ED (2 x po 5 rano i wieczorem co 12 h zawsze - i jak zawsze od początku) to uboki znowu zelżały i opuchlizna zeszła, choć z czasem lekko znowu się nasiliła i była widoczna.

Podczas całej przygody z minoxem oral nie odczuwałem jakiś poważnych uboków na pompie jak np. palpitacje itd. ale czasami kilka razy zakłuło - teraz już sie tak nie dzieje, wszystkie uboki na znośnym poziomie, ale to prawda, że minox bardzo obciąża organizm i wymusza nawet trzykrotnie większe obciążenie pompy niż normalnie. I zgodnie z wszelkimi prawidłami najbardziej narażeni są na silne uboki niskociśnieniowcy bo minox zbija ciśnienie i czuć że tak od 20 mg (może dla niektórych od 30-u) robi już robotę w zakresie zbijania ciśnienia.

Ciśnienie na minoxie mam z przedziału normy ''dzieci-młodzież'' - rozkurczowe lekko obniżone i wysoki puls trochę za wysoki jak przewiduje norma przewidziana dla mojego wieku. No i to chyba tyle.

 

Tak stosuję Loxon 5%, psikam jedno psiknięcie (czasami dwa jak słabo psiknie za pierwszym razem - pompki i rozpylacze fiksują nieraz) do pół szklanki wody lekko mieszam samą szklanką w ręku (tak jak przy degustacji wina kielich) i chlup. I that's it.

 

Na zagranicznych forach ludzie biorą minoxa oral w tabletkach przeważnie w dawce 5 mg ED max 10 i takie dawki są uznawane za względnie bezpiecznie/obojętne, a nawet za nie powodujące uboków dla zdrowego człowieka bez nadciśnienia - co ja w sumie muszę potwierdzić ze swojej autopsji.

 

-- 20 lut 2020, 22:16 --

 

Z badan , ktore widzialem to taka forma sprawdza sie lepiej niz wcierka.

 

No chyba nie dziwne... przecież minox to lek na nadciśnienie przyjmowany doustnie w formie tabletek i to właśnie u pacjentów leczonych na nadciśnienie tym lekiem zauważono pozytywne działanie na włosy w przypadku łysienia - nawet odrosty, oraz w ogóle nadmierne owłosienie na całym ciele w tym na twarzy w miejscach do tego nieprzewidzianych (nie chodzi o zarost u mężczyzn - choć na zarost też minox świetnie działa w większości przypadków i masz o tym na forach dla brodaczy a także na forach o łysieniu), na długo wcześniej zanim lek ten w formie preparatów zewnętrznych został opracowany i zatwierdzony do leczenia łysienia.

Natomiast jak preparaty do użytku miejscowego/zewnętrznego mogą mieć taką siłę działania skoro do tego potrzebują ''przebić się'' przez barierę skórną , a wchłanianie minoxa przez skórę wynosi zaledwie od 0,3 do max. 4,5 % podanej dawki - i dlatego też dawki do użytku zewnętrznego na łysienie są tak duże względem nawet skrajnych dawek na nadciśnienie. Dawki na nadciśnienie to 40-60 max 80 mg ED w skrajnych przypadkach 100 mg ED, a dawka w typowych preparatach do użytku zewnętrznego na łysienie w stężeniu 5% wynosi 50 mg / na każdy mililitr, a w wersjach 15% jest to 150 mg/ ml, nie mówiąc już o preparacie w USA w stężeniu 30% czyli AŻ 300 mg /ml - a taki też jest choć pewnie nie każdy na tym forum o tym wie, bo ludzie tu znają max 15 % no i ten Polaris NR 10 - 16%.

 

-- 20 lut 2020, 22:21 --

 

Nie wiem czemu nie jest powszechna.

 

Pewnie z racji tego, że w PL minox w tabletkach jest czy przynajmniej był zdelegalizowany jako lek na nadciśnienie i nawet nie figurował w rejestrze leków. Poza tym do tego może dojść strach przed ubokami, bo w końcu z sercem i ciśnieniem nie żartów jak z fiutem - choć wiadomo, że większość na tym forum i tak bardziej obawia się a nawet panicznie boi uboków seksualnych często lekceważąc uboki od minoxa.

Natomiast na zagranicznych forach masz całą masę ludzi biorących tabletki minoxa w oralu w celu leczenia łysienia, byli też lata temu.

 

-- 20 lut 2020, 22:24 --

 

Uboki kardio?

 

j.w. Być może jakieś drobne choć spontaniczne ale raczej łagodne i przejściowe - ofc dotyczy to małych dawek... a nie jak ktoś się by naćpał tym lekiem jak na nadciśnienie albo bardziej...

 

-- 20 lut 2020, 22:39 --

 

I to jest mój ostatni jakiś pomocny i wyjaśniający oraz zdawczy post z własnej autopsji, bo moje posty i tak są tu usuwane przez moderatora. Poza tym tak jak mówiłem, że mówiłem o tym już wiele razy na tym forum a ciągle te same pytania zadawane są.

 

Poza tym, mam to gdzieś aby się pierdołami zajmować i za darmo. Mnie łysienie już nie dotyczy, a za pieniądze mogę sobie kupić wszystkie leki jakie chcę i linię jaką chcę w wielu normalnych klinikach, w których nikt nikogo nie terroryzuje i nie dyskryminuje.

Nie mam też czasu na pierdoły. Poza tym będąc na wakacjach i przez dwa tygodnie nie wchodząc na to forum czułem się bardzo dobrze.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurw...a ja dziennie rano i wieczorem po 4 krople minoxa 5% pochlaniam:D:D:D nie wiedzialem jakie dawki brac a wlasnie zdawalo mi sie czasem ze cos troche morde i nos mam kraglejsze to juz chyba wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak używałem przez 2 miesiące dając do kieliszka wody dawałem 1 kroplę i piłem, po czym kieliszek ponownie przemywałem wodą i wypijałem by nic na ściankach nie zostało minoxidilu, działało zajebiście.

Rozumiem, że skoro "działało zajebiście", to już nie działa. Dlaczego zaprzestałeś stosowania minoxodilu w taki sposób? Czy może jednak nadal stosujesz, a ja źle to zinterpretowałem?

 

Zaprzestałem bo chciałem sprawdzić czy minoxidil ma coś w spólnego z moim problemem z zatokami bo długo używałem miejscowo(przez rok i zero efektów) i potem zmieniłem na doustnie/oralnie, stwierdziłem wtedy że dam sobie długą przerwę od minoxidilu(6 miesięcy) by sprawdzić czy jakoś wpływa na moje dolegliwości i wyszło że w sumie wcale, teraz ponownie wracam do użwania oralnie generalnie 10 mg i mniej nie ma prawie żadnego wpływu na ciśnienie, obrzękom można zapobiec używając spironolakton ale dobre efekty daje też ograniczenie spożycia soli (<2 g na dobę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to oral minox wraca do łask i są po nim niekiedy rewelacyjne efekty. Ostatnio słyszałem jak gdzies w aptece pomylili oral minox z innym lekiem i sprzedawali go dzieciakom. Sprawa się wydała jak spanikowani rodzice podniesli larum kiedy dzieciom plecy wlosami zarosły. Aktualnie probuję go namierzyć w sieci ale dostepny jest tylko w Indiach i TAjlandii a te z powodu covid nie wysyłaja do Europy. Cena ok 20 euro za 100 tab, 5 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bylaby to jakas alternatywa dla osob ktore nosza dluzsze wlosy i stosuja minoxa, bo jak wiadomo wcierki tego typu z glikolem czy gliceryna sklejaja wlosy i robia niezle szambo, niektorzy pisali ze stosuja na brode i jakos tez w ten sposob dziala to na hery na glowie, wiec moze mozna by bylo napsiukać troche loxonu do dupy i bylyby efekty na glowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyjski morr f nie skleja. Wlosy po nim wygladaja mega. Minus taki ze wysusza skore na wior. A co do analnego podawania to nie wiem moze w formie czopka to by mialo sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze bylaby to jakas alternatywa dla osob ktore nosza dluzsze wlosy i stosuja minoxa, bo jak wiadomo wcierki tego typu z glikolem czy gliceryna sklejaja wlosy i robia niezle szambo, niektorzy pisali ze stosuja na brode i jakos tez w ten sposob dziala to na hery na glowie, wiec moze mozna by bylo napsiukać troche loxonu do dupy i bylyby efekty na glowie ?

 

@dandinio może spróbuj sam i pochwal się rezultatami. Przetrzyj szlaki, i jak efekt będzie mega to przyznam że sam spróbuję.

Tylko, że pewnie najlepiej działoby to na włosy na rowie, a to wiesz zaś problem ze skwarami jest. Było już o tym.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie nie potrzebuje juz minoxa ani wcierki, ani do paszczu ani do dupczu, rozstalem sie z nim lata temu i to byla najlepsza decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...