free web hit counter Skocz do zawartości
jan_kasprzak_1989

Inicjator Aromatazy

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam mnie parę spraw.

1. Estrogen - wiele osób po długotrwałym stosowaniu doświadcza spektakularnych efektu (mówię tutaj o transach które po 3-6 miesiącach stosowania, wychodzą czasami z nw5-6), tutaj tylko gościu który na estro twierdzi że jest lepiej: https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ol.100153/

Podobnie działa to w drugą stronę gdy kobiety zbijają estrogen i podnoszą teścia nagle dochodzi do sytuacji, że dostają ostrej androgenówy.

2. Widziałem również efekt chłopaka, który przez dwa lata stosował spirolaktan 200mg ( https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... re.110277/ ), oczywiście w celu zbicia dht i w niewielkim stopniu teścia, po jednej z imprez gdy ostro zapił dostał niewielkiego gino, przez co odstawił na jakiś czas, żeby się pozbyć gino (co mu się udało) dodatkowo zrobił sobie badania po odstawieniu i przy

późniejszym powrocie. Jedynie dwa parametry się zmieniły E2 (estradiol) i GH (hormon wzrostu) reszta parametrów prawdopodobnie pomijalna, możliwe że robił badania w różnych porach dniq.

 

Efekty są naprawdę b. dobre zarówno dla włosów jak i skóry, jeśli wejdziecie w wątek.

 

3. O ile jeśli do hormonu wzrostu ciężko mi się ustosunkować, o tyle przeglądając wiele tematów dochodzę do paru wniosków/faktów:

 

1) Jeżeli chcesz odzyskać włosy to musisz uderzyć w hormony ( prawdopodobnie ten niewielki procent który doświadcza odrostów na finie, blokuje na tyle przekształcanie się testosteronu, że ze względu na to zwiększa się też ilość estrogenu, który jak wiadomo przekształca się właśnie z teścia)

 

2) Męski organizm produkuje ok 35-45 mcg estro dziennie.

 

3) Czy zamiast redukować dht, które de facto powoduje i tak zwiększenie estro ( u niektórych), nie warto by było poprzez jaki lokalny inicjator Aromatazy (zamiana Testosteronu na Estro) zwiększyć ilość estro w skórze głowy.

 

4) I czy właśnie to że przez to że jesteśmy ładowani hormonami np. z plastiku itp., nie dochodzi do zaburzeń w w.w. procesie, przez co teraz w XXI w. jest tak wielki odsetek ludzi właśnie z problemem przedwczesnego łysienia.

 

5) Idąc dalej tym tokiem rozumowania, mężczyźni z wiekiem tracą testosteron, więc z automatu mają mniejszą ilość estro, dodatkowo mężczyzna w wieku 30 lat ma taką ilość etro jak kobieta po menopauzie, a jak wiemy kobiety po menopauzie często dostają wąsika, często też cierpią na wypadanie włosów, dochodzi do ostroporozy, przed którą chronią właśnie hormony itd.

 

Może wystarczy podnieść estro do górnej granicy, aby cieszyć się z normalnych włosów trochę dłużej aniżeli do 20 ... 30 (po ok 25 roku życia testosteron spada) roku życia, może osoby nie łysiejące nie mają dodatkowo zaburzonego stosunku T/E.

 

I jeszcze artykuł który znalazłem o poziomach e w zależności od wieku:

https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Jak_kont ... a1358.html

 

Nie wiem może już coś takiego istnieje, może było już to kiedyś poruszane niestety nie wiem, nie widziałem, a wydaje się ciekawe i do przemyśleń.

 

A najlepszym przykładem przedwczesnego starzenia jest dla mnie Grzegorz Napieralski, wiem dużo zależy od genów ale w tempie w jakim gość się zestarzał i jak wygląda to ja bym powiedział, że ma on nie 46 latek a 66.

 

Ciekawy artykuł w temacie:

https://perfecthairhealth.com/trans-hor ... -regrowth/

 

Przykład gdy ktoś się bierze i odstawia:

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... 637/page-4

 

Kolejny przykład transa:

https://www.hairlosstalk.com/interact/t ... ens.90671/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. A ja kurczę ostatnio piję wywar z kozieradki, która dźwiga teścia i tu się boję, czy to nie wpływa negatywnie na włosy.

A piję, bo pomaga przy spadkach dopaminy, mam po niej dobre ogarnięcie i kreatywność.

I nie wiem czy dobrze myślę, ale musiałbym tu dorzucić coś dla równowagi, np. pluskwicę groniastą (stymuluje organizm do produkcji estrogenów), no chyba że macie jakieś inne sprawdzone sposoby? Wiadomo że dobrze byłoby uderzyć z cięższym kalibrem, ale chciałbym najpierw sprawdzić, jak ja się w ogóle będę czuł z nieco wyższymi estrogenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tylko moje spostrzeżenia i przemyślenia, nie jestem lekarzem, po prostu się dziwie, że niby są prowadzone badania, ale nigdzie nie natrafiłem np. na badania/artykuł transa/osoby która przyjmuje taką kuracje i jego włosów i skóry głowy przed i po leczeniu - tutaj chodzi mi o szlaki wnt które są aktywowane, przepływ krwi itd. I wtedy szukanie przyczyny oraz leku który będzie to leczył nie uderzając tak w cały organizm. Pisząc przyczyny mam na myśli, czemu dochodzi do tego w tak młodym wieku, kiedyś trzeba to przyznać problem był mniejszy lub przychodził w późniejszym wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kiedys pisalem mężczyzna ma najwiecej testosteronu mając ok 20lat. Wtedy tez z zasady ma najlepsze wlosy - jest w wieku rozrodczym a wlosy sluża jako wabik na parnerki ( gdzies slyszalem taka teorię uzasadniajaca po co nam wlosy). Z wiekiem poziom wolnego testosteronu spada i spada liczba wlosow na glowie. Nie do konca zgodzę sie z faktem ze z wiekiem spada u mezczyzn esteogen. Jest raczej odwrotnie. Testosteron przeksztalca sie coraz bardziej w estro dlatego faceci czesto po np 50 maja gino i bebech i nic im sie nie chce. Organizm natomiast zeby to zbilansowac produkuje wiecej dht bo jest on silniejszy od testosteronu i potrzeba go mniej. Stad klasyczny wyglad gruby z cyckami i do tego lysy. Dodatkowo nadmiar esteogenow w organizmie powoduje stsny zapalne i nowotwory. Testosteron dziala odwrotnie jest hormonem ochronnym dla faceta. Slyszalem ze mlodzi mezczyzni choruja juz na kazda chorobę ale nie slyszalem zeby 20latek mial raka prostaty. No to jak skoro ma najwiecej testosteronu. Wedlug najnowszych badan rak prostaty wystepuje czesciej u facetow z nismim testosteronem. Z roku na rok lysych przybywa. Z roku na rok przybywa tez plastiku ktory jest juz wszedzie: w wodzie jedzeniu nawet klikajac 8h dziennie w klawiature tez przyswajamy plastik a plastik to estrogeny.Z pokolenian na pokolenie faceci maja coraz mniej testosteronu.

 

-- 08 kwie 2020, 21:21 --

 

Czytalem ze wielu facetow odnotowalo znaczna poprawe stanu wlosow stosujac tongkat ali , butea superba czy nawet ZEMA a to sa srodki podnoszace wolny testoseron a obmizajace estogeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj do tego co napisałeś jest jeden haczyk - jak wyjaśnisz odrost u transów na estradiolu, a u osób na testosteronie proces ten przyśpiesza.

Z tym estrogenem że z wiekiem spada to moje przemyślenie, wynikające ze spadku testosteronu, ale jest też jedno, ale przez to że metabolizm zwalnia, odkłada się więcej tkanki tłuszczowej, a estrogen powstaje również w tkance tłuszczowej.

 

Kolejne co przemawia za estrogenem, a na niekorzyść testosteronu to to, że ten pierwszy wydłuża cykl wzrostu włosa, totosteron znacznie tę fazę skraca.

 

https://programydlaseniora.pl/zdrowy-st ... arkopenia/ - tutaj jeszcze spadek hormonu wzrostu wraz z wiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze jest rownowaga. Jezeli jakis hormon spada to z kolei inny idzie w gorę. I w tym wypadku jest to estrogen. Wiesz procesl lysienia jest bardzo skomplikowany i nie tylko ja go nie rozumiem, dlatego dlugo jeszcze nie bedzie leku. Beda coraz lepsze terapie, lepsze techniki transplantacji lepsze systemy wlosow ale leku nie bedzie no chyba ze sie okaże ze trafia na cos przypadkiem albo rozwiazanie jest banalnie proste lezalo caly czas kolo nosa a nikt go nie widzial. A co do aromatazy to osobiscie uwazam ze jest to zlo dla kazdego faceta a wolny testosteron jest jego sprzymierzeńcem ( nie mylic z DHT).

 

-- 10 kwie 2020, 12:16 --

 

Mysle ze sam sprobuje podniesc wolny testosteron przy jednoczesnym zbijaniu SHBG i DHT i zobscze co z tego bedzie

 

-- 10 kwie 2020, 12:47 --

 

A wracajac jeszcze do DHT. DHT uznawany jest za bezposrednia przyczyne miniaturyzacji mieszkow. DHT ma wlosciwosci przeciwzapalne. Organizm kieruje gontam gdzie jest infekcja. Łysienie to przewlekly stan zapalny ktory osatecznie jest zwalczony. Efektem tego jest blizna i .... świecąca łysa glowa. Obnizanie dht finem bez jednoczesnego zwalczania infekcji mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżanie DHT finem jest to umowa podpisana prawdopodobnie na zawsze, podobną sytuacje mają kobiety które odstawiają środki antykoncepcyjne - duży wzrost ponad średnią DHT, ostry trądzik i wypadanie włosów, częsta sytuacja którą spotykałem na stronach.

 

Twoje podejście, że DHT jest wysyłane tam gdzie jest stan zapalny może mieć sens, gdyż ta nadprodukcja musi być czymś spowodowana.

 

Wiem że środki naturalne na forum są uważane za głupotę, ale tutaj odwołam się do innego tematu - dieta itd. - indianie i chińczycy, długowieczność oparta właśnie na środkach naturalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1281

 

Bardzo ciekawa teoria z tym stanem zapalnym. Mógłbyś coś więcej napisać?

 

Panowie jeszcze takie pytanie. Lece na finie już jakiś czas i chcw teraz kontrolnie zbadać hormony. Zrobiłem mała liste :

 

Testosteron wolny

Estriadol

Estrogen

Prolaktyna

Dht

Tsh

 

Dorzucilibyście coś do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testosteron przeksztalca sie coraz bardziej w estro dlatego faceci czesto po np 50 maja gino i bebech i nic im sie nie chce. Organizm natomiast zeby to zbilansowac produkuje wiecej dht bo jest on silniejszy od testosteronu i potrzeba go mniej. Stad klasyczny wyglad gruby z cyckami i do tego lysy

 

Piotr, ale teraz tak się zastanawiam, jak ma się do powyższego teoria, że najbardziej agresywne łysienie przebiega jednak do 26 roku życia, później łysienie zwalnia (taka teoria panowała jeszcze na starym forum). Już sam nie wiem, jaką tu obrać strategię.. czy iść w testosteron czy w estrogeny. Wiadomo przynajmniej, że dużo dobrego przyniesie zwalczanie stanu zapalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił jeszcze:

 

LH

Kortyzol

DHEA i DHEA-S

HGH

SHGB

Tetosteron (To nie to samo co wolny)

 

Lipa że nie sprawdziłeś tego wszystkiego przed terapią finem, bo mogło się okazać że miałeś jakieś zapalenie gruczołu krokowego, może coś z przysadką teraz jest to pewnie trudniejsze co mogło być przyczyną nadprodukcji któregoś z ww. parmametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja teoria odnośnie DHT moze byc bardzo trafna, widze bardzo duze podobieństwa to o czym piszesz i co mi sie stało po przyjeciu 1 kapslki pregnenenlonu. Po prawie dwoch latach moje DHT to 2300, dodatkowo penis jest caly czas w stanie zapalnym i bliznowacieje, do tej pory nie wiedziałem ze take cos moze w ogóle istnieć, mam swiad i pieczenie skory ns calym ciele, cebulki wlosow na skorze glowy sa bardzo bolesne, caly czas jakas pompa i napiecie miesniowe, powiekszona część chrzestna nosa, koszmar.

Po przyjeciu 0,5 mg finasterydu swiad i ustepuja ale stan zapalny w zylach i penisie sie zwieksza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier czyli Twój organizm produkuje zbyt dużo DHT do zwalczenia stanu zapalnego?

Wydaje mi sie, że w moim przypadku było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pier czyli Twój organizm produkuje zbyt dużo DHT do zwalczenia stanu zapalnego?

Wydaje mi sie, że w moim przypadku było podobnie.

niestety nie mam pojecia, choc wydaje mi ze ten problem leci od jelit albo sie cos przestawilo w hormonach, ale nie widac tego w badanich, mam caly czas gorąco w tylku, swiad itd.. oprocz tego przez ostatni rok mocno sie przerzedzila gora

 

badanie-1.png

 

badanie2.png

 

badanie3.png

 

badanie4.png

 

badanie5.png

 

badanie6.png

 

badanie7.png

 

badanie8.png

 

dht.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choc wydaje mi ze ten problem leci od jelit

 

 

w aptece kupic cos na przeczyszczenie kich i powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to od tych przeczyszczaczy zrobil sie problem, myslalem ze skonam, stosowalem szklak amerykanski ktore zabral mi cala patologie z przewodu pokarmowego, nagle porobily sie skurcze i doslownie gotowalem sie od srodka, sam nie wiem jakim cydem to przezylem, chyba opatrznosc nade mna czuwala.

 

A co do teorii odnosnie pozytywnego dzialania estrogenu na wlosy, to byly jakies badania pamietam, izoflawony sojowe w dawce 30mg, ale jakichs spektakularnych efektow bym nie oczekiwal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podwyższone IGE czyli jest jakas alergia albo/ oraz stan zabalny bo cos powoduje odpowiedz autoimmunologiczną. Moze

to być alergia pokarmowa może cos innego ale to musisz is z tym do lekarza i drążyć temat aż znajdą powod. Na jelita tymczasem możesz kupic jakis pożądny probiotyk i zacząć suplementacje. Problemy z jelitami też przekładają się na wlosy.

Jedząc mięso nafaszerowane antybiotykiem niszczymy naturalną faune bakteryjną w jelitach, które coraz gorzej wchłaniają niezbędne dla włosów substancje zwłaszcza biotynę.

Jak się już uporasz z tymi przeciwciałami to widzę też ze SHBG jest wysoki. SHBG wiąże wolny testosteron przez co jest go mniej niż mogloby być. Musisz z tym isc do endokrynloga niech też na to spojrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr dobrze prawi. IGE prawdopodobna alergia lub stan zapalny, jak to ogarniesz to jeszcze raz testosteron, testo wolny, SGHB, dht i ogień do endokrynologa dopisz jeszcze wiek bo teścia masz dość wysokiego no chyba że masz ok 20/25 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lat 30, wzrost 190/57kg, endokrynolog widziała wszystkie badania oprócz SHBG, niczego mi nie doradziła oprócz wizyty u psychiatry, naprawdę byłem chyba o 4 różnych lekarzy

Dermatolog widząc IGE podwyższone kazał mojemu lekarzowi rodzinnemu szukać przyczyny. Lekarz gastrolog co robił mi kolonoskopie gdzie wyszły krwotoczne nadżerki z miernie nasilonym stanem zapalnym(3 lata temu) dał mi probiotyki w czopkach, coś tam pomagały ale sie skonczyły. Przetestowałem masę drogich proiotyków i raczej nasilają stan zapalny. Sprawa dla mnie już nie do ogarnięcia, wydałem przez ostatnie 2 lata ponad 10tys. na badania i różne cudowne suplementy, tylko pogarszały sprawę. Szerzej swój problem opisałem tutaj, ale pomocy brak

https://slawomirambroziak.pl/forum/inde ... pic=5063.0 , cienko to widzę. Chyba najskuteczniej działa spirulina która dosłownie hamuje w 100% perystaltykę jelit, wtedy nie mam az takich nasileń, za to dyskomfort związny z brakiem perystaltyki okropny.

Pakiet testów alergicznych za 190zł wykonany również w diagnostyce i nie wyszło nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wyglad i to co mowilem oraz wyniki badań na których nie widać żadnych wymienionych przeze mnie problemów w jej mniemaniu nadawalo sie bardziej dla psychiatry niz dla endokrynologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lat 30, wzrost 190/57kg

mam tyle samo lat i wzrostu co Ty i ważę 80 kg i czuję się źle i chudo.

Współczuję stary. Trochę też wiem co czujesz bo też ciężko mi przybrać chociaż 2 kg.

Jak tylko epidemia się skończy to ciśnij z tym IGE jak inni radzą, może znajdziesz rozwiązanie problemu.

Z ciekawości też se to zbadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...