free web hit counter Skocz do zawartości
jan_kasprzak_1989

Inicjator Aromatazy

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dorzuce coś od siebie. Robiłem badania dht kiedyś tam jak zaczynałem łysieć. Wyszedł mi wynik słowa lekarza "dht jak u byka" hehehe.

Teraz kojarze to samo ciężko mi było przytyć. Wzrostu jestem podobnego do was i w tamtym okresie chodziłem na siłownie gdzie mimo wysokiego testo i dht bardzo ciężko było mi nabrać masy. Wtedy też zauwżałem, że organizm bardzo szybko sie regenerował. Kładłem sie spać o północy a o 5 rano już wstawałem wypoczęty. Zaznaczam, że oprócz siłowni pracowałem też ciężko fizycznie.

Sytuacja sie odmienia kiedy zaczynam brać fina. Nie zalewa mnie tłuszczem, ale mimo tego, że jestem starszy i zbiło mi testo i dht to masa mięśniowa przybywa mi dużo szybciej niż wtedy.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Ludzki organizm i wszelkie procesy w nim zachodzące to jeszcze długo będzie zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból z problemem odnośnie przytycia bo sam ważę ok 66 kg , ale przy wzroście 175 cm , a przy 190/57 kg to już bardzo duża niedowaga i powinieneś z tym walczyć jak najprędzej. Ja jedząc wszystko co niezdrowe począwszy od chipsów,pizzy,fastfoody,cole i inne niezdrowe rzeczy to tak czy siak przy mojej przemianie materii nie jestem w stanie przytyć , a nawet zmienić jakoś swojej sylwetki bo i tak praktycznie może lekko mnie zaleje , ale raczej sylwetka stoi w miejscu Raz jak zacząłem ciężko trenować i trzymać michę na zasadzie jedzenia określonej liczby kalorii to przytyłem do 75 kg , ale co z tego jak zacząłem prace fizyczna to w kilka miesięcy wróciłem do okolic z jakich rozpoczynałem (czyli 60-65 kg) bo nie byłem w stanie tyle zjadać przy takim zmęczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pocwicze okolo pol godziny z wlqsnym cialem to nastepnego dnia jestem chory, mam objawy grypopodobne, cialo sie zregeneruje dopiero za tydzień, w moim przypadku lepiej zdecydowanie nie ćwiczyć Juz nie mowie ze swiad sie mocno zwieksza i widac jakby krew w naczyniach w penisie,potrafi tak bolec ze.musze lezec zeby krew z tamtad odpłynęła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier czy robiles badania pod kątem choroby Leśniowskiego-Crohna ?

 

-- 15 kwie 2020, 7:51 --

 

Przydałoby się też zrobić CRP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolonoskopie i kalprotektyne z kału, wynik kalprotektyny to raptem 5, gdzie ludzie z WZJG lub chronem maja po 2000 nawet. Z tym że kolonoskopie miałem robioną 3 lata temu, dziś nie odważyłbym sie jej zrobić, srodki przeczyszczajace w obecnej chwili mogły by mnie unicestwić.

Suplementami, dietą, doprowadziłem do sytuacji w której jak pochylałem głowę w dół to czułem jakby krew miała mi się wlać do mózgu ( podejrzewam ze to ta cudowna witamina E z niacyna), porobiły się w zyłach jakby wszędzie rany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie panowie rozmyślam nad sprawa dht. Czytałem, że dht ogólnie powoduje wzrost włosów. Zarost, owłosienie na ciele itd. Czyli problem nie powinien leżeć w dht a we włosach tego konkretnego obszaru łysienia. Chyba nie do końca rozumiem proces łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie wie, to wszystko tylko przypuszczenia,gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore fina już prawie rok i ogólne to co zauważyłem to napewno poprawa jakości włosa na całym ciele także na głowie. Włosy są grubsze i mocniejsze. Odrastają te zminiaturyzowane. Więc jeśli fin ogranicza aktywność 5ar to może problem leży w tym enzymie a nie w samym dht? Dodam tylko, że dht nadal utrzymuje sie na dość wysokim poziomie. Za mało wiedzy mam aby robić takie rozkminki... to takie moje przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosujesz też minox? bo jesli tak to wlosy ogólnie na ciele mogą się poprawiac od minoxidilu który przedostaje się ustrojowo

 

-- 05 maja 2020, 11:21 --

 

Nie sądzę że alfa5r ma wplyw na łysienie. Ru58841 zdaje się że nie odziałuje na reduktazę tylko blokuje receptory androgenowe tak że dht nie może się przyłączyć do nich, tak samo dziła korzeń pokrzywy. CB jest srodkiem mocno przeciwapalnym i też pomaga na włosy a nie blokuje reduktazy. A5R pełni też funkcję neuroprzekaźnika i dlatego myślę wiele uboków po finie moze mieć związek ze znacznym jej ograniczeniem - bezsenność , brainfog zmiany nastroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko finasteryd i oprócz tego w sumie nic więcej. Witamin żadnych, wcierek itd nic. Używam zoxin medu od miesiąca.

Zacząłem rozkminiać temat co i dlaczego. Widać za mało wiedzy mam żeby cokolwiek ze sobą łączyć w temacie łysienia. Bardzo mnie ciekawi o co w tym chodzi.

Zastanawiam się ciągle dlaczego, co jest takiego w tych mieszkach po boku głowy, że ich to nie dotyka na taką skale jak te wyżej. Obyśmy sie kiedyś tego dowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z teorii mówi , że ten wzór łysienia podyktowany jest rozłożeniem szlaków zapalnych prostaglandyn PGD2. W przypadku włosów wiadomo, że prostaglandyny PGE 2 i PGF 2 stymulują wzrost włosów, a PGD 2 hamuje wzrost włosów.

 

-- 05 maja 2020, 13:14 --

 

Dlatego inhibitory PGD2 pomagają w walce z łysieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz dobrze, że to napisałeś. Wygooglowałem te pgd2 i na angielskiej wiki jest coś napisane o związu z eozynifilami i basocytami. Tak sie składa, że niedawno robiłem wyniki krwi i te dwa mam akurat bardzo niskie. Widzisz tu jakąś zależność? Chyba, źe to nie to samo.

 

Jeszcze jak masz wiedze to prosze wyjaśnij mi to. Wiem z porównania zdjęć i pamiętam jak w jednym okresie życia tzn krótko przed tym jak zacząłem zauważać prześwity bardzo szybko poprawił mi się zarost na twarzy i reszcie ciała. Tłumaczyć to wzrostem DHT które ciało wyprodukowało żeby zwalczyć stan zapalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak juz kiedys pisalem mężczyzna ma najwiecej testosteronu mając ok 20lat. Wtedy tez z zasady ma najlepsze wlosy - jest w wieku rozrodczym a wlosy sluża jako wabik na parnerki ( gdzies slyszalem taka teorię uzasadniajaca po co nam wlosy). Z wiekiem poziom wolnego testosteronu spada i spada liczba wlosow na glowie. Nie do konca zgodzę sie z faktem ze z wiekiem spada u mezczyzn esteogen. Jest raczej odwrotnie. Testosteron przeksztalca sie coraz bardziej w estro dlatego faceci czesto po np 50 maja gino i bebech i nic im sie nie chce. Organizm natomiast zeby to zbilansowac produkuje wiecej dht bo jest on silniejszy od testosteronu i potrzeba go mniej. Stad klasyczny wyglad gruby z cyckami i do tego lysy. Dodatkowo nadmiar esteogenow w organizmie powoduje stsny zapalne i nowotwory. Testosteron dziala odwrotnie jest hormonem ochronnym dla faceta. Slyszalem ze mlodzi mezczyzni choruja juz na kazda chorobę ale nie slyszalem zeby 20latek mial raka prostaty. No to jak skoro ma najwiecej testosteronu. Wedlug najnowszych badan rak prostaty wystepuje czesciej u facetow z nismim testosteronem. Z roku na rok lysych przybywa. Z roku na rok przybywa tez plastiku ktory jest juz wszedzie: w wodzie jedzeniu nawet klikajac 8h dziennie w klawiature tez przyswajamy plastik a plastik to estrogeny.Z pokolenian na pokolenie faceci maja coraz mniej testosteronu.

 

-- 08 kwie 2020, 21:21 --

 

Czytalem ze wielu facetow odnotowalo znaczna poprawe stanu wlosow stosujac tongkat ali , butea superba czy nawet ZEMA a to sa srodki podnoszace wolny testoseron a obmizajace estogeny

 

To wbijaj sobie testosteron ile tylko chcesz, w czym masz ten problem?

 

Wbijaj a ja będę go nadal zbijał androcurem i będziemy rywalizować czupryną robiąc fotki co jakiś czas.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...