free web hit counter Skocz do zawartości
jj89

Saw Palmetto(PalmaSabałowa)w leczeniu łysienia androgenowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam troche ponad 30 lat, od dłuższego czasu myślałem o tym, że chcialbym podzielić się z kimś swoją historią walki z łysieniem ale dopiero ostatnio znalazłem chwilę aby wyszukać odpowiednie forum i napisać posta.

[DROBNY EDIT PO ROZMOWIE Z KRZYSIEK51] W skrócie, dla leniwych/tych co nie mają czasu jeżeli finasteryd daje Wam skutki uboczne i nie są one dla Was dopuszczalne to spróbujcie Palmy Sabalowej. Na mnie z podliczeniem plusów i minusów działa dobrze (saw Palmetto) biorę to już rok z założenia miało być 500mg dziennie ale po podliczeniu tabletk widzę, że pominąłem połowę dawek więc można powiedzieć, że biorę 500mg co drugi dzień. Efekty: zatrzymanie łysienia cały baby hair z zakoli ma teraz 4cm nadal jest bialy jasny ale liczę że zrobi się blond oraz że będzie go więcej. Swoje zrobiło może też dodanie laktazy jakieś 3 miesiace temu (sporadycznie co jakiś czas) wcześniej miałem związany z niezdiagnozowana nietolerancja laktozy przewlekły stan zapalny skóry głowy, swędzenie , czerwone suche plamy pod włosami na twarzy... Jak się zdiagnozowalem? Kupiłem laktazę, wziąłem i przeszło.. teraz biorę co kilka dni pewnie nietolerancja nie jest jakaś skrajna ale efekt nawarstwiał się przez lata. Czasem myślę, nad dodaniem loxonu ale to wymaga determinacji i czasu więc nie jest do końca ciekawa opcją + efekty bez niego są teraz dobre.

 

Pełna historia. Łysy ojciec, łysy dziadek, wiedziałem, że też kiedyś będę łysy. Ojciec stracił większość w wieku 20-30 (placek z tyłu duże zakola). Ojciec palił ja nie (może mam też trochę genów "włosowych" z rodziny od matki) więc u mnie przebiegało wolniej. Zaczęło się około 18-20 wypadły mi na zakolach i skroniach wszystkie jaśniejsze wlosy, linia włosów bardzo się cofnela. Dermatolog przepisał loxon5% i finasteryd (propecia-drogie to było), kupiłem szampon Revita. Codziennie wieczorem mycie głowy szamponem, suszenie glowy, po 5 prysniec loxon na zakole i wcieranie owalnymi ruchami aż całkiem zniknie wildoc pod palcami. Wielokrotnie gdy usypialem to czułem jak te miejsca na zakolach i skroniach gdzie to wcieralem aż pulsowały. Po 3-4 miesiącach wszystko dosłownie wszystko co mi wypadło odrosło. Niestety stosowanie loxonu wymaga dużo konsekwencji a propecia była droga i niestety zaobserwowałem znaczny spadek libido.

 

Druga runda. Na studiach przycisnęło mnie więc zacząłem kupować proscar i dzielić go na części (waga spożywcza dobrze dawkowalem) miałem mniej determinacji w loxonie. Efekt w miarę się utrzymywał ale musiałem w pewnym momencie z powodów finansowych odpuścić trochę kurację

 

Trzecia runda. Pojawiają się coraz większe problemy ze sprawnością w męskich sprawach momentami dochodziłem już do wniosku że wolę być łysy ale nie mieć tych problemów, które w najbardziej istotnych momentach człowieka dobijają. Odstawiłem wszystko czekałem aż wrócę do normy licząc się z tym że mogę stracić włosy. Wypadały ale na szczęście równomiernie z całego czubka(skalpu) głowy (poza bokami i tyłem).

 

Po około pół roku sprawność wróciła do normy więc wznowiłem kurację już w trakcie jej problemy wróciły, powtórzyłem to jeszcze kilka razy miotając się psychicznie między łysieniem a tamtymi problemami. Zacząłem sprawdzać jak będę wyglądał łysy w aplikacjach l zakładając na głowę czepek itp.

 

Wspomnę jeszcze że w tym okresie miewałem lekkie bóle jąder, lekarz urolog na USG nie stwierdził żadnych zmian.

 

W międzyczasie urodziło mi się dziecko więc nie powoduje to niepłodności a w moim przypadku powodowało tylko ogromne problemy z libido i sprawnością co doprowadzało mnie psychicznie do bardzo zlej formy.

 

Kiedy stwierdziłem, że wolę być łysy niż odczuwać te efekty uboczne kuracji znalazłem jeszcze na jakimś amerykańskim forum informacje o skuteczności kuracji palma Sabałowa i minoxidilem. Poniewaz minoxidil wymagał dużo zaparcia w stosowaniu to zainteresowała mnie ta pierwsza opcja. Znalazłem jedno badanie w którym wykazano na jaki % mężczyzn kuracja palma działa (nie pamiętam już źródła pewnie gdzieś znajdziecie).

 

Zacząłem brać w sierpniu zeszłego roku, żona zauważyła po jakimś czasie (nie wiem bo nie prowadzę dziennika) że pojawił się babybhair na zakolach) myślałem że to miniaturyzacja mieszków włosowych i nie byłem optymistą. Brałem dalej problemy z bólem jader jakoś w międzyczasie zniknęły. Dodałem laktazę na nietolerancję laktozy o której pisałem wcześniej bo swedziala mnie twarz i glowa. Teraz mój baby hair ma 4 cm I rośnie nie wypada. Nie mam jakichkolwiek efektów ubocznych. Libido i sprawność w normie.

 

Nie wiem jak na innych działa finasteryd ale wiem że faceci nie lubią pisać o swoich problemach szczególnie jeśli nadal się z nimi borykają wiec chciałem opisac swoje odczucia szczególnie, że na razie jest dobrze i nie mam żadnych efektów ubocznych. U mnie natomiast finasteryd zrobił wiele złego w układzie hormonalnym (zgodnie z ulotka może się to dziać). Co jest mniej męskie, brak włosów czy problemy ze sprzętem? Dla mnie odpowiedź była prosta gdybym miał wybór zacząć jeszcze raz to zaczął bym od palmy i dodał minoxidil gdybym miał czas na wcieranie bo to wymaga systematyczności. Jeżeli to by nie zadziałało to dopiero zastanowił bym się nad czymś innym albo akceptacja łysej głowy.

Będę dawał co jakiś dłuższy czas aktualizacje.

 

Pozdr

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zdjęcia? I przede wszystkim nie ten dział.

 

A co do palmy sabałowej to brałem ją jako pierwszą rzecz w celu leczenia łysienia przez pół roku, a i tak na końcu sięgnąłem po androcur i HRT.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jakieś zdjęcia z teraz może uda mi się też znaleźć coś historycznie nie prowadzę dziennika.

Odnośnie działu to i masz i nie masz racji. Po części jest to moja przestroga przed finasterydem więc ten dział a po części palma to nie lek więc nie ten dział.

 

Co do efektów to może nie na każdego działa a może brałeś za krótko u mnie efekty, biorąc pod uwagę że włosy mają po 4-5 cm przy wzroście 2cm miesiąc zaczęły się pojawiać po 9-10 miesiącacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po części jest to moja przestroga przed finasterydem

 

O nie jesteś czasami z organizacji propeciahelp i tym podobnych?

 

No dobrze to będzie Twoja przestroga przed finasterydem, którą i tak ludzie chcący brać ten lek zlekceważą i pominą a nawet uznają za niedorzeczną propagandę ze strony propeciahelp.

Ale nie zabronisz mi się kastrować i brać androcur i estradiol i nie tylko finasteryd czy dutasteryd ?

 

-- 31 sie 2020, 15:47 --

 

A saw palmetto w leczeniu łysienia można sobie wsadzić w dupę! Brałem przez pół roku codziennie po 640 mg na dobę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz stary ale weszła jakąś teoria spiskową widzę. Propeciahelp pierwsze słyszę a tych specyfików o, których piszesz nigdy nie slyszqlem. Wyobraź sobie że czasami ktoś ma przypływ dobrej woli i dzieli się z obcymi swoją historią. Dlaczego? Bo w młodym wieku wiele osób myśli że włosy to wszystko a później jak masz inne problemy to kompletnie zmienia perspektywę. Zignorują? Niech ignorują dla mnie jest istotne, że jest pewna grupa bliskich mi osób, którym mogę o tym powiedzieć i mi wierzą. Pewnie finasteryd działa inaczej na każdego na mnie zadziałał tak jak opisałem. Zabronił? Nikomu niczego nie bronie ale analiza podejmowanej decyzji po wzięciu pod uwagę różnych punktów widzenia jest podstawą. Mi tego zabrakło myślałem że włosy to wszystko a nie myślałem w przód okazało się że zadziałało na mnie coś co pozwala mi mieć póki co wszystko. Kastrować? Można się kastrować za włosy nie wiem co bierzesz i jak to działa zależy od tego co daje Ci w życiu szczęście. Może Cię nawet żaden specyfik nie wykastrować przecież każdy reaguje inaczej. Gdyby każdego propecia kastrowala to by jej przecież nie dopuścili do obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już poznałem tę dobrą wolę ludzi.... tak poznałem, że hej.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje niestety trzeba liczyć głównie na siebie i bliskich. Utwierdził mnie w tym dobry kolega ze studiów, który jako doradca i inwestycyjny sprzedał mi w pełni bezpieczny produkt finansowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzeba liczyć na siebie, i odkąd wziąłem sprawy w swoje ręce to zaraz efekty leczenia łysienia były... a lekarze sku....ny nie chcieli mi pomóc a nawet chcieli chyba bardziej zaszkodzić. Niestety lekarze mi wszystko utrudniają, wszystko co chcę osiągnąć!


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jedzie trochę fanatyzmem Nie mam pojęcia i nie wnikam bo nie wiem o czym piszesz ale mam nadzieję, że do kardiologa byś jednak poszedł i nie pisal, że Ci przeszkadza. W każdym razie przesłanie moje i jednostkowe doświadczenie jest takie, że palma Sabałowa działa bo nie mam efektów ubocznych , wypadanie ustalo i nawet baby hair mi odrosl. Jeżeli chcesz zacząć brać chemie to weź na poważnie, że efekty uboczne z ulotki mogą się u Ciebie pojawić więc może warto sprawdzić alternatywy przed rozpoczęciem libidowego rollercoastera, którego doświadczyłem. Oczywiście nie każdy go pewnie doświadczy bo inaczej nikt by tego nie dopuścił do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuhwa właśnie świnie terrorystyczne lekarskie nigdy nie chcieli i nie chcą mi dać tej chemii kuhwa i muszę ja zdobywać pod mosteczkiem i to mnie wkurwia!. A kardiologa mam w dupie tak samo jak i wszystkie możliwe uboki. Wszelkie androgeny mają być wyeliminowane bo ja tak chcę i dlatego, że to moje życie, moja wola, i moje ciało, a nie kogo innego! Natychmiast ma być wykonana kastracja chirurgiczna natychmiast kuhwa i wsadzone implanty jaj!

 

Zrozum to. A wykastrowałem się chemicznie to już dawno i wszystkie uboki mam w dupie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się pozbyc wszystkich męskich hormonów płciowych i przy okazji zachowac włosy to Twoja wola . Mój post jest kierowany do facetow, którym zależy na zachowaniu sprawności i włosów. Znowu powtórze, że uboczne pewnie nie u każdego wystąpią ale u mnie niestety wystąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze rozumiem, a to finasteryd zawsze i każdemu psuje tę sprawność ? Bo z tego co wiem z ulotki, z charakterystyki produktu leczniczego i oraz nawet z for, to wszelkie efekty uboczne to jednak mały procent.

 

A ponad to wiem z własnego doświadczenia, bo zanim zacząłem brać mocniejsze leki, to brałem tylko sam finasteryd a później dutasteryd i ani na finasterydzie ani na dutasterydzie (a brałem go dwa lata) nie odnotowałem absolutnie żadnych efektów ubocznych. Teraz owszem mam efekty uboczne ale to jest zupełnie inna sprawa i od innych leków.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyka ma jednak do siebie to, że na kogoś musi wypaść chyba łatwo to zrozumieć? Przypadkowo padają na ludzi zjawiska pozytywne (wygrana w lotto) jak i negatywne zjawiska (rak). Tak jak istnieje korelacja palenia papierosow z zachorowaniem na raka tak istniej korelacja miedxy braniem finasterydu a problemami z jajkami. Nie jest to 1:1 bo wtedy nikt by nie palil (większość by umierala i zostały by zdelegalizowane) i nikt nie brał finasterydu(większość by miała różne problemy i nie przeszedł by testów klinicznych). Powstrzymujesz sie od zachowań ryzykownych? Zdrowo się odżywiasz , zapinasz pasy w samochodzie? Powinieneś mnie zrozumieć. Palenie, nadmierne picie, jazda bez pasów mają pewne ryzyko "skutków ubocznych". Podobnie jest z lekami. Mlodzi mężczyźni jak ja kiedyś często zaczynają brać finasteryd myśląc że wypadanie włosów to ich główny problem i lekceważą ryzykom Niestety mozna wejsc z deszczu pod rynne. Co by bylo gdyby mój związek nie byl na tyle silny by przetrwać problemy z libido? Czy byłbym w stanie związać się z kolejną kobieta na dłużej mając takie problemy? Teraz mam na tyle gruby portfel że mógłbym zrobić przeszczep ale kiedyś nie miałem, póki co problemu nie ma (narazie) Zanim wdamy się w kolejną dyskusje gdzie będę przytaczał te same argumenty: nie na każdego pada --> a co jak padnie?--> może warto spróbować najpierw czegoś lżejszego?--> na mnie działa palma. Zaczęcie od czegoś delikatnego jest o tyle dobre że kupuje czas aż nie zarobisz wystarczająco kasy na przeszczep albo nie oswoisz się z łysina. Na mnie palma działa i nie ma skutków ubocznych ale czy działa na każdego czy na pewno u nikogo nie wywołuje skutków ubocznych? Pewnie nie. Czy dane odnośnie % facetow z problemem z jajkami po finasterydzie są wiarygodne? Ja nie powiedziałem nigdy lekarzowi o swoich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz i tak dochodzimy do tego, że statystyczny człowiek jest nikim.

 

A co do palmy, to nie ma żadnych dowodów na to, że palma działa jak mówisz, a skoro tak działa to powinna też dawać uboki. Nie ma innego sposobu na łysienie genetyczne /androgenowe/dziedziczne, jak - no androgens = no AGA/MPB

 

A z własnego doświadczenia to powiem po latach, że bardzo żałuję, że wcześniej nie interesowałem się problemem i że od 18 roku życia nie brałem chociaż finasterydu, bo gdybym go brał nawet jako profilaktycznie, to być może teraz nie musiałbym brać żadnych mocniejszych leków ani może też nie przez jakiś dłuższy czas jeszcze.

Jednak to dzięki takim jak Ty i takiej opinii publicznej oraz lekarzom o takich poglądach, nie dano mi nawet szansy ani wiedzy bym mógł prowadzić skuteczną profilaktykę przeciw łysieniu.

 

Oswoić się z łysiną ? - kuhwa wolałbym oswoić się z kastracją chirurgiczną albo z czym innym nawet.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego nadzwyczajnego gadanie o problemach z libido ? przecież jeśli ktoś bierze lek , który ma na ulotce takie skutki uboczne , a nie inne i raczej jest to temat tabu i większość lekarzy co przepisuje , bądź na forach poleca to informuje o możliwych konsekwencjach , a po twoim poście to jedynie stwierdziłeś , że skutki uboczne mogą się pojawić , a w takim układzie po prostu odpuszczasz dalszą kuracje i wszystko wraca do normy... Ja uważam , że warto spróbować fina , a w razie uboków to zawsze można odstawić i po problemie , tak czy siak warto zawalczyć o swoje włosy. Mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czysta propaganda przeciw używaniu finasterydu w celu leczenia łysienia- jaką można poczytać na stronach typu propeciahelp itd.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ja właśnie taką drogę przeszedłem od Fina ze skutkami do palmy. Za długo tylko wypieralem ich istnienie. Dopiero kiedy pogodziłem się ze strata włosów w akcie desperacji poszedłem w palmę i działa ok. Zdjęcia wstawię jak znajdę chwilę. Podsumowując moim zdaniem warto wiedzieć, że na Fina się nie konczy. Jeżeli wykańczają Cię skutki uboczne to spróbuj z palma. Anty: mnie lekarze pokierowali tak jak Ty byś chciał być pokierowany i nie jestem zadowolony. Żałuję z że nie wiedziałem o istnieniu alternatywy. W tym libidowym rollercoasterze znalazłbym na pewno rok żeby przetestować. Co do potwierdzenia? Czytałem jedno badanie chyba jedyne gdzie stwierdzili poprawę po stosowaniu palmy jak znajdę to przytoczę. Skutki uboczne? Już się zgodziliśmy, że na każdego działa to inaczej jeżeli Fina działa źle spróbuj czegoś innego przed przeszczepem. Mamy tu logiczna zgodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anty: mnie lekarze pokierowali tak jak Ty byś chciał być pokierowany i nie jestem zadowolony.

 

Serio od razu i bez problemu przepisali Ci fina 5 mg albo dutasteryd Avodart, może Androcur, albo może nawet dostałeś skierowanie do chirurga w celu wykonania orchiektomi obustronnej co ? I wiesz ja też nie jestem zadowolony, i co mam teraz zrobić kastrację za granicą ?

 

I nie dla każdego kompletny brak skutków ubocznych jest priorytetem, bo są tacy, którzy na nie przymykają oko, oraz nawet tacy jak ja, którzy ignorują wszystkie uboki, a już w pierwszej kolejności te natury seksualnej.

 

Dla mnie priorytetem są: efekty, efekty i jeszcze raz efekty i mam gdzieś wszystkie uboki zarówno te które mam jak i te których nie mam.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadzają Ci skutki uboczne to wytnij sobie jądra kończę dyskusje z Tobą bo nie ma sensu. KRZYSIEK51: zrobiłem edit posta, słusznie powinno się zacząć od Fina a jak są skutki, których nie akceptujemy to spróbować z palma. Idąc po kolei od tego co daje najlepsze rokowania kliniczne w kierunku alternatyw. U mnie zadziałało ale niestety dowiedziałem się zbyt pozno o jej istnieniu. Badania i zdjęcia doślę pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie przeszkadzają Ci skutki uboczne to wytnij sobie jądra

 

Tak? A gdzie to można dokonać w tym kraju takiej operacji na życzenie klienta? Chyba u weterynarza w garażu za 1000000 złotych, bo w Polsce nie można tego zrobić dokładnie tak samo jak nie można dostać recepty na dutasteryd ani na androcur w celu leczenia łysienia.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób działa niby ta Palma jako alternatywa ? bo szczerze to pierwszy raz słyszę o tym i jako dodatek do kuracji może bym wypróbował , ale potrzeba konkretów , jak chcesz to możesz napisać co wiesz , a sam może później się doinformuje , bo tak szczerze z tego co wiem to nie ma alternatyw odnośnie blokerów , jedynie jakieś dodatki typu stymulator odrostu-minox itp. przypuszczam , że palma działa podobnie , ale to tylko przypuszczenia bo jeszcze nic o tym nie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo tak szczerze z tego co wiem to nie ma alternatyw odnośnie blokerów

 

Dla niektórych widać są i są to tzw. ''naturalne blokery'' jak np. i m.in. palma sabałowa. Bywało, że na forach niektórzy szli w uparte, że mieli odrosty po palmie sabałowej, ale jakoś nigdy żadnych fotek nie pokazali ani badań to potwierdzających.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może być stosowany jako zwykły suplement diety , z tego co wyczytałem to działa na podobnej zasadzie i zmniejsza przekształcanie się wolnego testosteronu w DHT. Swoją drogą mało tutaj o tym produkcie jest informacji , o ile wgl coś o tym było. Skoro koledze podobno coś tam pomogło to może jako dodatek warto zastosować i sprawdzić na sobie. Zdjęcia możesz dodać jako nowy załącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli saw palmetto tak skutecznie blokuje 5AR to dlaczego nie jest lekiem na przerost prostaty ? I skoro ustabilizowało łysienie w 52% przypadków, to dlaczego jest tylu łysych nadal ?

 

A swoje fotki możesz dodać bezpośrednio z urządzenia, i masz opcję ''dodaj załącznik'' podczas pisania postu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...