free web hit counter Skocz do zawartości
jj89

Saw Palmetto(PalmaSabałowa)w leczeniu łysienia androgenowego

Rekomendowane odpowiedzi

przecież może działać zarówno jako dodatek do walki z przerostem prostaty jak i z łysieniem. Łysiejących zawsze będzie od groma i żadne bloker w tym nie pomoże bo jednak większość zaczyna kuracje przy stanie nw2 i gorzej więcej nie ma co się dziwić , mnie bardziej interesuje fakt czy faktycznie jest w stanie zatrzymać/spowolnić łysienie i jako dodatek może być dobrą opcja do fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dodatek do fina dobry jest revivogen (jest to o wiele lepszy specyfik niż sama palma, bo zawiera też inne substancje np kwas azelainowy, beta sitosterol, cynk, kwasy omega, wit E i kilka innych).

 

A co do palmy, to ona sama może coś tam działać, wiadomo, ale raczej słabo. Co nie znaczy, że na pewien odsetek mężczyzn nie zadziała w sposób taki, że np spowolni proces.

 

Sama palma na pewno ułatwia oddawanie moczu i trochę pomaga na te sfery, więc na włosy też coś tam, trochę może pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro palma sabałowa również obniża dht to czym się różni od finasterydu i dutasterydu?

 

Biorę fina 1mg na dzień. Czym się różni dorzucenie do kuracji palmy sabałowej a zwiększeniem dawki finasterydu do np 1,5/2mg lub przejściem na dutasteryd? jedno i drugie jest w tabletkach więc wszystko idzie i tak wewnętrznie.

Podobno nie ma po niej skutków ubocznych. Może dlatego, że obniża dht w bardzo małej ilości a uboki mogą się pogłębić gdy ktoś już bierze finasteryd a palma będzie dodatkiem.

Ciekaw jestem jak to działa. Jakby ktoś wiedział to niech napiszę bo 90 tabletek 1000mg kosztuje 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Może dlatego, że obniża dht w bardzo małej ilości a uboki mogą się pogłębić gdy ktoś już bierze finasteryd a palma będzie dodatkiem.". Ja nie jestem lekarzem wiec nie wiem, logicznie to co piszesz ma sens. Badan o samej Palmie nie ma wiele a co dopiero o krzyżowym działaniu tych dwóc. Załączam zdjęcia jak to wygląda u mnie. Na zdjęciu linia widać linie włosów, zakola mam porośnięte baby hair. Cały baby hair, który był jest teraz długi, że go nie widać pociągnąłem tuszem żony. Będę obserwował jak to się zmienia co jakiś czas dodam update. Chciałbym, żeby zgęstniał i pociemniał zobaczmy. Poza tym, ze mam odrost to subiektywnie widzę, że to co zostało jest gęstsze jest mniejszy prześwit na głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest jakaś mistyfikacja oraz wszystko co napisałeś odnośnie palmy sabałowej - że to są efekty brania tej palmy, jest prawdziwe i autentyczne, oraz jeśli nie są to efekty jakiegoś przeszczepu włosów w polskich klinikach w stylu kliniki np. doktora Prandeckiego lub doktora Szczyta, albo z Osteomedu, to jestem pod wrażeniem, bo jak oglądam relacje na forach, to nigdy nie widziałem żadnego odrostu na zakolach po palmie sabałowej. Innymi słowy: jesteś szczęściarzem w tej materii, ale jednak jeden Twój przypadek to za mało aby stwierdzać czy nawet chociażby tylko porównywać skuteczność palmy sabałowej do skuteczności i efektów finasterydu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem brać to byłem na zejściu z Fina po efektach ubocznych. Zacząłem brać kiedy był tam baby hair I nie było zupełnie łyso. Pewnie kwestia szczęścia ale też momentu w którym zacząłem. Tak czy inaczej pokazuje to, że jak ktoś ma uboki Fina i mu przeszkadzają to może spróbować podtrzymać palma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak to będzie w perspektywie czasu i bez stosowania fina ani żadnych innych leków. Rozumiem, że relacja będzie kontynuowana, a ''leczenie'' łysienia tylko aby za pomocą palmy sabałowej ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę wstawiał co około miesiąc. Co do suplementacji to na pewno nie będę nic wcieral bo nie mam ani czasu ani ochoty wcierać w głowę loxonu do końca życia. Fina też bral nie będę. Myślę nad dodaniem skrzypu albo czegoś ogólnie wzmacniającego włosy w nadziei, że przywróci to kolor i grubość. Póki co od roku sama palma była. Jak ktoś ma do polecenia coś lepszego niż sam skrzyp to chętnie przyjmę radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił spróbowanie wcierki Revivogen. To dobra wcierka zawierająca palmę i dodatki wzmacniające efekt. Nie trzeba jej stosować dwa razy dziennie. 5-7 razy w tygodniu wystarczy. Jeżeli naprawdę tak dobrze zareagowałeś na palmę to warto chociaż na 6 miesięcy spróbować. Jeżeli włosy są dla Ciebie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie. Wszystkie wcierki w moim przypadku odpadają bo aplikacja jest dość czasochłonna. Ponadto koszt 350 zł za 3 miesiace. Przy moim niewielkim ubytku bardziej opłaca się zrobić przeszczep za kilka tysięcy. Więc w perspektywie 3-4 lat kiedy przeszczep by się zwrócił wybór jest między wcieraniem do końca życia a położeniem się raz na stół. Do tego dochodzą oszczędności po 4 latach. Co innego gdybym lysial bardzo i zwrot z przeszczepu miałby nastąpić później. Jeżeli mi się pogorszy to na pewno rozważę ale póki co nie wydaje mi się to ani zbytnio opłacalne ani wygodne. Tym niemniej dziękuję za polecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ilu takich było co myślało, że HT czy nawet 5 razy HT załatwia sprawę ? a to że teraz masz takie łysienie jak masz nie oznacza że w przyszłości nie będzie gorzej i że zawsze palma czy nawet fin da radę.

 

I właśnie teraz toczy się tez dyskusja w dziale leczenie chirurgiczne nt temat. A to już nie pierwsza taka dyskusja.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt lektura wyprowadziła mnie.z błędu. Przeszczepione włosy też mogą wypaść. Będę obserwował i w razie czego dodam coś ekstra. Jutro kupuję jakiś suplement z biotyna i skrzypem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej tylko na uwadze, że revivogen to najbardziej lajtowy produkt oprócz fina, który coś jednak działa...Do niczego Cie nie namawiam, zrobisz co będziesz chciał, jednocześnie co jest czasochłonnego w aplikacji nawet raz dziennie wcierki ? To zajmuje 3-5 minut łącznie z masażem skóry i umyciem rąk po aplikacji. Najlepiej wieczorem. Rano myje się głowę i przez cały dzień masz czystą fryzurę. Jaki to problem ?

 

Pisze to tylko dlatego, że jeżeli tak dobrze zareagowałeś na saw palmetto to revivogen mógłby sporo zdziałać u Ciebie. Nie rozumiem jak można nie wykorzystać takiej szansy. Ale to Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...