free web hit counter Skocz do zawartości
frozen78

Który związek cynku polecacie do suplementacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule - proszę o pomoc w wyborze najlepszej formy cynku w tabsach dla wzmocnienia włosów i walki z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry i włosów. Opierając się na jakichś tam wywodach internetowych swego czasu wybrałem formę chelatową w postaci glukonianu cynku (suplement firmy Puritan's Pride). Stosuję to w dawce 25 mg na noc od jakiegoś czasu i nie widzę w ogóle żadnej zmiany in plus/in minus. Przez pewien okres stosowałem nawet dzienną dawkę 40 mg (rano 15 mg + wieczorem 25 mg) glukonianu cynku, jednak i w tym przypadku nic mi to nie dawało. Swego czasu polecany był na forach suplement Zincteral, który zawierał zupełnie inny związek cynku. Którą formę i w jakiej bezpiecznej dawce dziennej powinienem przyjmować, aby miało to sens?

 

Z góry dziękuję za info i pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi cynkami. Chcesz mięć nieprzetłuszczającą się skórę głowy i jak masz twarzy to też? To 10mg dziennie izotretoiny(nazwy handlowe: Izotek, Aknenormin, Axotret), przez 1,5 roku do 2 lat terapia aby uzyskać te 120-150mg/kg dawki skumulowanej, skuteczność 100%, suchość już po 3 tygodniach. A na wzmocnienie biotyna 5mg i nic innego nie trzeba. Izotretoina działa bezpośrednio na gruczoły łojowe, zmniejsza je, przez co zmniejsza się wydzielanie nadmierne łoju. Jeżeli jesteś już dorosłą osobą, przeszedłeś czas dojrzewania i nadal masz łojotok to nic innego nie pomoże, ani diety, ani witaminki. Nawet jak Twój łojotok ma podłoże hormonalne, uwarunkowania genetyczne do łojotoku, nadwrażliwość mieszków na androgeny(testosteron produkowany w jądrach) to i tak nie możesz łykać antyadrogenów. Chyba, że nie masz zamiaru nigdy nie mieć dzieci czy uprawiać sexu to wtedy możesz eksperymentować pod okiem endokrynologa z antyandrogenami, ale myślę, że prędzej endokrynolog wyśle Cię do psychiatry czy psychologa niż przepisze Flutamid czy Androcur .

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emigrant: dzięki za dobrą radę... Wiesz, nie wszyscy mogą przyjmować tego typu chemię. Gdybym mógł, to dawno bym już "wcinał" to i owo. Biotynę w dawce 5 mg owszem biorę i kilka bezpiecznych dla mnie suplementów.

 

W sprawie cynku proszę nadal o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...