free web hit counter Skocz do zawartości
marwogumba

Rozważany przeszczep

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam w tej chwili 24 lata, od 5 biorę minoxidil, a od 3 finasteryd. Ponieważ prawdopodobnie fin nie da już spektakularnych rezultatów, uznałem że to czas na rozważenie przeszczepu.

Poniżej wrzucam zdjęcia linii włosów.

Dermatolog poleciła mi dwie kliniki: Kolasiński i Turowski, argumentując to tym, że wyjazd do Turcji przy takiej ilości graftów się nie opłaci.

Poszedłem na konsultacje do Turowskiego, gdzie oszacowano przeszczep na 1800 graftów i ok. 18000 zł... Nie ukrywam, że przy takim rozmiarze zakoli spodziewałem się trochę innej ilości, szczególnie że wcześniej myślałem tylko o odrestaurowaniu dawnej linii włosów, która była półkolem (w przeciwieństwie do linii a'la Petru). Konsultantka powiedziała, że mniej niż te 1800 graftów nie ma sensu robić.

Czy szacunkowa ilość z konsultacji faktycznie może być tu sensowna? Rozważam zarówno kliniki w Polsce jak i agencje typu Jack Strong Hair, co w takiej sytuacji ma najwięcej sensu?

309024436_648130246923924_3357681994156221332_n.jpg

309611390_624285279232303_3831252670731930581_n.jpg

310577962_637731874692159_1415692761283012817_n.jpg

310072470_509818710657307_549456021061450851_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób większy research i wybierz lekarza który przeprowadza zabieg. Rozważał bym tylko kliniki światowej klasy typu BHR, HDC,dr Feriduni, dr Couto, dr Bicer, Eugenix, Pinto, Ferreira. Najdrozsze jest BHR z tego co wiem 3.5 eur za graft, reszta 2-3. PL nie brał bym nawet pod uwage, chyba że lubisz ryzyko

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej perspektywy ciężko ocenić, jaki masz Norwood, ale na oko 2.5

Najlepiej robić zdjęcia gdzie widać cała twarz (oczywiście cenzura na oczy), bo wtedy można ustalić gdzie czoło stanowi 1/3 całości

Zasada "z grubsza" to 1000 graftów na obniżenie każdego levelu Norwoodowania 😁
 

Ofc zależy to od grubości włosów, ale te 1800-2000 powinno wystarczyć

Na chwilę obecną najlepszy współczynnik jakość / cena wydaje się mieć Eugenix. Jak chcesz zaszaleć to Couto kosztuje 5 ojro 😉

All inclusive w Turcji IMO ma sens przy > 2500 graftów

Jeśli masz robić za 18k taki ubytek u Turowskiego robotem Artas, to lepiej zamiast przeszczepu oddaj tą kasę po drodze do kliniki bezdomnemu 😉

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca to się poddanie donoru pod robota. Roboty wybiera te najgrubsze grafty jakie masz dostępne [algorytmy prawidłowy] tylko problem zacznie się za X lat gdy na zakolach będzie w miarę gęsto, dalej polecą pozostałe włosy na zakolach, środku, koronie a braknie grubych graftów na obsadzenie całej głowy. Turcję przeszczep 500-6000 masz za 15 tyś, Polskę z mierną jakością masz przez podatki 10-50 tyś gdzie za 30-50 tyś możesz zrobić dobry zabieg w zachodnich klinikach a przy tak małym ubytku to akurat 2000 graftów ~40 tyś zł na luksus. Jak nie masz kasy to zrób sobie nie wiem DHI w Skymed albo JSH na 1500-2000 graftów na same zakola [bez golenia głowy] i zobaczysz czy coś z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zdjęcie z całą twarzą. W mojej ocenie wygląda to gorzej niż prezentuje się na co dzień, ponieważ noszę włosy średniej długości.

2 godziny temu, feegloo napisał:

All inclusive w Turcji IMO ma sens przy > 2500 graftów

Z jednej strony tak, ale w każdej klinice polskiej lub zachodniej za te 1800 graftów wyjdzie zdecydowanie więcej, niż 2000/2500 euro w Turcji.

2 godziny temu, mario777 napisał:

Nie opłaca to się poddanie donoru pod robota. Roboty wybiera te najgrubsze grafty jakie masz dostępne [algorytmy prawidłowy] tylko problem zacznie się za X lat gdy na zakolach będzie w miarę gęsto, dalej polecą pozostałe włosy na zakolach, środku, koronie a braknie grubych graftów na obsadzenie całej głowy.

Biorę finasteryd i nie zamierzam przestawać w przyszłości, brak jakichkolwiek efektów ubocznych. Czy mimo to powinienem się martwić?

2 godziny temu, mario777 napisał:

Polskę z mierną jakością masz przez podatki 10-50 tyś gdzie za 30-50 tyś możesz zrobić dobry zabieg w zachodnich klinikach a przy tak małym ubytku to akurat 2000 graftów ~40 tyś zł na luksus. Jak nie masz kasy to zrób sobie nie wiem DHI w Skymed albo JSH na 1500-2000 graftów na same zakola [bez golenia głowy] i zobaczysz czy coś z tego będzie.

18000 zł to i tak jest już trochę ponad maximum jeśli chodzi o mój budżet. Szczerze skłaniałbym się w takiej sytuacji właśnie bardziej w kierunku JSH lub Skymed, tylko zastanawiałem się, czy nie osiągnąłbym podobnych efektów robiąc to np. u Przybylskiego za te same pieniądze, za to bez wycieczki do Turcji.

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie a nie inne geny, że łysienie będzie postępować to fin czy dut spowolni tą miniaturyzację / odwlecze w czasie ale jej nie wyeliminuje. Jak większość z nas tu obecnych masz tzw wysokie czoło a do tego stosunkowo jasne włosy. Według mnie Turcja mimo wszystko wyjdzie taniej bo 1900 euro nawet po 5zł to masz niecałe 10k + przelot i jakieś jedzenie czyli z górką 13 tyś zł. W Polsce wyjdzie to drożej 9 zł * 2000 graftów masz 18 czyli piątkę spokojnie drożej. Efekty pewnie porównywalne lub z lekkim wskazaniem na Turcję. Zadecyduj sam ważne by to było manualne fue lub choipen do pobierania graftów a nie artas bo to jest największy syf a w moim wypadku powiem mądry Polak po szkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie rób przeszczepu w Polsce u żadnych Turowskich, Przybylskich, Kolasińskich, Saifich i innych. Stosunek jakość/cena w Polsce jest wyjątkowo niekorzystny, ludzie najczęściej decydują się na przeszczep w naszym kraju z braku wiedzy. Zrobisz w Polsce, to kiedyś sobie przypomnisz ten post i będziesz żałował, że nie posłuchałeś. Niejaki GImper robił 2 przeszczepy w Polsce, pierwszy się kompletnie nie udał, a po drugim dalej ma giga zakola xd 

 

2.Fin jeszcze może troszkę poprawić kondycje włosów, ale nie licz na to, że na zakolach magicznie pojawią się włosy ;). Udowodnione naukowo, że fin zatrzymuje łysienie na conajmniej 10 lat. Tylko 4% badanych, którzy w 1 roku brania fina widzieli poprawę, po 10 latach mieli pogorszenie stanu włosów. Pozostałe 96% miało utrzymanie efektu lub polepszenie(w tym 68% polepszenie) To z tego badania. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21910805/

3. Nie śpiesz  się z przeszczepem, najpierw zrób dobry research. Polecam to zagraniczne forum, są tam publikowane recenzje różnych zagranicznych klinik https://www.hairrestorationnetwork.com/

4. Raczej nie polecam budżetowych Tureckich klinik all-inclusive, gdzie ceny nie liczy się za graft, ale np. za pakiet gdzie do 4000 graftów jest jedna cena. To są tzw. młyny, gdzie jest masówka i przez to jest pogorszenie w jakości przeszczepu. Ja wiem, że masa Polaków tam jeździ, ale to z biedy. Lepiej poczekać nawet 1 rok więcej, odłozyc wiecej kasy i zrobić przeszczep w topowej klinice z dobrymi recenzjami niż wyrzucić kasę w błoto, a potem zbierać na przeszczep poprawkowy. 

 

 

 

Edytowane przez looksmatters
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, looksmatters napisał:

2.Fin jeszcze może troszkę poprawić kondycje włosów, ale nie licz na to, że na zakolach magicznie pojawią się włosy ;). Udowodnione naukowo, że fin zatrzymuje łysienie na conajmniej 10 lat. Tylko 4% badanych, którzy w 1 roku brania fina widzieli poprawę, po 10 latach mieli pogorszenie stanu włosów. Pozostałe 96% miało utrzymanie efektu lub polepszenie(w tym 68% polepszenie) To z tego badania. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21910805/

Jasne, od 3 lat biorę fina i wiem, że osiągnąlem już wszystko co moglem osiągnąć dzięki niemu pod względem odrostu, dlatego teraz podejmuję temat przeszczepu.

11 godzin temu, looksmatters napisał:

4. Raczej nie polecam budżetowych Tureckich klinik all-inclusive, gdzie ceny nie liczy się za graft, ale np. za pakiet gdzie do 4000 graftów jest jedna cena. To są tzw. młyny, gdzie jest masówka i przez to jest pogorszenie w jakości przeszczepu. Ja wiem, że masa Polaków tam jeździ, ale to z biedy. Lepiej poczekać nawet 1 rok więcej, odłozyc wiecej kasy i zrobić przeszczep w topowej klinice z dobrymi recenzjami niż wyrzucić kasę w błoto, a potem zbierać na przeszczep poprawkowy. 

Te kilkanaście tys. zlotych to i tak jest bardzo dużo, ale może faktycznie... Zresearchuję temat z zachodnimi klinikami, może też indyjski Eugenix.

 

Ciekawym też dla mnie jest, że mimo jednoznacznie negatywnych wypowiedzi odnośnie np. Przybylskiego, wciąż jest sporo tematów na tym forum z efektami przeszczepów u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, marwogumba napisał:

Ciekawym też dla mnie jest, że mimo jednoznacznie negatywnych wypowiedzi odnośnie np. Przybylskiego, wciąż jest sporo tematów na tym forum z efektami przeszczepów u niego.

Bo dr Przybylski jest najtańszy w PL, więc ludzie okrzyknęli go "najlepszym w PL"

dr Przybylski, Turkowski i cała reszta w PL ma survival rate na poziomie Turcji, czyli 60-70%, a zdarzają się też wtopy.

Więc mówiąc o dr Przybylskim jako "najlepszym" to tak jakby powiedzieć, że McDonald's jest najlepszą restauracją 😄

Sam robiłem przeszczep u dr Przybylskiego i miałem może 60% odrostu. Nie znałem tego forum, bazowałem na opiniach z wykop.pl i widziałem parę w miarę udanych zabiegów na jego stronie. Do tego doszedł marketing w postaci milionów monet wydanych na szkolenia u topowych zagranicznych chirurgów przeszczepów. 

Ludzie z jakiegoś powodu ciągle robią u niego przeszczepy, bo chyba nie chce im się latać za granicę i jest jakiś efekt social proof - skoro inni robią, to nie może być tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marwogumba napisał:

Ciekawym też dla mnie jest, że mimo jednoznacznie negatywnych wypowiedzi odnośnie np. Przybylskiego, wciąż jest sporo tematów na tym forum z efektami przeszczepów u niego.

Przecież nie będzie tak, że nagle będzie miał 0 klientów. Zawsze trafią mu się jacyś klienci i część będzie wrzucać recenzje na to forum. Wystarczy prześledzić tematy z Przybylskim na tym forum i wtedy widać, że jest masa niezadowolonych. A jeszcze nie wszyscy niezadowoleni publikowali tutaj recenzje np. feegloo. Ale go poprosisz na priv, to może Ci prześle efekty po przeszczepie u Przybyła. 

Na początku też rozważałem u niego przeszczep jak jeszcze nic nie wiedziałem, ale jednak poczekałem spokojnie, pobrałem finasteryd, zrobiłem większy research i odpadł z mojej listy. 

Jeżeli nie chcesz wydawać milionów monet, a zależy Ci na jakości, to warto się przyjrzeć Eugenix. Jedynym minusem jest 7-8 godzin lotu, ale jak się zrobi przy okazji wycięczkę po Indiach, zobaczy Taj Mahal, to można upiec 2 pieczenie na jednym ogniu 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...