free web hit counter Skocz do zawartości
madmati

3500 graftow w Clinicanie. Opuchlizna.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

2.11.2022 miałem zabieg w Clinicanie w Stambule na 3500 graftow. Wszystko było ok, ale przedwczoraj zacząłem się fatalnie czuć. Strefa dawcza jest opuchnięta, nie mogę na niej leżeć z bólu. Opuchlizna weszła również na czoło i obecnie w okolicach nosa. Ból jest coraz cięższy do zniesienia, nie mam siły jak przy grypie. Zaczynam się trochę obawiać, tym bardziej, że po zabiegu pierwsze dni były bezproblemowe. Proszę o jakieś rady, bo jest bardzo ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, madmati napisał:

Cześć,

2.11.2022 miałem zabieg w Clinicanie w Stambule na 3500 graftow. Wszystko było ok, ale przedwczoraj zacząłem się fatalnie czuć. Strefa dawcza jest opuchnięta, nie mogę na niej leżeć z bólu. Opuchlizna weszła również na czoło i obecnie w okolicach nosa. Ból jest coraz cięższy do zniesienia, nie mam siły jak przy grypie. Zaczynam się trochę obawiać, tym bardziej, że po zabiegu pierwsze dni były bezproblemowe. Proszę o jakieś rady, bo jest bardzo ciężko...

a co klinika ci odpisała lub opiekun ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 4 dnia po zabiegu pojawia się zwiększony obrzęk twarzy i powinien ustąpić po ok 3 dniach z tego co pamiętam, w kwestii bólu to przez kilka pierwszych dni zalecane jest branie leków przeciwbólowych. Generalnie tak jak wskazał arkadiusz098, wszelkie wątpliwości powinny być konsultowane z kliniką/doktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiekunka odpisała ogólnikowo, że potrzeba czasu, a każdy organizm goi się inaczej, dlatego szukam jakichś porad tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Domkam96pzz napisał:

Zupełnie normalna sytuacja. Miałem to samo. Nie ma to wpływu na efekt koncowy

Trochę mnie poruszyłeś. Ile u Ciebie utrzymywał się taki stan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać zestaw leków po zabiegu, między innymi coś na opuchliznę. W moim przypadku były to tabletki Prednol 16mg - jeżeli bardzo chcesz to poszukaj zamiennika z ta samą substancją czynną (metyloprednizolon). U mnie obrzęk nie był duży, ale utrzymywał się do około 9 dnia i podobnie jak u ciebie najgorzej było kilka dni po zabiegu. 

Godzinę temu, madmati napisał:

Czy ketonal nie rozrzedza krwi? Czy można go spokojnie stosować?

Jak z ketanolem to nie wiem, ale Paracetamol możesz brać bez obaw.

Nie martw się tym zbytnio, za kilka dni wszystko już powinno być ok.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Wojt96 napisał:

Powinieneś dostać zestaw leków po zabiegu, między innymi coś na opuchliznę. W moim przypadku były to tabletki Prednol 16mg - jeżeli bardzo chcesz to poszukaj zamiennika z ta samą substancją czynną (metyloprednizolon). U mnie obrzęk nie był duży, ale utrzymywał się do około 9 dnia i podobnie jak u ciebie najgorzej było kilka dni po zabiegu. 

Jak z ketanolem to nie wiem, ale Paracetamol możesz brać bez obaw.

Nie martw się tym zbytnio, za kilka dni wszystko już powinno być ok.  

Też dostałem Prednol 16mg, ale był rozpisany tylko na kilka pierwszych dni i dokładnie taką ilość dostałem.

Paracetamol już nie daje rady za bardzo, może zwiększe nieco dawkę.

32 minuty temu, looksmatters napisał:

Pamiętam jak miałem ten opuchnięty ryjec, to wyglądałem jak Sid z epoki lodowcowej XD Trzymaj się tam. 

Moja a dziewczyna stwierdziła, że wyglądam jak Sklamar że Spangeboba 😛

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija już 18 dni od zabiegu.

Czuję się już trochę lepiej, ale dalej z tyłu głowy w okolicach biorczych dalej czuję ból i drętwienie głowy. Z wierzchu wszystko wygląda jakby się ładnie zagoiło, jedynie jakby pod skórą coś jeszcze się dzieje. 

Doświadczyliście czegoś podobnego prawie 3 tygodnie po transplantacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, arkadiusz098 napisał:

tak, dopiero po miesiącu i paru dniach, nie było odrętwienia czy bólu 

Dzięki za szybką odpowiedź. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się że to będzie aż tak poważny zabieg i wymagający tak długiej rekonwalescencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2022 o 17:17, madmati napisał:

Cześć,

2.11.2022 miałem zabieg w Clinicanie w Stambule na 3500 graftow. Wszystko było ok, ale przedwczoraj zacząłem się fatalnie czuć. Strefa dawcza jest opuchnięta, nie mogę na niej leżeć z bólu. Opuchlizna weszła również na czoło i obecnie w okolicach nosa. Ból jest coraz cięższy do zniesienia, nie mam siły jak przy grypie. Zaczynam się trochę obawiać, tym bardziej, że po zabiegu pierwsze dni były bezproblemowe. Proszę o jakieś rady, bo jest bardzo ciężko...

A dostałeś kataru przy tym, jak opuchlizna zeszła na nos? Ja tak miałem: 1/2 dni po zabiegu: osłabienie. 3-4: całkiem OK. 5-6: opuchlizna schodzi na okolice zatok, atakuje mnie katar, katar schodzi na gardło i samopoczucie jak przy przeziębieniu. Opuchlizna zeszła z nosa: objawy zaczęły słabnąć. Jestem po 10 dniu i już czuję się ok, ale ja od operacji praktycznie nic nie robię, tylko odpoczywam, niektóre leki mam jeszcze nawet do dzisiaj, więc jak ktoś ma gorszą sytuację, to nie zdziwię się, że może trwać to o wiele dłużej.

 

Jak dla mnie to zwykła reakcja organizmu. W końcu miałeś kilka tysięcy ran na głowie, dla twojego system immunologicznego to nie byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Sado napisał:

A dostałeś kataru przy tym, jak opuchlizna zeszła na nos? Ja tak miałem: 1/2 dni po zabiegu: osłabienie. 3-4: całkiem OK. 5-6: opuchlizna schodzi na okolice zatok, atakuje mnie katar, katar schodzi na gardło i samopoczucie jak przy przeziębieniu. Opuchlizna zeszła z nosa: objawy zaczęły słabnąć. Jestem po 10 dniu i już czuję się ok, ale ja od operacji praktycznie nic nie robię, tylko odpoczywam, niektóre leki mam jeszcze nawet do dzisiaj, więc jak ktoś ma gorszą sytuację, to nie zdziwię się, że może trwać to o wiele dłużej.

 

Jak dla mnie to zwykła reakcja organizmu. W końcu miałeś kilka tysięcy ran na głowie, dla twojego system immunologicznego to nie byle co.

Można powiedzieć, że podobnie przechodzisz, jak ja.

Po prawie 3 tygodniach dalej jeszcze czuję, ale tak jak mówisz, w moim przypadku to było 7000 dziur w głowie. Ponad to pod skórę wstrzykiwana jest sól fizjologiczna, żeby ja odseparować do bezpiecznego pobrania graftow no i oczywiście jeszcze znieczulenie. 

No cóż, mam nadzieję że warto było cierpieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...