free web hit counter Skocz do zawartości
Rino

Za młody by być łysym?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Znam przypadki osób(oczywiście wirtualnie), którym fin zatrzymywał łysienie w pierwszym tygodniu, a po 3 miesiacach ludzie mieli już odrosty.

 

Nie znam takich przypadków. Producent Propecii zakłada początek działania fina po 6 m-cach (początek zatrzymania wypadania), odrosty na koronie (na zakolach praktycznie wcale) to okres 12-24 m-cy. Ale jak kuracja działa, to kontynuować i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy łysienie u mężczyzn spowodowane problemem z tarczycą wygląda podobnie jak łysienie androgenowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej nie. Przy problemach z tarczycą włosy przerzedzają się na całej głowie. Łysienie na zakolach i koronie to praktycznie zawsze androgenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zaczynam się sypać już z tyłu, a nie tylko na skroniach dlatego w ostatnich dniach byłem w małym dołku psychicznym.

Osobiście nie wierzę, że od chodzenia na siłownię się łysieje i byłem/ jestem przeciwnikiem tej teorii, ale właśnie odkąd zacząłem chodzić na siłownie zauważyłem, że pozbywam się też włosów z szczytu głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, "badania" to jedno, ale każdy człowiek jest inny, ja też jak chodziłem na siłownie to włosy leciały garściami. Nie chciałem w to wierzyć, ale jak odstawiłem siłkę to po tygodniu leciało znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapuściłem ciut dłuższe włosy i śmiesznie to wyglądało po czym ściąłem i gdy po ścięciu przejechałem włosy parę razy ręką nad umywalką to widziałem różnicę pomiędzy tymi zdrowymi obciętymi, a tymi, które wypadły. Mimo, że jestem brunetem to te wypadające w porównaniu do tych obciętych były jak blond i może z trzy razy cieńsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pracuję jako lakiernik proszkowy i dotykam naelektryzowanych elementów to czy może to jakoś zwiększyć proces łysienia? Nie czuję, żeby włosy mi się elektryzowały, ale mimo wszystko wolę zapytać. Nie jest to pytanie z serii "szukam na siłę innego powodu niż androgenowe" tylko czysta ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli pracuję jako lakiernik proszkowy i dotykam naelektryzowanych elementów to czy może to jakoś zwiększyć proces łysienia

To niemożliwe Jedno z drugim nie ma zwiazku. Na pewno nie natychmiastowego, bo nikt tutaj nie jest na tyle wszechwiedzacy by stwierdzic czy jakies tam promieniowanie nie daje skutkow dlugofalowych.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

 

To stan moich włosów z kwietnia 2013, a więc półtorej roku temu:

 

Tak to wygląa:

http://oi50.tinypic.com/24gtvrt.jpg

http://oi46.tinypic.com/2v8gveq.jpg

http://oi45.tinypic.com/2gvlgf5.jpg

 

Natomiast tak wyglądają długie: ( po myciu)

http://oi46.tinypic.com/30azyv9.jpg

http://oi45.tinypic.com/2yn53xu.jpg

 

Cóż, nie robiłem nic przez ten czas by było lepiej, bo na siłę chciałem żyć jakby żadnego łysienia nie było. Żyłem całkiem beztrosko, ale niestety bardzo się pogorszyło.

Jak miałem ten stan na zdjęciach to jeszcze nie słyszałem żadnych uwag, natomiast w ostatnim czasie słyszałem parę uwag od znajomych tyczących się sytuacji na mojej głowie.

Na dniach wrzucę zdjęcia z tego co mam teraz na głowie.

Nie stać mnie na żadne drogie leczenie, a tym bardziej nie chce truć się finasterydem, jednak chciałbym choć trochę to spowolnić w miarę tanio i zdrowo. Zamierzam kupic loxon 2 albo 5 i do tego jakiś szampon + jakieś pastylki czy suplement. Dlatego prosiłbym o jakąś radę co najlepiej zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do szamponu to na androgenowe może pomóc tylko ketokonazol, a z suplementów to tylko biotyna.

Mówię o czymś co posiada jakieś tam naukowe dowody, a nie jakieś szamańskie oleje z węża.

 

Rzecz w tym, że nie wiem na ile to pomoże.

 

Łysienie będzie na pewno postępować, chyba, że uderzysz w porę farmakologicznie.

Start łysienia w młodym wieku nie wróży nic dobrego, zwłaszcza jeśli obejmuje rozległy obszar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...