free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Co sądzicie o takim połączeniu ? A może minoxidil działa tylko w standardowym pojeździe? Niestety jestem uczulony na glikol i staram się jakoś go zastąpić. Prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zastosuj DMI (Dimethyl Isorbide) lub ew DMSO (Diméthylsulfoxyde), zamiast PPG (propylene glycol).

 

Na zachodnich forach ludzie nietolerujący (albo nietolerujący po długotrwałym stosowaniu) glikolu propylenowego, zamawiają właśnie DMI, który jest niestety droższy, ale nie podrażnia.

 

KB został opracowany i opatentowany pod kontem RU 58841. Inne substancje mają inny półokres rozpadu, więc nie wiadomo, czy zastosowanie ich w KB wyeliminuje absorpcję systemową. A to było przecież głównym celem opracowania KB, a nie tylko zwiększenie absorpcji przez skórę.

A że KB to drogi interes, to nie wiem czy nie prościej będzie zastosować właśnie DMI, DMSO, Emu Oil lub Polisorbat 80 (ten ostatni wysusza), które także pomagają w absorpcji przez wierzchnie warstwy skóry.

 

PS.

Regularne stosowania kwasu retinolowego (tretinoiny) w postaci Atrederm'u, Retin-A lub SABA żelu (który go także zawiera w składzie), też pomaga w absorpcji wszystkich składników przez skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KB nie został opracowany jako pojazd tylko do RU, ale co prawda z myślą o nim go wynaleziono

 

Ja używam własnie minoxa sulf w KB solution, wiadomo że w osobnym roztworze bo nie wiadomo jaka reakcja zachodzi razem z RU58841. Muszę powiedzieć że nie podrażnia tak jak spir/PG (podczas stosowania miałem bardzo zaczerwienioną skórę), i skóra jest bardziej matowa więc jestem zadowolony z tego połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kb u mnie też nie powodowało podrażnień i sprawiało nawet, że włosy wyglądały na jakby grubsze. A co jeśli dorzucę do Minoxa w Kb5 flutamid? Nie spowoduje to jakichś niepożądanych reakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tego nie wie raczej. Ja wolę nie ryzykować z głównymi składnikami kuracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec minox bedziemy mieszac w KB Solution Kurde, chyba bede musiał zamówic z litr tego KB


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam trochę inaczej niż ma się to zwykle ma: a mianowicie najpierw mieszam minoxa z woda(1 porcja), powstaje mętny roztwór, następnie dodaje 4 porcje KB5 solution i wtedy mieszam jeszcze raz. Powstaje przeźroczysty roztwór który bardzo szybko wysycha na skórze 1-2 minuty. Wszystko trzymam w 4ml wialkach chromatograficznych i robię co 3 dni świeże porcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec uzywasz proporcji woda : KB = 1:4 ? A ile minoxa dodajesz do takiego stosunku (tzn jaka porcja wody i KB do minoxa) ? No i jaka woda potrzebna jest do zmiksowania ? W sumie to dlaczego tak ? Nie lepiej byłoby 5 porcji KB i 1 porcja minoxa ? Dzieki za odp.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie taka proporcja. Dodaję wody gdyż minox sulfate jest rozpuszczalny w wodzie i nie muszę później męczyć się z wymieszaniem, myślę że jest to spory ułatwieniem. Wypróbowałem dużo różnych proporcji i ta mi najbardziej przypasowała.

 

Co do ilości to nie patrzę na % minoksidili tylko na dawką dzienną. Stosuję ok ~70mg w dwóch porcjach dziennie. Więc w każdej fiolce mam odmierzone 200-210mg minoksidilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie czaje tej waszej proporcji. Napiszcie ile odmierzacie (gram, ml) wody,kb, minoxa w mieszance na 3dni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie ma czego nie rozumieć. Na każdą 1 część wody dodajesz 4 część KB solution.

 

Np. 1ml wody i 4ml KB solution lub 100ml wody i 400ml KB solution lub (tak jak ja robię strzykawką 1ml-trową) pół strzykawki wody i 2 pełne strzykawki KB solution

 

A ilość minoxidilu zależy już od Ciebie, ja używam 70mg dziennie, czyli na 3 dni zużywam ok 210mg(taka ilość wsypuje do fiolki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi ten minoxidil sulphate narobił na głowie:( musiałem sie ogolić prawie na łyso bo nie moge na to patrzeć,mam nadzieje ze to linienie chodz nie widze wzmozonego wypadania włosów:(jak to nie odrośnie to nie ma juz co ratować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregory212 u zioma sytuacja zaczeła stabilizowac sie po 4 tygodniach.

ziom1990 sotsujesz minoxa sulfate na całą głowe, czy tylko na przód ? Pytam, gdyż sam chce stoswac go tylko na przód, czubek dopiero co mi sie poprawia, nie chec by znow wyliniał


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś ziom jakies wzmożone wypadanie wlasnie w trakcie tego linienia?Czy wtedy stosowałeś juz minox sulphate raz czy dwa razy dziennie?Ja czegoś takiego nigdy nie miałem ,po zwykłym minoksie linienie to pikuś,tu poprostu zrobiło się dziwnie bo nagle łyso-tez tak to odczułeś ?moze to jest spowodowane tym ze stosujemy bardzo duże dawki.Licze ze odrośnie mi dużo wiecej włosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie odczuwam wypadania, bo mam bardzo krótkie włosy, dlatego systematycznie robię zdjęcia żeby wszystko pouchwycać. Ale bardzo łatwo można było zauważyć znaczące pogorszenie, bo musiałem nakładać tonę HSR żeby poukrwać ubytki... Teraz to tylko w kilku miejscach, mam nadzieję że z czasem pozbędę się używania czegokolwiek (co by było zbawieniem dla mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm widac u kazdego inaczej to wyglada. Akurat nawet przed minoxem sporo wlosow mi lecialo, a po minoxie troche sie zwiekszylo, ale na stan w zaden sposob to negatywnie nie zadzialalo- nawet bym powiedzial, ze pozytywnie. Moze dlatego , ze stosuje mocny bloker i minox wraz z ahk i adenozyna i w liposomach i to ma spory wplyw na to??


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy minoxidil w tej wersji jest w stanie przywrócić włosy na zakolach ? Czy wogóle są jakieś historie odrostu na na tym obszarze bo zastanawiam się czy w to stosować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nord- moim zdaniem powinienes pomyslec bardziej o gestosci calosci niz o zakolach- na nie przyjdzie pora, ale zrobisz jak uwazasz to jest jedynie moja opinia.

 

Panowie co do minoxa sulphate i linienia jakie u was wystapilo a u mnie nie- czy stosowaliscie zwykly minox przed stosowaniem sulphate??!


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nord- moim zdaniem powinienes pomyslec bardziej o gestosci calosci niz o zakolach- na nie przyjdzie pora, ale zrobisz jak uwazasz to jest jedynie moja opinia.

 

Panowie co do minoxa sulphate i linienia jakie u was wystapilo a u mnie nie- czy stosowaliscie zwykly minox przed stosowaniem sulphate??!

 

ja miałem mega linienie, nie stosowałem wcześniej minoxa systematycznie, tylko od razu wszedłem na duże stężenia minoxa sulfate. Dzisiaj natomiast robiłem próbę wyrwania włosa i nie mogę wyciągnąć ani jednego, nawet z miejsc newralgicznych (zakola,czubek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Toba Ja1922 , bo jezeli tez stosowales niesystematycznie albo w ogole w ostatim czasie to by znaczylo, ze spory wplyw na nieukazanie sie linienia u mnie mialo ciagle stosowanie zwyklego minoxa przez okres ostatnich 5 lat.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastosuj DMI (Dimethyl Isorbide) lub ew DMSO (Diméthylsulfoxyde), zamiast PPG (propylene glycol).

 

Czy zamiast pg mozna zastosować glicerynę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...