free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mija miesiąc od zabiegu, czas więc na aktualizację. 

Z takich info rzeczy - zdecydowałem się na branie fina (prawdopodobnie topical z minoxem) i na zabiegi wspomagające u trychologa poprzedzone badaniami z krwi.

Do tej pory od 2 miesięcy codziennie jadę jedynie na suplemencie Naturell SILICA Biotyna MAX i zwykłym magnezie.

Do tego przez miesiąc za delikatnie myłem głowę co widać na zdjęciach z poniedziałkowej konsultacji w punkcie w Warszawie. Bardzo dużo martwego naskórka widocznego gołym okiem jak i pod mikro. Nadal też spore podrażnienia na skórze. Nie odczuwam już jednak po miesiącu większego spięcia skóry od znieczulenia, skóra wraca do normy. Z tyłu wszystko naprawdę fajnie się pogoiło. Z przodu i na koronie oczywiście też, kwestia tylko tych podrażnień i naskórka.

Foty z poniedziałku:

2a7b005e-1d67-4c93-a738-95b4da2de9d1.thumb.jpg.d83bde202ed65bcf4a8a918766c65d07.jpg

d3.thumb.png.e1d1e597b5ddf2d6d0bf82a854a068e1.png

d45.thumb.png.0513854ff9ef76aa2e35599813827e34.png

 

Po 2 dniach mocniejszego mycia wygląda to już nieco lepiej (foty z dziś):

ad90.thumb.png.8b6aec1e5dec91e1ee29df0d3c5612d5.png

w2.thumb.png.6b22691d2b4f09bffdbce7e4af9a123e.png

w33.thumb.png.4fc5624b016352d25f4061ad6bba60c3.png

 w1.thumb.png.f55d00aa06489c77541c210d89e66726.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównasz mycie delikatne z mocniejszym, chodzi Ci o mocniejsze dociśniecie dłoni do skóry głowy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, + większe tarcie, czego wcześniej nie robiłem bo bałem się, że coś sobie zepsuję na przeszczepach.

Dodam jeszcze, że na włosy po zabiegu używam dwóch szamponów poleconych przez Damiana z kliniki - Revita i Complidermol 5ALFA, na stałe pozostanę chyba przy tym drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czyli co po 10 dniu od przeszczepu mocniej przykładać sie do mycia głowy? Nie ukrywam że ja nadal mam sporo strupów i takie uczucie jak bym miał jakiś pancerz na głowie 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczucie pancerza to masz jeszcze po lidokainie pewnie. Mi Dominika na miejscu mówiła, że to może się utrzymywać właśnie do miesiąca jak nie dłużej. U mnie po miesiącu z tym jest pół na pół, trochę czucia, trochę jeszcze zesztywnienia w niektórych obszarach.

W Aestepool w broszurze było wyraźnie napisane, że należy się upewnić, że po 15 dniach nie ma żadnych strupów na skórze głowy. Ja strupków się pozbyłem, no ale ostał się ten martwy naskórek.

Widzę, że zabieg robiłeś we flymedice i miałeś 11.03 więc licz średnio 15 dni od tej daty kiedy nie powinieneś ich mieć na głowie. A najlepiej w razie pytań konsultuj się z kliniką bo pewnie każda ma inne po zabiegowe sposoby. 

Ja generalnie robię teraz tak, że dociskam ręką mocniej i robię trochę szybsze kuliste ruchy. Oczywiście wszystko z umiarem i płaską dłonią żeby nie zadrapywać przez przypadek paznokciami itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szybki mały update. 1,5 miesiąca po zabiegu. Całkowicie zniknęło już uczucie spięcia, napięcia skóry głowy. Wróciło normalne czucie. Jestem też po pierwszej z kilku planowanych wizyt trychologicznych z polecenia kliniki. Nadal mam trochę zaczerwienień skóry w miejscach biorczych, strefa dawcza bez zastrzeżeń.

 

 

wl1111.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...