free web hit counter Skocz do zawartości
grom

Przeszczep FUE unshaven - dr Pietuszko

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić przeszczep włosów metodą FUE unshaven, ponieważ obecnie mam długie włosy i nie chcę się golić na łyso do zabiegu. Chcę na razie wypełnienić zakola, bez obniżania linii włosów. Włosy przerzedzają mi się również w obszarze korony, ale zamierzam zrobić drugi przeszczep w przyszłości, żeby je tam zagęścić. Zależy mi na tym, żeby uzyskać naturalny efekt i zarazem zachować rezerwę w donorze na przyszłe przeszczepy (dlatego na razie tylko zakola, bez obniżania linii włosów). Obecnie mam 28 lat, włosy wypadały mi odkąd skończyłem 20 lat. Od 2 lat biorę finasteryd i minoxidil. Udało mi się nie tylko zahamować łysienie, ale nawet trochę odzyskać gęstości w obszarze korony.

Byłem na konsultacji  w Medical Hair u dr Pietuszko, który zaproponował mi przeszczep 1500 graftów w zakola metodą fue unshaven. Cena jest dla mnie do zaakceptowania (zmieściła się w moim limicie 20 tys. zł). Przekonuje mnie też to, że przeszczep odbędzie bez golenia donoru i tylko z niewielkim goleniem z przodu, gdzie będą wszczepiane grafty. 

Czy uważacie, że taka liczba graftów będzie wystarczająca do pokrycia moich zakoli?

Czy znajdzie się na forum ktoś kto mógłby podzielić się swoim doświadczeniem z zabiegu fue unshaven u dr Pietuszko, lub ewentualnie u innego chirurga? 

Na razie to była moja jedyna konsultacja z chirurgiem. Rozważam także Novoderm w Łodzi (dr Krzysztof Teysler). Chętnie zasięgnę opinii o przeszczepach w tej klinice lub innych alternatywach.

Wstawiam zdjęcia, na których mniej więcej zaznaczyłem jaką linię włosów chciałbym uzyskać po przeszczepie.

IMG_3633.jpg

IMG_3634.jpg

IMG_3636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze jedno zdjęcie od przodu, żeby lepiej zobrazować o jaki efekt mi chodzi. Zastanawiam się, czy 1500 graftów wystarczy, żeby stworzyć linie włosów nie rzadszą niż mam po środku i po bokach.

IMG_3643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio Pietruszko zrobi to tak jak np. Mwamba za 10€/graft ? Bo Unshaven w wielu klinikach znaczy tyle co 5mm długość..., a long hair - 5cm... i weźmie za to 20kzł ?

Jak na ten obszar to nawet nawet zaproponował, tylko, że te polskie 1500 graftów to może być czasami odpowiednikiem 500 zagranicznych... Twój wybór, żeby nie było.... ale w PL to ciężko jest o dobry efekt.

 

Widziałeś gdzieś jakieś efekty od tego lekarza i jeszcze tą metodą ? 

 

I skoro można wybrać opcję bez golenia donoru, pobrać grafty na długich włosach i zrobić HT w tej klinice, to nie wiem w czym miałby być ten problem aby na łyse miejsce z przodu powszczepiać bez golenia...

  • Like 1

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, antydhtor napisał:

Serio Pietruszko zrobi to tak jak np. Mwamba za 10€/graft ? Bo Unshaven w wielu klinikach znaczy tyle co 5mm długość..., a long hair - 5cm... i weźmie za to 20kzł ?

Jak na ten obszar to nawet nawet zaproponował, tylko, że te polskie 1500 graftów to może być czasami odpowiednikiem 500 zagranicznych... Twój wybór, żeby nie było.... ale w PL to ciężko jest o dobry efekt.

 

Widziałeś gdzieś jakieś efekty od tego lekarza i jeszcze tą metodą ? 

 

I skoro można wybrać opcję bez golenia donoru, pobrać grafty na długich włosach i zrobić HT w tej klinice, to nie wiem w czym miałby być ten problem aby na łyse miejsce z przodu powszczepiać bez golenia...

Widziałem tylko te zdjęcia, które są na stronie Medical Hair. 

Przeszczep ma wyglądać tak, że będą przycinać każdy graf przy pobieraniu. Jeżeli będzie ciężko szło, to wytną cienkie "paski" w różnych miejscach z tyłu głowy i z tych miejsc będą pobierać grafty. Wszczepiają oczywiście same grafty (krótkie tzn nie całe długie włosy).

Dlaczego polskie 1500 ma być odpowiednikiem zagranicznych 500? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grom napisał:

Jeżeli będzie ciężko szło, to wytną cienkie "paski" w różnych miejscach z tyłu głowy i z tych miejsc będą pobierać grafty.

 

I właśnie tak w większości klinik praktykują, szczują klienta, że się da , zaś się okazuje, że nie da rady... I na to trzeba uważać, bo w tych paskach donor będzie wyskubany. Niestety, czas kosztuje i to za ten czas szukania graftów po całym donorze liczą sobie kokosy przy czasochłonnej robocie. Powinieneś się upierać na swoim nawet jakby chcieli dopłatę.

 

4 minuty temu, grom napisał:

Dlaczego polskie 1500 ma być odpowiednikiem zagranicznych 500? 

 

Poczytaj sobie relacje z polskich klinik i sam sobie odpowiedz. Pooglądaj zdjęcia i wyciągnij wnioski.  Generalnie Polska to chyba dno ostatnie jeśli o HT chodzi.

  • Like 1

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kilkuset graftów max 1000 można ew. wydłubać z kilku cienkich pasków,  ale powyżej lepiej jest to robić w kilku sesjach - to lepiej dla donoru i bez żadnego golenia. 

 

Np. mi oszacowali na ok. 2400-2500  i też mnie interesuje HT bez żadnego golenia, co najwyżej ucinanie włosów z pobieranych graftów, i dlatego rozważam to w kilku sesjach.  Jeśli upierasz się na to aby robić jednak w PL, to podróż nie będzie droga, a i ryzyko szoklosu dużo mniejsze przy mniejszej ilości pobranych graftów.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty robiłeś już kiedyś przeszczep? Jeżeli tak to w jakiej klinice, ile graftów i jaką metodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Aczkolwiek jak będę już robił, to tylko taka metoda mnie interesuje.  Odrosty osiągnąłem przy pomocy farmakologi i innych metod na to, na tyle zadowalające, że zastanawiam się nad wydaniem grubszej kasy, niemniej jednak, jeśli będę robił, to będę chciał to zrobić w jakiejś lepszej klinice, a to niestety drogie. Miałem kilka konsultacji, i taką ilość graftów mi oszacowali.

 

W ogóle dobrze jeśli w klinice mają duże doświadczenie jeśli chodzi i tę metodę, a nie że robią tam komuś raz na ruski rok.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grom I jeszcze jedno.

 

Trzeba też powiedzieć, że u ludzi długowłosych popularniejszą metodą jest STRIP (z racji niższych kosztów), ale zaletą STRIP'a  jest też to, że można sporo graftów wydobyć pozostawiając jednocześnie cienką bliznę (jeśli dobrze zrobione) i poza tym dziewiczy donor, i w ten sposób mógłbyś nie tylko od razu zrobić przód ale i dogęścić vertex, a widziałem w drugim wątku, że też masz z tym problem mimo kuracji. A FUE zostawić na zapas jakby łysienie postąpiło. Ale Twój wybór. Oczywiście można, też w odwrotnej kolejności zrobić i mieć STRIP'a na zapas. Na pewno warto przemyśleć. 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. FUT raczej zostawię na drugi lub trzeci przeszczep w przyszłości, jeżeli będę potrzebować. 

Na razie nie chcę zagęszczać vertexa, bo pokładam nadzieję w farmakoterapii. Ewentualne zagęszczenie zrobię nie wcześniej niż za 2 lata i wtedy też może poprawię przód, jeżeli nie będę do końca zadowolony z efektu. 

Jak obecnie wygląda twój protokół? Skoro już znasz moją historię, czy coś byś doradził, żeby może przyspieszyć odrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, grom napisał:

 Skoro już znasz moją historię, czy coś byś doradził, żeby może przyspieszyć odrost?

 

Nie będę doradzał żadnych mocnych leków, bo raz, że mnie tu ''poćwiartują'' znowu, a dwa, to tak jak napisałeś, przodu raczej nie odzyskasz. Odzyskać linię a co dopiero wygiąć ja w druga stronę, to jest bardzo trudne, właściwie niemożliwe, bardzo rzadko dzieje się w przyrodzie. Nawet ludziom trans MTF i biologicznym kobietom robią przeszczepy i korekcje linii, bo silne leki nie działają w tej materii albo nie wystarczająco.  Choć jak dla mnie to możesz brać co tylko chcesz.

Możesz np. dodać też duta zewnętrznie albo fina, oraz minoxa, albo RU czy flutamid. Spróbować nakłuwania, masaży, hydromasaży podczas kąpieli. 

Chcesz to możesz też spróbować Alpicort E na ten przód albo jakiś estrogel (są tu tacy co stosują) W końcu każdy lek można odstawić jakby uboki były nie do zniesienia.

 

41 minut temu, grom napisał:

Jak obecnie wygląda twój protokół?

 

Moja kuracja to jest za silna tutaj dla 99,9% ludzi, nawet w obecnej formie: 5 mg fina ED,  2x 50 mg CPA ED, 2 x ok 5 mg minoxa wew. 

Ja nie tylko leczę łysienie, ale jestem zwyczajnie Hair-builder czyli taki koksik włosowy.  Nie patrz na mnie tylko rób przeszczep.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, antydhtor napisał:

 

Nie będę doradzał żadnych mocnych leków, bo raz, że mnie tu ''poćwiartują'' znowu, a dwa, to tak jak napisałeś, przodu raczej nie odzyskasz. Odzyskać linię a co dopiero wygiąć ja w druga stronę, to jest bardzo trudne, właściwie niemożliwe, bardzo rzadko dzieje się w przyrodzie. Nawet ludziom trans MTF i biologicznym kobietom robią przeszczepy i korekcje linii, bo silne leki nie działają w tej materii albo nie wystarczająco.  Choć jak dla mnie to możesz brać co tylko chcesz.

Możesz np. dodać też duta zewnętrznie albo fina, oraz minoxa, albo RU czy flutamid. Spróbować nakłuwania, masaży, hydromasaży podczas kąpieli. 

Chcesz to możesz też spróbować Alpicort E na ten przód albo jakiś estrogel (są tu tacy co stosują) W końcu każdy lek można odstawić jakby uboki były nie do zniesienia.

 

 

Moja kuracja to jest za silna tutaj dla 99,9% ludzi, nawet w obecnej formie: 5 mg fina ED,  2x 50 mg CPA ED, 2 x ok 5 mg minoxa wew. 

Ja nie tylko leczę łysienie, ale jestem zwyczajnie Hair-builder czyli taki koksik włosowy.  Nie patrz na mnie tylko rób przeszczep.

anty, a nie lepiej brać duta zamiast fina? Czy przestałaś ze względu na wątrobę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dhttrash napisał:

anty, a nie lepiej brać duta zamiast fina? Czy przestałaś ze względu na wątrobę? 

 

Lepiej. A najlepiej to i to.  Przestałam bo w ciąży byłam, a tam jest napisane, żeby nie brać w ciąży tego leku. ;)

 

A na poważnie, to odstawiłem z powodu trudniejszej dostępności, oraz, dlatego, że chciałem sprawdzić jak to będzie bez duta i czy to prawda, co ględzą na forach, że dut zniszczył linię. O wątrobę też chodziło, bo już sporo tego wszystkiego było.  Pisałem już o tym.  Wracam jednak do duta.  Stan wątroby na pewno się poprawił, jednak spowodowane to jest nie tylko odstawieniem duta ale i estro, oraz zmniejszeniem dawek CPA już od dawna, oraz rezygnacją ze wszystkich wcierek. Trudno zatem powiedzieć co najbardziej obciąża wątrobę w realu. 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora.

 

Ten Alpicort E jest zatwierdzony do leczenia łysienia u mężczyzn i dostałem go kiedyś z przepisu lekarza, nawet nie wiedziałem wtedy, że takie coś jest, i lekarz sam receptę na to dał. Tam jest tyle estro co kot napłakał albo i komar...  Nie czytaj bredni gargameli, nie zmienisz płci od tego ani nawet gino nie dostaniesz. Możesz śmiało stosować. Lekarz kiedyś na raz 3 butelki mi zapisał, a to jest sporo tego i rzadkie i wydajne. 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2024 o 11:11, antydhtor napisał:

Do autora.

 

Ten Alpicort E jest zatwierdzony do leczenia łysienia u mężczyzn i dostałem go kiedyś z przepisu lekarza, nawet nie wiedziałem wtedy, że takie coś jest, i lekarz sam receptę na to dał. Tam jest tyle estro co kot napłakał albo i komar...  Nie czytaj bredni gargameli, nie zmienisz płci od tego ani nawet gino nie dostaniesz. Możesz śmiało stosować. Lekarz kiedyś na raz 3 butelki mi zapisał, a to jest sporo tego i rzadkie i wydajne. 

Nigdy nie słyszałem wcześniej o tym leku. Zapytam lekarza przy następnej wizycie i może dodam do mixu. Za miesiąc robię przesiadkę na dut. Mam nadzieję, że nie będę miał żadnych efektów ubocznych tak jak nie mam przy fin.

Od ilu lat przyjmujesz te leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy które. Ogólnie jeśli chodzi o fina/duta, to od 12 już chyba będzie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem bez golenia robione zakola w pl 2000graftów, nie będę mówił gdzie bo dopiero minął 5 miesiąc i jeszcze długa droga, wrzucę kilka fotek jak to wyglądało i wygląda na obecną chwilę, jak dla mnie to co było a jest to dzień a noc a to dopiero 5 miesiące Pozdrawiam 

Na włosach nie ma żadnych mikrowłókien 

 

Screenshot_20240503_192855_WhatsApp.jpg

Screenshot_20240503_192818_Gallery.jpg

Screenshot_20240503_193553_Gallery.jpg

 

Screenshot_20240503_192609_Gallery.jpg

 

Edytowane przez Jaren34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2024 o 18:37, Jaren34 napisał:

Ja miałem bez golenia robione zakola w pl 2000graftów, nie będę mówił gdzie bo dopiero minął 5 miesiąc i jeszcze długa droga, wrzucę kilka fotek jak to wyglądało i wygląda na obecną chwilę, jak dla mnie to co było a jest to dzień a noc a to dopiero 5 miesiące Pozdrawiam 

Na włosach nie ma żadnych mikrowłókien 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo ładnie to wygląda, gratuluję. Chętnie poznam miejsce gdzie to robiłeś w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...