Skocz do zawartości
bbh_blocked_dnftl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Members
Napisano

witam, w połowie kwietnia 2024 miałem przeszczep. Jestem zadowolony, ale ubytek był spory i 5000 graftów nie pozwoliło wszystkiego dobrze zakryć, mam troche przerzedzone na czubku głowy.

Jaki czas po zabiegu mogę zrobić pigmentację? Nie widzę nic co by wskazywało na niezagojoną skórę głowy itp. Chociaż z tego co wiem to do maksymalnych efektów czeka się rok, u mnie minęło 7 miesięcy.

Używam minox na skórę i fina w tabletkach, jeśli to ma znaczenie.

Raczej nie chcę robić kolejnego przeszczepu, chociaż na strefie dawczej byłoby co zbierać.

Co myślicie?  

  • Members
Napisano

Jeśli przez czubek głowy masz na myśli koronę, to poczekałbym 1,5 roku od przeszczepu, w tamtym obszarze odrost trwa najdłużej. Kup sobie mikrowłókna w międzyczasie, przynajmniej dopóki nie będziesz pewny, że efekty są już finalne.

  • Like 1
  • 1 month later...
  • Members
Napisano

Dzięki, teraz zastanawiam się czy po mikropigmentacji stosować nada minoxidil. Z tego co mówił gośc od mikropigmentacji, minox wysusza tam skórę i to sprawi, że kolor szybciej zejdzie i trzeba pewnie bedzie częście poprawiać zabieg. 

co o tym myślicie? Stosuje minox już 9 miesięcy i czuję, że jak nagle przestanę to wyleci sporo włosów i pogorszy się, wolałbym nadal używać minox.

Czy są osoby, które po mikropigmentacji nadal stosują minox? Dodam, że ja nie ścinam się na łyso, tylko mam prawie normalne włosy, po przeszczepie mam przerzedzony tył, ale reszta fantastycznie wygląda. Dlatego chcę zrobić mikropigmentację na czubku.

  • 4 weeks later...
  • Members
Napisano (edytowane)

Co zdecydowałeś ? Jestem w takiej samej sytuacji tylko biorę minixa w tabletkach 

 

i czy widzisz jeszcze zagęszczanie tyłu?

Edytowane przez Tekken43
  • 3 weeks later...
  • Members
Napisano

szczerze mowiac ostatnio malo spogladam czy sie poprawia, decyduje sie na mikropigmentację, bo nie chce robic kolejnego przeszczepu. Boje sie, ze bedzie salbo w strefie dawczej, a nie obawiam sie kosztow. Mikropigmentację będę powtarzał, ale może to będzie 1 zabieg na 2-5 lat wiec tanio. Do tego biorę fina, mysle ze jest ok.

 

  • 4 months later...
  • Members
Napisano
W dniu 3.03.2025 o 19:09, Ramzes napisał:

szczerze mowiac ostatnio malo spogladam czy sie poprawia, decyduje sie na mikropigmentację, bo nie chce robic kolejnego przeszczepu. Boje sie, ze bedzie salbo w strefie dawczej, a nie obawiam sie kosztow. Mikropigmentację będę powtarzał, ale może to będzie 1 zabieg na 2-5 lat wiec tanio. Do tego biorę fina, mysle ze jest ok.

 

Hej, jak to obecnie wygląda? Sam się boję że znajdę się w podobnej sytuacji. Byłbym wdzięczny za jakąś aktualizacje.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...