free web hit counter Skocz do zawartości
bejker

Ceny transplantacji włosów.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem się Was podpytać, jak to właściwie jest z tymi przeszczepami. Niestety czeka on również i mnie. Wybór prawdopodobnie padnie na Turcję i Dr. Maral-a tylko zastanawiam się nad jakością i olbrzymią rozbieżnością w cenach. Ogólnie opinie o polskich klinikach są kiepskie. Do tej pory uważałem że tu cena idzie w parze z jakością. Cena takiego zabiegu w Turcji (przynajmniej tak mi wycenili na początek) to ok 2400€ za 3500 graftów. Natomiast w Polsce przeszczep ok 900 graftów to cena 15000zł. Cena olbrzymia i w dodatku jakość pozostawiająca wiele do życzenia. Co takiego jest w zagranicznych klinikach że po pierwsze mają tak konkurencyjne ceny niż w PL i w dodatku robią to o wiele lepiej? Przecież zapotrzebowanie jest duże i gdyby w Polsce robiono to dobrze a ceny były porównywalne do cen w najpopularniejszych klinikach w europie, polacy nie mieli by potrzeby szukania pomocy poza granicami kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do tej pory uważałem że tu cena idzie w parze z jakością.

 

Cena się nie bierze z niczego, ale nie zależy tylko od jakości

 

Zależy też od:

- świadomości konsumentów,

- dostępności usług (nie każdy byłby gotów polecieć do Australii tylko dlatego, że ktoś mu tam zrobi lepszy przeszczep),

- renomy firmy (nie od dziś wiadomo, że czasem płaci się za markę),

- gospodarki kraju w którym odbywa się przeszczep (w biednych krajach jest taniej z uwagi na tzw. efekt Balassy-Samuelsona).

 

Co do Turcji to zauważ, że tam też są kliniki wcale nie takie tanie (Kesser, Koray) i te są najbardziej polecane. W tańszych klinikach pośpiech jest większy, metoda szybsza, więcej pacjentów jednego dnia, ale też i odpowiednio niższa cena.

 

Co do Polski to to jest w ogóle ewenement. Sam się dziwię dlaczego w ogóle ludzie tutaj robią, ale.... z drugiej strony świadomość typowego konsumenta jest niska i przeważa opinia "niemożliwe żeby renomowane polskie kliniki, mające tysiące pacjentów, robiły to źle".

Na podstawie tej opinii ludzie jadą w ciemno i nawet nie robią rzeczywistych porównań i jakościowych rozeznań, pomimo, ze wielu pacjentów deklaruje gotowość spotkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Polsce dowiadywałem się w Ambroziaka ponieważ oni (przynajmniej tak twierdzą) robią przeszczepy urządzeniem S.A.F.E.R o którym czytałem sporo pozytywnych opinii ale kurcze, 15 tysi za 900 włosów to jakaś masakra. Może i metoda dobra ale mając do wyboru Turcję i 2400€ za 3500 graftów i 15tys za 900, chyba wybór jest oczywisty.

 

Jestem ciekawy czy zagraniczne kliniki mają jakieś ceny grupowe na zasadzie że np przylatuje do nich grupa 4 - 5 osób w PL na zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Lion, mógłbyś aktualizować cenniki na 1szym poście? nie każdy ma czas brnąć 16 postów z aktualizcjami, a obecne cenniki różnią się od tych które podałeś. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

 

Wiem ze koniec końców to jest indywidualna decyzja ale chętnie poznam wasza opinie. Czeka mnie pierwszy HT waham się przy wyborze Doktora. Moja decyzja krąży pomiędzy trzema klinikami: Dr. Demirsoy vs Dr. Koray Erdogan vs Dr Maral. Szukając opinii na temat powyższych lekarzy trafiłem na następujący watek w internetach:

 

https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/rate-my-3261-grafts-fue-by-dr-demirsoy.100579/

 

Ogólnie ziomek miał podobny dylemat co ja Dr. Demirsoy vs Dr. Koray Erdogan wybrał tego drugiego, a o trzecim mówił ze jest okay aczkolwiek wspomina ze technicy robią rzeźnie z donoru.

 

Podsumowując Dr. Koray Erdogan ma renomę i poleca go wiele osób ale tez się ceni w moim przypadku będzie to coś okolicach 9000 euro, a z drugiej strony mamy Dr. Demirsoy który zrobi ta robotę za polowe ceny co myślicie? Jak żyć?

 

Baben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koray z trójki najlepszy, ogólnie to jeden z najlepszych chirurgów od HT

 

U Demirsoya było kilka osób z tego forum i chwaliło. w Turcji takie ceny są, bo tam jest tych klinik od HT napierdolonych jak grzybów po deszczu i konkurencja ogromna


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak myślałem ze Dr. Koray najlepszy ale 9000 euro tez działa na wyobraźnie.

 

Koray ma 2,5 euro za graft.

Na tle chociażby dr. Bisangi z BHR w Belgii który ma 3,65 euro za graft, różnica jest znacząca, a umiejętności są te same, bo obydwoje znajdują się na liście 10 najlepszych chirurgów od HT.

 

Oczywiście jak wspomniałem jest to związane z rynkiem, w Turcji jest w chuj klinik HT


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak myślałem ze Dr. Koray najlepszy ale 9000 euro tez działa na wyobraźnie.

 

Koray ma 2,5 euro za graft.

Na tle chociażby dr. Bisangi z BHR w Belgii który ma 3,65 euro za graft, różnica jest znacząca, a umiejętności są te same, bo obydwoje znajdują się na liście 10 najlepszych chirurgów od HT.

 

Oczywiście jak wspomniałem jest to związane z rynkiem, w Turcji jest w chuj klinik HT

 

Dzięki za opinie jak najbardziej się z nią liczę zobaczymy może ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Koray ma 2,5 euro za graft.

Na tle chociażby dr. Bisangi z BHR w Belgii który ma 3,65 euro za graft, różnica jest znacząca, a umiejętności są te same, bo obydwoje znajdują się na liście 10 najlepszych chirurgów od HT.

 

Tyle, że BHR stosuje różne ceny dla różnych klientów, zwłaszcza jeśli idzie o biedniejsze kraje (do których Polska się zalicza).

Tak więc napisz i się zapytaj jaką cenę ci faktycznie dadzą, a nie wklejaj z góry 3,65 euro, bo jest to nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koray ma 2,5 euro za graft.

Na tle chociażby dr. Bisangi z BHR w Belgii który ma 3,65 euro za graft, różnica jest znacząca, a umiejętności są te same, bo obydwoje znajdują się na liście 10 najlepszych chirurgów od HT.

 

Tyle, że BHR stosuje różne ceny dla różnych klientów, zwłaszcza jeśli idzie o biedniejsze kraje (do których Polska się zalicza).

Tak więc napisz i się zapytaj jaką cenę ci faktycznie dadzą, a nie wklejaj z góry 3,65 euro, bo jest to nieprawda.

 

Dzięki Lion, a co myślisz o wspomnianych przeze mnie doktorach? Dr. Demirsoy vs Dr. Koray Erdogan jak już wspomniał Behaviorakles Dr. Koray Erdogan to czołówka lekarzy jeśli chodzi o HT a co myślisz o Dr. Demirsoy, twoje spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z BHR i ich ceną to prawda, na tyle się zgodziłem i mam już termin, po bliższym wybadaniu mniej nie zanosi się że zejdą, chyba że ktoś ma jakiś lepszy dar przekonywania njż ja. Ale stawka i tak w stosunku do cywilizowanych krajów zachodu jest mniejsza dla nas więc dobre i to. Kiedyś płaciłem u nich jako normalną cenę 3,3E za graft więc niewiele wzrosło. Wydaje mi się że Doktorek zabiega teraz o większy rynek i chyba mają wyjazdy -usa, kanada co widać tutaj:

https://pl-pl.facebook.com/BHRClinic1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beben12345 ile Ci zaproponowali graftow? Kazda klinika podobnie ?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beben12345 ile Ci zaproponowali graftow? Kazda klinika podobnie ?

 

Dr. Koray Erdogan na początku wyszedł z propozycja pomiędzy 4500 do 5000 graftow ale powiedziałem ze jak na pierwszy raz to za dużo dla mnie wiec zaproponowali mi od 3000 do 3200. Dr. Demirsoy cos ok 3500, jak dla mnie chyba najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do tego drugiego doktora (jakoś nie uśmiecha mi się wożenie ze sobą tak dużych pieniędzy) a następny przeszczep jeśli taki będzie potrzebny to wtedy wybiorę się do Dr.Koray zeby mieć porównanie, dobrze kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde spora roznica, ten Koraya wlasnie tutaj ma ten najwiekszy minus. Naciaga na te grafty i nie mysli przyszlosciowo. Sciagnie kase z klienta zrobi swoje i pozniej musisz sie glowic co dalej, skoro polowa graftow juz poszla gesto na dany obszar i jak zagospodarowac reszte w razie progresu lysienia...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chce mieć dobry efekt w portfolio i proponuje tyle żeby takowy był.

A co do myślenia przyszłościowego to jest to cecha mniejszości chirurgów.

 

Z drugiej strony pacjent (odpowiednio świadomy) sam może też rozplanować sobie walkę z łysieniem i dogadać się z chirurgiem co do swoich planów.

 

Ja osobiście nie obciążam chirurgów odpowiedzialnością za moją walkę z łysieniem - to moja sprawa i mój problem. Od chirurga oczekuję tylko dobrego wykonania umówionej roboty przeszczepu włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde spora roznica, ten Koraya wlasnie tutaj ma ten najwiekszy minus. Naciaga na te grafty i nie mysli przyszlosciowo. Sciagnie kase z klienta zrobi swoje i pozniej musisz sie glowic co dalej, skoro polowa graftow juz poszla gesto na dany obszar i jak zagospodarowac reszte w razie progresu lysienia...

 

Dokładnie, ale własnie dlatego planuje i chce zrobić mniej żeby zostawić sobie trochę na później tych graftow. Zacznę od Dr. Demirsoy a potem w przyszłości albo Dr.Koray albo ktoś inny, słyszałem tez dobre opinie o Dr. A. Muttalip Keser i o Dr. Özgür Öztan obaj z Ankary chyba.

 

Chce mieć dobry efekt w portfolio i proponuje tyle żeby takowy był.

A co do myślenia przyszłościowego to jest to cecha mniejszości chirurgów.

 

Z drugiej strony pacjent (odpowiednio świadomy) sam może też rozplanować sobie walkę z łysieniem i dogadać się z chirurgiem co do swoich planów.

 

Ja osobiście nie obciążam chirurgów odpowiedzialnością za moją walkę z łysieniem - to moja sprawa i mój problem. Od chirurga oczekuję tylko dobrego wykonania umówionej roboty przeszczepu włosów.

 

Zgadzam się z Toba Lion, masz absolutnie racje. Samemu trzeba zaplanować ile się da, a chirurgowi zostawić tylko wykonanie twojego planu. Ja na początku chciałbym maksymalnie przeszczepić 3000 chociaż to i tak jest bardzo duzo jak na jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gregs, nie czytasz uważnie forum.

 

Za granicą od dawna odchodzi się od przeliczania na grafty, ceny raczej w większości zagranicznych klinik są stałe i wykonywane są możliwie największe przeszczepy w stosunku do możliwości dawczych Twojego donoru.

 

Przykładowo: klinika X oferuje przeszczepy za 3000€

Ty potrzebujesz 4000 graftów i płacisz za to 3000€

Ktoś inny potrzebuje 6000 graftów i tez płaci 3000€ o ile tak duży zabieg będzie możliwy do wykonania w jednej sesji.

 

Które dobre kliniki to oferują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie... Niektórzy maja całą łysą pałę i robią po 8000 graftów. Niektórzy maja kaprys żeby minimalnie obniżyć zakola i robią 800 gr. Oplaca sie robic zabieg na tyle przewidzianym żebyś po nin był zadowolony z efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne pytanie... Niektórzy maja całą łysą pałę i robią po 8000 graftów. Niektórzy maja kaprys żeby minimalnie obniżyć zakola i robią 800 gr. Oplaca sie robic zabieg na tyle przewidzianym żebyś po nin był zadowolony z efektu

 

Ale mi chodzi o to czy klinice opłaca się robić zabieg np. 750 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie znalazłem takiej kliniki która by przeszczepiała włosy bht z ciała w jakimś pakiecie cenowym. Trzeba płacić za każdy graft.


40 lat

4 zabiegi HT

Łącznie przeszczepione już 11235 graftów.

Zoxin Med, Babydream Shampoo

Biotyna

Zielona herbata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...