free web hit counter Skocz do zawartości
arczi

Dr. A's Clinic - 17.02.2014r FUHT 3538 + FUSE 167 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

miałem zabieg 3 tygodnie temu (17.02.2014) u Dr. A's. Nie będę pisał co i jak bo i Skald, i inni bardzo dużo napisali w poprzednich wątkach. Czekam na efekty i od czasu do czasu będę aktualizował wątek. W razie pytań, śmiało piszczcie pod wątkiem. Same konkrety:

 

W Indiach byłem od 16.02 do 21.02. Udało się kupić dość tanio bilet na te loty (WAW FRA DEL -> DEL MUN WAW). Hotel przy klinice, szczerze, to taki sobie. Jakoś jednak jak widać przeżyłem (Hotel Lords Inn).

 

Ceny:

wiza z pośrednictwem 353

zabieg ~20000

bilet Lufthansa 1862

ubezpieczenie podróży 41

hotel ~700

 

Zdjęcie po umyciu włosów godzinę przed zabiegiem:

1.jpg

 

Przed samym zabiegiem:

2.jpg

 

3.jpg

 

20140217_102707.jpg

 

Po zabiegu:

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Jak widać do pokrycia był duży obszar, na górę poszło 3538 graftów ze stripa i reszta, 167, z FUSE (tak się umówiłem przed zabiegiem). Podziękowania dla Skalda, bardzo dużo z nim mailowałem, zacząłem chyba już we wrześniu - pełen profesjonalizm.

 

Polecam także wycieczkę z Ewą (z forum). Za 150zł pozwiedzałem w czwartek New Delhi, ona jak i wynajęta taksówka z jej kolegą, zjeździliśmy naprawdę spory kawał miasta, spod hotelu do hotelu, bardzo fajnie wspominam mój ostatni dzień. Można też zamówić usługę przewozu lotnisko - transfer, na lotnisku, po wylądowaniu proponowali mi usługę za 30$ (!)[15km trasy], pojechałem za 15$. Wracając skorzystałem ze znajomego Ewy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta i fachowa robota, obszar biorczy wygląda znakomicie, wykonanie klasa światowa Aż przyjemnie się patrzy na takie arcydzieło, za kilka miesięcy na pewno będziesz zachwycony! Mam do Ciebie kilka pytań, ponumerowałem je żeby wyglądały bardziej przejrzyście:

 

1. Czy mógłbyś powiedzieć z jaką gęstością doktor umieścił grafty oraz jak duży obszar został nimi pokryty?

2. Jaki stopień łysienia w skali NH zdiagnozował doktor? Jak ocenił perspektywy na przyszłość (tzn. czy określił do jakiego stopnia może posunąć się łysienie)?

3. W jakim jesteś wieku, kiedy zacząłeś łysieć i czy stosujesz obecnie/stosowałeś jakąś kurację aby zachować rosnące włosy na obszarze podatnym na działanie DHT?

4. Czy planujesz docelowo następny zabieg na zagęszczenie korony głowy (pytanie na podstawie zdjęcia nr 1)?

5. Czy mógłbyś podać wymiary stripa który został wycięty do przeszczepu i wrzucić zdjęcie obszaru dawczego?

6. Ile w przybliżeniu graftów można wyciągnąć z Twojego donora łączac wszystkie metody przeszczepu (FUE, FUT, BHT)? Jaką dysponujesz gęstością obszaru dawczego w cm2?

7. Niewielką liczbę graftów FUSE robiłeś w ramach testu czy chciałeś zwyczajnie dołożyć nieco graftów do tych wyjętych ze stripa?

8. And the last one - czy mieszkasz w Warszawie? Jeżeli tak czy jest możliwość spotkania się z Tobą i obejrzenia efektów na żywo?

 

Bardzo zainteresował mnie Twój przypadek. Mam bardzo podobną fakturę i kolor włosów do Twoich (cienkie ale gęstość donora powyżej przeciętnej), jak patrzę na zdjęcia to mam odczucie jakbym widział bliźniaka genetycznego (w odniesieniu do włosów rzecz jasna ). Na koniec kwietnia mam zaplanowany zabieg FUE na około 1500 graftów w innej klinice, mam trochę gęstszy środek nie wymagający dużej liczby grafów dzięki finasterydowi ale zakola b. głębokie i nie mam złudzeń że łysienie nie postąpi do poziomu takiego jak u Ciebie w perspektywie kilku lat (szczególnie w kontekście mojego młodego wieku).

 

Gratuluję wyboru kliniki i życzę szybkich odrostów!

 

Pozdrawiam serdecznie!


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Dbaj i przestrzegaj wytycznych. Uważaj na słońce to naprawdę ważne.

 

Ile będzie można wyciągnąć jeszcze z twojego donora ( jaką masz gęstość) >??

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety takich informacji nie mam, obszar taki jak na zdjęciu, z proporcji można mniej więcej wyliczyć:)

2. Prognoza na NW5/6

3. Na priv wyślę

4. Tak planuję, ale na pewno nie w przyszłym roku

5. Zdjęcia stanu i samej blizny wrzucę na dniach. Wycięcie jest długie, przez całą praktycznie. Zaczyna się mniej więcej 2cm nad środkiem ucha.

6. Gęstość oceniał mi jeszcze dr Bisanga w Warszawie jak byłem kiedyś na konsultacjach - ok. 65 na cm2. Wg dr A's jeszcze jeden STRIP jest możliwy, a co do maximum to także nie wiem ile dokładnie jeszcze można wyciągnąć.

7. Na zaznaczony obszar po prostu nie starczyło włosów ze STRIPA, dogadałem się także z dr, że chce za jednym zamachem jak najwięcej pokryć obszaru.

8. Powiem tak, pomieszkuje, moja praca polega na tym, że praktycznie ciągle siedzę za granicą, w Wawie będę dopiero w kwietniu.

 

@rami

Tak jak wspomniałem, nie miałem jakiejś super elastyczności STRIPA, ale jeszcze jeden z pewnością udałoby się zrobić - słowa dr. Uważam bardzo na słońce.

 

Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie miesiąc po zabiegu, zdjęcie zrobione w mokrych włosach, światło dzienne (17.02 -> 15.03)

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam problem z językiem angielskim czy po wcześniejszych ustaleniach emailowych na miejscu mogą pojawić się jakieś problemy dotyczące operacji?

 

-- 17 mar 2014, 18:53 --

 

Jeżeli mam problem z językiem angielskim czy po wcześniejszych ustaleniach emailowych na miejscu mogą pojawić się jakieś problemy dotyczące operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mam problem z językiem angielskim czy po wcześniejszych ustaleniach emailowych na miejscu mogą pojawić się jakieś problemy dotyczące operacji?

 

-- 17 mar 2014, 18:53 --

 

Jeżeli mam problem z językiem angielskim czy po wcześniejszych ustaleniach emailowych na miejscu mogą pojawić się jakieś problemy dotyczące operacji?

 

Od paru tygodni mamy na miejscu tłumacza, także ewentualne koszty jego asysty będą minimalne w odniesieniu do kosztów zabiegu.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arczi ile kosztował zabieg w przeliczeniu na polską walutę?

 

Podałem na górze, jest to cena przybliżona cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przedstawiam stan na 2miesiące i 10dni po zabiegu. Przepraszam za jakość zdjęć, ale naprawdę trudno jest zrobić dobrze zdjęcia samemu. Szwy rozwiązały się dość późno, odwiedziłem jednak chirurga, który powiedział, że blizna bardzo ładnie się goi, jest czerwona, ale nie ma żadnych zgrubień itd. Ciągle chodzę w bardzo elastycznej czapce, czasami spoci się głowa, jednak to na dziś najlepsza "ochrona" przed światem zewnętrznym. Postaram się żeby następne zdjęcia były o wiele lepsze jakościowo. Pozdrawiam.

 

10.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy Niemniej na ostateczny efekt musimy poczekać jeszcze kilka ładnych miesięcy.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku od zabiegu jeszcze zbyt dużo się nie dowiesz . Po 12 miesiącach będziesz miał duży odrost , ale to nie będzie maksimum ilościowe i jakościowe . Zapytaj forumowych weteranów od przeszczepów to Ci napiszą jak jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugaar ma rację, użyłem skrótu myślowego. Prawdziwy ostateczny efekt zauważyć możemy pomiędzy 24 - 30 miesiącem od zabiegu, natomiast efekt 85-90% zobaczymy w miesiącu 12-stym, co miałem na myśli.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było:) Nie zapomniałem o Was i niedługo wrzucę zdjęcia efektu końcowego bo wiem, że warto się tym podzielić. Osobiście jestem bardzo zadowolony i zabieg mocno zmienił to co mam na głowie. Odezwę się za parę dni, pozdrawiam całe forum:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...