free web hit counter Skocz do zawartości
Gość Lion

Minoxidil - wykresy, badania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niniejszy wykres przedstawia działanie finasterydu (Propecia, Proscar) oraz minoxidilu (Rogaine, Loxon, Piloxidil, Kirkland), stosowanych razem oraz osobno.

 

Nie pamiętam źródła tego wykresu, a tym samym nie znam jego wiarygodności. Jednak bazując na własnym doświadczeniu, mogę potwierdzić, że idea którą można odczytać z niego, jest zgodna z rzeczywistością.

Prawdą jest np., że minoxidil w krótkoterminowym okresie daje lepsze rezultaty niż finasteryd, ale gorsze w długoterminowym.

Prawdą jest też, że nagłe zaprzestanie kuracji minoxidilem, przy braku innej kuracji, powoduje radykalny spadek ilości owłosienia (znam kilka takich przypadków).

 

Fin_Minox.jpg.4e31a48b2cb6a0966a8ae77cc463d908.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wykres pokazujący szanse na osiągnięcie dobrych efektów minoxidilu(1) oraz minoxidilu/finasterydu/tretinoniny(2) stosowanych zewnętrznie

 

minoxidil_finasteryd.gif.4b29bbf1fc65879317110d0c7ecd9bd0.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do stosujących badz tych którzy stosowali pianke Rogaine ,faktycznie ona nie skleja zupełnie włosów?Zależy mi by rano włosy były całkowicie świeze i nie posklejane oraz czy zawiera glikol w składzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glikol zawiera (sprawdze rano na wszelki wpadek) i rzeczywiście nie skleja, według mnie na rano jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli nie używasz żadnych środków maskujących, bo wygładza i sprawia że włosy wydaja się grubsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie nr.1 widać wyraznie ze skuteczność minoxidilu nie maleje drastycznie tym bardziej w połączeniu z finasterydem,a z wielu opini mozna wnioskować ze działa rok a pózniej juz skuteczność znacznie maleje,ja uwazam ze generalnie trzeba poprostu dobrze na niego działać(kwestie indywidualne) jak również widać na wykresie 1 -zaprzestanie stosowania minoxidilu powoduje posypanie sie włosów (to sam moge potwierdzic i chyba wiekszość która zaprzestała kuracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na wykresie nr.1 widać wyraznie ze skuteczność minoxidilu nie maleje drastycznie tym bardziej w połączeniu z finasterydem,a z wielu opini mozna wnioskować ze działa rok a pózniej juz skuteczność znacznie maleje

 

To wynika z niezrozumienia działania minoxidilu przez osoby go stosujące.

On po prostu stwarza polepszone warunki wzrostu włosa (m.in. poprzez otwarcie kanałów potasowych), przez co zwiększa się ich średnica oraz wydłuża faza anagenu (wzrostu).

Skuteczność minoxidilu na tym punkcie nie maleje nigdy i działa cały czas.

 

Natomiast jeśli chodzi o przełożenie powyższego na odrosty, czy chociaż zahamowanie łysienia, to tutaj rzeczywiście skuteczność jest nietrwała.

Ale to wynika po prostu z tego, że chociaż minoxidil wzmacnia włosy, to jednocześnie nie jest lekiem na łysienie, w tym sensie, że nie ingeruje w mechanizmy łysienia androgenowego.

Trzeba o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświaczenia wiem że zastosowanie u mnie minoxidilu (w formie loxonu) było kompletną porażką. Przechodziłem kiedyś łojotokowe zapalenie skóry, włosy mi się przesto przerzedziły, zacząłem używać loxonu w trakcie leczenia łzs aby pobudzić wzrost włosów, tak podrażnił mi skórę że włosy mi się jeszcze bardziej posypały. Z założenia miało być lepiej ale wyszło jeszcze gorzej. Ale tak jak napisał ja1922 to są chyba kwestie indywidualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co sądzicie o większych stężeniach Minoxidilu, 15%?

Na kilku forach czytałem że sporo osób sobie to chwali, jeśli chodzi o odrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma większego znaczenia jakie używasz stężenia w przypadku minoxa, liczy się dawka jaką zastosujesz.

 

Znaczenie ma natomiast to że jak chcesz stosować na obszar NW2 to wiadomo że 2x dziennie 1ml 5% minoxa będzie za dużą ilością jak na taki mały obszar, będzie się rozlewać po czole itp... Dlatego według mnie na tak małe obszary lepiej używać większych stężeń (czyt. 15%) w mniejszej ilości 2x dziennie 0,3 - 0,5ml żeby dawka minoksidilu była podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Składy powszechnie dostępnych środków z minoxidil'em

 

Poloxidil 2% (zawartość 1 ml płynu):

minoksydyl 20 mg

etanol 0,7 ml

glikol propylenowy: 0,15 ml

woda destylowana: do 1,0 ml

 

Regaine 5% (zawartość 1ml płynu):

minoksydil: 50 mg

alkohol etylowy: 30% v/v

glikol propylenowy: ? (prawdopodbnie 50%)

woda oczyszczona: ? (prawdopodbnie do 1ml)

 

Loxon 5% (zawartość 100ml płynu):

minoksidil: 5g

glikol propylenowy: 30g

alkohol etylowy: 50g

woda dejonizowana: ad 100ml

 

Rogaine 5% (for men)

Active Ingredient: Minoxidil 5% w/v.

Inactive Ingredients: Alcohol 30% v/v, Propylene Glycol 50% v/v, and Purified Water.

 

Rogaine 2% (for men and for women)

Active Ingredient: Minoxidil 2% w/v.

Inactive Ingredients: Alcohol 60% v/v, Propylene Glycol 20% v/v, and Purified Water.

 

Kirkland Minoxidil 5%

Active Ingredients: Kirkland Minoxidil 5% w/v

Inactive ingredients: Alcohol, 30% v/v, propylene glycol, 50% v/v, purified water.

 

Ulotki:

 

Loxon 5%

 

Stara ulotka:

Loxon5.thumb.jpg.b3cfecd8389fb199a27cbc9937321976.jpg

 

Nowa ulotka:

Loxon5_nowa.thumb.jpg.15c475f8da97dccb2f87c0b058b67ad5.jpg

 

Piloxidil 2%

 

piloxidil_1.thumb.jpg.8a3a4233921cfb94383fcedd3b114cf8.jpg

piloxidil_2.thumb.jpg.a005bd98448095289acd6b505641ddd0.jpg

 

Regaine 5%

 

Regaine5_1.thumb.jpg.817192cd483f17840d28e77cb3c62cf8.jpg

Regaine5_2.thumb.jpg.3bd137f11b8b1a92d2b069402d0393f3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest zależne od dawki jaka dostanie się do organizmu, nie ma znaczenia czy pianka czy płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenie z pianką rogaine .Np zamienil zwykły loxon na pianke |(chodzi mi głownie o skutki uboczne liquid a pianki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 3 sztuki tej pianki. Tyle że ja po minoxie nigdy skutków ubocznych nie miałem (może poza swędzeniem skóry). Myślę że stosowanie produktu w piance czy w płynie nie ma znaczenia, choć w takich produktach jak NR-7 czy Spectral (gdzie zastosowano technologię liposferową/nanosomową) procent minoxidilu który przedostanie się do krwi prawdopodobnie jest większy. Jeśli obawiasz się skutków ubocznych kup preparat 2%, zobaczysz jak twój organizm będzie reagował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy minoksa trzeba przetrzymywać w lodówce w upalne dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...