free web hit counter Skocz do zawartości
blue

[26 lat] Chyba zaczyna być źle...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tu Kamil, mam 26 lat.

Lekkie wypadanie towarzyszy mi od powiedzmy 4 lat, jednak od około roku jest się czym przejmować.

Zawsze miałem bardzo gęste włosy (pewnie po babci), dlatego maskowanie niewielkich zakoli nie było problemem.

Niestety obaj dziadkowie wyłysieli znacząco. Za to ojciec zupełnie nie.

Włosy mam gęste, cienkie, brązowe.

Nogi i ręce dość intensywnie owłosione, reszta ciała umiarkowanie.

Cera dość tłusta, szczególnie czoło. Pryszcze występują bardzo, bardzo rzadko.

Większe ilości wypadają mi zawsze latem, gdy są upały.

 

W ciągu 2014 roku zaobserwowałem wzmożone wypadanie włosów (szczególnie latem), pojawiło się nieobecne dotąd przerzedzenie i sianowacenie na czubku. Z pewnych powodów to był bardzo stresujący dla mnie rok co pewnie dolało oliwy do mojego problemu...

Zawsze z przymrużeniem oka traktuję teksty o tym, że jak wypada do 100 czy ileś tam włosów dziennie to jest spoko. Jasne... pod warunkiem, że lecą z po równo z całości łepetyny, a nie tylko z jednego miejsca ;/

 

 

Dermatolożka (dobre opinie / polecana przez wielu) przepisała mi Loxon, tabletki Novophane i szampon Novoxidil. Wszystko stosuję 5 miesięcy. I fajnie, była nawet chwilowa poprawa zdaniem moim i kilku osób. Nawiasem: odziałało nie tylko na włosy na głowie, ale i na inne.

Niestety ALE... coraz większy problem z łupieżem - zwłaszcza w miejscach aplikowania Loxonu. Zaczerwienienie, swędzenie i duże płaty łupieżu - szczególnie na czubku. Włosy lecą coraz bardziej. Efekt jest taki, że włosy mam "mieszane" - czyli na dole (przy skórze) mam przetłuszczone, zaś wyżej suche jak siano. Czytałem opinie na temat tego środku i są mocno podzielone. Minimalna większość narzeka / odradza.

Zdziwiłem się, jak przypisała mi ostatnio mocniejszy Loxon (5%) argumentując to tym, że chce już ''zakończyć temat'' (jakbym miał się niedługo wyleczyć)... na co jej odpowiedziałem, że podobno odstawienie Loxonu skutkuje mocnym wypadaniem. Stanowczo zaprzeczyła. Nie wiem czy rzeczywiście ona jest taka dobra jak o niej mówią...

 

Wszyscy mówią mi, że nie widać abym łysiał i przesadzam, na fotach sprzed lat wyglądam tak samo itd... ale sam widzę jak się sypie i że mam coraz większe problemy z maskowaniem prześwitów. Jeszcze 1-2 lata temu nie miałem czym się przejmować.

 

Morfologia, mocz i tarczyca w porządku.

Sukcesywnie od 2 miesięcy polepszam dietę - mniej mięcha, więcej ryb, owoców i warzyw. Rzuciłem fajki. Alkohol sporadycznie w niedużych ilościach.

 

Zastanawiam się nad dutasterydem (i czy zdobycie na to recepty będzie łatwe).

Kiedyś stosowałem saw palmetto, ale zbyt krótko aby cokolwiek stwierdzić.

 

Z przeciwłupieżowych szamponów najlepiej działa na mnie chyba Nizoral. Próbowałem Capitis duo, Dermena, Radical - wszystkie kiepsko.

Wczoraj kupiłem sobie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53449 do stosowania na 30 min przed myciem. Zobaczymy...

 

 

Generalnie jak Wam to wygląda? Co byście polecili? Może brakuje Wam danych / szczegółów?

Odstawić Loxon całkowicie? Czy może nie stosować go na czubek i zostawić na same zakola (tam nie swędzi tak bardzo)?

Może zmiana lekarza?

Jaki kierunek? Zaczynam się miotać moi drodzy...

Edytowane przez Gość

Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrobiles, ze zaczales uzywac minoxidil bez blokera. Nie jest to zalecane. Jak zaczynalem kuracje mialem przepotezne linienie po loxonie (Ty zapewne tez masz jakies, skoro piszesz, ze wypada wiecej wlosow). Dermatolog niestety nie powie, ze stosowanie stymulatora bez blokera moze spieprzyc sprawe. Z suplementow to raczej biotyna i cynk zalatwiaja sprawe, ewenutalnie jeszcze jakis kompleks witamin b. Novophane to nieoplacalna inwestycja, poza tym te witaminki sa w stanowczo zbyt malych dawkach moim zdaniem. Szampon w zasadzie jest bez znaczenia, bo i tak lysienia nie zahamuje (oprocz tych z ketokonazolem). Kup sobie zwykly najtanszy i wlej tam kilkanascie kropli oleju drzewa herbacianego. Lepiej na tym wyjdziesz. Ale przede wszystkim ogarnij PORZADNY bloker bo inaczej o kant dupy potluc kazda kuracje.

 

Minoxa juz nie odstawiaj, tylko jak najszybciej wskakuj na bloker. W ogole loxon to moim zdaniem gowno, bo podraznia skore. Lagodniejszy jest kirkland (mniej etanolu zawiera)

 

Dermatologami sie nie sugeruj, bo oni maja gdzies Twoj problem. To konowaly, jesli chodzi o leczenie lysienia. Znaja tylko 2 srodki zatwierdzone przez FDA, ewentualnie czasem poleca mezoterapie (wykonana u nich, oczywiscie za gruby hajs), ktora ma sie nijak do androgenowki...


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Loxon jak i Kirkland to jest to samo gówno . Różnica jest głównie w cenie i ilości glikolu , który mimo wszystko jest głównym czynnikiem podrażniającym skórę .

Jeśli Loxon powoduje dolegliwości , to po Kirklandzie będzie jeszcze gorzej . Takie mam osobiste doświadczenia .

 

Loxon ma tą przewagę , że jest zawsze świeży , a Kirkland może nie być . Zwłaszcza jak jest sprowadzany z USA w źle zabezpieczonej przesyłce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za bzdury wygadujesz? Przeciez kirkland jest lagodniejszy dla skory. Jedynie bardziej tlusci i - wydaje sie - dluzej schnie. Poza tym, trzeba wiedziec gdzie kupowac - wtedy problemow ze "swiezoscia" nie bedzie.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Kirkland jest łagodniejszy dla twojej skóry, jednak zapewniam Cię , że dużo osób ma problem ze stosowaniem Kirklanda .

Tak naprawdę źródło zaopatrzenia nie ma znaczenia . 80% produktów z minoxem sprowadzanych z USA ( rogaine, kirkland ) jest bezwartościowa .

Taki towar jest traktowany przez sprzedawców tak samo jak zwykłe majtki , nikt nie przechowuje go w odpowiednich warunkach termicznych i nie pakuje do wysyłki w odpowiedni sposób .

Tak więc taki minox może co najwyżej nie zaszkodzić .

 

Loxon z apteki jest zawsze świeży i jeśli minox na kogoś działa, to i po Loxonie będzie efekt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodzilem do loxonu 2 razy - jak zaczynalem kuracje, stosowalem go przez kilka miesiecy, potem jak bylem na flutamidzie i braklo mi kirklanda, uzylem resztek loxonu - za kazdym razem mialem mega wysuszona skore na zakolach. Po kirklandzie tego nie mam. Gdyby loxon nie powodowal tej niedogodnosci, stosowalbym go, bo jaki sens sprowadzac srodek z zagranicy skoro w Polsce mamy to samo w identycznej cenie. Ale w moim przypadku tak nie jest. Jeszcze nie widzialem, zeby byl zle zapakowany - zamawialem 2 razy przez ebay i wszystko bylo okej. Co do warunkow termicznych to sie nie wypowiem, bo nie wiem w jakich go przechowuja. Ale zawsze przychodzil "swiezy" minox - wazny co najmniej jeszcze rok, takze nie rozumiem tego zarzutu.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ty za bzdury wygadujesz? Przeciez kirkland jest lagodniejszy dla skory. Jedynie bardziej tlusci i - wydaje sie - dluzej schnie. Poza tym, trzeba wiedziec gdzie kupowac - wtedy problemow ze "swiezoscia" nie bedzie.

 

Potwierdzam - zauważalnie dłużej głowa jest "wilgotna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bardzo dziękuję wszystkim za odzew

 

Co do blokera to planowałem stosować flutamid rozpuszczany w loxonie 5%... ale teraz obawiam się, że odpada z powodu agresywności loxonu... Jeszcze rozważę.

Sam loxon ograniczyłem i jest duża poprawa - mniej wypada włosów (wtf!), skóra nie swędzi, dużo mniej łupieżu.

 

Olejek łopianowy (linkowałem wcześniej) polecam. Bardzo dobry, sprawdził się i nie zrezygnuję z niego.

 

 

Zamierzam póki co:

1. powrót do saw palmetto w postaci: http://www.doz.pl/apteka/p6534-Olimp_Pr ... lki_60_szt.

2. Jeszcze bardziej wzbogacić kurację o cynk i biotynę (tabletki)

3. dorzucić do diety siemie lniane.

 

 

Teraz pytanie. Co sądzicie o tych produktach:

http://www.seboradin.pl/sklep/produkty_ ... 1366716016

http://www.seboradin.pl/sklep/produkty_ ... b75216849e

http://www.seboradin.pl/sklep/produkty_ ... b75216849e

http://czella84.blogspot.com/2014/10/se ... wosow.html

Jest sens kupić choćby jeden z nich? Poleca ktoś?


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjatkiem cynku i biotyny reszta do wywalenia. Ewentualnie prostatan jako wcierka, ale to tylko dodatek. Flutamidu nie musisz rozpuszczac w loxonie, to rozwiazanie raczej dla osob, ktorym nie chce sie czekac az wyschnie minoxidil, by potem nalozyc bloker. Moze kb solution bedzie dobrym dla skory pojazdem? Tu sie nie wypowiem, bo nie mam doswiadczenia w tej kwestii.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jaką dzienną sensowną dawkę biotyny i cynku polecasz / polecacie?

 

Obecnie przyjmuję:

330 mikrogram biotyny

25 mg cynku

 

+ nieokreślone dawki biotyny i cynku z pożywienia.

do niedawna ogólna ilość była około 2 krotnie mniejsza.

 

 

______________

co słychać poza tym...

 

- po dłuższej lekturze forum jestem raczej zdecydowany na olanie saw salmetto skoro prawie wszyscy odradzają ten scam.

- chcę spróbować szczęścia z izoflawonami sojowymi, tylko w jakiej postaci (tabletki?) i w jakich dawkach i na jak długo?

- dojdzie emu oil http://www.miadora.pl/CZYSTY-OLEJ-EMU-6 ... AsfG8P8HAQ

- trochę poczytałem i dowiedziałem się, że dut / fin prawdopodobnie nie podziała na linię, a jedynie na czubek (a już byłem zdecydowany na dut skoro mocniejszy). Zależy mi na jednym i drugim w tym samym stopniu.

Skłaniam się w kierunku RU + KBsol, ale jak na razie to dla mnie szatańsko drogi interes... Chyba rzeczywiście póki co spróbuję flutamid. Tylko jeszcze nie wiem jak rozrobiony. Wolałbym nie wracać do minoxa, po którego odstawieniu zauważam poprawę (mniej łupieżu, wolniejsze przetłuszczanie, mniejsze zaczerwienienie i mniej wypada włosów).

 

Ogólnie sprawa wygląda tak, że coraz więcej czytam to forum, coraz więcej się dowiaduję, coraz bardziej mi się wszystko miesza i coraz trudniej mi się zdecydować na coś konkretnego... a przyznać muszę, że jakoś bardzo pieniężny nie jestem

 

_____________

Fotki robione niecałe 2 tygodnie temu. Włosy lekko wilgotne / po umyciu.

 

CAM00036.thumb.jpg.9ad1991a7d76cf2c8638003fccbcb5eb.jpg

CAM00037.thumb.jpg.e63422bf360ea675014191f3a09428ce.jpg

CAM00038.thumb.jpg.0ebfebe67929771e835d719c8058645a.jpg

CAM00039.thumb.jpg.0aa2c6a5d681e35fb6367899e9cf5c11.jpg

Edytowane przez Gość

Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izoflawony dzialaja, jesli produkujesz equol. Jesli nie jestes producentem to prawdopodobnie niewielki wplyw na lysienie bedzie to mialo. 30 mg dziennie powinno starczyc, ale mozesz wiecej. Jak ja przyjmowalem izoflawony to jechalem na dawce kilkukrotnie wiekszej.

Fin i dut dzialaja na linie tez, ale slabiej niz RU i flutamid.

btw, zwieksz dawke biotyny do 5 mg co najmniej (idealna dawka to 10 mg moim zdaniem).

Edytowane przez Gość

genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam ten olej emu, sam kupiłem z tego sklepu, nie ma żadnych danych producenta, daty itd, wogóle się nie wchłania, jakiś chyba lipny jest:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jack_carver

 

Tak wiem już, że sukces zależy od equolu (mniej niż 30% populacji, rzadziej wśród Europejczyków), jednak zamierzam spróbować szczęścia.

 

Czyli jeszcze więcej biotyny...

Niech będzie więc http://allegro.pl/swanson-biotyna-5mg-1 ... 36282.html

 

 

________

 

cama85

 

Jeśli nie ten EMU to jaki byś polecił / jaki byście polecili ?

Najchętniej czysty (bez saw palmetto i innych dodatków), bo tańszy.


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam dobrego oleju emu, ale czytałem na forum, że dobrze jakby posiadał certyfikat, osobiscie chyba zdecyduję się zakupić niedługo ze sklepu Zioma z forum, 100ml za stówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam emu, ale to jest jak z szamponem pewnie starczy na pół roku to lepiej dołożyć te 30-50 zł i mieć spokój (jak podzielisz przez ilość dni to wyjdą jakieś grosze). Chyry dwa razy traci, sam się o tym przekonałem wiele razy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, co nowego...

Biorę Avodart co 5 dzień dawkę 0,5 mg. Zacząłem 3 tygodnie temu. 20 maja.

Na razie zauważyłem, że zmniejsza mi się łój na czole (są już upały więc powinien się wręcz zwiększać).

Poza tym wszystko bez zmian, włosy sypią bez litości.

Na razie chciałbym zatrzymać / znacząco ograniczyć wypadanie, a potem sięgnąć po jakiś stymulator.

 

Pytania:

1) Czy taka dawka ma sens, czy może zażywać częściej? Na tym forum popularne jest zalecenie by przyjmować raz na 5-7 dni. Jednak spotkałem się z przypadkami, że inni przyjmują dużo częściej, nawet codziennie.

2) Jeżeli ma zadziałać, to po jakim czasie mam się spodziewać pożądanych efektów? Wyczytałem na zagranicznym forum, że koleś miał całkowite zatrzymanie łysienia po miesiącu (a przyjmował 0,5mg codziennie).


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę, jak zdobyłeś Avodart? Właśnie zmiarzam się z tym problemem. Dziś byłem u endokrynologa, jednak zlecił mi do wykonania kolejne badania oraz skierował do dermatologa i nie było jak poprosić o avodart.

Póki co moje włosy nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w temacie, ale ze swojej strony mogę polecić kontrolę krwii w trakcie zażywania avodartu. W warszawie udało mi się nawet znaleźć badanie DHT. Myślę, że nie można przesadzić i obniżyć go zbyt mocno. Druga rzecz to oczywiście kontrola własnego ciała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co moje włosy nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w temacie, ale ze swojej strony mogę polecić kontrolę krwii w trakcie zażywania avodartu. W warszawie udało mi się nawet znaleźć badanie DHT.

Ile płaciłeś za DHT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mic33, dostałem receptę po znajomości, a potem zamówiłem przez neta do apteki.

 

 

Proszę o odpowiedź na moje pytania powyżej


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, co nowego...

Biorę Avodart co 5 dzień dawkę 0,5 mg. Zacząłem 3 tygodnie temu. 20 maja.

Na razie zauważyłem, że zmniejsza mi się łój na czole (są już upały więc powinien się wręcz zwiększać).

Poza tym wszystko bez zmian, włosy sypią bez litości.

Na razie chciałbym zatrzymać / znacząco ograniczyć wypadanie, a potem sięgnąć po jakiś stymulator.

 

Pytania:

1) Czy taka dawka ma sens, czy może zażywać częściej? Na tym forum popularne jest zalecenie by przyjmować raz na 5-7 dni. Jednak spotkałem się z przypadkami, że inni przyjmują dużo częściej, nawet codziennie.

2) Jeżeli ma zadziałać, to po jakim czasie mam się spodziewać pożądanych efektów? Wyczytałem na zagranicznym forum, że koleś miał całkowite zatrzymanie łysienia po miesiącu (a przyjmował 0,5mg codziennie).

 

Zaleca się przyjmować co 5-7 dni, bo jest to zdrowy kompromis pomiędzy ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, a skutecznością działania. Jeśli jesteś odważny, to stosuj codziennie. Z efektami bywa różnie. Sam stosuję kilka miesięcy co 5 dni i włosy trochę mniej wypadają. Ciągle czekam na efekt wow.

 

Sorki, że się wtrącę, jak zdobyłeś Avodart? Właśnie zmiarzam się z tym problemem. Dziś byłem u endokrynologa, jednak zlecił mi do wykonania kolejne badania oraz skierował do dermatologa i nie było jak poprosić o avodart.

Póki co moje włosy nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w temacie, ale ze swojej strony mogę polecić kontrolę krwii w trakcie zażywania avodartu. W warszawie udało mi się nawet znaleźć badanie DHT. Myślę, że nie można przesadzić i obniżyć go zbyt mocno. Druga rzecz to oczywiście kontrola własnego ciała

 

Próbuj prosić o receptę lekarza rodzinnego. Zrealizujesz ją w większości aptek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co moje włosy nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w temacie, ale ze swojej strony mogę polecić kontrolę krwii w trakcie zażywania avodartu. W warszawie udało mi się nawet znaleźć badanie DHT.

Ile płaciłeś za DHT?

 

http://cmp.med.pl/pl/opieka-dla-ciebie/cennik/uslugi/items/kategoria/badania-laboratoryjne-badania-specjalistyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, biorę Duta (Avodart) co 4 dzień od 20 maja. Czyli już 2 miesiące za mną.

Potężne wypadanie - cała linia (zakola i język) oraz czubek. Dzisiaj to już był chyba jakiś rekord przy myciu... Ogólnie rozpacz i panika.

Czy to normalne? Trochę już łykam ten lek i nie wiem jak długo mam czekać na efekty.

Przed dutem sypało chyba trochę mniej.

Teraz wystarczy, że pacnę ręką na czubku gdy mam mokre i widzę na dłoni 1-2 włosy.

W ciągu ostatnich paru miesięcy zanotowałem bardzo wyraźny spadek gęstości. To jakiś pogrom!

 

Włosy mam suche, cienkie (kiedyś bardzo gęste, teraz już niekoniecznie), cebulki małe. łojotok znikomy, łupieżu itp. brak.

 


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj fotki.

Powiedz mi jeszcze czy jak stosowales minoxa jeszcze bez blokera to na jakim obszarze go stosowales? To byl na pewno blad ogolnie stosowanie minoxa bez blokera i jak go rzucales to od razu czy stopniowo?

Pomysl nad dodaniem do kuracji emu i saba z hydro. Ewentualnie jak cie stac to rowniez RU.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi jeszcze czy jak stosowales minoxa jeszcze bez blokera to na jakim obszarze go stosowales?

MInox przenika do krwiobiegu. Stosowanie go w jednym miejscu bedzie miało wpływ na inne. Zresztą tak (przypadkowo) odkryto związek minoxa z porostem włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxa (Loxon) stosowałem jakieś 5-6 miesięcy. Rzuciłem w cholerę bo robił mi masakrę ze skórą głowy. 1 butelka = około 1 miesiąc

3 miesiące 2%

potem 1 miesiąc 5%

i na koniec powrót do 2 % i odstawianie / rzadsze stosowanie.

 

Głównie skupiałem się na zakolach i okolicach. Niewielką ilość dawałem na czubek, który dopiero zaczynał się sypać.

 

Loxonu nie stosuję już od stycznia / lutego.


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...