free web hit counter Skocz do zawartości
emigrant

Maszynka do golenia-wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji tego, że te forum w większości męskie, więc dobre miejsce zapytać o golarkę do golenia .

Cały czas golę się zwykłą maszynką Fusion od Gillette, od niedawna nożyki z nowszej generacji, czyli ProGlide. Zaczyna już mnie to pomału męczyć i denerwować, te kupowanie pianek, kupowanie koncówek itd. Pianki muszę kupować drogie do skóry wrażliwej La-Roche czy Vichy Homme bo od zwykłych, tanich zaraz dostaję podrażnienia, mydła też odpadają. Koncówki fusion/proglide też drogie i cały czas kusi żeby jak najdłużej jednej używać. Niektórzy wywalają po 5-7 dniach a inni golą się jedną końcówką nawet miesiąc przez co robi się samemu krzywdę bo można nieźle naruszyć barierę lipidową skóry i poważnie nabawić się podrażnień, ale chciwość zaoszczędznia czasami ponad wszystko co nie raz byłem tego ofiarą.

 

Nigdy w życiu nie miałem golarki elekrycznej i tak sobie myślę czy nie porzucić tych cholernych pianek/żeli i fusionów i sobie sprezentować golarkę elektryczną.

 

De facto maszynka elektryczna to w sumie same zalety:

1. Nie podrażnia skóry, ścina tylko zarost przy skórze, nie robi peelingu jak zwykła ręczna maszynka.

2. Nożyki zmienia się raz na 18-24 miesięcy(~130pln)

3. Można golić się wszedzię, np. siedząc przed komputerem czy telewizorem

4. Te topowe mają stacje myjące, dezynfekujące, smarujące i osuszające. Dobra sprawa przy pozbywaniu się z ostrzy bakterii, wirusów i innych cholerstw.

5. Koszt maszynki mniej więcej zwraca się po 2-3 latach golenia względem proglide, lepsza pianka/żel

 

Do wydania mam ~1000pln, więc tutaj wstrzelają się dwa modele godne uwagi w dwóch technologiach golenia, foliowa(braun) i głowicowa(philips):

 

1. Braun 790CC-4( http://allegro.pl/golarka-braun-790cc4- ... 00732.html )

 

2. Philips SensoTouch 3D( http://allegro.pl/golarka-philips-rq126 ... 09606.html )

!

 

Według serwisu http://www.electric-shaver-guide.com/be ... .html#foil zdecydowanym zwycięscą jest Braun 790CC wśród innych golarek.

 

Panowie, jak to wygląda u Was? Może ktoś ma Brauna 790CC i może coś napisać. Jestem zdeterminowany żeby kupić, ale może ktoś mnie ściągnie na ziemie i robie błąd z takim zakupem? To jest totalny zakup w ciemno bo nigdy w życiu nie miałem elektryka a ojciec też goli się zwykłymi.

Przy zakupie topowego modelu istnieje małe prawdopodobieństwo źle wydanych pieniędzy, więc można zaryzykować tak drogi zakup. Tak mi się wydaje .

Z tego co wiem te tanie elektryczne nie nadają się do niczego, za to wersje topowe inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie system foliowy brauna ,na serie7 szkoda kasy poza ekranem led za który trzeba sporo dopłacić nie ma nic specjalnie lepszego niz seria5 którą sam posiadam i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED ma 720 a 790 LCD. LCD jest ściśle wiązane ze stacją myjącą bo w LCD jest informacja o stanie zabrudzenia głowicy, analiza kiedy trzeba i z jaką siłą umyć głowicę w myjce. Polecasz serie 5 dlatego, że Ty masz czy tak obiektywnie? W sumie czym się różni seria 5 od 7 od strony golenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te temat był już wałkowany w osobistych kuracjach w temacie AngelOnTheEarth'a

 

Tja, widziałem ten temat dawno temu, ale tu nie o to chodzi. Tutaj chciałbym porozmawiać konkretnie o maszynkach i wyborze, za/przeciw, modele itd. Poza tym ja tam nie widzę żadnego wałkowania o maszynce tylko przy okazji poruszony temat zamiany zwykłej na elektryk. Te lepsze ze stacją myjącą nie są tanie, więc można wymienić jakieś poglądy za i przeciw. Może awaryjne, może źle golą itd. Albo tak jak @ja1922 dał kierunek na serie 5 Brauna. Nie wiem czy w ogóle będą osoby co mają takie maszynki, ale możę ktoś się trafi przy okazji, zgani albo pochwali dany model.

Widzę, że kupiłeś coś za 600pln, więc nie byle jaka, co konretnie masz i jak się sprawuje z perspektywy czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Panasonica ES8243, ona ma taki sam system golący jak brauna, z tym że jedno ostrze więcej (tzn. 4 ostrza). Te 600zł zapłaciłem jakieś 3 lata temu, teraz jest dużo tańsza.

 

Co do stacji myjącej to jest dodatek dla osób leniwych Umyć maszynkę po goleniu to nie jest żaden problem, a po co dopłacać kilkaset złotych? Dodatkowo trzeba wymieniać płyny czyszczące dość często z tego co kiedyś czytałem, a wcale takie tanie nie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodą z kranu nie pozbedziesz się zarazków z nożyków, nie realne. Te płyny to głównie chyba alkohol, jak się skończy płyn(1-2 miesiące) nie koniecznie trzeba kupować oryginalny tylko np. wlać np. ten http://dlapacjenta.pl/sklep/product_inf ... cts_id/132 1 litr 18pln to nie takie drogie a pewnie wystarczy nie wiele miesięcy albo od ruskich kupić spiritus . Więc ja tu bym się nie zgodził, że stacje myjące to dla leni, jednak jakiś sens jest. Poza tym woda z kranu zawiera chlor i inne dziadostwa, na pewno negatywnie to wpływa na ostrze nożyka, wszystko się osadza z czasem.

 

ps. na ile czasu starcza Ci nożyk? Masz już 3 lata to musiałeś przynajmniej 3x wymienić(chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani razu nie wymieniałem myję żelem pod prysznic I cały czas goli idealnie (skóra idealnie gładka), a zarost mam masakryczny, zwykłą maszynką nie do ogolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i to mi się podoba. 3 lata i nadal goli. Ja zarostu może nie mam masakrycznego, ale szybko rośnie(pewnie przez androgenówkę). Co drugi dzień muszę się golić, w sumie powinienem codziennie najlepiej, ale odkładam co drugi dzień aby zwykłą maszynką tak nie masakrować skóry na twarzy. Z tego co widzę Twój model może golić na sucho i na mokro, Brauna już tylko na sucho mimo, że obie foliowe. Walisz na sucho czy mokro?

 

ps. ile ja pieniędzy wydałem przez wszystkie lata na drogie żele/pianki i razory od gillette to bym kupił chyba 10 zestawów Brauna 790CC-4, nie wiem dlaczego nigdy mnie nie pokusiło kupić elektryka, i tak z perspektywy czasu elektryk się zwróci, shit happened :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem i na sucho i na mokro z żelem do golenia, ale 100 razy bardziej wole na sucho. Nie trzeba się z niczym pieprzyć, wchodzę 5min i wychodzę idealnie ogolony bez żadnych podrażnień Ze swojej strony mogę ją polecić ale chyba już jej nie sprzedają

 

Odnośnie maszynek elektryczny należy pamiętać, że trzeba golić się systematycznie, jak zapuści się dłuższy zarost to może być wtedy problem z ogoleniem bo włosy nie wchodzą w te dziurki w folii. Ja gdy nie ogolę się przez ok. 7 dni to muszę najpierw się "ogolić" maszynką do włosów, a dopiero później golarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym wiem, musi być krótki zarost. Ja akurat muszę szybko się golić bo do mnie zarost nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w moim temacie był ten temat poruszany i cieszę się, że taki się też zaczął:) Kupiłem brauna serie 5 i jestem bardzo zadowolony i nie wiem jakim cudem też nie zainteresowałem się elektrycznymi maszynkami wcześniej i podobnie jak wy wydawałem krocie na pianki/żele i żyletki do mach3;/. Z tego co wiem Majette też jest bardzo zadowolony a kupił taką samą maszynkę jak ja;)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w moim temacie był ten temat poruszany i cieszę się, że taki się też zaczął:) Kupiłem brauna serie 5 i jestem bardzo zadowolony i nie wiem jakim cudem też nie zainteresowałem się elektrycznymi maszynkami wcześniej i podobnie jak wy wydawałem krocie na pianki/żele i żyletki do mach3;/. Z tego co wiem Majette też jest bardzo zadowolony a kupił taką samą maszynkę jak ja;)

 

Jaki dokładnie model? ile już czasu masz? Czy wymieniałeś już nożyki? Czy masz stację myjącą? jak tak to czy się sprawdza? Czy jesteś zadowlony względem zwykłych maszynek mach3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/14139351s na allegro są kosmicznie niskie ceny idzie dostać nawet za 200 zł z tego co widziałem a za tą golarkę dałem 300 jakieś 1.5 miesiąca temu i nie żałuje.

Jestem bardziej zadowolony, bo mach 3 tępiły się do max 5 golenia a muszę się golić 2x w tyg więc szybko musiałem wymieniać żyletki a tanie nie są przecież. Tutaj z tego co piszą po półtorej roku trzeba wymienić ostrze itd więc jest jeszcze sporo czasu a przy moim średnim zaroście to może jak i ziom z 3 lata pociągnę;)

Nie ma systemu myjącego i też go nie potrzebuje, z tego co pisali to strata kasy itd zaufałem doświadczonym posiadaczom golarek elektrycznych i jestem zadowolony;)

Jedyny minus maszynki elektrycznej do zwykłej moim zdaniem to taki, że dłużej trzeba się golić i nie ogoli się aż tak gładko jak zwykłą maszynką, ale i tak ładnie to wygląda jak trochę czasu przed lustrem się spędzi, trzeba też nabrać wprawy, dopiero zaczynam nabierać;)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tutaj się nie zgodzę... Bo moja maszynka goli idealnie, do gładkiej skóry, zarost jest w ogóle nie wyczuwalny, a zwykłą maszynką nie byłem w stanie tego osiągnąć, bez tysięcy zacięć (mam bardzo twardy i gęsty zarost) i golę się jakieś 4 razy szybciej

 

Także nie ma reguły, jedno jest pewne i zapewne wszyscy co się przesiedli na golarki mają taką samą opinie - zwykłe maszynki żyletkowe to już przeżytek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ceneo.pl/14139351s na allegro są kosmicznie niskie ceny idzie dostać nawet za 200 zł z tego co widziałem a za tą golarkę dałem 300 jakieś 1.5 miesiąca temu i nie żałuje.

Jestem bardziej zadowolony, bo mach 3 tępiły się do max 5 golenia a muszę się golić 2x w tyg więc szybko musiałem wymieniać żyletki a tanie nie są przecież. Tutaj z tego co piszą po półtorej roku trzeba wymienić ostrze itd więc jest jeszcze sporo czasu a przy moim średnim zaroście to może jak i ziom z 3 lata pociągnę;)

Nie ma systemu myjącego i też go nie potrzebuje, z tego co pisali to strata kasy itd zaufałem doświadczonym posiadaczom golarek elektrycznych i jestem zadowolony;)

Jedyny minus maszynki elektrycznej do zwykłej moim zdaniem to taki, że dłużej trzeba się golić i nie ogoli się aż tak gładko jak zwykłą maszynką, ale i tak ładnie to wygląda jak trochę czasu przed lustrem się spędzi, trzeba też nabrać wprawy, dopiero zaczynam nabierać;)

 

Raczej w elektrycznych golarkach jest taka zasada: im tańsza tym gorsza niestety, gorzej goli, niedokładnie lub dłużej. Przewaliłem już trochę serwisów, opisów, itd. i te topowe golą idealnie. Twoja niestety do topowych się nie zalicza to i goli pewnie gorzej. @zioma1990 to też topowy model tamtego czasu i jak widać z jego słów goli idealnie. Dlatego myśle nad modelem 720/790 Brauna czyli topowy model. To i tak wydatek jednorazowy, więc chyba nie ma co żałować na lepszą konstrukcję.

Stację myjącą chyba jednak kupię bo mam wrażliwą skórę twarzy, więc dobrze mieć dobrze wysterylizowane nożyki, woda tego nie zrobi. Co najlepsze zwykłych maszynek gillette nie sterylizuje bo po prostu nie a raptem teraz zachciewa się czyścić w elektryku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się że musisz kupować najdroższe modele. Cena poszła mocno w dół teraz.

 

Też mam wrażliwą skórę i żadnych problemów z wypryskami etc. a nie używam stacji myjącej. W każdym bądź razie jeśli to nie jest dużo wyższy wydatek to czemu by nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goli bardzo dobrze i gładkość jest idealna, mam jedynie problem z szyją, tam jest trochę gorzej, ale tak jak wspomniałem z każdym goleniem zaczyna być coraz lepiej... Myślę, że musi trochę czasu minąć, żebym i tam golił się z bardzo dobrą gładkością, bo to jest zaznaczę moja 1 golarka elektryczna, więc za bardzo doświadczenia nie miałem, ale wiem, że z czasem będzie coraz lepiej, bo golarka jest super jak dla mnie chociaż:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po szyji widać czy golarka jest dobra czy nie. Słabe golarki źle/trudno golą szyję o ile to prawda, ale Twój model to taki mid-end, więc i nie najgorsza i nie najlepsza. Jak jesteś zadowolony to spoko, o to w tym chodzi, gorzej jak źle wydane pieniądze i golarka po prostu jest do kitu. Zobaczę może skuszę się na Brauna 720CC bez stacji myjącej, ale nadal mnie ona kusi jak cholera, kawałek plastiku i 500pln kosztuje, sama myjka, masakryczna kasa. Myjka to nie tylko mycie, ale dock do golarki, ładowanie, tylko czy jest sens za to płacić 500pln. Zobaczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie ma sensu płacić krotność golarki za stację myjącą.... A cena za samą maszynkę 500zł jest ok. Tylko ten braun ma 3 ostrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie @ziom1990 jestem pod wrażeniem. Zawsze powodem dla którego nie kupowałem elektryka to właśnie brak efektu gładkiej skóry. Jeżeli mówisz, że u Ciebie skóra jest gładsza po użyciu elektrycznej maszynki niż po zwykłej to jest to powód dla którego się chyba skuszę na jej kupno. Czy ktoś jeszcze może potwierdzić efekt gładkiej skóry (jak po zwykłej maszynce) po elektryku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie @ziom1990 jestem pod wrażeniem. Zawsze powodem dla którego nie kupowałem elektryka to właśnie brak efektu gładkiej skóry. Jeżeli mówisz, że u Ciebie skóra jest gładsza po użyciu elektrycznej maszynki niż po zwykłej to jest to powód dla którego się chyba skuszę na jej kupno. Czy ktoś jeszcze może potwierdzić efekt gładkiej skóry (jak po zwykłej maszynce) po elektryku?

 

Pooglądaj sobie filmiki na YT topowych golarek, nawet te linki co ja dałem w pierwszym poście. Te topowe golarki naprawdę golą na gładko, ewidentnie to widać. Nie wiem, albo mi tak się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według mnie nie ma sensu płacić krotność golarki za stację myjącą.... A cena za samą maszynkę 500zł jest ok. Tylko ten braun ma 3 ostrza...

 

No niestety 3, panasonica są i 5 ostrzowe http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/3128 ... egory.html tylko w Polsce nie da się kupić panasoniców, dziwne

 

edit:

 

A nie, jednak można kupić na allegro 5 ostrzowe, jest tego od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem Brauna 790CC-4. Jestem gadżeciarzem, więc nie mogłem się oprzeć tej pieprzonej myjce . Golarka jest objęta programem "satysfakcja gwarantowana", więc w ciągu 100 dni mogę golarkę dla Braun Polska zwrócić i dostanę z powrotem pieniądze, które zapłaciłem dla sklepu. Fajna sprawa, takie psychiczne zabezpieczenie. Dałem 1000pln, więc cena umiarkowana bo są i za 1500pln w normalnych sklepach. Już jedzie do mnie kurierem, jutro będę miał to dam znać jak się sprawuje i czy rzeczywiście to był trafiony zakup. Jak są jakieś pytania to pisać, postaram się sprawdzić, przetestować, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero doceniłem walory elektryka gdzieś po 2 tygodniach -trzeba sie nauczyć odpowiednio golić a pózniej to juz czysta rutyna,baza myjąca niezły bajer ale to tylko bajer,wybór napewno bardzo dobry i bedzie ci służyła bardzo długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...