free web hit counter Skocz do zawartości
Alion

Zabieg w młodym wieku

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje się...ok 34 , dupizm zaczął objawiać się stopniowo od przodu.

ja mam 32 l., i dupizm (dobrze powiedziane ) też jedzie od przodu.. w sumie zastawiam się nad HT tak jak ty wtedy,

daleko mieszkasz od woj. łódzkiego? można by pogadać przy piwie i byś doardził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic specjalnego, jak wtedy robiłem tylko BHR było wiarygodną kliniką, zresztą teraz też będę robił u nich, w czasie letnim.

Piszę tak ale nadal jestem szczęśliwy że zrobiłem HT- przez lata odjęło mi to z 10lat patrząc na foty przed-po. Dupizm postarza faceta o co najmniej 10lat, z pomelo-dupą młody gość zawsze wygląda jak dziadek staszek.

Ależ się spiąłem po prostu rób HT zawsze warto, wcześniej później znowu powtórzysz, wszystko lepsze od dupo-głowia.

ps. żeby nie zaleciało subiektywizmem jak często bywa tutaj, nawet foty z turcji przekonują, jeśli ceny 2x mniejsze niż w europie, może i warte ryzyka. Dla mnie różnica 3,6E czy 3E to jednak wolę dopłacić i mieć sprawdzoną klinikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Turcji masz sporo taniej wszystko oprocz Koraya, ktory ma 2.5 euro za graft wiec wciaz bajka ,bo jest bardzo dobry( jedynie pakuje ostro graftow i wtedy wychodzi sporo $$ plus szkoda donoru, bo wiadomo, ze trzeba z nim sie obchodzic jak z jajkiem) Oprocz tego w Turcji masz mase klinik, ktore pakuja 3-4 tys graftow w takiej samej cenie , np 2100 eurosow i przeszczepia Ci 3.5 tys graftow. Takze to wychodzi mega taniej od BHR.

BHR porownalbym z HDC , bardzo podobne efekty a cenowo HDC wypada duzo taniej- masz 3euro za graft i wracaja Ci za przelot do jakiejs tam kwoty(nie pamietam konkretnie) plus hotel(bodajze do 7 dni pobyt),jedzenie, transport z i do lotniska w cenie!

Podejmujac sie HT z mojej perspektywy bralbym pod uwage Koraya i HDC. O ile efekty, doswiadczenie tego pierwszego przemawialy by za mna o tyle kiepski kontakt i naciaganie na te grafty odpychaja.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Turcji jest jeszcze dr Keser, ale on jest droższy od Koray'a.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polskim bantustanie gdzie rząd okrada ludzi i tak trzeba zarabiać i odkładać, latem rozwalę pół górki którą odłożyłem na HT. Z kosztami dodatkowymi nie ma co wpadać w panikę, przelot wyjdzie mega tanio jeśli planuje się wcześniej HT, mam zabookowaną belgię za 400pln -LOT w obie strony do tego Catalonia dwie doby-dod.parę stówek. Jednak jeśli walczysz z dupizmem od strony grzywki zalecam jak największą gęstość-udowodnioną przykładami z kliniki, musi być 100% pakowania, cała reszta można schodzić z gradacją nawet mieć żadki tył głowy. Owal twarzy bardzo zależy od dobrej grzywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiadomo jak szybko będzie przebiegało łysienie. Można mieć 25lat nw1, a za kilka lat być już łysym.

W tym progu wiekowym chodzi głównie o burze hormonalną i jest to uzasadnione, ponieważ robienie przeszczepu 18letniemu chłopakowi, który aż śmierdzi testosteronem, jest zwyczajnie nierozsądne...

Chirurdzy zwyczajnie wychodzą z założenia że jeżeli reszta włosów przetrwałą ten najgorszy okres, to jest o wiele mniejsza szansa że teraz się posypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w polskim bantustanie gdzie rząd okrada ludzi i tak trzeba zarabiać i odkładać, latem rozwalę pół górki którą odłożyłem na HT. Z kosztami dodatkowymi nie ma co wpadać w panikę, przelot wyjdzie mega tanio jeśli planuje się wcześniej HT, mam zabookowaną belgię za 400pln -LOT w obie strony do tego Catalonia dwie doby-dod.parę stówek. Jednak jeśli walczysz z dupizmem od strony grzywki zalecam jak największą gęstość-udowodnioną przykładami z kliniki, musi być 100% pakowania, cała reszta można schodzić z gradacją nawet mieć żadki tył głowy. Owal twarzy bardzo zależy od dobrej grzywy.

 

Nie obawiasz się kiepskiej ostatnio formy BHR? Temat poruszany u nas na forum...

Jak masz hajs to może wal do Feriduni ego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pomknął o przeszczepie z innych części ciała, czyli BHT. Czytam na internecie o tym zabiegu i co artykuł dostaję sprzeczne informacje. Czy włosy pobrane z innej części ciała niż głowa będą wyglądać jak włosy na głowie? Chodzi mi o to, czy staną się tak samo grube, ciemne i długie? Jedni piszą, że z czasem przyjmują takie właściwości, a inni że włosy takie się różnią grubością i mają skłonność do kręcenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki ma sens bht? Skąd te włosy można pobrać, żeby wyglądały normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą tak samo rosły jak rosły na ciele. Jak miałeś kręcone na klacie, to po przeszczepieniu na głowę dalej będą rosły kręcone.

Jak to kiedy bht ma sens ? Jak masz dobre włosy na ciele. Jeżeli masz same jednograftowe, cienkie, znacznie różniące się od włosów na głowie grafty, to raczej ma mały sens.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w polskim bantustanie gdzie rząd okrada ludzi i tak trzeba zarabiać i odkładać, latem rozwalę pół górki którą odłożyłem na HT. Z kosztami dodatkowymi nie ma co wpadać w panikę, przelot wyjdzie mega tanio jeśli planuje się wcześniej HT, mam zabookowaną belgię za 400pln -LOT w obie strony do tego Catalonia dwie doby-dod.parę stówek. Jednak jeśli walczysz z dupizmem od strony grzywki zalecam jak największą gęstość-udowodnioną przykładami z kliniki, musi być 100% pakowania, cała reszta można schodzić z gradacją nawet mieć żadki tył głowy. Owal twarzy bardzo zależy od dobrej grzywy.

 

Nie obawiasz się kiepskiej ostatnio formy BHR? Temat poruszany u nas na forum...

Jak masz hajs to może wal do Feriduni ego?

 

1. hajs wpłacony+bilety hotele, więc ten...lecę około lata z koksem.

2. Jak pisałem -stan i jakość grzywki na przedniej linii jaką mi zrobili ok 2008-09 roku uważam nieskromnie za mistrzostwo świata. Teraz będą robili tylko dalej w tył, więc sądzę że raczej poradzą sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w sumie racja,

ja tam mam grzywę do zrobienia i się głowię , podziel się wrażeniami jak będziesz po,

przez polskiego konsultanta to załatwiasz czy po angielsku śmigasz?

powiedz mi czy przed pierwszym zabiegiem byłeś tam żeby Ci ocenili stan na głowie zanim podjąłeś decyzję o HT czy tylko na podstawie zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wówczas widziałem się gościem dzięki forum który był u nich, musiałem urealnić opinie bo na starym forum istny bałagan i kryptoreklamy były, prawie zero zdjęć.

Potem ich pierwsza konsultacja w wawie chyba jaką wogóle zrobili u nas i zdecydowałem się. Obecny konsultant Jan jest dość pomocny, jesli ktoś nie zna języka na pewno dochodzi pewien stres. Choć jak ludzie teraz jeżdżą do imperium osmańskiego to wszystkie ścieżki wydeptane przez polaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to, wiek nie powinien odgrywać żadnej roli co do tego czy robić HT czy nie, czy też jeszcze poczekać.

Poczekać...... ? - Na co ? Na śmierć.....? Na starość.... ? Na moment kiedy się będzie miało pewność że łysienie już nie postępuje i nie postąpi - bo już na 100% się zatrzymało na poziomie NW 7,5 i najlepsze czasy czy w ogóle czas pełni życia minął ......?

 

W moim przekonaniu powinno być w myśl zasady ''Klient nasz Pan'' i ''płacę żądam wymagam''.

 

Mógłbym oczywiście znowu napisać elaborat jaki nieraz pisałem, ale myślę że powyższe zdania wystarczą do zrozumienia istoty rzeczy i oddają intencję mojej wypowiedzi.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się tylko tu i teraz... Jak się rozwinie łysienie?? Co to ma za znaczenie jak nie wiemy czy jutro nas nie zabraknie na tym świecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,

Zresztą lysienie niech sobie postępuje, nie wierzę że w ciągu 10 lat nic nie wymyślą..

Nie takie choroby już leczą wiem po sobie

A rynek jednak spory, tortu trochę jest do ugryzienia, skoro ludzie na przeszczepy wykładaja po 25k euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczy się tylko tu i teraz... Jak się rozwinie łysienie?? Co to ma za znaczenie jak nie wiemy czy jutro nas nie zabraknie na tym świecie...

 

Nie będę pisał kolejnych elaboratów, 100 razy tego samego bo i nie chce mi się i nawet nie mam czasu. Czytaj moje posty to się dowiesz.

 

Przedstawię krótko sprawę. Co jak się rozwinie łysienie i nawet aż tak bardzo do tragicznego stanu że nie pójdzie już nic zrobić ? Odpowiadam -NIC, a co ma być - tylko system czyli przyklejana peruka bo co innego można zrobić mając glacę i 5 wypierdków na krzyż.... ? A pier***enie się z tym całe czy pół życia w sensie a co będzie za np 5 lat czy jak się rozwinie i czy wystarczy graftów mnie nie interesuje tak samo jak nie interesuje mnie mocna linia NW 3 -tylko mocna linia NW - 3 nawet kosztem przerzedzeń czy mniejszej gęstości za tą linią na dalszych obszarach w głąb bo linia to podstawa a resztę (o ile to nie są oczywiście przerzedzenia że już całkiem glaca) fryzem i długością tak zamaskuję że nikt nawet nie pomyśli że łysieję czy że mam jakieś w ogóle problemy z łysieniem.

 

Nie interesuje mnie też trwająca pół czy resztę życia sytuacja że będę czekał na to co będzie za 5 10 czy 20 lat i żeby zobaczyć jak bardzo postąpi łysienie i jak bardzo źle czy jeszcze dobrze/znośnie będzie to wyglądać żeby móc sobie zrobić przeszczep w końcu i wymarzoną linię i czekać 50 lat żeby być szczęśliwym wiedząc że i tak nie będę bo już najlepszy czas mojego życia minął z jeb*** ną łysiną i upuier****niem się z tym oraz z zastanawianiem się co będzie jak tak czy tak będzie albo co by było jakby było czy nie było.

 

Zrozumcie to w końcu że teraz potrzebuję linię a nie za 50 lat (choć za 50 też będę potrzebował i twierdził tak samo) rozumiecie teraz rozumiecie póki jestem młody czy póki żyję pełnią życia. A nie jak będę miał 88 albo 94 i kiedy będą boleć mnie wszystkie gnaty albo w ogóle nie będę mógł wstawać z wyra i stać przed lustrem w *uj czasu bawiąc się włosami.

Innymi słowy: dlaczego tak bardzo zależy młodym takim 20 -25 lat czy nieraz młodszym 18 lat żeby im zrobili HT ? Otóż dlatego że nie chcą w tym wieku wyglądać jak stary dziad, a też bardziej gdzieś mają to co będzie za 20 lat. Szkoda że lekarze robiący HT czy część ludzi albo większość na forum nie potrafi tego zrozumieć.

 

Moje myślenie jest takie i to już nie mój problem że myślenie innych ludzi jest inne. Tyle.

 

-- 25 maja 2017, 10:24 --

 

No dokładnie,

Zresztą lysienie niech sobie postępuje, nie wierzę że w ciągu 10 lat nic nie wymyślą..

Nie takie choroby już leczą wiem po sobie

A rynek jednak spory, tortu trochę jest do ugryzienia, skoro ludzie na przeszczepy wykładaja po 25k euro

 

Owszem nie takie choroby już leczą. Ale wiesz w czym problem ? W tm że łysienie androgenowe nie jest uważane za chorobę w ogóle jakąkolwiek zarówno przez lekarzy, naukowców, FDA czy może i nawet przez rząd/y krajów, jak i przez zwykłych ludzi i to nawet nieraz też jednak przez samych łysiejących. A uważane jest za cyt. ''problem kosmetyczny'' czyli za to samo co np. brak papieru w sraczu do wytarcia dupy albo gdy np. zapomnisz chusteczek higienicznych i gungle Ci zwisają z nosa, albo gdy akurat skończy Ci się dezodorant czy w sklepie nie ma takiego akurat jakiego używasz.

A skoro łysienie nie jest uważane za chorobę tylko za problem kosmetyczny to nawet nikt się nie kłopocze żeby myśleć nad lekarstwem - bo to przecież nie choroba.

 

Co do rynku to właśnie o to chodzi żeby maksymalnie żerować na czyjmś nieszczęściu bo wiedzą że ludzie są w stanie wydawać ogromny szmal jeśli chodzi o wygląd i że zawsze będą wydawać - to samo jest z motoryzacją - zawsze już będą jeździć i ponosić w związku z tym związane ogromne koszty. I to właśnie o to chodzi żeby nie dać skutecznego i taniego rozwiązania a ino nieustannie sprzedawać półśrodki albo nawet chłam w postaci scamu nic nie działającego za ogromne pieniądze.

Cóż owe żerownaie, wyłganie kosmicznego szmalu i oszukaństwo, robienie sztucznych nadzieji widać choćby na przykładzie leku Propecia i koncernu MSD.

 

-- 25 maja 2017, 10:27 --

 

To samo mówili 10 lat temu i jeszcze 10 lat wcześniej.

 

Dokładnie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Owszem nie takie choroby już leczą.

 

A konkretnie to jakie? Którą genetyczną chorobę ostatnio wyleczono (wynaleziono na nią lek), bo chętnie się dowiem.

 

W tm że łysienie androgenowe nie jest uważane za chorobę w ogóle jakąkolwiek zarówno przez lekarzy, naukowców, FDA czy może i nawet przez rząd/y krajów, jak i przez zwykłych ludzi i to nawet nieraz też jednak przez samych łysiejących. A uważane jest za cyt. ''problem kosmetyczny'' czyli za to samo co np. brak papieru w sraczu do wytarcia dupy albo gdy np. zapomnisz chusteczek higienicznych i gungle Ci zwisają z nosa, albo gdy akurat skończy Ci się dezodorant czy w sklepie nie ma takiego akurat jakiego używasz.

A skoro łysienie nie jest uważane za chorobę tylko za problem kosmetyczny to nawet nikt się nie kłopocze żeby myśleć nad lekarstwem - bo to przecież nie choroba.

 

Myślę, że to nie ma znaczenia w dzisiejszym świecie, który goni za zyskiem. Jak idzie na czymś zarobić to się to robi, bez względu na to czy jest to uważane za chorobę, problem kosmetyczny, czy kaprys.

 

Nie tak dawno wklejałem post jak Bill Gates łzawił, że w trzecim świecie ludzie umierają na uleczalne choroby, a kasa idzie na pomniejsze sprawy jak badania nad łysieniem.

 

Mnóstwo ludzi przecież w dzisiejszym świecie wydaje krocie na zabiegi całkowicie bezsensowne (nawet z kosmetycznego punktu widzenia) i jest sporo chirurgów gotowych je zrobić, jeśli tylko zostaną odpowiednio wynagrodzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem nie takie choroby już leczą.

 

A konkretnie to jakie? Którą genetyczną chorobę ostatnio wyleczono (wynaleziono na nią lek), bo chętnie się dowiem.

 

W tm że łysienie androgenowe nie jest uważane za chorobę w ogóle jakąkolwiek zarówno przez lekarzy, naukowców, FDA czy może i nawet przez rząd/y krajów, jak i przez zwykłych ludzi i to nawet nieraz też jednak przez samych łysiejących. A uważane jest za cyt. ''problem kosmetyczny'' czyli za to samo co np. brak papieru w sraczu do wytarcia dupy albo gdy np. zapomnisz chusteczek higienicznych i gungle Ci zwisają z nosa, albo gdy akurat skończy Ci się dezodorant czy w sklepie nie ma takiego akurat jakiego używasz.

A skoro łysienie nie jest uważane za chorobę tylko za problem kosmetyczny to nawet nikt się nie kłopocze żeby myśleć nad lekarstwem - bo to przecież nie choroba.

 

Myślę, że to nie ma znaczenia w dzisiejszym świecie, który goni za zyskiem. Jak idzie na czymś zarobić to się to robi, bez względu na to czy jest to uważane za chorobę, problem kosmetyczny, czy kaprys.

 

Nie tak dawno wklejałem post jak Bill Gates łzawił, że w trzecim świecie ludzie umierają na uleczalne choroby, a kasa idzie na pomniejsze sprawy jak badania nad łysieniem.

 

Mnóstwo ludzi przecież w dzisiejszym świecie wydaje krocie na zabiegi całkowicie bezsensowne (nawet z kosmetycznego punktu widzenia) i jest sporo chirurgów gotowych je zrobić, jeśli tylko zostaną odpowiednio wynagrodzeni.

 

Tak tylko powiedziałem, stwierdziłem fakt że ''nie takie choroby już leczą'' przytakując przedmówcy i miałem na myśli ogólnie choroby, jakieś inne które są uleczalne a nie miałem na myśli akurat o typowo genetycznych. I w sensie ''nie takie'' bo np. miałem na myśli choroby które mogą zagrażać życiu nawet, a da się je jednak jakoś tam leczyć (czy inaczej może: grać na czas w skrajnych przypadkach) i też tutaj chodziło o przytaknięcie na wypowiedź powyżej. Nic więcej.

 

Może ma to większe znaczenie może nie ma, ale musisz przyznać że jeśli łysienie androgenowe byłoby jednak traktowane jako choroba i równie poważnie jak inne choroby to znacznie łatwiej i taniej byłoby zdobywać wiedzę nt leczenia łysienia i poważne czy poważniejsze leki w celu leczenia łysienia dla przeciętnego Kowalskiego. A że jest jak jest no to jest z tym problem w postaci skromnej wiedzy lekarzy dermatologów, ich chęci do leczenia tego, oraz problem z pozyskiwaniem czy pozyskiwaniem po normalnych cenach leków przez ''Kowalskiego'' zainteresowanego leczeniem łysienia i chcącego leczyć to w poważny sposób.

Co do tego że za pieniądze można ''wszystko'' (w cudzysłowiu wszystko bo tak na prawdę życia czy zdrowia nie kupisz) to masz rację można i wielki szmal rządzi i zawsze będzie. To jest fakt i nie wnikam ile w nim teorii/legendy a na ile jest to prawdą w życiu, ale czasami są pewne upierdliwości czy przeszkody żeby jednak z pożytkiem wydać szmal bo widzisz np. konsultowałem się z polskim konsultantem kliniki HDC i otrzymałem odpowiedź że doktorek mi nie zrobi linii jaką chcę - a przecież płacę za to, chcę zapłacić nie mały pieniądz. Także widzisz, przyznałbym Ci tutaj rację w 100% ale jakby pierwszy lepszy lekarz od HT bez żadnych problemów i bez marudzenia zrobił mi jednak linię NW -3, i tak żebym nie musiał wykwintnie szukać daleko. Niestety jest jak jest i nie mogę dlatego przyznać 100% racji że np. wystarczy kasa i można rozwiązać każdy problem co się chce. I powiem nawet że już nieraz się o tym przekonałem w innych także sprawach/kwestiach mając i chcąc wydać pieniądze. Mając i chcąc wydać pieniądze o dziwo nie mogłem ich wydać na to co chciałem, nie chcieli mi sprzedać tego co chciałem kupić i słono za to zapłacić, a mieli żeby nie było że nie mieli i nie posiadali - mieli nie sprzedali. Miałem już kilka razy taką sytuację w życiu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...